Vojenské preference
Šedivý: Protivníkem Evropy je Rusko, Američané mají Čínu

22.01.2020 08:16

Evropa nemůže počítat s tím, že USA budou stále přebírat odpovědnost za její bezpečnost, řekl na bezpečnostní konferenci v Senátu bývalý náčelník generálního štábu české armády Jiří Šedivý.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Kamil Vont (4 hlasy) 22.01.2020 11:06

  Pro mne je jednoznačným nepřítelem Evropská unie. Je třeba ji stále...

 • cestmir beranek (4 hlasy) 22.01.2020 09:24

  A na to náčelník zvydlé péro přišel sám? Nebo nám nepřítele někdo...

 • doctorX doctorY (3 hlasy) 22.01.2020 11:25

  21. stoleti a stale se tu mydlej klackama. Osobne bych se na to...

 • tyden tyden (3 hlasy) 22.01.2020 09:42

  komunisticke papalase a lampasaky, ktery obcas vylezou z diry a...

 • S Vrba (3 hlasy) 22.01.2020 11:42

  Tak společná cvičení Číny a Ruska je nebezpečím pro USA a Evropu? Pan...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Od nepaměti platilo, že tam, kde končí lidská blbost, začíná vojenské umění.

1 hlas

To asi bude nějaká profesionální deformace generálů v.v.. Předokládám že každý večer když před spaním odlepí metály z prsou , tak se začne pod postelí zakopávat před Rusáky. Jako ten generálský kandidát na prezidenta.

1 hlas

jenerál petr pavel ,však nás podle tabulky stál 200 milionů,ušáci to dělají dobře,zvolí do funkce užitečného idiota a vy to zaplaťte,jako třeba u kulisáka

1 hlas

pan jenerál aktivní komunista,nyní poskok ušáků a následně NATO,

1 hlas

Tak společná cvičení Číny a Ruska je nebezpečím pro USA a Evropu? Pan generál "zamrzl" v 70 tech letech minulého století.
Rusko a Čína dosud vojensky neobsadily cizí území tak jako USA a agresívní pakt NATO,které pravidelně provádí vojenská cvičení na hranicích Ruska. Jaké je nebezpečí Ruska pro Evropu? Co by tím získaly? Území a suroviny? O ty v Rusku usilují evropské a americké firmy. Technologie? Ruso je v rozhodujících oblastech minimálně na stejné úrovni jako EU, v některých převyšují i USA. Islamizovanou EU? O její nastávající problémy jistě nestojí. Výhodnější je pro Rusko prodávat své suroviny na nichž je Evropa zcela závislá.Tak v čem vidí nebezpečí Ruska pro EU náš pan generál?
Já vidím hlavní nebezpečí pro Evropu v takových lidech jako je generál a v psychopatech, kteří se dostali do vedoucích funkcí v EU.

3 hlasy

21. stoleti a stale se tu mydlej klackama. Osobne bych se na to vy*ral, jsou to stejne akorat vyhazeny prachy, ktery jsou potreba jinde. Kazda armada nam byla akorat tak vzdy k velkymu kulovymu hounu.

3 hlasy

Pro mne je jednoznačným nepřítelem Evropská unie. Je třeba ji stále nahlodávat a naleptávat, jako vnitřní nepřítel, a pomáhat ke konečnému zhroucení tohoto bolševického obludária.

4 hlasy

komunisticke papalase a lampasaky, ktery obcas vylezou z diry a zasmrdi mam nejradsi :-))))))

3 hlasy

A na to náčelník zvydlé péro přišel sám? Nebo nám nepřítele někdo přidělil? Hlavním a nejnebezpečnějším nepřítelem je islám a migranti. Rusko ať si řeší své problémy, kdyby bylo opravdu reálně nepřítelem, tak prostě zastaví ropu a plyn a celá EU je v háji i stěmi dementy v NATO. A "vyčerpávající války s teroremL si USA zavinilo samo, koho všechno podporovalo a vyzbrojovalo, od talibanu po Al Nusra a další složky IS, takže ať tahle ventra z genštábu nemele nesmysly. Nějak jsem si nevšiml, že by rusáci v Evrope odpalovali bomby vraždili civilisty a najížděli do lidí auty. Kupodivu to jsou obvykle hlasatelé islámu. Takže za mne soudruhu Šediví, jsou musulmani nepřítel a rusáky mám kdesi u pozadí. Ostatně i ti US "spojenci" jsou zřejmě horší než kdysi sověti, ti už za 9 let poznali že v Afghánu se to vyhrát nedá, amíci se tam serou už 19 let a výsledkem je že sotva udrží základny. Jo a soudruhu z GŠ, kolikpak našich vojáků tam padlo za sovětů? A kolik když nesmyslně hájíme americké zájmy?

4 hlasy

Hlavní a nenebezpečnější nepřítel vždy byla a vždy bude lidská hloupost.

1 hlas

ZA ZÁCHRANU EVROPY 15 LET VĚZENÍ, TO LZE JEN V EUCHALÍFÁTU

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování předsedy Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou lodí pašeráků migrantů, tedy lodí vysoce ziskových neziskovek, fungujících coby “vodní taxi zdarma” pro africké migranty, které loví u břehů Libye.

Takže obrana nejen své vlasti, ale celého kontinentu je trestána vězením, zatímco kolaborace se 4. říší v EK je velmi štědře honorována.

Právě na případu obvinění Salviniho se fašismus 4. říše a jejích kolaborantů naplno odkopal.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-za-zachranu-evropy-15-let-vezeni-to-lze-jen-v-euchalifatu/
-------------------------------------------------- - ------------

V NĚKTERÝCH ZEMÍCH EU JE POVOLENO ZNÁSILŇOVAT DĚTI A MRZAČIT JIM GENITÁLIE, ALE POSLANCI EP TO NEŘEŠÍ

https://pravyprostor.cz/v-nekterych-zemich-eu-je-povoleno-znasilnovat-deti-a-mrzacit-jim-genitalie-ale-poslanci-ep-to-neresi/
-------------------------------------------------- - -----------

KDY EU SEŽERE SAMA SEBE?

Systematická práce na vytvoření jednotného evropského státu je v plném proudu. Jestliže zpočátku byla určitá snaha pokračovat v existenci EHS, které se stalo na dlouhou dobu ukázkovým příkladem rozvoje vzájemné spolupráce, a i přes určité nedostatky vedlo Západní Evropu k prosperitě, vzájemné toleranci a rozvoji, pak přechod na EU znamenal hluboký propad původních hodnot. Snaha vytvořit superstát konkurující USA a rozpadajícímu se Sovětskému svazu vzal za své již ve chvíli, kdy přešly naprosto rozdílně výkonné ekonomiky na jednotnou měnu.

Již od počátku bylo více než jasné, že tahounem tohoto seskupení bude Německo. Pokud si někdo myslel, že to udělá nezištně, byl velmi naivní. Predátorské instinkty se nemění a takové Řecko doplatilo na své vazalství na německých bankách. Němci postupně převzali vládu nad celou unií. Využili i postupného přistupování nových členských států a jejich kapitál vzápětí začal ovládat i okolní ekonomiky. Důkazem toho je ostatně i naše republika. Je pevně spjata právě s tou německou, která ji úspěšně vysává. Ta je zase díky poválečné dohodě svázána s Američany a dlouhodobě byla vstupní bránou pro americké hospodářské giganty. Rozpuštěním RVHP zanikl přímý konkurent tady v Evropě a Čína se teprve nadechovala k výraznému progresu v rámci celého světa. Rusové měli po rozpadu SSSR svých starostí dost a s Jelcinem v čele nebylo příliš jasné, kterým směrem se budou ubírat. Nástup Vladimíra Putina schopného zkonsolidovat Rusko a vrátit mu nejen tvář, ale postupně ho též vyvádět z jistého útlumu způsobeného zaostalostí a dopady závodů ve zbrojení, začal vyrovnávat síly. A přidáme li obrovský ekonomický rozvoj spícího čínského draka, možná pochopíme, že se EU dostává do existenčních problémů.

Řízení Evropy se po vzoru USA ujali liberálové. To bez ohledu na to, že svět se pod vedením těch amerických dostal několikrát na pokraj války. Arabské jaro a převrat v Iráku i bombardování v bývalé Jugoslávii ukázaly, že Spojené státy spolu se svými hlavními spojenci dokážou změnit politické klima všude, kde si zamanou, také se tam usadit. Bez ohledu na lidské ztráty. Postavit se jim v boji je pro většinu zemí nemožné, ovšem s partyzánskými způsoby boje lze Američany i přes jejich technický náskok vcelku slušně potrápit. Evropané jako by se shlédnuli v praktikách Pentagonu ovládaného liberálními politiky a pustili se do změn vedoucích k okleštění pravomocí jednotlivých států v EU. Na rozdíl od Američanů však nerozkládají režimy mimo své území, ale tlak vytváří u sebe doma. Jestliže volbou Trumpa se samotní občané USA vzepřeli liberálům, což dovedlo tuto světovou velmoc až k pokusu o odvolání vlastního prezidenta těmi, kteří po mnoha letech vlády prohráli, v Evropě se liberálové pevně drží kormidla. Společně se Zelenými, pro které v zemi velkých motorů, střelných zbraní a rozvinutého průmyslu, tedy v USA, moc místa není, vedou náš kontinent k sebedestrukci.

Největším nepřítelem liberálů se stali Donald Trump, Rusové s Vladimírem Putinem a Čína. Každý z jiného důvodu a jiným způsobem. Zatímco Trump pracuje plně v zájmu své země a ukázal, že když se liberálům, tedy americkým Demokratům, neustupuje, lze je porazit. Navíc přístupem k migraci dává jasně najevo, že Amerika patří Američanům, a ti si ji budou chránit. Zároveň prezident preferuje ekonomické zájmy USA, to i vůči Evropě. Nijak nešetří ani donedávna prioritní německé spojence. Vladimír Putin je pro EU nejen hrozbou, ale také důležitým partnerem. To především díky nerostnému bohatství, na kterém je zbytek Evropy vcelku závislý. Opomenout nelze ani vojenský potenciál Rusů a možnosti týkající se zemědělství a investic do průmyslu. Putin sice pootevírá dveře zahraničním partnerům, zároveň to dělá tak, aby je dokázal přibouchnout. Je energický a naučil se rychle, přitom s rozmyslem...

https://pravyprostor.cz/kdy-eu-sezere-sama-sebe/

3 hlasy

Príde čas, kedy sa zbavíme týchto pohrobkov studenej vojny. Raz príde čas, kedy ľudstvo pochopi že vyrábať zbrane je kontraproduktívne a zameria sa na výrobu iných veci slúžiacich pre dobro ľudstva a planéty.

3 hlasy

To by nám muselo to něžné pohlaví rodit andílky a ne takové agresívní dobytky kteří stále válčí.

1 hlas

To by mužské pohlaví muselo ty něžné andílky vychovávat k mírumilovnosti. 🦍

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.