Občanská výchova
Děti nechápou, že mají i povinnosti. Vadí to poslancům

09.07.2016 06:01 Původní zpráva

Děti se prý ve škole učí, že mají pouze práva, ale žádné povinnosti a odpovědnost. Navíc nevědí, z jakých tradic vychází evropská kultura, a nechápou vlastní tradice, tvrdí skupina poslanců vedená poslankyní Ninou Novákovou. Chtějí to změnit novelou školského zákona, která má přinést do výuky potřebné změny.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Milan Dvořák (4 hlasy) 09.07.2016 11:15

  potřeba vyučovat humanismus a solidaritu je v překladu naučit děti...

 • Honza Hloupý (3 hlasy) 09.07.2016 10:02

  "Děti podle předkládajících poslanců získávají pouze informace, ale...

 • Press Corrector (2 hlasy) 09.07.2016 10:10

  Křesťanství nám nic moc nového nepřineslo. Jeho hodnoty už Slovani...

 • Jan Vobr (1 hlas) 09.07.2016 10:38

  Je to snaha o indoktrinaci. Stejná jakou provozvali komunisté. A...

 • Eva Petrová (1 hlas) 09.07.2016 11:43

  Co to je "Evropská kultura"? A co to bude za takových 20 let??

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Tu skupinu poslanců bych seřadil a zastřelil!!!

Větší pitomost jsem neslyšel.

Co kdyby si poslanci vzali za své slova co splácali. Ne jenom práva-chodit si do sněmovny jak chci, čím víc komisí tím více peněz, když máme málo tak si přidáme, dyť na to máme právo...

A jsme u toho humanismu....páni poslanci--víte, že máte i povinnosti? Asi ne, protože ani jednoho jsem tuto otázku neslyšel diskutovat veřejně...Nějaký poradce sepsal papír, on poslanec to nějak udělá a je hotovo. Další paskvilitní paragraf do našeho, už tak debilního zákoníku, který se obchází zákonným způsobem už teď....

Co tak podpořit rodiny s dětmi... Víte , že průměrně trávíme s dětmi JEN!!! 45min za den? Čumíte co? To zase prozkoumali poslanci z Bruselu....

Se proberte vy lenoši v tom parlamentu!!!

Ještě, že na seznamu není ani jeden, které jsem volil, jinak jsem k volbám šel naposled!

0 hlasů

To chcete říct, že od 1. do 5. třídy ani jeden učitel (učitelka) těm dětem nepoví nic o nějakých povinnostech? ... AHA - ony už se dnes vlastně ani ty TABULE ve třídách neutírají od křídy! ... Njn...

0 hlasů

KONEČNĚ Konečně se tohle téma dostává ke slovu. Všude se jenom vyřvává - "lidská práva", což je nesmysl - protože za to heslo se dá schovat kdejaký nesmysl i proti nám, proti naším zájmům. Mají se uznávat "Občanská práva", protože to je svým způsobem vázáno na občanství té které země, tudíž k zákonům konkrétní země. Kdežto tzv. "lidská práva" - to je tak nějak - všichni jsme si rovni, i lidé z cizí, nás horožující kultury, i oni mají "lidská práva"... a my pak máme vůči nim jen povinnosti?
Ä děti - učitel se na ně nesmí ani křivě podívat - protože ony "chudinky" mají svá práva. Rodiče by "měli ctít dětská práva" svých dětí a netrestat je. I když nechtějí poslechnout, i když jsou drzé, i když milé dětičky odmítají doma pomáhat... A vyrůstají z nich flákači, kteří chtějí jen brát.. Rostou z mnohých "mamánkové", kteří nepřijímají svou vlastní odpovědnost..

0 hlasů

Co to je "Evropská kultura"? A co to bude za takových 20 let??

1 hlas

potřeba vyučovat humanismus a solidaritu je v překladu naučit děti vzdávat se svých práv a svobod ve prospěch invazivních národů.

4 hlasy

Je to snaha o indoktrinaci. Stejná jakou provozvali komunisté. A stejný bude i výsledek - místo užitečných věcí se děti budou ve škole učit papouškovat ideologii. Myslet si stejně budou to, co uznají za vhodné nebo uslyší doma.

Náboženství i extremistický a sebepoškozující humanismus se ani trochu neslučují s "rozumovým poznáním světa". Podobně to měli i komunisté. Učili nás, že mají vědecké řízení a že kapitalismus je zahnívající. Jenomže kapitalismus prosperoval a oni to s celou svojí vědou dotáhli až k listopadu 89.

1 hlas

Když dítě vyrůstá v početné rodině, tak je v domácnosti denně práce dost a dost a o úkoly se všechny děti i dělí tak nějak samosebou. Když je dítě jedináček, jasně že je té práce doma málo a tak není divu, pokud kolem jedináčka rodičové lítají a rozmazlí ho a zkazí v nepoužitelné nemehlo. - Jenomže on žádný jedináček sám o sobě není automaticky špatným člověkem, jen je to pro něho vlastně velká smůla, když má takové nerozumné rodiče, kteří ho nenechají na práci od malička ani sáhnout... ;o(( ... a pro ty rodiče nakonec vlatně taky.

0 hlasů

Křesťanství nám nic moc nového nepřineslo. Jeho hodnoty už Slovani víceméně měli před ním. Naopak - museli ho přijmout, aby je ti okolní křesťani nevyvraždili. Obchod s otroky taky kvetl až po přijetí křesťanství.

2 hlasy

Komunisté tam měli ML, kapitalismus má víru v Boha. No oni tam to křesťanství musí nacpat, bez toho by to neprošlo.Ale je možné , že to některá moudrá parlamentní hlava zobecní a pak tam budou základy církve jako takové, což ve volném výkladu bude znamenat i judaismus a islám.

0 hlasů

"Děti podle předkládajících poslanců získávají pouze informace, ale to prý nestačí. "Měli bychom ji (kulturu) pochopit a osvojit si" - a protože to nedokážeme, je potřeba to nařídit zákonem (a kdo to nedokáže, toho zavřou?).
To snad ani není možné, to je tak zrůdné etatistické myšlení, že je naprosto mimo chápání normálního člověka. Tihle šílenci nám přitom den co den, každou minutu určují, jak máme žít, co smíme dělat a co nesmíme, co si máme a nemáme myslet. Fašismus v té nejryzejší podobě.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.