První školní den
Zeman navštívil prvňáčky. Popřál jim, aby se brzy naučili číst

03.09.2018 09:24 Aktualizováno 03.09. 10:55

Prezident Miloš Zeman popřál prvňáčkům v Základní škole T. G. Masaryka v pražském Břevnově, ať se brzy naučí číst. Knihy jsou podle něj nejkrásnější věcí na světě. Zároveň v první školní den poznamenal, že vždy nerad vstával a že by bylo lepší, aby se do školy chodilo o hodinu později.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Stan Král (6 hlasů) 03.09.2018 11:18

  Nešlo o organizovaný protest ? Stejné trenýrky stejný střih ze...

 • Bob Kadet (5 hlasů) 03.09.2018 11:27

  Pražský vypatlaný xindl spolu s kavárenským septikem se snaží tapat...

 • Guru Jára (3 hlasy) 03.09.2018 12:11

  Debi-lní Pražská fuchtle... Jednou je to prezident, tak by ji někdo...

 • Golda Vanishová (3 hlasy) 03.09.2018 12:20

  Jen nerozumím tomu, že někdo, kdo na neslušnost odpovídá ještě větší...

 • Elliott Houser (3 hlasy) 03.09.2018 12:45

  Tak přívrženci velkého dramatika nám opět v praxi předvedli jak si...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Okopirovano od www.viditelny-macek.cz

Dne 26./5. 1882 poslal mladší učitel p. Lib. Šilberský synka Mackova čís. 62 domů, aby mu otec konečně jednou zakoupil písanku, bez níž již dlouho do školy chodil. Otec hocha, jsa povahy prchlivé — obuvník— přiběhl ihned do školy a zde, vešed bez zaklepání a pozdravení, čepici maje na hlavě, před dětmi učitele vypeskoval. Byv pak na chodbě nadučitelem J. Brachtlem v dobrotě napomenut, ukázal se i zde zarputilým. Správa školy dala jej tedy k představenstvu obce předvolati, žádajíc, aby urážku ve škole učiněnou ve škole na tomtéž místě odvolal a učitele Š. odprosil, což však M. učiniti odepřel. Nezbývalo tudíž ničeho jiného, než zažalovati M. u ck. okr. soudu v Zábřehu pro urážku na cti a rušení v úřadě. Přelíčení řídil ck. auskultant p. dr. Weber. Macek měl osm dní v chládku pro svou prchlivost si odpočinouti, avšak ku prosbě jeho a dle přání správy školy změněn trest v ten způsob, že odprosí hned druhého dne před vyučováním učitele Š. ve škole u přítomnosti dítek, místní školní rady a obecního představenstva, což ochotně učinil. Tím správná věc vyřízena a mnohým odpůrcům dokázáno, že není škola místem, kde každý surovec učiteli nadávek uštědřiti může dle libosti, alebrž že učiteli třeba autority, kterou nepovolanec rušiti nemá a nesmí!

1 hlas

Tvůj příběh z roku jedna dvě před válkami nesouvisí s návštěvou politika ve škole, který navíc nerozlišuje knihy podle obsahu ( jeho tvrzení, že knihy napsali moudří lidé, je nesmysl, některé knihy ano, zbytek je balast včetně velmi nebezpečných publikací), ale podle formy na papírové a nepapírové.

0 hlasů

Kromě toho je kravina rozlišovat knihy na papírové a nepapírové. Důležité je, jaký je obsah těch knih, nebo i jiných zdrojů, platilo přísloví - Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi. Není to řekni, z čeho čteš. Nebo si snad myslíte, že kdo čte papírový Mein Kampf , tak že je lepší, než kdo čte Mein kampf ze čtečky? To jste tak zaostalí a tupí, že mu tahle jakobymoudra žerete?Zeman je stará struktura a nepobírá zacházení s moderními věcmi. Měli by ho ale léčit také starou a tradiční a ne moderní medicícnou.

0 hlasů

To se to tu plive na jakousi matku. MATKA je pro evropskou kulturiu podobně nedotknutelná jako perezident. Respektování autorit upadlo, ale všude. Dneska nikdo nemá respekt a úctu ke starým lidem, matkám, ženám. Mladí nemají vziry -. nechutná věčně opilá troska ve funkci hlavy státu, a matka, co jím pohrdá. Tak se zamyslete hlavně sami nad sebou, jak se vy, kteří tu pohrdáte dětmi, sami chováte. Zeman po tom, co ptředvedl, např. u nás na univerzitě, kdy polovinu studentů nazval debily, aniž tušil, kdo před ním sedí ( např. studenti fyziky, kybernetiky, elektrotechniky) má zůstat v Lánech na kapačkách a nevylézat. Stejně je pod drogama.

0 hlasů

Tak přívrženci velkého dramatika nám opět v praxi předvedli jak si představují tu pravdu lásku a slušnost.

3 hlasy

Debilové přišli s červeným trenkami,
asi nevědí, že první den se ve škole hodiny tělocviku nikdy neučí..

1 hlas

Milá maminko....,
svému synovi jste připravila opravdu "VELKÝ začátek školní docházky". Určitě na vás bude brzy vzpomínat jako na krávu a když bude velmi jemný - pak se vás i zřekne. Něco tak odpudivého není statečnost - je to hrůzný pohled na zoufalce, který uráží hlavu státu, ale také zoufalce, který má o vzdělávání své - idiotské - představy. Určitě bych jako ředitel této školy vašeho syna ze školy vyloučil, neboť zdá se že vy sama i on dříve nebo později budete hodně velkou přítěží těm, kteří ho budou učit psát, číst i počítat.

1 hlas

Kam až ta naše společnost klesla? Neúcta k hlavě státu dosahuje obludných rozměrů. Nemusím s prezidentem souhlasit, ale když navštíví hlava státu prvňáčky, tak přeci musím mít v sobě úctu. Přeci se nebudu předvádět před dětmi. Zde se zasévají semena zla už od raného dětství. Někdo může říci, že je demokracie. Jenže tohle už ani není demokracie, ale parodie na demokracii. Jen mě to trochu nepřekvapuje, protože se to odehrálo v Praze...“

1 hlas

Jen nerozumím tomu, že někdo, kdo na neslušnost odpovídá ještě větší neslušností, na sprostotu ještě větší sprostotou, na hulvátství ještě větším hulvátstvím, dokáže sám sebe nazývat slušným občanem a ochráncem demokratických principů. Paradox.
Společnost nerozděluje Zeman ale tihle iddioti!

3 hlasy

Debi-lní Pražská fuchtle... Jednou je to prezident, tak by ji někdo měl naučit se chovat! Pár facek by ji neuškodilo... Normálně došel uvítat prvňáčky, byla to pocta a oni s toho udělali šaškárnu s těma debilníma trenkama...Že se nestydíte. Hezký příklad pro děti, pak se nedivte, že z nich za pár let vyrostou drzí, hloupí fakani, co si neváží ničeho ani rodičů, ani autority!!! A mimochodem podporujete lidi, co zničili prezidentskou standardu za několik set tisíc a vloupali se na střechu a KRADLI!!! Trapné pi-zdy levičácké...

3 hlasy

Tady mela pravdu Krnacova, kdyz je nazvala ZPOVYKANYMI PRAZAKY. To sedi jak prdel na hrnec.

2 hlasy

Politika do škol nepatří, do základních tím tuplem ne.
Kopírování tatíčka Masaryka. Školy by bez souhlasu rodičů neměly dítě posílat na přednášky, školení a další věci, kde působí lidé, kteří nejsou zaměstnanci školy. To tam potom jeden den mluví Rom, druhý muslim, třetí den rusák, a vymývá jim hlavičky.

1 hlas

Nešlo o organizovaný protest ?
Stejné trenýrky stejný střih ze stejného papíru organizoval asi školník - soudruh Kopírák.....

6 hlasů

Je jasné, že někdo to zorganizovat musel. Jsou to lháři.

0 hlasů

Soudruh kopírák se rozvaluje na židli, jestli sis nevšimnul. Sama bych nechtěla, aby moje dítě bez mého vědomí bylo pod vlivem politiků ve škole. Např. jsem kdysi zakázala účast mého nezletilého syna na seanci vymývání mozku konkrétním psychologem.

0 hlasů

Pražský vypatlaný xindl spolu s kavárenským septikem se snaží tapat politiku již mezi prvňáčky. To Člověk v plísni s Postbellem chodí vymývat lebku alespoň žákům od 3.třídy výše.

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 30/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.