Ministr školství
Možné změny maturit: čeština jen didakticky, dvě úrovně matematiky

03.06.2018 15:07

Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) by chtěl do podzimu vypracovat návrh změn ve státních maturitních zkouškách. Vycházel by z výsledků debaty, kterou chce nyní otevřít.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Dvořák (3 hlasy) 03.06.2018 22:36

    Maturoval jsem v r. 1972, měli jsme povinnou četbu a počítali ještě...

  • Karel Musil (2 hlasy) 03.06.2018 15:33

    Nynější systém pro mnoho tisíc mladých lidí ročně znamená, že čtyři...

  • Guru Jára (1 hlas) 03.06.2018 16:35

    Hloupí studenti,co si ve škole dělají,co chtějí.Přeplacení učitelé...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Je to až neuvěřitelné, místo toho aby se hledalo řešení jak učit matematiku lépe a aby žáci začali samostatně myslet a jak to naučit učitele ( jednoduše to neumí, proč?), tak se řeší jak snížit náročnost zkoušky. Pořád nechápeme že jsou lidi , kteří umí to a jiní zase ono, a těch co umí vše je velmi, velmi málo a nejjednodušší řešení je dobrovolnost, to jest výběr předmětů z kterých chtějí žáci mít řádnou zkoušku. Samozřejmě jde o to následující, další školy si mohou dát požadavek ke zkouškám, řádnou zkoušku z matematiky, třeba tu maturitní a totéž můžou chtít pak i zaměstnavatelé. Jeden příklad, jistě jste zaznamenali jak se herci chlubí tím že matematiku neumí a vidíte ke své profesi jí nepotřebují , ale pak by nesměli jít do politiky, zde je matematika nutností, aspoň v tom jek vydělat více peněz či bez matematického vzdělání dělat třeba ministra financí je absurdní.

0 hlasů

Základní problém je v neschopnosti se učit. Vše spěje k zjednodušování a povrchnosti. Málokdo čte, málokdo chce dělat rukama. Mladí opovrhují dovednostmi. Pokud by maturovali ze škrkání na telefonu, tak by byli hvězdy. Čest výjimkám...

0 hlasů

Hloupí studenti,co si ve škole dělají,co chtějí.Přeplacení učitelé mají jen nastavenou dlaň.Respekt nemají žádný.

1 hlas

Nynější systém pro mnoho tisíc mladých lidí ročně znamená, že čtyři roky studia, za cenu značných nákladů pro rodinu i osobní ztráty bez maturity skončí jen se základním vzděláním. Pro ty lidí je to tragédie a pro společnost velká ztráta.
Úroveň vyučování se nesnížila o 20-25%, chyba tedy musí být v tom nastavení maturit.

2 hlasy

Maturoval jsem v r. 1972, měli jsme povinnou četbu a počítali ještě na "logáru", ale musím bohužel konstatovat, že se znalostmi dnešních maturantů bychom se k maturitě vůbec nedostali. A již v té době byla obtížnost matematiky rozdělena na školy odborné a SVVŠ - dnešní gymnázia. Ale co můžeme od dnešních studentů chtít, když ani neví, co to jsou domácí úkoly. Vždyť by mohli být přetížení a ve stresu. Chyba není jen v nastavení maturit. Chyba je v celém systému školství. Co ministr, to nová reforma, až to nakonec skončilo podělanou inkluzí. Všichni chtěli mít národ vysokoškoláků a maturantů, školy rostly jak houby po dešti a jak se říká, všeho moc škodí. Konečně zjišťují,, že chybí odborné dělnické profese, protože s maturitou přece nikdo nebude dělat zedníka, instalatéra, pekaře a pod.. A přitom bez těchto oborů se za chvíli nebudou moci všichni ti inženýři ani najíst, vykakat, umýt v teplé vodě nebo si zapnout kávovar do zásuvky. Ne všechno stálo za komančů za prd a školství bylo na úrovni. Ale co, gramatika a sloh není důležitý, matematika také ne, to zvládnou počítače, logické uvažování je směrováno pouze na to, jak vydělat co nejvíce peněz za málo muziky. A to nemluvím o všeobecných znalostech. Ty jsou doslova katastrofální.

3 hlasy

přesně tak.vykopat didaktyky.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 21/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.