Reforma školství
O rok delší studium bude za 30 tisíc, plánuje Dobeš

02.03.2012 18:02 Rozhovor

Ministr školství Josef Dobeš a premiér Petr Nečas se dohodli na zpoplatnění prodloužené doby studia. Studenta rok navíc přijde na 26 až 30 tisíc korun. Opatření podle Dobešova propočtu přinese až 1,5 miliardy korun.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • P(r)udič Pružina (42 hlasů) 03.03.2012 15:24

  Laskavě mě stále nenapadejte a pokud se vám cokoliv nelíbí, tak si...

 • Marseille (33 hlasů) 02.03.2012 19:36

  Bobeši, kolik je to 7 salámů mínus 8 hrušek + tři párátka??

 • P(r)udič Pružina (31 hlasů) 03.03.2012 11:42

  TAKŽE ABYCH TO ZHRNUL: Tlachání o školném se vleče léta a z mnoha...

 • P(r)udič Pružina (27 hlasů) 03.03.2012 11:43

  Ušetřené prostředky mohou posloužit i k tomu, aby náročné obory byly...

 • Marseille (27 hlasů) 02.03.2012 18:06

  Buď klidnej bobeši. Nevynese.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

pro marenu novakovitz.najdete si to pojisteni pod workman compensation insurance act.georgia a alabama jsou v usa.to vi i blb prdic.cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

soc dem varuje, že s připočtením kaváren putik večírků to bude neúnosná suma, jinak tady je tisícka na den, ale lidi se musí vozit zdaleka..tedy za 3 měs prázdnin se to dá dobře uhradit, ne si kupovat auta a plýtvat benzin, lyžovat se dá i v důchodu, netřeba hned všecko

1 hlas

Jistě Míšo, jistě, ale hlavně klid a bacha na Paroubka.

3 hlasy

VŠ jsou často zkostnatělé instituce, které se jakémukoliv racionálnímu zásahu budou bránit zuby nechty. Dobeš to má proto velmi těžké, studenti dají na své profesory a ti fungují jako skvělí manipulátoři a velmi užiteční idioti rektorské mafie. Dobešovi držím palce, aby to nevzdal. Jednou mu studenti poděkují!

2 hlasy

jeden nechet, dva nechty...

6 hlasů

Každý den něco jiného.Já vím,že on za to nemůže,ale je již nutné ho poslat na léčení.

9 hlasů

„Když během pěti let snížíte o třetinu peníze, které jdou na financování vědy, výzkumu a výuky a zároveň po nich chcete, aby se jak pedagogicky tak vědecky zlepšovaly, tak je tu někdo prostě mimo realitu. A já se domnívám, že to je vláda a nikoliv vysoké školy,“ dodává svůj soud Keller.

A Dobešovy ústupky ze školného? Podle Kellera jasný důkaz neserioznosti. „Ministr Dobeš to je naprosto neseriozní člověk. Politika Dobeše se dá naprosto přesně vysvětlit podle předpovědi počasí,“ říká Keller rozhořčeně.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Profesor-Keller-osolil-Dobese-Sarlatan-a-Necasova-ostuda-224748

11 hlasů

nikdo neni pro snizovani nakladu na vedu.a vyzkum.jako matyka,fyzika,chemie,pocitace.ale z vysoka sereme na pavedy jako sociologie,filologie,politologie,filozofie,umeni,e - konomie,prava.tydleskoly by klidne a bez problemu mohly byt zavreny nejmin na pet let.bez problemu.nikdy nic kloudneho nevymysleli a jen zerou grants a penize danoveho poplatnika,vasnostova.cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

Filologie - tedy jazykověda - je zcela zbytečná. To je fakt. Vůbec není nutné znát vlastní jazyk ani cizí jazyky. Ano, takové pavědy by se měly zakázat.

2 hlasy

dneska se muzete ucit cizi jazyky v te ktere zemi,vasnostova.napiste mi,o jaky posledni "prulom" se postarala ta filologicka fakulta ve svete jazyku?kdyz zadny,nebo mozna jeden,dva,tak je klidne ten kumbal mozne zavrit na deset let.a za deset let to furt bude prlidnene.no tak,vasnostova.ja jsem vas opravil v pravopise bez nejakych filologickych studii,ne?cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

Keller byl dobrý sociolog a je mi ho líto, jak se dokázal za krátko zdiskreditovat.

9 hlasů

Kdy se zdiskreditoval? Já jsem si toho ještě nevšimla.

9 hlasů

Nesdílí tvé názory a proto takové negativní hodnocení. Poněkud primitivní myšlení.

10 hlasů

Ušetřené prostředky mohou posloužit i k tomu, aby náročné obory byly lépe ohodnoceny a v neposlední řadě školným umenšíme i bezohledné vykrádání českého školství zahraničním trhem práce.

27 hlasů

Výjimečně souhlasím

15 hlasů

Ne, že vyjímečně souhlasíš, ale zcela běžně jsi naletěl podvodníkovi ! Neumíš číst ?
Ale proto on to taky udělal, jako vždycky pravice a podvádění !
Snad si nemyslíš, že bych někdy napsal takovou pravičáckou krávovinu !

5 hlasů

Laskavě mě stále nenapadejte a pokud se vám cokoliv nelíbí, tak si buď změňte nick, nebo definitivně opusťte tato názorová fóra, vaše marxisické výlevy stejně nikoho nezajímají.

42 hlasů

To by se vám líbilo, kdyby všichn i, kdo s vámi nesouhlasí, opustili "tato názorová fóra"? S kým byste se hádal? Koho byste se snažil "inteligentně" dráždit tím, že se snažíte, aby byli čtenáři diskusí zmatení, když mírně pozměníte cizí nick?

3 hlasy

Milí studentíci, co jste volili, to máte. Klausovi jste zobali z ruky tržní moudra, tykačka s uslintaným šlechticem byla taky fajn. tak proč teď ječíte, že vláda, kterou jste volili chce školné a udělat z vysokých škol byznys? Vláda přece jen plní co slíbila, když jste ji voli, když jste přemlouvali dědka s bábou.
Snad jste nečekali, že školné potká až vaše děti? tak teď přemluvte dědka s bábou holoubkové, ať vám na školné půjčí, ať poznáte, jak chutná tržní kapitalismus. I v zahraničí holoukové je škola byznys. Bohatí si je platí, chudí mají stýpko, pokud chtějí studovat, školy se lyší podle toho, kdo a jak jim sype, jaký byznysmen je podporuje, a tak jsou i v zahraničí super lycea a školy produkující blbce. Student VŠ v zahraničí vykročí do života často zadlužený po uši. není nic zvláštního, že vysokoškolák v zahraničí když nesežene práci v oboru a to není nic divného, stojí v marketu za kasou nebo obrací hamburgery, proto si studenti třikrýát rozmyslí, jakou školu si vyberou a jestli je uživí a jestli budou schopni školné splatit, fylozof či absolvent herectí makající rukama není v cizině nic neobvyklého, zvykejte si, chtěli jste tržní kapitalisms, mnozí z vás se pošklebují lidem v sociální tísni že žádají do dávky, tak se ukažte, dědek s bábou vám asi nepůjčí, tak se snažte sami a nechtějte v tržním kapitalismu socialistické školství, kde si každý z vás bude dělat, co chce a schovávat se v posluchárně před pracovním procesem, vláda jen plní, co vám slíbila!!!!!!!!!l

3 hlasy

TAKŽE ABYCH TO ZHRNUL: Tlachání o školném se vleče léta a z mnoha důvodů opravdu DOUFÁM, ŽE UŽ BUDE KONEČNĚ ZAVEDENO. A to zejména na vysokých školách. Jedině tak je totiž šance na zlepšení úrovně vzdělanosti, která šla s nesmyslným nárůstem počtu všelijakých (často velmi podivných) škol během posledních 20 let rapidně dolů. Ty peníze, které takto hloupě utrácíme za pochybné vzdělání, jež posléze nemá žádné smysluplné uplatnění, chybí jinde. Pokud zavedeme školné, bude si každý mnohem zodpovědněji vybírat jaký obor bude za SVÉ peníze studovat a zda jej toto vzdělání uživí.

31 hlasů

Nauč se pravopis, shrnuje se a ne zhrnuje, blbe !

2 hlasy

On je asi z Moravy a píše tak, jak to tam vyslovují. Ostatně občasné pravopisné chyby, to mi na jeho úžasných příspěvcích vadí nejmíň.

2 hlasy

Podle Dobešova předpokladu se fláká 50 tisíc studentů !
Asi 60 tisíc jich studuje na soukromých vyskoých školách, kde už platí teď, takže v tom zbytku ve veřejných vysokých školách se fláká každý šestý ?
Není to přehnané ?
To je jedna věc, ale kdyby to tak bylo, tak "potrestá" toho flákače a s ním i dalších pět pilných a studujících ! Přesně podle odéesáckého principu "kolektivní viny" tak úspěšně použité například v potrestání simulantů regulačními poplatky pro VŠECHNY !
Když někdo chce za školu platit, má už dnes možnost studia na soukromých školách, dokonce už i na gymnáziích ! Ale nechte možnost studovat i pro ty, kteří na to zkrátka nemají, vy pravičáci nenažraní a nemyslící ! Ono totiž z takových "chudých" rodin bývají ty nejchytřejší a nejschopnější děti a z toho máte panickou hrůzu ! Kluk, který bude do školy jezdit na kole a ne "v ofroudu" od tatínka zbohatlíka bude schopnější, než vy, co ?

20 hlasů

nejlepsich 10 vysokych skol na svete-skolne.a rekl bych vetsina z prvni stovky.vysledky ukazuji na to,kde je vyssi kvalita,lepsi vyzkumne vysledky.bez debaty.a vy si chodte mezi vase levicacke blbecky,meshuge-ajnstajn.cha,cha,cha!

2 hlasy

Tak mám takový dojem, že je tu několik "nasazených" pisálků, kteří prakticky úplně stejným způsobem a téměř stejnými slovy, obhajují Dobešovy šílenosti !
U toho idiota, který záměrně tak napodobil moji zdejší identitu aby si to na první pohled spletli i někteří ze zdejšího zdravého jádra si nejsem jist, zda to není přímo pod patronací redakce, což se tady dělo tolerováním těch pravicových vulgárních křiklounů ! Spousta starých osvědčených pravičáků najednou mlčí a objevují se noví, ovšem se stejným slovníkem. Klasickou ukázkou tohoto přerodu je Diana Stores neboli krááááva nebeskáááá ! O "panu učitelovi" Janu Novákovi v tomto směru nepochybuji.

Jste směšní s tou obhajobou školného ! Jen nemyslící blbec může být nadšen z toho, že za všechno musí platit, jak mourovatej a ještě k tomu urážet ty, kterým se to nelíbí !
To je totiž na psychiatra !

Ta kanadská studie o od dětství nižší inteligenci pravicových voličů je tak pravdivá, že to snad ani není možný ! Ale je vidět, že to platí (asi) celosvětově !

17 hlasů

Milá dámo, jestli máte mindráky z mužů a nazýváte je pány tvorstva... je to váš problém.... Ale aby bylo jasno.... já klíčema nezvonil... ale když už tu máme jiný systém ("tržní ekonomiku"), tak jen negramotný dement může očekávat, že lékařská péče a vzdělání bude zadarmo. To spíš budou zadarmo ty nešťastné banány a mandarinky -)

14 hlasů

Milý pane (nejsem si jistá, zda toto označení sedí), mindráky z mužů rozhodně nemám. Ovšem vadí mi, když někteří nadsamci mají pocit, že už díky tomu, že jim pán bůh nadělil jistý camfrlík mezi nohama, jsou automaticky chytřejší, schopnější, nadanější atd. než ženy bez výjimek.

4 hlasy

Ty bláho Novák co ty máš za školu? Vysokou tapetářskou?

14 hlasů

Pruudičskou.

2 hlasy

Dnes mě docela dostal jeden studentský plakát: "Vzdělání není byznyz"... Hahaha.... Víte, moji milí... už dvacet let slýchávám od velkých "pedagogů" z pedagogických fakult, že vzdělání se stalo byznysem... A mají pravdu. Ale to tihle studentíci ťuťu-ňuňu ťululum nemůžou pochopit. Jsou na to moc hloupoučcí.... Jejich tatíci si klíčema vyzvonili kapitalismus a jejich líní synáčkové chtějí komunistické školství? Hahaha..... a navíc - kdopak nám nejvíce volil VV? Nebyli to právě mladí? Hahaha!!!

8 hlasů

albrajtova neni nejnebezpecnejsi,ale asi nejskaredejsi a s nejskaredejsima 4ma skaredyma dcerama zidofka na svete.cha,cha,cha!i muz ji utek.zadna sranda rano vstat a tolik skareda hned vokolo.cha,cha,cha!shalom.

4 hlasy

Každý rodič, papínek a hlavně matinka jsou přesvědčeni, že ten jejich floutek je nejsnaživější student pod sluncem. Možná, že kdyby se matinky a papínkové nezajímali o své ratolesti jen v den vydání vysvědčení, tak by změnili názor na to, kam jdou jejich daně. Nebojte, papínkové a matinky.... vím dobře, co je to makat!!! Nepatřím k těm pančitelům, kteří přecházeli z jedné školy do druhé a tak se stali učiteli. Já jsem si užil i praxe!!! A neříkejte mi, že jako učitel nemám ve školství co dělat, když pologramotné líné dementy nazývám pravým jménem. Ty statisíce lidí s těžce vydělanými 8 - 10 tisíci, tihle lidé, kdyby nakoukli do škol, jak probíhá výuka, co se ve školách děje, jak se chovají žáci, studenti... jak na to někteří učitelé doslova serou... tak by se vyjadřovali daleko radikálněji. A ještě jednou: 80% žáků jsou pologramotní dementní líní frackové. Takové žáky může mít rád leda tak pedofil. Nebojte... z těch průměrných 25 žáků je vždycky tak 5 žáků normálních. Nemusím je mít "rád", jak tady některé matinky s mateřskými city očekávají. Já je jen vzdělávám a oni se učí. Prostě mezi námi jsou partnerské vztahy. A proto ještě ve školství působím.

8 hlasů

Na naší škole - pokud vím- je jeden učitel, který nedokončil studium na první škole a potom ve stejném oboru dokončil studium na jiné škole. Důvody pro tento postup byly jiné než studijní problémy. Protože byl dobrý, podařilo se mu získat roční stipendium na americké škole, kde rok vyučoval na high school. Takže to asi nebylo to arogantní hovado, o kterém mluvíte.

9 hlasů

Marjánko Novákovic, přece si pamatujete heslo socialismu: Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh. A heslo komunismu? Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb. ... A současné školství? 80% osazenstva školních lavic jsou pologramotní nezvladatelní líní a tupí frackové, kteří na škole pobývají jen proto, protože se jim nechce pracovat. To je ultrakomunismus!!! S tím si běžte do háje. A ministr Dobeš si dovolil na takovou příživnickou pakáž ve školách ukázat prstem. Samozřejmě začali řvát rodiče ale i pančitelky, které ty fracky nic nenaučí, protože u nich nemají žádnou autoritu. A ke "kritikům" se postupně přidávají i politikové, protože ze školství jim do jejich soukromých podniků ještě nic nekáplo.

8 hlasů

Ano, každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh. To bylo zřejmě špatné heslo. Dnes platí každý podle svých schopností a finančních možností, každému podle jeho zásluh, ale především podle toho, jaké má výhodné kontakty a jak silnou má hroší kůži.

8 hlasů

Ty máš díru zacpanou, Ta máš váček?

15 hlasů

Pro Jana Nováka

8 hlasů

diky Dobešovi Vondrovi a Drabkovi mladež poznala --------co je to zrudna PRAVICE --diky hoši

17 hlasů

Pane, mládež si je zvolila sama. Většinu voličů VV tvořili mladí... :-) A teď ti mladí poznali, že jsou dementní paka, která si neumí ani přečíst volební program. :-)

7 hlasů

Někteří zde přítomní, kteří mají do zadečku dírku a myslí si, že právě proto rozumí problematice školství a práci ministra Dobeše, by měli být zbavení volebního práva. Dementní volič volí pravici a očekává komunistické školství zadara....

19 hlasů

Nevolím pravici a neočekávám, že bude školství komunistické. Zadara není studium ani teď, i když zatím není školné. Za komunistů existovalo sociální stipendium, obědy v menze stály 2,60, pokoj na kolejích 40-50 Kč na měsíc a skripta běžně tak do deseti korun. Tohle všechno už není a studenti za to musí vysolit pořádně velké sumy. Už teď to často bez brigád finančně nezvládnou. Školné může být pro některé likvidační. Brigády jsou sice dobrá věc, studenti přičichnou k práci, získají pracovní návyky, ale na druhou stranu nemají tolik času na studium. Všechno má své kladné i záporné stránky.

15 hlasů

Moji milí věční studentíci, již deset let pracuji ve školství jako učitel MAT, FYZ, IKT a ANJ. Předtím jsem si užil patnáct let v praxi... takže jsem jaksi obeznámen se situací. Deset Dobešů by bylo málo k tomu, aby se školství zbavilo neschopných pančitelek a ředitelů. Dobeš se zatím zabýval jen úrovní vzdělanosti, organizoval srovnávací testy, státní maturity a jednotné závěrečné zkoušky. Tím odhalil neschopnost většiny pančitelek a rodičům ukázal, že doma vyživují pologramotné fracky. Tím si proti sobě poštval učitelstvo i rodičovstvo. A hlavně si proti sobě poštval soudruhy politiky, protože je nepřipustil k penězovodům. Jo, a jestli chcete Dobešovi vyčítat nedostatečné čerpání evropských dotací na "konkurenceschopnost", tak si o tom něco přečtěte. Projektová činnost je tak složitá, že žádná normální škola si nemůže dovolit vyčlenit 1 - 2 lidi na projekty. A s tím se počítalo. Počítalo se s tím, že to Dobeš dohodí soudruhům z parlamentu. Jenže on se snažil vymyslet způsoby, jak čerpání dotací zjednodušit a tím dostat peníze opravdu do škol.

25 hlasů

... a co já vím :-), před třemi lety mi mojí svěření maturanti vysvětlovali, že jedině VV jsou tou pravou zárukou budoucnosti :-). Bylo to na maturitním večírku. Chtěl jsem namítnout... ale kolega mě zarazil. Prej mám být rád, že nás pozvali... :-). Inu, a máme to tady :-)

9 hlasů

Pokud by mělo něco takového, jako jste vy, učit mé děti, nejspíš bych se pokusila je přeřadit na jinou školu. Pokud někdo, kdo učí, prohlašuje studenty za pologramotnou frackovitou pakáž, rozhodně to není člověk na svém místě. Vůbec není pravda, že nikoho nezajímala dvacetiletá příprava státních maturit. Kritizovalo to hodně lidí. Ale to, co ty firmy prohlašovali za připravené státní maturity, se prostě nedalo použít. Nebýt tlaku veřejnosti, některý z těch polotovarů by byl použit třeba po roce.

14 hlasů

davam vam petku z cestiny...firmy prohlasovaly/i/....a jsem rad,ze nekdo jako vy me nikdy nic neucil.neumite ani poradne diskutovat tady.krome par blbych kecu o rasizmu toho moc neznate.vlastne ani to ne.cha,cha,cha!shalom.

9 hlasů

Děkuji za upozornění.

10 hlasů

Řího, za to i ti dávám jedničku, Jen si dej pozor ,až tě začne Marjánka opravovat. Věř, že jednička to nebude.

10 hlasů

Moje milá, ke mě chodí rodiče, podávají mi ruce a děkují mi, že je začal někdo konečně něčemu učit. Ale to mi samozřejmě nemusíte věřit. A znovu zopakuji, co se vám nebude líbit: studentstvo na středních školách a učilištích je dementní a frackovitá pakáž, které chybí právě pevná ruka rodičů. Pokud mi nevěříte, moje milá, tak se běžte podívat o přestávce na jakoukoliv školu. Víte... současné pančitelky si na tu frackovitost už zvykly. Jenže zaměstnavatelé nikoliv. Chápete? Tihle frackové jsou vypuštěni ze školy a po dvou měsících je zaměstnavatelé vyhazují z práce buď kvůli neschopnosti nebo kvůli drzosti.

18 hlasů

Můj milý, souhlasím s tím, že jim chybí pevná ruka rodičů a že nejsou ochotní se učit.. Přesto je na vašem nadřazeném přístupu ke studentům cosi podivného. Vedle studentů, kteří na studium opravdu nemají a kteří by se v minulosti na střední školu nedostali a neměli by šanci odmaturovat, jsou i studenti, kteří jsou schopní a někteří i ochotní něco dělat. Vadí mi vaše paušalizace. Podle vás jsou všichni studenti dementní, všichni učitelé (pardon, učitelky) neschopní. O přestávce se chodím dívat na jednu střední školu každý den. Přesto bych své studenty šmahem neoznačila za frackovitou pakáž.
Za to, že nejsou mnozí studenti ochotní vynaložit jakoukoli námahu, může především systém. Tím, že se umožnil nekontrolovaný nárůst počtu středních škol (při klesající porodnosti) můžou polistopadoví ministři v čele s Ivanem Pilipem. Žáci na základní škole dobře vědí, že se nemusí snažit a že je na střední školu přijmou. Financování škol podle počtu studentů je hlavní příčinou toho, proč si školy své studenty pěstují a snaží se i ty neschopné si udržet. Nedávno jsem byla na srazu třídy, která maturovala před několika lety. Byla jsem docela překvapená, jak dobrých pozic v zaměstnání velká řada z nich dosáhla. Potom jsem byla několik let mimo školství a zase jsem se tam vrátila. Zjistila jsem, že ochota studentů něco se naučit od té doby poklesla. Přitom za tu dobu odešla řada starších učitelů (učitelek), kteří byli pokažení tím, že učili už za komunistů (což jim mnozí velmi vyčítají) a na jejich místa nastoupili mladí a perspektivní, vzdělaní v naší báječné svobodné a demokratické společnosti. Jeden takový nadějný mladý kolega vydržel ve škole necelý rok, měl psychické problémy a nakonec podal výpověď ze zdrav otních důvodů, což studenti i učitelé kvitovali s povděkem. Na druhou stranu znám řadu "pančitelek", které studenty dokážou opravdu hodně naučit. Chápu, že zástupce pánů tvorstva vašeho formátu něco takového není ochoten připustit.

11 hlasů

Ty jsi hotový spasitel

8 hlasů

ma pravdu.fracek bem byl fracek ve skole a je i ted v zivote.a takovych semitu zidu beha po planete tisice/miliony.cha,cha,cha!shalom.

7 hlasů

jo,ale hlavne pise o frackach.libi se mi,ze to pise srozumitelne a je na tom videt,ze vi vo co go.a ma zajem.cha,cha,cha!shalom.

2 hlasy

Nejnebezpečnějším žiedem je Madlenka Allbrightová

6 hlasů

Ale fracek Bém studoval za komunistů. Spasitel Novák mluví o době postkomunistické.

11 hlasů

Dobeš se provinil pouze tím, že začal šlapat po pančitelkách, co nedokážou na základních a středních školách nic naučit. Ani ctěným rodičům není příjemné zjištění (viz srovnávací testy), že jejich rozmazlená dítka jsou pologramotná frackovitá pakáž. Největší Dobešův problém je opravdu ten, že začal poctivě plnit volební program, tzn. pozvednout úroveň vzdělanosti. Je zajímavé, že se mu vytýká něco, co se ještě nestalo. Ale INDOŠ, SIPVZ, dvacetiletá příprava státních maturit - to nezajímalo nikoho...

10 hlasů

Rozumím tomu dobře? Úroveň vzdělanosti se zvýší například tím, že se zvýší počet žádků ve třídě? Že se uvažuje o tom, že vlastně pro učitele není potřebné vysokoškolské vzdělání? To jsem tedy opravdu nevěděla.

10 hlasů

Ano, on chce vzdělaný národ? On chce aby měl každý maturitu. O tady je velký rozdíl. U státní maturity tak snižoval nároky, že to udělá i zedník s maturitou.

12 hlasů

Moje milá, asi máte taky do zadečku dírku, ale to neznamená, že když máte do zadečku dírku, tak rozumíte státním maturitám. Dobeš nároky nesnižoval. Snížili je učitelé základních a středních škol během posledních dvaceti let. A Dobeš to jen těmi testy dokázal. To asi nevíte, že je spousta takystudentů, kteří neudělali ani tu nejnižší maturitu... ? ... PS: ukažte mi zedníka s maturitou...

8 hlasů

Proč hned urážky, pane učiteli?

14 hlasů

PRAVDA urazit nemuze.cha,cha,cha!shalom.

5 hlasů

proc me urazite lzema,mery,mery?to neni najs.cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

Řího,meshuge, ajnstajn ! cha cha cha ! shalom.

16 hlasů

To už je další věc. Od Dobeš se nedá očekávat nějaký rozumný kompromis. Ale co já vím, už teď se platí za prodloužené studium. Chtělo by to trochu legislativy.

11 hlasů

pro Marjánku

7 hlasů

U nás se tradičně s vaničkou vylévá i dítě. Pokud něco funguje, ale má třeba odstranitelné vady, někdo rozhodně to zcela zrušit, překopat, převrátit a postavit si vlastní pomník v podobě nějakého "úžasného" opatření, které všechno převrátí vzhůru nohama.

18 hlasů

Dementi z české kotliny nikdy nevylezou ze srabu. Milí studenti, jste banda dementních fracků s již vymytými mozky. Dokážete se jen přidat k dementní mase. Právě vám předhodili ministra Dobeše a vy si na něm léčíte své mindráky. Proč nestávkujete kvůli tomu, že vaše matky a vaši otcové musí makat od rána do večera, aby jste se vy, studentští floutkové, mohli po večerech flákat po hospodách? Mnozí z vás studujete první ročníky i třetím rokem. Jste typickým vzorkem společnosti, o kterých se ti opravdoví studenti učí na hodinách sociologie. Jste dementi s pravičáckými názory, volíte pravici (sami jste si zvolili VV :-)) ale máte bolševické požadavky. Chcete vzdělání zadarmo. Chachá.... to bylo za komoušů, vy dementi. Teď jste si zvolili kapitalismus :-)

9 hlasů

Já opravdu začínám mít pocit, že všichni pravičáci jsou na hranici debility. Moc ráda bych si konečně přečetla nějaký normální pravicový příspěvek, s kterým bych třeba nesouhlasila, ale který by nebyl blábol.

14 hlasů

nevysvetlil jsem vam dostatecne situaci ve zdravotnictvi?no tak.a ted jste to vy,kdo drzi bobrika mlceni o tech 60ti behajicich duchodkynich.a to ani neni prispevek,ale pravdivy FAKT.21km holky ubehly.a vsem bylo pres 70 let.tech 60ti letych bylo kolem 2 000 co to dobehly.a vy nic.a ted si jeste stezujete.cha,cha,cha!shalom.

8 hlasů

jo,musim zas udelat dalsi opravu.kdo vas ucil zemepis?americanu je uz 310milionu.nahnalo se tam novych 100 milionu zidu.cha,cha,cha!shalom.

4 hlasy

Nikoli. Já jsem reagovala, ale asi jste odpověď nečetl. Poznamenala jsem, že to jistě byly ty stopadesátikilové Američanky, které tam člověk potkává na každém kroku. Američanů je 220 miliónů. Mezi nimi se jistě najdou některé důchodkyně, které jsou fit. (Ostatně nechodí se v USA do důchodu později než v 60 letech?) Ten úspěch důchodkyň vydáváte za úspěch kapitalistické společnosti. Podle stejné logiky můžu tvrdit, že takový Zátopek byl důkazem úspěchů socialistické společnosti.

6 hlasů

to jsem cetl,ale nepovazuji to za adekvatni odpoved mysliciho tvora.mozna tak neco jako propaganda na 1.maje,ale asi ani to ne.zaprve jsem nepsal,ze se to stalo v usa.za druhe bych chtel poukazat na tu skutecnost,ze za komousu nikde 60ti lete duchodkyne v cssr nebehaly 21km za par hodin.pokud vim,muzete ale v usa jit do predcasneho duchodu v 58 u zen a 62 u muze.to ale nevim na 100%vim ze to existuje.ale nerozradostni vas jen ten FAKT,ze tydle zensky v sedesati a pres 2000 jich bylo,vubec ubehly tech 21km?no tak.a ty nepapaji po vetsine maso a burty.ale votruby.a dokonce pres 50 zenskych v jejich 70ti letech.to ani zatopek nedokazal.cha,cha,cha!shalom.

2 hlasy

Marseilli, proc od tebe utekla manzelka? Neplnil jsi svoje manzelske povinnosti ...

10 hlasů

S placením prodlouženého studia souhlasím. Já bych to zavedla i na střední školy. Přerušení studia bych do toho samozřejmě nepočítala.

9 hlasů

Když na semestr odjede na Erasmus tak bude mít problém. Ten blb ale takhle nepřemýšlí.

7 hlasů

Myslím si, že tohle by se dalo nějak ošetřit.

6 hlasů

Dalo. Ale je otázka, zda je vůle něco ošetřovat.

10 hlasů

Co si myslet o ministrovi, ktery s oblibou cituje nacisty?

http://www.youtube.com/watch?v=EJMemoAmMkY&

6 hlasů

23. ledna se ministr školství dopustil tohoto výroku: „Dneska paní prodavačka v Kauflandu u pokladny ze svých daní platí vysokoškolákům sedm let studia. Dneska rodina, která má tři děti a nemá jediného vysokoškoláka, ze svých daní platí sedm let studia. Dneska klempíř, který se vyučí, platí ze svých daní sedm let vysokoškolákům.“ Dobeš považuje takový systém za hluboce asociální a navrhuje zavést školné. Ponechme stranou, že Josef Dobeš neví, že sedm let u nás zdarma studovat nelze. Ministr školství jistě nemůže vědět o školách všechno. Hrozné je, že v podstatě prohlásil, že vysokoškoláci jsou pro zbytek národa zbyteční. Ještě mohl dodat, že středoškoláci jsou zbyteční pro lidi se základním vzděláním.
Vůbec si nevšiml, že všichni lidé čas od času používají služeb profesionálů, aniž by za ně platili plnou cenu. Paní prodavačka chodí občas k ženskému lékaři, matka tří dětí posílá své ratolesti učitelům do školy, mistr pokrývač by bez architektů neměl co pokrývat. Ministr Dobeš to možná neví, ale dokonce i vězeňští psychologové jsou za svou práci placeni tím způsobem, že se na ně skládá celá společnost. Včetně lidí, kteří se v životě neocitnou ve vězení.
Jan Keller, Právo 30.1.2012

25 hlasů

s vama je sranda.prodavacka v kauflande by mela mit soukrome pojisteni od kauflandu s jejich prispenim.cili-ze potom spolecnost neobtezuje,zrovna jako kazdy jiny pracujici.uplne jasne jsme se obesli bez vezenskych psychologu,ktere by meli zrusit uz fcera / stejne je to samej zid,tyjici z prace spolecnosti a vykladajici veznum KRAVINY /a poslat je na brigadu do lomu s tema veznema na rok.jako sluzba vlasti,misto vojenske povinnosti.omezit a uplne zrusit celou radu zbytecnych oboru,jak to uz ted delaji i v cine.moc blbych pravniku,zvlast ekonomu,politologu,sportovcu,umelcu atd.zrusit a poslad blbecky do ucnovskych nebo i pomocnych skol.potom nemusime importovat delnictvo ze slovenska a ukrajiny+zaroven republika usetri na vsech budoucich grantech,ktere by si rozezranci odkejvali.zajimave,ze ty semiti,jako treba neknuba zid fiser jsou PRO rozhazovani penez a dluhy.pritom stoji prvni v rade na prebendy a posledni v placeni dani,scoloc.proto je nikdo nema rad.rozkradli tak vymar,ameriku a ted to zkouseji u nas,v rusku a v cine.vykopat do zidostana.cha,cha,cha!shalom.

6 hlasů

V té vaší úžasné Americe má každá prodavačka v supermarketu soukromé pojištění s přispěním zaměstnavatele?

8 hlasů

to je holt ZAKON.stat nechce byt zodpovedny jeste za to.jako pojisteni na rizeni auta.cha,cha,cha!shalom.

8 hlasů

Kdy ten zákon byl zaveden? Opravdu všichni zaměstnavatelé přispívají zaměstnancům na pojištění? Před rokem a půl jsem se bavila s úřednicí u přepážky v bance. Ptala jsem se jí, jaké má pojištění. Žádné nemá, řekla. Když jsem se zeptala, jestli jí zaměstnavatel nepřispívá na pojistku, jen se tomu smála. Zřejmě se situace diametrálně změnila od doby, co jsem z USA pryč a už to tolik nesleduji.

14 hlasů

vy jste hrozne pitoma osoba,vasnostova.je georgia a alabama v usa?jsou!a maji workmen comp.ins.uz od 1850.gb od 1880 a nemecko od 1884.maryland od 1902.tim vam chci nastinit,jak se ten zakon vyvijel,svetove a historiky.kapis?dnes je v us.povetsine fund,statni/privatni.pouze statni jen ve ctyrech statech.dobrovolny v texasu,kde je 35%zamestnavatelu prihlaseno.vsechno to jeste kryje federalni pojistenecky akt.zaverem,pojisteni jste mela,a ani jste o tom nevedela,protoze jste pitoma,jako ta pokladni.ale i neknuba jak vy,si to muze najit pod workman comp.ins.act.TO NENI ZADNA TAJNOST.kapis?cha,cha,cha!shalom.

8 hlasů

Mluvila jsem o USA, nikoli o Británii. Je možné, že v některých státech USA zaměstnavatel povinně přispívá zaměstnancům na pojištění. Já sama jsem nějaký čas v USA pracovala ve školce. Zdravotní pojištění jsme neměli a zaměstnavatel nám nic nepřispíval. Když jsem ještě sledovala americký tisk, často tam byly zprávy o tom, jak klesá počet zaměstnavatelů, kteří poskytují tzv. benefits, včetně příspěvku na zdravotní pojištění. Je možné, že se od té doby, co jsem z USA odešla, situace naprosto změnila.

10 hlasů

proc se neinformujete,nez zde zacnete blbe BECETE,osobo?zalezi na statech.ve velke britanii uz v 1880.v georgii 1854 a alabame 1862.v marylande 1902.ta koza u prepazky je stejne pitoma jak vy,i kdyz pochybuji,ze jste se ji na neco ptala a i kdyz jo,ze vam vubec odpovedela.jmenuje se to workman comp.ins.act.do toho musi kazdy podnikatel platit at chce nebo ne.pracujici maji pojisteni proti onemocneni a urazum v praci.proc jste tak tupa,osobo?proc si neco nezjistite jinac,nez blekotat o pitomych kravinach?toto by mel vedet kazdy blb,co nekde pracuje.cha,cha,cha!shalom.

2 hlasy

Doufejme, ze se v tom vezeni pan zatim-ministr ocitne.

21 hlasů

je mi vás, nekrtických levicových ideologů, nebezpečných marxistů a sociálních pijavic dost líto. jste proti školnému a vymlouváte se na chudé. Přitom - Rodina, která je chudá, je evidentně duševně zaostalá. Duševně zaostalí lidé jsou chudí, neboť se neprosadili v životní soutěži (o peníze).

21 hlasů

Blbečku, který si nedokážeš ani sám vymyslet nick, neposuzuj ostatní, sám seš nekutečný hovado !

5 hlasů

My ale nejsme proti školnému, to se vám - obyvatelům ČR, kteří nečtou nic jiného než zprávy na internetu - pouze snaží dostat do hlavy milý Dobeš. Vykládá, jak jde studentům pouze o peníze. Ne! Většina studentů by ráda platila, pokud by věděla - s jistotou -, že tím nenaplní kapsy politiků a bank. Rádi bychom platili, pokud bychom věděli, že tím zvýšíme platy našich učitelů, kteří si to zaslouží. Že tím získáme prostředky pro učební pomůcky, kterých máme nedostatek. Že tím získáme prostředky např. pro učebny, kterých je nedostatek (a kvůli tomu máme semináře v kabinetech učitelů, kde je cca 12 míst k sezení - a nás je tam třeba 20). Ale rozhodně si nemyslíme, že ty peníze půjdou na toto, když bude smlouva s jednou určitou bankou, u které si máme brát půjčky. Až to bude vyřešeno tak, že budeme moc věřit tomu, kam ty peníze budou, pak to pro nás nebude problém. A ještě jeden bod: studenti neprotestovali v prvé řadě kvůli školnému. Ani jeden z těch, které znám (a že jsem jich tam znala hodně). To jen pan Dobeš je mistr manipulátor a vy mu to všichni žerete. Protože očividně obyvatelé ČR (neříkám, že všichni) nemají místo v hlavě na vlastní myšlenky, nejsou schopni přečíst si alespoň věcný záměr zákona, aby viděli, že to, co tam je, určitě není 100% v pořádku. A tak věří tomu, co Dobeš a spol. poví - my jsme paraziti a jde nám pouze o peníze!

14 hlasů

já když slyším, jak studenti by rádi platili, tak bych je poslala makak do tesca a ne že to bude platit rodič. Mluvíš doslova jak rozmazlený fracek, který je živený rodiči.

8 hlasů

Asi Vás to udiví, ale já makám. Mimochodem, husy jsme spolu nepásly, takže bych prosila vykání. Ale asi mě to nepřekvapuje, slušnost v ČR pomalu mizí. A hlavně nám prostě nejde o to školné. Neprostestujeme většina v první řadě kvůli školnému. Ale jelikož to všude všichni politici říkají, tak si to taky bohužel většina občanů myslí.

11 hlasů

mery mery - nemohla jsem reagovat na Váš příspěvek, tak to píšu sem: mám obor, který mi celkem zabrat dá: Český jazyk - specializační studium + Učitelství češtiny jako cizího jazyka (v současnosti 16 předmětů týdně). Naštěstí mám práci z domova (na nejmenovaném Ústavu), tj. makám většinou v noci do dvou, ráno vstávám do školy.
Jinak já bych třeba pro to školné byla, ale rozhodně ne v té podobě, ve které je teď. VŠ peníze potřebují, ale to musí být promyšlené. Ne tohle. (Upřímně, i bez školného platíme dost...)

10 hlasů

Já jsem zásadně proti placení školného. A jestli pracuješ, tak určitě studuješ nějaký obor, který ti moc zabrat nedá a kterých je na trhu práce dost.

8 hlasů

velice me blazi,ze studenti chteji platit.a ted musi tedy taky volit tak,aby si POSYCHROVALI kam ty penize pujdou.se vsemi stranami ted tak proflaknutymi jim nezbude nic nez volit DSSS,jako treba prudic,felix&spol.cha,cha,cha!shalom.

8 hlasů

Zajistit by to měl především dobrý zákon. Bohužel mám teď vcelku pesimistický dojem, že toho nejsou naši politici (z jakékoli strany) schopni...

21 hlasů

jo,souhlas,az na tu DSSS.tu budete muset volit,jedinni neproflaknuti politici u nas.cha,cha,cha!shalom.

6 hlasů

Řího tebe se školné nebude týkat, poněvadž děti asi budou po tobě.

8 hlasů

Mery ale i kdyby měli všichni VŠ ríha se svoji hlavou prostě na víc než na tu hajzl štětku a mop nemá...

12 hlasů

Ćím vzdělanější národ, tím stát lépe prospívá a tím se mají všichni lépe i ty, Řího.

8 hlasů

mozne je vsechno,ale tyka se me at chci nebo ne jako danoveho poplatnika.cha,cha,cha!shalom.

12 hlasů

Ty budeš asi moc chudý.

8 hlasů

A co matka s VŠ, samoživitelka? Také se ji nedostává finančních prostředku, aby např. uživila dvě děti na škole, a ještě chceš aby platila školné.

11 hlasů

matka musela ziskat vs nejakym podfukem.kdyz s vs nesezene slusne misto,ma spatny obor.potom nezbyva,nez si najit bohatou pritelkyni,ktera to vse zacvakne./martina/.prece nemuzete chtit na spolecnosti/danovem poplatniku,ten ma problem platit ji duchod/,aby doplacela na jeji chybna rozhodnuti.deti do uceni a az zacnou vydelavat,mohou se doskolit po praci.to delaji miliony lidi po celem svete.zadna svetoborna veda,berusko!cha,cha,cha!shalom.

7 hlasů

Možnosti studovat nějaký obor při zaměstnání jsou u nás stále ještě značně omezené. Pro lékaře byste taky navrhoval studium při zaměstnání?

11 hlasů

Ad Říha: U nás prováději potraty zdravotní sestry? To by si myslím žádná neriskla. A proč by to dělaly, když je možné dát si udělat potrat v nemocnici s podstatně menším rizikem?

7 hlasů

proc ne?tak vystudovaly hromady zdravotnich sestricek,co dneska rejzuji na potratech.cha,cha,cha!shalom.

9 hlasů

Máš ty vůbec ponětí kolik stojí dvě děti na VŠ. Ne. Jinak bys tak blbě nemluvil.

9 hlasů

Někdo to vezme přes řemeslo, a pak studium Někdo na to má, a vezme to hned přes studium.

17 hlasů

neni na to,at jdou deti na remeslo,ma zlate DNO.a studovat mohou az se trochu zmuzou.normalni ve vyspelejsich statech zapadu.cha,cha,cha!shalom.

7 hlasů

Ten debil vás jenom provokuje.

8 hlasů

Já vím, že provokuje. Proto jsem poukázala na matku s VŚ. Víš co se mi ,ale dnes nejvíce líbí. Jak Prudič s ocáskem tady stále pobíhá kolem , píše přiblblé příspěvky a nikdo na něho nereaguje.

8 hlasů

Zalez do chlivku, modry sprostaku!

8 hlasů

Ho zveš k sobě domů?

5 hlasů

Bobeši, kolik je to 7 salámů mínus 8 hrušek + tři párátka??

33 hlasů

Úterý !

14 hlasů

:-)))

12 hlasů

Klucí, jste dobrý. Aspoň trošku nějaká zábava mezi těmi modrými debilitami.

17 hlasů

ty penize to nevynese,jelikoz studaci zacnou vic sprtat,rychleji graduovat a min blbe demonstrovat.to usetri statu naklady na policejni ochranu.opakovat budou jen blbi zidi s ashkenazi vrozenyma chorobama.jako meshuge rab z rabstejna,prdic a felix-volici pana vandase.cha,cha,cha!shalom.

7 hlasů

Nevím, zda jste si vědom toho, že většina humanitních studií se nedá zvládnout za 3 roky (v případě Bc. studia) i se sebevětší vůlí. Samozřejmě jsou lidé, kteří to zvládnou, a to 2 skupiny: 1. opravdu chytří, nadaní, kteří to zvládnou s výbornými známkami a také s výbornou a kvalitní bakalářskou prací. 2. Lidé, kterým jde pouze o titul, rychle projdou předměty, za 2-3 měsíce sepíší bakalářské práce, které nejsou nejlepší. A snad by nemělo být cílem produkovat stále více "rychlostudentů", kterým jde pouze o ten titul, nikoli o vědomosti. Studentů, jejichž bakalářské práce jsou o ničem. Znám několik výborných studentů, chytrých, kteří o rok bakalářské studium prodlužovali, ale ne proto, že by byli "mešuge".

13 hlasů

humanitni studia by mely byt zastavena na nejakych pet let.same zbytecne kraviny vam tam lejou do palic levicacky fasounsky profesurkove.nejdulezitejsi co se dozvite je,jak se dostat ke grantu,na vyzkum nejakych pitomin.na to v soucasne dobe danovy pokladnik holt nema.to neni jak v zidostane,kde orthodox zidi a skolstvi je placeno americkym danovym poplatnikem,povetsine papajicim veprove.a to i pres vypalovani kostelu,biti zidu pastoru,paleni noveho zakona na skolach,znesvecovani klasteru apod.cha,cha,cha!shalom.

6 hlasů

Tenhle gojímek s tím mešuge soudí každého podle sebe. Jinak souhlas.

9 hlasů

bez zavedení školného bychom taky mohli brzy dopadnout jako řeci

8 hlasů

souhlas.cha,cha,cha!shalom.

12 hlasů

Jako kdo? :-)))

12 hlasů

Nech ho, je to pravičák !

11 hlasů

To jsou vize jak Kalouskuv "ostruvek stability" ... by me zajimalo jestli nasavali stejnej chlast, kdyz se zabyvali tim kolik touhle "reformou" ziska statni kasa ...

13 hlasů

Dovolím si navázat na příspěvek Zdeničky z 18:10 :

:-)) ano, také v duchu vidím pana Dobeše u klobouku, jak oznamuje zkoprnělým divákům - "dnes byly taženy tyto nápady : zápisné a toaletovné (za každé liché použití WC, každé sudé bude se slevou, tzv. dobešovkou); nápad aby šel Dobeš do prhele neakceptuji, to mi sem někdo podstrčil...."

24 hlasů

:-)))

16 hlasů

Ještě větší blbec, než jsme doufali...

14 hlasů

Argument, že rodiče ze sociálně slabých vrstev nebudou mít na školné, a proto bychom nějak mohli přijít o chudé, ale chytré jedince a geniální odborníky, je velmi nejapný a prostoduchý. Může mu věřit opravdu jen slabomyslný občan, který prodělal deformaci pomocí bezplatného školského vzdělávacího systému, například Marseille

8 hlasů

Slabomyslně napodobuješ můj nick, ubožáčku debilní !

15 hlasů

Ale ale miláčku, pod pět procent jsou opravdové preference ODS :-))

12 hlasů

ŠKOLNÉ JAKO REGULAČNÍ PRVEK..měly by být vysoké školy , kde se školné platí a vyšší a školy, ke se neplatí vůbec...vysoké školy dnes produkují tisícovky nezaměstnaných sociologů, filosofů, historiků..ekonomů, právníků atd...na druhé straně chybí technici...školné na humanitních oborech, a dálkové studium těchto oborů,by tohle mohlo alespoň částečně regulovat a snížit stále narůstající rozsah těchto oborů...

8 hlasů

..jiný význam, jako např, příspěvek školného do rozpočtu je nesmysl...

13 hlasů

Pan ministr Dobeš je nejlepší ministr od roku 89 a to také potvrdil president pan Klaus.Tady ti Prudičové a jiná svoloč razí komunisticko-socanské myšlenky o všem zdarma a to je ten problém.Zdarma již nic nebude,protože jste vše již dávno prožrali.Totok hotovo,tečka.Držet hubu a krok.

11 hlasů

Jestli si myslíte, že studuji zdarma, ráda Vám vystavím účet za měsíc. To budete koukat.

A opět, jako již bylo řečeno výše - rozhodně mě nezařazujte mezi komunisticko-socanskou spol. A i většina ostatních studentů by z toho nebyla nadšená. Prostě pokud si vy všichni rádoby chytří lidé nepřečtete alespoň ten věcný záměr zákona, tak pořád budete remcat o tom, že chceme vše zdarma. My toho zas moc zdarma nemáme, ani nechceme, jen to nechceme takhle blbě. Jestli chcete mít zkažené školství pro budoucí generace, dál takhle remcejte. V opačném případě se začněte zajímat. (Ne v novinách/internetu, ne z vět, které řekne Dobeš.)
Pokud nechcete číst, doporučuji zde http://www.pozitiv.cz/tydenneklidu/ videa z týdne neklidu na UK. Zvlášť zajímavé je (kromě úvodní debaty z pondělí 27. února) přednáška Vladimíry Dvořákové - Akademické svobody. Neuvěřitelné věci...

11 hlasů

Ty krááááávo nebeskááááá !

19 hlasů

Divím se ti, že se necháváš od toho zmrda pořád ještě vytočit.

12 hlasů

Každý student vysoké školy se musel setkat s případy věčných studentů, kteří jsou příliš pohodlní na to, chodit do práce, a proto se raději neustále hlásí na stejnou vysokou školu, kde mají příspěvky na koleje, menzy apod. Zavedení školného - které je na západě samozřejmostí - by uťalo všem těmo vyčůránkům tipec a navíc by se zkvalitnila výuka na našich školách.

8 hlasů

Mám z tebe ty kluku v plenách radost.Ještě minulý týden debilní socan a najednou rozumný diskutér.Musel ses opravdu praštit do té tvé rudé debilní palice!!!

8 hlasů

Vidíš, jaká seš kráva ? Prohlídni si pořádně, kdo to píše !

10 hlasů

Prostě jen považuji studium ne na základní, ani na střední škole, ale studium na vysoké škole zadarmo za parazitování studentů na zbytku naší společnosti

6 hlasů

Coby absolvent zvláštní školy se na to posuzování raději vyser, morální prase !

11 hlasů

Už mě tu zase napodobuje nějakej debil !
Proboha, co z toho máš ?
Jeden idiot krade nicky a druhej jen přehodí závorky jinam .... máte to dobrý v palicích, blbečkové ?

Nehledě na to, že musíš být odéesák, protože chceš trestat všechny a nejen ty vyčůránky, nehledě na to, že ti platí už teď !

16 hlasů

Oni ani ty nicky neuměj ukrást... :-))) Říkal jsem ti, jestli chceš poradím Ti - změň si nick tak, abys tam neměl velké měkké I.

11 hlasů

Nechce se mi ustupovat kreténům .... je to průser, že to redakce není schopná zajistit, alespoň v těch menších a slabších písmenkách, aby se to nemohlo duplikovat, stěžoval jsem si už tolikrát a furt je to stejný, jako když to dělají schválně !

11 hlasů

No ty jsi vysokou školu nepravý prudiči, neviděl ani zdálky, že? :-))

14 hlasů

On jí asi neviděl ani Dobeš ! Můj známý platil za svého flákajícího se synka 50 litrů za opakování ročníku už asi před pěti lety ... !

16 hlasů

Á, Dobeš zase dnes prováděl losování z klobouku nápadů?

20 hlasů

Buď klidnej bobeši. Nevynese.

27 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.