Údajná diskriminace
Somálka prohrála spor se školou v Praze o zákaz nošení hidžábu

19.09.2017 10:40

Soud zamítl odvolání somálské dívky, která se žalobou domáhala po střední zdravotnické škole omluvy a 60 tisíc korun za údajný zákaz nošení hidžábu. Rozhodnutí je pravomocné. Podle odvolacího senátu je v sekulárním Česku nutno chránit právo být bez vyznání stejně jako právo náboženství mít.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Ondra Vesely (11 hlasů) 19.09.2017 07:45

  Nesmrdí to krapet? Nolka ze SOMÁLSKA, která nevi, co se tady děje je...

 • Stanislav Soukup (10 hlasů) 19.09.2017 09:41

  To jsou oni, parazitičtí Alláhovi slimáci. Ať se pak nediví, že je...

 • Zikmund Kasik (9 hlasů) 19.09.2017 09:17

  Holka, tady ti neuříznem hlavu, tak jako to dělají křesťanským holkám...

 • Zikmund Kasik (6 hlasů) 19.09.2017 11:21

  Kterýpak kolaborant ji odvolání poradil? Kdo ji zastupuje? Bylo by...

 • Honza Hloupý (6 hlasů) 19.09.2017 10:45

  Je to průzkum bojem, ta holka je samozřejmě jenom nástroj a možná ani...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Osobně mám v rámci Pruska za to, že sekulárnost (a i apolitičnost) školy znamená v první řadě a argumentativně hlavně aby se nemělo vyučující/zaměstnance například matematiky kteří z té účitelské pozice propagují církev nebo denominaci, a tudíž ani nenosili symbol téhož. (nápodobně ohledně politických stran i komerčních značek)

Účitelka s pokrývkou hlavy však je trochu odlišná záležitost neboť ta pokrývka není a obvykle nemá symbol jako takový, narozdíl od například obecně nazvaného křesťanského kříže (který se dle denominace obvykle trochu liší) - tudíž z té pokrývky hlavy jako takové není znát jestli se vůbec jedná o hlásání se k té či oné denominaci ,nebo prostě o módní věc například inspirovaná Aněžkou Českou, nebo o profesní přístup kde se má za samozřejmé, že například kuchař pokrývku hlavy nosí, viz například:

http://img.gastronomicka-skola.cz/gallery/1/2db15ee98fb80e4af6d0f130da90dbbd.jpg_800x800

kde osoba napravo někomu možná vypadá jak japonský samuraj ale od toho to nenosí, nápodobně jak i v zdravotnictví je například na operačních sálech obvykle nařízení, že se pokrývku hlavy nosit musí (byť v obou případech ale není přípustné aby se nosilo čepici kterou se nosilo venku). Nebo pokud se je u toho, že se má některý oděv na nějaký způsob za "symbol" tak by se tedy také mělo důsledně mluvit o tom, že například soudci mnohdy nosí o čem by se dalo tvrdit, že knězský talár, atd.

A hodiny nábožensko-denominační výuky v prostorách školy (na styl kroužku) se obvykle nedějí zaměstnancem té školy.

Co se týče žáků, dle mého názoru není v rámci pravomocí školy stanovit věci typu aby se koukalo mít hluboký výstřih a krátkou sukni. Jakože se sice dá chápat obecně stanovený řád v kterém, že by ani vlasy neměli zakrývat uši obzvláště při písemce, a některý ředitel by možná rád autonómii ohledně aby se mohlo mít školní uniformy i na teorétickou výuku a nějakou svobodu rozhodovat v jaké podobě, ale jenom protože se někomu například dredy nelíbí nebo to má za projev některého náboženství, tak to nemám za dostatečný důvod zákazu takového účesu.

0 hlasů

Měla být soudně vyhoštěna,to by byla třešínka na dortu!

1 hlas

ona i její právnice by měly být potrestány za zbytečné obtežování soudu.mastnou pokutou.nuisance případy.

2 hlasy

nevypadá na somálku.DNA test bude nutný.atˇ je cokoliv,bude nutné podvodnici deportovat do somálie.povolení k pobytu nemá,když se tady narodila.

3 hlasy

Okamžitá deportace a na cestu dvoijtý klystýr,aby si nestěžovala,že se v Čechách nestarali!

1 hlas

JAsně,že ji nějaká ušlechtilá neziskovka poradila soudit se,a jistě ji učili,co má říkat,ale mě udivuje,že přes to všechno zvítězil,(i když to měl hodně těžké),zdravý rozum.Ale oni se nejspíš znovu odvolají,aby vykázali nějakou bohulibou(nebo už allahu milou?)činnost.

2 hlasy

Je jasné, že se snaží advokátka (hnaná Šabatovou do boje) o judikaturu, které se pak drží soudy v podobných procesech.Jenže pořád tu není soudem vyřčeno to pravé !- Škola má právo si stanovit svůj školní řád a vyžadovat jeho dodržování!. Tohle by měla být podstata toho sporu.Další jsou následné otazníky - jako zdravotní sestra musí nosit předepsané oblečení, což hidžáb rozhodně není ....jako muslimka se nesmí dotýkat mužů...jak je chce tedy léčit?..a pod. Snad voliči u voleb zvolí takové strany a politiky, kteří neztratili soudné a předvídavé myšlení

5 hlasů

Že se odvolala k soudu OK. Rozhodně lepší než řešit práva a povinnosti anketami na fb...

1 hlas

Měla být dávno vyhoštěna!!!!!

1 hlas

Kterýpak kolaborant ji odvolání poradil? Kdo ji zastupuje?
Bylo by na místě se podívat, která protistátní instituce (či dokonce stát sám?) tu jeho instituci financuje. A přívod peněz zastavit.

6 hlasů

Je dost zajímavé, že někteří našinci čekají na soud roky, a tato ekonomická imigrantka se domáhá soudu a je jí vyhověno velice rychle. Měla by jet šupem do té své pr.....dele, odkud pochází, a to velice rychle.

5 hlasů

To jsou oni, parazitičtí Alláhovi slimáci. Ať se pak nediví, že je každý nesnáší. Tohle tady, vlastizrádci z TOP 09, chcete ?

10 hlasů

Lépe to nejde napsat,bravo!

0 hlasů

Holka, tady ti neuříznem hlavu, tak jako to dělají křesťanským holkám v islámských státech. A dokonce tě necháme v klidu odejít, když se ti nelíbí zdejší pravidla. Sekulární školství je základ naší racionálně vedené budoucnosti a je pro nás tudíž svaté. Tolerance vyjímek z pravidel na základě náboženství je tudíž nepřijatelná. Pokud ti něco brání ve studiu či stravování (vepřové), na vině není škola, nýbrž tví rodiče, kteří tě naučili chovat se v rozporu se zdešími zvyky a normami.

9 hlasů

Nesmrdí to krapet? Nolka ze SOMÁLSKA, která nevi, co se tady děje je najednou celá žhavá do soudů. Smrdí to:) ne že ne.

11 hlasů

Je to průzkum bojem, ta holka je samozřejmě jenom nástroj a možná ani pořádně neví, co se kolem ní děje.

6 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.