Ministr školství
Možné změny maturit: čeština jen didakticky, dvě úrovně matematiky

03.06.2018 15:07

Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) by chtěl do podzimu vypracovat návrh změn ve státních maturitních zkouškách. Vycházel by z výsledků debaty, kterou chce nyní otevřít.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Dvořák (3 hlasy) 03.06.2018 22:36

    Maturoval jsem v r. 1972, měli jsme povinnou četbu a počítali ještě...

  • Karel Musil (2 hlasy) 03.06.2018 15:33

    Nynější systém pro mnoho tisíc mladých lidí ročně znamená, že čtyři...

  • Guru Jára (1 hlas) 03.06.2018 16:35

    Hloupí studenti,co si ve škole dělají,co chtějí.Přeplacení učitelé...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Je to až neuvěřitelné, místo toho aby se hledalo řešení jak učit matematiku lépe a aby žáci začali samostatně myslet a jak to naučit učitele ( jednoduše to neumí, proč?), tak se řeší jak snížit náročnost zkoušky. Pořád nechápeme že jsou lidi , kteří umí to a jiní zase ono, a těch co umí vše je velmi, velmi málo a nejjednodušší řešení je dobrovolnost, to jest výběr předmětů z kterých chtějí žáci mít řádnou zkoušku. Samozřejmě jde o to následující, další školy si mohou dát požadavek ke zkouškám, řádnou zkoušku z matematiky, třeba tu maturitní a totéž můžou chtít pak i zaměstnavatelé. Jeden příklad, jistě jste zaznamenali jak se herci chlubí tím že matematiku neumí a vidíte ke své profesi jí nepotřebují , ale pak by nesměli jít do politiky, zde je matematika nutností, aspoň v tom jek vydělat více peněz či bez matematického vzdělání dělat třeba ministra financí je absurdní.

0 hlasů

Základní problém je v neschopnosti se učit. Vše spěje k zjednodušování a povrchnosti. Málokdo čte, málokdo chce dělat rukama. Mladí opovrhují dovednostmi. Pokud by maturovali ze škrkání na telefonu, tak by byli hvězdy. Čest výjimkám...

0 hlasů

Hloupí studenti,co si ve škole dělají,co chtějí.Přeplacení učitelé mají jen nastavenou dlaň.Respekt nemají žádný.

1 hlas

Nynější systém pro mnoho tisíc mladých lidí ročně znamená, že čtyři roky studia, za cenu značných nákladů pro rodinu i osobní ztráty bez maturity skončí jen se základním vzděláním. Pro ty lidí je to tragédie a pro společnost velká ztráta.
Úroveň vyučování se nesnížila o 20-25%, chyba tedy musí být v tom nastavení maturit.

2 hlasy

Maturoval jsem v r. 1972, měli jsme povinnou četbu a počítali ještě na "logáru", ale musím bohužel konstatovat, že se znalostmi dnešních maturantů bychom se k maturitě vůbec nedostali. A již v té době byla obtížnost matematiky rozdělena na školy odborné a SVVŠ - dnešní gymnázia. Ale co můžeme od dnešních studentů chtít, když ani neví, co to jsou domácí úkoly. Vždyť by mohli být přetížení a ve stresu. Chyba není jen v nastavení maturit. Chyba je v celém systému školství. Co ministr, to nová reforma, až to nakonec skončilo podělanou inkluzí. Všichni chtěli mít národ vysokoškoláků a maturantů, školy rostly jak houby po dešti a jak se říká, všeho moc škodí. Konečně zjišťují,, že chybí odborné dělnické profese, protože s maturitou přece nikdo nebude dělat zedníka, instalatéra, pekaře a pod.. A přitom bez těchto oborů se za chvíli nebudou moci všichni ti inženýři ani najíst, vykakat, umýt v teplé vodě nebo si zapnout kávovar do zásuvky. Ne všechno stálo za komančů za prd a školství bylo na úrovni. Ale co, gramatika a sloh není důležitý, matematika také ne, to zvládnou počítače, logické uvažování je směrováno pouze na to, jak vydělat co nejvíce peněz za málo muziky. A to nemluvím o všeobecných znalostech. Ty jsou doslova katastrofální.

3 hlasy

přesně tak.vykopat didaktyky.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 23/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.