Krok
Ombudsmanka: Navrhuji deset opatření k lepší integraci Romů

12.12.2018 21:35

Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové sestavila seznam deseti opatření, která by měla vést k lepší integraci Romů do běžných škol a mezi ostatní děti. Doporučuje v nich například zlepšit přípravu učitelů.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Karel Kořínek (2 hlasy) 13.12.2018 04:23

    Kolik.Cikanu zaměstnává ve svém úřadě?

  • Karel Nakobyl (1 hlas) 13.12.2018 06:51

    Paní navrhuje rozdělit děti do více škol. Které? Ty snědé nebo ty...

  • Jaroslav Beneš (1 hlas) 13.12.2018 07:59

    Navrhuji pouze jedno opatření. Odvolat ombudsmanku Šabatovou z jejího...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

No tvle, si dela kozy? Nastehujte si je do uradu madam Sabatova....Vubec nevite ktera bije s temi "Romy"...

0 hlasů

Za 50 let (a nejvíc za posledních 30 let) se vydalo mnoho set milionů korun na "přizpůsobování nepřizpůsobivých".
Romové byli nejvíce "přizpůsobení" - a to byli ještě Cikáni - v ČSR do konce 60. let minulého století, kdy museli pracovat (vyhýbání se práci byl trestný čin příživnictví a i v NVZ se muselo pracovat! To byl trest!).
Od začátku "normalizačního" období = Husákova éra - se v rámci "pomoci" Slovenské socialistické republice začaly do České socialistické republiky nuceně (!!) stěhovat celé cikánské rodiny z cikánských vesnic na úrovní středověku = bez vzdělání, bez základních hygienických a pracovních návyků atp. A od tohoto období nastaly i pro totalitní režim obrovské problémy s "nepřizpůsobivými" Cikány, což vygradovalo po listopadu 89, kdy se Cikáni přejmenovali na Romy = úředně povinné označení (Cikán se za 700 let stal pro ně pejorativním označením), a protože už nebyla povinnost pracovat, většina začala žít "příživnickým" způsobem života (krádeže, sociální dávky..).
A v ČR se nenajde český Dzurinda....

0 hlasů

Nejlepší by bylo ty 30+ leté rómské asistentky maskovat za malé Aničky. Zapadly by mezi 14.leté žačky 3.třídy ZŠ, a také by se sofistikovaně bránili případným inzultacím např. kvůli svačině nebo odmítnutí napsat domácí úkol.

0 hlasů

30 let se navrhují opatření k lepší integraci Romů,nespočet neziskovek na tom léta pracuje a situace se navzdory všemu nemění.Čím to asi bude?Co pro změnu navrhnout práci?Míst je dost,a jak se tu včera psalo,hlavně scházejí nekvalifikované síly.Mezi ostatními dětmi už Romové jsou,to je zbytečné znovu řešit,teď bude důležité naučit ty děti s opravdu špatným vzorcem chování jejich komunity se učit,protože docházet do školy nestačí,paní Šabatová.Školní docházka je tak jak tak povinná.Nemyslím,že je špatná příprava učitelů,špatná je příprava Romů.

0 hlasů

Navrhuji pouze jedno opatření. Odvolat ombudsmanku Šabatovou z jejího postu. Pokud je údajně neodvolatelná, pak zrušit úřad ombudsmana.

1 hlas

Paní navrhuje rozdělit děti do více škol. Které? Ty snědé nebo ty druhé? Zřejmě ty druhé,protože když by se rozdělovali ty snědé, tak vyskočí z chatrčí jejich rodiče a za podpory aktivistů budou řvát o jejich šikane. A kdo ty děti bude do různých škol rozvážet? Obecní úřad nebo raději ochranka. Má vůbec mozek ta podržtaška bývalého "dramatika"?

1 hlas

Rozhodně jde o revoluční řešení. Rómové jsou nepřízpusobiví tak přizpůsobíme školství romům a podpoříme to přepravou, takříkajíc Romskou jízdou za vzděláním.....
anebo, alternativně - vyměnit ombudsmanku a řídit se rozumem.

0 hlasů

Kolik.Cikanu zaměstnává ve svém úřadě?

2 hlasy

proč ne devět nebo hned jedenáct? navrhuji jedno.odsun do indie, země původu.začněme těmi zločineckými.skoro všichni?ajta!

0 hlasů

To je sisyfovská práce, to by si měla soudružka Šabatová uvědomit.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 44/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.