Špionážní síť
Rusko tepe prohlášení BIS. Opírá se o dřívější tvrzení Zemana

22.10.2019 10:26

Za nepodložený útok na Rusko inspirovaný západními mocnostmi označují ruská média pondělní oznámení ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky o odhalení ruské špionážní sítě v České republice.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Dluhoslav Henex (7 hlasů) 22.10.2019 11:26

  Vrchní čučkař Koudelka plní zadání a nařízení americké ambasády a...

 • Jeroným Pražský b. (5 hlasů) 22.10.2019 13:14

  Rychle zpět a zpátky do bruselské pr-dele, parazitický eurobolševický...

 • Jeroným Pražský jr (5 hlasů) 22.10.2019 12:43

  Marná snaha, ruská děvko. Dostali jste nakopáno do zadnic.

 • Dluhoslav Henex (4 hlasy) 22.10.2019 11:33

  O BIS se často mluví jako o zoufalcích a nýmandech, kteří místo...

 • Jeroným Pražský jr (4 hlasy) 22.10.2019 12:02

  Rusáci prskají vzteky. V zemi, kterou považují za svou zónu vlivu...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

vočko hnůj rusů za 5000 rublíků za každý lejno

0 hlasů

vočko hnůj rusů za 5000 rublíků za každý lejno

0 hlasů

Vrchní führer a čučkař Kundelík má předpoklady pro svoji estébáckou agendu - za bolševika asi řídil uličkový výbor donašečů KSČ, odtud jeho zanícená "kvalifikace" pro okamžité "odhalení škodlivého elementu"....:):)

0 hlasů

Děsivé video z dnešní Neapole: Hordy imigrantů drancují ulice a provolávají hesla proti rasismu. Cesta do Evropy je opět volná. Brzy i u nás?

Itáli se v září znovu otevřela imigrantské vlně, což s sebou přináší dramatický nárůst počtu imigrantů. Video z Neapole je datováno 15. října. Vidíme zoufalé původní obyvatele (Italy), kteří za stavějí barikády přede dveřmi, montují mříže a na okna si věší cedule s nápisy: “Italové, kde jste?”. Vidíme “nové obyvatele” kteří ovládli město.

https://www.euportal.cz/Articles/21872-desive-video-z-dnesni-neapole-hordy-imigrantu-drancuji-ulice-a-provolavaji-hesla-proti-rasismu-cesta-do-evropy-je-opet-volna-brzy-i-u-nas-.aspx

0 hlasů

Příkladná loajalita se vyplácí. Babišův šéf inspekce Dragoun bude povýšen na generála
ČTK

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radim Dragoun | FOTO: ČTK
Profilová fotka autora
Jiří Sezemský / Komentář

Komentátor deníku FORUM 24
Publikováno 4. 10. 2019

Vláda navrhuje prezidentovi povýšení ředitele generální inspekce Radima Dragouna do hodnosti generála. Ve funkci je teprve rok a zatím předvedl jen věrnou službu premiéru Babišovi, který ho dosadil namísto skandalizovaného předchůdce Michala Murína. Příkladná loajalita se vyplácí.

Dále čtěte
ČTK
Vyšetřovatele Čapího hnízda Nevtípila prověřuje inspekce. Stále mu hrozí obvinění

Ředitel GIBS Radim Dragoun tvrdě zúčtoval s érou svého předchůdce Michala Murína. Za jeho vedení prý docházelo k účelovým stíháním policistů, což ...
číst článek »

Aktuální návrh na povýšení ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), o kterém informoval server Česká justice (3. 10. 2019), je dalším důkazem, jak to dnes v nových poměrech chodí. Radim Dragoun nastoupil do čela inspekce teprve před rokem, předtím deset let působil jako lounský státní zástupce. Hlavním kritériem jeho výběru byla loajalita vůči premiéru Babišovi a vedení státního zastupitelství, které ho doporučilo.

Dragoun není Koudelka

Lze předpokládat, že Miloš Zeman vládě vyhoví. Výkon GIBS spadá přímo pod premiéra a prezident jistě nemá důvod blokovat Dragounův vzestup jako v případě spojenci oceňovaného ředitele BIS Michala Koudelky. Na něm mu vadí přílišný akcent rozvědky na ruské a čínské aktivity na našem území. Vzhledem k zájmové sféře Hradu v čele se zákulisním hybatelem Martinem Nejedlým se však nelze příliš divit.

Podobné zádrhely v Dragounově případě nehrozí. V konfrontaci se zažitou praxí jsou ovšem vysoce nestandardní už jenom úvahy, že by měl být do generálské hodnosti povýšen činitel, který je ve služebním poměru teprve rok, což v domácích poměrech nemá obdoby. To je skutečně tak mimořádně schopný?

Zatím tomu z vnějšího pohledu příliš mnoho nenasvědčuje. Uvedl se pouze tím, že v inspekci provedl rozsáhlé čistky podle premiérem (státními zástupci) odsouhlaseného zadání a fakticky ji destabilizoval, protože z ní odešly desítky kvalitních policistů. Vyměnil pět ze třinácti krajských vedoucích funkcionářů, nové lidi doplňuje za pochodu a s obtížemi. Usiluje přitom především o okruh bývalého ÚOOZ Roberta Šlachty.

Ocenění zásluh

Mezi hlavní Dragounovy „zásluhy“ lze uvést šikanu vyšetřovatele Čapího hnízda Pavla Nevtípila. Inspekce ho od letošního ledna prověřuje v několika kauzách, včetně už jednou vyšetřovaného a pět let odloženého případu papírny Neograph, v níž byla bez hodnověrných důkazů zpochybňována Nevtípilova nestrannost.

Pokud má být nový ředitel GIBS poctěn generálskou hodností, je vhodná chvíle si připomenout, jakým způsobem se k ní vyšvihl. Premiér Babiš potřeboval do čela inspekce dosadit „svého“ člověka, jelikož má rozsáhlé pravomoci a vyšetřuje trestnou činnost policistů a celníků. To se může vždycky hodit u potenciálně citlivých kauz.

Jelikož zákon o služebním poměru neumožňuje jednoduché odvolání ředitele z funkce, musela nastoupit hrubá síla. Murín přiznal, že byl Babišem loni v únoru v rámci probíhajících čistek tlačen k rezignaci, jinak nastoupí jeho skandalizace. Když to odmítl, poslal premiér na GIBS finanční kontrolu, a zároveň využil procesních sporů inspekce s vedením státního zastupitelství (Zeman, Ištvan, Bradáčová), které se na Murínově osobní likvidaci podílelo zásadní měrou.

Murínově vynucenému odstoupení předcházela očerňující kampaň Babišových médií a difamačního kanálu Kauzy Jaromíra Soukupa. Soukup sám přiznal, že se nezákonně dostal k odposlechům z prostředí bývalého ÚOOZ, citoval ze živých policejních spisů a vylíčil inspekci pod Murínovým vedením jako „nejprohnilejší“ instituci v zemi. Nic takového nebylo dodnes doloženo, nicméně Murín nemohl nevybíravý tlak ustát.

O výběru předem rozhodnuto

Výběr nového ředitele inspekce, probíhající pod taktovkou Úřadu vlády, se zvrtnul v naprostou frašku. Premiér Babiš sice zdůrazňoval, že bude poprvé jmenován na základě výběrového řízení. Jenže ve výběrové komisi převažovali funkcionáři dosazení konglomerátem ANO. Představa, že by přes tento filtr pronikla nežádoucí osoba v rozporu s premiérovými zájmy, je mimo realitu.

Radim Dragoun byl považován za „černého koně“ už několik týdnů před vyhlášením výsledků, kdy byl jako největší favorit propagován v denících vydávaných Agrofertem. Rozhodnutí komise předcházely jeho osobní schůzky s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem a pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, kteří jeho nominaci podporovali.

Státní zástupci měli zájem obsadit vedení GIBS svým člověkem z toho důvodu, aby dostali pod efektivnější kontrolu její zahajované případy. Zde došlo k průniku zájmů s premiérem Babišem, který výběr komise rozhodnutý předem akceptoval.

Rychlostudent z Plzně

Nový ředitel inspekce Dragoun se sice v pozdějších rozhovorech snažil rozptýlit pochybnosti, že je „koněm“ premiéra a státních zástupců, ale nepříliš hodnověrně. Dokonce navíc přiznal, že se dobře zná s bývalou ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou, dnes poslankyní a expertkou ANO v oblasti justice.
Dále čtěte
ČTK
Babišova roční bilance: Tři zastavená vyšetřování. Co zůstává ve hře?

Premiér Babiš se může pyšnit neobvyklou bilancí. V průběhu posledního roku bylo zastaveno vyšetřování ve třech jeho kauzách. Ačkoli tento vývoj ...
číst článek »

Válková vedla Dragounovu diplomovou práci za jeho studia na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni v době široce medializované aféry. Patřil mezi čtyři stovky prověřovaných „rychlostudentů“, když pětileté studium zvládl za pouhé tři roky, což bylo na hraně regulérnosti. Tehdy se hájil, že mu fakulta uznala některé zkoušky z bakalářského studia na Policejní akademii. Jiné školy stejného zaměření ale tyto úlevy neposkytovaly.

Je s podivem, že dnes takové „detaily“ nikoho nezajímají, zatímco bývalí ministři s jepičím životem Petr Krčál a Taťána Malá odstoupili kvůli částečně opsaným diplomkám.

Urážka zkušených kriminalistů

Je nepochybné, že se nový ředitel z pohledu těch, kdo ho do čela GIBS instalovali, osvědčil. Státní zástupci už inspekci nekritizují, ale sami dnes bojují s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou „o život“ a podobu zákona o státním zastupitelství. Nesporně je spokojený také premiér. Tuší, že kuratela nad policisty, kteří by se odvážili postupovat proti zájmům jeho impéria, je v dobrých rukou. Výstražné znamení nad Nevtípilem je toho nejlepším důkazem.

Proto může Babiš s klidným svědomím navrhnout Dragounovo povýšení na generála. A je mu úplně jedno, že to je urážka všech zkušených kriminalistů, kteří mají za sebou řadu úspěšných a těžkých kauz a kteří dlouho a často marně čekají na povýšení i v nižších hodnostech – třeba na majora či plukovníka. Dnes jsou oceňováni a vyzdvihováni ti nejloajálnější a nejsnaživější. Toto kritérium Dragoun bezesporu splňuje.

0 hlasů

Z vozu ale vyrazil jen „takovej uprděnej plamínek“, byť i tak celé auto nakonec zčernalo.

„Pro mě Franta toho dne vstoupil do dějin nejen jako gladiátor, ale jako gladiátor-vlastenec,“ dodává pamětník a Vondrák pak uvažuje, že právě Frantovo jasné poznání, jak se demokracie této zemi bude na dalších dvacet let nejspíše vyhýbat, způsobila Kocourkův příklon k recesi a kanadským žertíkům, díky nimž v jádru citlivý muž pak přežíval dobu nesvobody.
Hřebíky zabodnuté v zádech

K velmi cenným vzpomínkám samotného „Kaciho“ patří pak ty, v nichž přiznával, že se mu ne vždycky vydařily jeho silácké kousky, s nimiž vystupoval i v zahraničí.

Takové maléry totiž paradoxně dokazují, že rozbíjení kamene na kovadlině na prsou, tahání hřebíku zuby, trhání ocelových lanek či ohýbání traverzy nebyla žádná „šmé“, ale šlo v nich skutečně o zdraví nebo i život.

Takže kromě různých zranění od úlomků rozbíjeného kamene, nebo když jej přiopilý divák trefil místo do kovadliny na prsou přímo do hlavy, a to i sekerou, je dokazatelně pravdivá i následující Kocourkova historka.

„Lehl jsem si při jednom vystoupení na hřebíky, zatnul svaly a čekal na kladivo. Kovadlina však byla příliš těžká – sto osmdesát kilo. Nemohl jsem nabrat dech, vydechl jsem, svaly povolily, hřebíky zapracovaly a… vstával jsem s deskou v zádech,“ vzpomínal v roce 1970 v rozhovoru se svým přítelem, režisérem Karlem Fuksou.
Zastánce umělců

K Františkově charakteru coby skutečného přítele je v knize také několik krásných historek – včetně té, která se týká přímo autora knihy. Ten vzpomínal na krušný začátek „husákovské“ normalizace, kdy spousta umělců nesměla vystupovat, zavíraly se kluby, nepovolovala vystoupení…

Tehdy si brněnští bohémové hledali nová místa, kam zajít – a jedním z nich byl po dobu normalizace i studentský klub Topas v Kounicových kolejích. Kvůli pěkným studentkám tam chodíval i bývalý boxer, skoro dvoumetrový svalovec zvaný Jerry Bum, jenž naopak nesnášel vlasaté umělce a obvykle s nimi vyprovokoval bitku.
Zajímá vás dění v krajích?

Za cenu jednoho vydání získáte všechny regionální přílohy.

Tak se k pořádné nakládačce jednou málem přichomýtl i Jiří Vondrák, který si vyprávěl s hezkou slečnou, jejíž partner zrovna odešel pro občerstvení. A protože jím byl právě Jerry Bum, zkroutil Vondrákovi ruku za záda a vlekl ho ven.

„Než se ale stačil pořádně rozmáchnout obávanou pravačkou, vznesl se do vzduchu,“ popisuje autor knihy, jemuž zachránil kůži právě Kocourek. „Bylo to přesně v jeho duchu, obrátit konflikt v legraci, protože Jerrymu Bumovi, jenž měl z Franty ohromný respekt, nezbylo nic jiného, než se celé věci zasmát… Sice trapně a křečovitě, ale zasmát,“ vypráví Vondrák.

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/franta-kocourek-kniha-kral-zeleza-a-srandy-historky.A180512_401004_brno-zpravy_krut

0 hlasů

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

Do BIS si kopl i komentátor Tomáš Vyoral. „Nechci být moc rypák, ale nějaký důkaz? Nevylučuji, že je to pravda, ale já zas zničil síť marťanských kyberzločinců skrze tlačítkový mobil-vypnutý. Jde o citlivé a přísně utajované skutečnosti, které mohu vzhledem národní bezpečnosti zveřejnit jen omezeně. A zajímal by mě také vliv NSA, CIA, BND... u nás,“ okomentoval.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Rusky-agente-rozkryj-se-Cesky-herec-si-udelal-p-del-z-BIS-A-co-se-mu-nestalo-600489

0 hlasů

Cože? Rusové se odvolávají na Zemana? To snad ne, proboha, to klesli až tak nízko, že takhle argumentují? No tam to musí vypadat!

3 hlasy

Stéblo, ty starý vybřinkaný ocase....tak se mi zdá, že ty si vždycky přečteš nějakou knížku se "závadným" obsahem a poté se nám tady snažíš prezentovat svoje "moudra", jež mají relevaci a konzistenci toho bezpočtu bobků, které tvoje koza Líza vytrousí po cestě z pastvy domů...věnuj se raději tomu, co ti jde nejlépe, a to je prznění zabobkovaného chundeláče svojí souložnice Lízy, víš přeci, že vám oběma to dělá dobře - tobě na pocuchané nervy, a jí zase na tvorbu mléka.....:):)

0 hlasů

vočko..hnůj ruské ambasády za 5000 rublíků.

0 hlasů

vočko..hnůj ruské ambasády za 5000 rublíků.

0 hlasů

Co se zdá je sen. Já jsem si naopak jistý, že Vočko nečte vůbec nic mimo blesku a jeho příspěvky jsou sice veselé, nicméně naprosto o lejnu mustangově.

1 hlas

Docela by mne zajímalo, která bezpečnostní služba stála za pádem Nečase, který odmítl Američany na dostavbu Temelína.

1 hlas

Přál jste si snad,aby Temelín dostavěli Rusové?Snad jeden Černobyl stačil!.

1 hlas

Co bychom měli od věrolomných Rusů očekávat? Přiznání a omluvu? To asi ne. Takže, nic nového pod sluncem,

3 hlasy

Každá země má svoje špiony všude možně. Každá! Proberte se konečně!

0 hlasů

i kdyby to byla pravda,a to zatim nevime,co na tom?nemame my nejake spiony v Rusku?kdyz ne,melo by jich tam byt aspon nekolik,ne?myslite,ze u nas zadni spioni usa,ciny,nemecka,zidostana atd. nejsou?naivko?

0 hlasů

Zeman ví všechno nejlépe, tak jako o novičoku a s tím článkem vlevo dole, co ale vyšel v Rudém Právu 24.2.1937 coby kritika kolaborantského plátku Venkov, takže ani náhodou od Peroutky.
https://www.novinky.cz/domaci/416216-clanek-hitler-gentleman-se-nasel-ale-vsechno-je-jinak.html

2 hlasy

Ještě, že tu máme vnějšího nepřítele, vhodné Rusku, co může
za všechny nezdary v Česku, kde ale řádí víc Bakala, zločinci
privatizátoři, zrudní exekutoři, politici co rozdělují společnost
a vytváří dusno aj. Větší nebezpečí hrozí z Turecka a okolí.
Zpravodajské služby působí všude, jen Rusko se musí zdržet ?

1 hlas

On je to nepřítel pokaždé jiný, co může za zaostalost zamindrákovaných Čechů, jen toho pravého v zrcadle si ještě nevšimli, ti mudrlanti. Jenou Němci, pak Rus, pak Američani... Nám ubožáčkům pořád někdo ubližuje a my přitom nic nikomu nikdy!

1 hlas

Ano, Bakala je mnohem horší. Rusko a Putinem je proti Bakalovi naprosté nic.

0 hlasů

rasisticka kampan vedena rasistickymi semity zid-nazi kolem sorosa a jeho neziskovek.v usa proti trumpovi a svetove proti Rusku a panu presidentovi Ruska,V.Putinovi.v kongresu sili teply semita zid-nazi adam shifty shiff s tupounkem naderem a souputnici pe-louzy.co je podivne je to,ze i pravicacka media se zapojila do tehle kampane.trump navrhuje pro pristi schuzi statu G-7,ktera bude v usa pristi rok,pozvat i Rusko.to tu pakaz vytocilo.boji se spoluprace,kvuli okrajine.jak si muze nekdo jenom predstavit Rusko,napadajici usa?chteji to zabrat?ciste rasisti.

1 hlas

Rusáci prskají vzteky. V zemi, kterou považují za svou zónu vlivu jsou jejich agenti zavíráni a vyhošťováni. A to tu mají svého rezidenta na hradě, který evidentně selhává ve svém kolaborantském úsilí.
Svoloč je příliš drzá, je potřeba je odsud hnát bičem.

4 hlasy

Panenko skákavá, vy jste ale blbec! Tohle se děje neustále ve všech zemích, pořád dokola. Sto let nejméně a jistě daleko více. Vy těm novinářům ale žerete naivně z ruky, to jste mě nemile, opravdu nemile překvapil. Jednou se podaří agenty Ruska vypráskat, BIS to zveřejní, ale že načapají německou nebo jinou zpravodajskou službu tady čenichat, se nezveřejňuje nikdy. Naši zpravodajci dělají totiž totéž jinde.

2 hlasy

sam jste svoloc a navic i pakaz.nahajkou na vas, az do zeme zaslibene,meshugene.cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

Protože kopeš za rusáka, tak teda takhle. Vy rusáci nepatříte k západní civilizaci. Vaše národní charakteristika se blíží Čingischánovým hordám. Jste dobyvační, nezodpovědní špindírové napájející se alkoholem a přesvědčení o právu na světovládu. Nemáte ve světě přátele mezi národy, kromě Srbů, s nimiž máte společnou charakteristiku. Jste a zůstanete v mezinárodní izolaci.

2 hlasy

Ještě že tu rusáčci toho Zemana mají. Ruské investice do jeho zvolení se jim vyplácí.

3 hlasy

Woe Křampe, k čemu jim je Rusákům takové prdítko jako ČR. Podle toho řevu, odvolávání zvláštních agentů FBI, poradců, advokátů a pod., tak Putin především investoval (podle presstitutů a Clintonové) do zvolení toho klauna Trumpety.

1 hlas

I neustálé sebepřeceňování patří k české povaze, aby se kompenzoval pocit méněcennosti. Máte recht, na nás každý sejří.

1 hlas

Vrchní čučkař Koudelka plní zadání a nařízení americké ambasády a Pentagonu, je jim plně a ve všem podřízen. A asi nebude náhodou, že byl nedávno za své věrné služby v USA vysoce odměněn. Nicméně
čučkařův pokus o změnu textů školních učebnic, aby více vyhovovaly jeho americkým šéfům, už byl silně přes čáru.

7 hlasů

Obsedantní posedlost USA je kvalitní názor? No, já vím nevím,Karle!

0 hlasů

Jaká posedlost, on ten čučkař nebyl v Langay u té bývalé šéfové ilegalních věznic CIA v Evropě??

0 hlasů

Na prohlídce v Langley jsem byl i já, a o čem to svědčí, Kadet? No o tom, že jsem špion, ne? A že jsem ve vleku CIA, ne? Si tam zajeďte taky i se ženou, až budou návštěvní dny, budete taky v CIA, to je přece podle vás logické. Byl jsem dva roku u ČSLA, kde jsem se každé pondělí na PŠM stýkal s politruky, jsem špion i StB! Kadet, to je co?!!! Ha!!!! Dvojitý agent, týýý pičoóóó!!!!

0 hlasů

Doplňuji, že uvedené prohlášení je navíc netaktické a může poškodit další činnost BIS.

1 hlas

Zcela určitě ne, oni vědí dobře, co mohou vypustit, aby dokumentovali svoji činnost daňovému poplatníku.

0 hlasů

Problém tajných služeb spočívá v tom, že nejsou pod kotrolou veřejnosti, přitom musí vykazovat činnost, a proto se nelze divit různým fabulacím. Navíc bych se nedivil ani ůřednickému přístupu k problémům, protože skutečných agentů v terénu vycvičených např. a la "Burn Notice" je asi nedostatek.

1 hlas

no kdyby byly pod kontrolou veřejnosti,už by to nebyly tajné služby,to dá rozum.

0 hlasů

Tys ty génie někde viděl tajné služby pod kontrolou veřejnosti??? Určitě u vás v Rusku!!!

1 hlas

O BIS se často mluví jako o zoufalcích a nýmandech, kteří místo skutečné zpravodajské práce buzerují žurnalisty, pořádají propagandistické agitky ve školách a po ministrovi školství žádají změny učebních osnov. Ve středoevropském regionu jsou za opomíjené a opovrhované blby.

4 hlasy

Zdroj?

0 hlasů

Marná snaha, ruská děvko. Dostali jste nakopáno do zadnic.

5 hlasů

Tentokrát asi i do koulí :-)

0 hlasů

Rychle zpět a zpátky do bruselské pr-dele, parazitický eurobolševický smrade.

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi