Téma TÝDNE
Smrt na železné oponě: půjdou Jakeš a Štrougal k soudu?

05.08.2019 05:55 Původní zpráva

Třicet let po pádu komunismu se znovu otvírá možnost potrestat nejvyšší představitele režimu včetně Miloše Jakeše za zabíjení lidí utíkajících přes železnou oponu. Odpovědnost pohraničníků, ale i politických pohlavárů předlistopadového Československa prověřuje speciální česko-německá komise.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Karel Nakobyl (9 hlasů) 05.08.2019 07:24

  A po 1989 se vrátili jako kingové a i když pro tu vlast nic dobrého...

 • Karel Nakobyl (9 hlasů) 05.08.2019 07:32

  Jakeš se Štrougalem stříleli na hranicích? Hm, a co ředitelé...

 • Jeroným Pražský b. (8 hlasů) 05.08.2019 10:35

  A co USáci a jejich likvidační lágr na Guantanamu, který se navíc...

 • Arnošt Nový (7 hlasů) 05.08.2019 07:28

  Zvrácená doba - obrana hranic je trestný čin, humanitární...

 • Jan Novák (6 hlasů) 05.08.2019 07:10

  Dnes dělají z lidí co utíkali málem hrdiny , ale kdo v té době žil...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

a kdy půjdou před soud ti ,co rozkradli,zadlužili zem na několik generací a z česka udělali kolonii závislou na západě a zatáhli nás do NATO A EU?

1 hlas

Teď už je pozdě.Co si na těch dvou stařících vezmem.Budou pod drnem dřív než se sejde soud.

1 hlas

Jak je hranice střežena a že jsou tam používáni SUPi, mohl každý, kdo se tam přiblížil, vidět z tisíců varovných tabulek. Že se tam střílí, věděli všichni oc dobře. Lezu-li tam, kde se střílí a kde jsou SUPi, asi musím počítat s tím, že mě dorvou jako hada.
Ta hranice vznikla z vůle lidu ČSR jejich podporou Rusům (ne Sovětům ale české přitroublé rusofilství) a zodpovědnost mají všichni ti nacionalističtí troubové, co neslyšeli, jak to v Rusku vypadá a co je Rus zač.
Toto jsou jen následky, příčiny jsou v národě. Ten si tuto rudou havěť zvolil a ten musí nést zodpovědnost a ne ukazovat: to oni, to oni. Co společnost chtěla, to dostala.
Němci ne, ti Rusáky nesnášeli, ale v jejich priimitivní závistivé totalitě zůstali taky až po uši. Oni je aspoň nevítali jako Češi.

0 hlasů

semiti zidi vitaly zas adu na vaclavaku.a potom mu donasely,svoloc.

1 hlas

Je to smutný případ a způsob ochrany hranic vypuštěním psů ze zálohy bez varování je trestuhodný - navíc v létě r.1986, kdy už běžela alespoň ta pěrestrojka.
Trest zasluhují všichni, kdo v tom případu jednali "zeleným mozkem napřed" a samozřejmě i soudruzi, kteří takový způsob ochrany hranic vymýšleli.

A platí to i pro dnešní ochranu firemních "hranic".

0 hlasů

Je příznačné, že ti, kteří celou dobu ostatní diskutéry titulují "rudí", bolševici", atp., jsou největšími zastánci minulého režimu a jeho zločinů.

3 hlasy

jak je videt,nemate sajnu,ajnstajn.

1 hlas

PROČ JE ŽENOU PO TŘICETI LETECH K SOUDU ???TI CO TO NAVRHLI BY MĚLI BÝT OBVINĚNI NA DESET LET ZA TO ŽE TO TRVALO TAK DLOUHO !!!!KOMEDIANSKA JUSTICE NIC VÍC !!!

2 hlasy

po vzoru zidostana a semitu zid-nazi.ti jdou jeste ted po hlidacich v lagrech,kterym je 90+let.proto by bylo nutne obvinit take ty semity zid-nazi z byv.sssr,kteri radili v jejich vyhlazovacich lagrech.nez to pomre.a hlavne,nutna bude OMLUVA a ODSKODNENI pozustalych.to jde az do roku LP.1918!10 mil.lidi+ tam zarvalo.ale zidostan,wjc,jdl a opec se zatim nevyjadruji.

0 hlasů

PROČ JE ŽENOU PO TŘICETI LETECH K SOUDU ???TI CO TO NAVRHLI BY MĚLI BÝT OBVINĚNI NA DESET LET ZA TO ŽE TO TRVALO TAK DLOUHO !!!!KOMEDIANSKA JUSTICE NIC VÍC !!!

0 hlasů

PROČ JE ŽENOU PO TŘICETI LETECH K SOUDU ???TI CO TO NAVRHLI BY MĚLI BÝT OBVINĚNI NA DESET LET ZA TO ŽE TO TRVALO TAK DLOUHO !!!!KOMEDIANSKA JUSTICE NIC VÍC !!!

0 hlasů

Pozdě, ale přece. Těmto šmejdům co nám z republiky udělali koncentrák obehnaný ostnatým drátem, nesmíme dopřát klidné stáří. Nezaslouží si to.

1 hlas

A co ty Křampe, ty jsi si ještě před r.1990 hrál v uhláku na horníka, nebo jsi i s fotrem makal pro komanče až se ti kouřilo z_prdele!

0 hlasů

No komunisté nám z republiky koncentrák neudělali, to si udělali Češi sami. Koncentráky na našem území vznikaly už za první republiky a hádejte pro koho? Za druhé republiky to bylo strašné a za německého nácka i Němci žasli, co jsme zač.
I ti Slováci měli rozum a bolševika nesnášeli. Bolševika si Češi dotáhli naprosto sami. Beneš šokoval celý svět svými kecy již v roce 1925, jak je sovětský systém spravedlivý a správný atd. A pak v tom pokračoval neustále, nakonec nás hodil Stalinovi do chřtánu.

1 hlas

do chrtanu sovetskemu svazu nas vrazili na jalte semiti zid-nazi a spioni sssr alger hiss,nositel radu rudeho praporu,harry dexter white a harry hopkins,ajnstajn.ctete vic ten vas dejepis,meshugene.tady vyzerate jako ignoramus.a semiti zidi jeli vyhlazovaci lagry v sssr od roku LP.1918.a ucili jak na to nacky az po rozdeleni polska v LP.1939.rita zimmerman a lavrentij berija za sssr,za nacky na konferencich zasedali soudruzi h.himmler a adolf eichman.pekna to banda dobytku.

0 hlasů

Na Jaltě se otázka ČSR vůbec neprojednávala, ta byla jasná od prosince 1943, kdy Beneš podepsal smlouvu se Stalinem, jinak zase příspěvek nesrozumitelný.

0 hlasů

ale projednavala se tam i v teherane sfera influence otrokarskeho statu semitu zid-nazi,sssr.take nove hranice.polska,sssr,baltickych zemi,balkanu a csr.vstup do valky s japonskem a jejich hranice.odsun nemcu a madaru.zalozeni osn.ctete vic a nevoblbujte,rasisto.alger hiss o tom napsal pameti.cha,cha,cha!shalom,ajnstajn.

0 hlasů

nemate narok,bridile.

0 hlasů

Já na ty vaše tlápoviny kašlu, to je jak s koněm...

0 hlasů

Marně hledám článek o tom, že pražské řiťomrdné teplobuzny chystají na dnes zase nějakou teplou Pride a budou strašit děti a normální lidi. Úchyláci mizerný!

2 hlasy

A co USáci a jejich likvidační lágr na Guantanamu, který se navíc nachází na okupovaném území Kuby ?

8 hlasů

1: bohužel to není lágr likvidační
2: základnu tam mají Janci podle platné smlouvy, ale na vás chtít, abyste si něco zjistil, to je asi moc že?

0 hlasů

kuba podepsala s usa smlouvu o pronajmu.to bylo v roce LP.1903.dalsi smlouvu podepsali v roce LP.1933.dostali vic penez.smlouvu musi vypovedet obe strany,aby byla zakladna zrusena.

0 hlasů

Copak, je ti líto teroristů rusáčku?

0 hlasů

A co rusáci a jejich gulagy s miliony mrtvých, ruská sračko?

2 hlasy

Ty americký vlezdoprdelisto, i v tom "sovětském" gulagu měl Ivan právo na obhájce (i když byl stejně zežranej jako soudce a prokurátor). Na rozdíl od amerického Quantanáma a věznic na území svých zaostalých hujderů v Evropě kam je dodávají Amíci.

3 hlasy

Bylo by dobré, kdybyste si přečetl Solženicyna, než začnete tlápat o Gulazích. Obhájce v Gulagu? Tak to byl sranec roku! Tam většina lidí neměla ani nikdy žádný soud, Bobeši!

0 hlasů

Tak to jsi si zřejmě přeslabikoval pouze ten blábol od toho sovětského dizidenta. Poměry jak to tam fungovalo, i soud v Moskevské Ljublance popisuje více vězňů, nebo v lágrech kde se rozhodovalo o propuštění. Ale alespoň ten soud měli (na rozdíl od těch vězňů na Quantanámu). Nehledě že popisuje poměry v Gulagu v 50.letech(byl tam do r.1953). A jak to funguje v tom americkém tak to je o současnosti.

0 hlasů

Máte svého koně? S ním bude řeč asi značně rozumější...

0 hlasů

Přečti si Souostroví Gulag, ať tady hloupě neplácáš.

2 hlasy

Woe a co má společného ten "angažovaný"Solženicynův román s Guantanámem, kde utajovaní vězni nemají ani nárok na soud. Natož na právníka. Má to stejnou vypovídací hodnotu jako bláboly té důchodkyně z Moravy, jak jí v gulagu 500x znásilnili!

1 hlas

Klaretu, žvaníte tady o obhájcích v Gulazích a už jste někde jinde v příspěvku, kde vám jiní píší, abyste si po Slkabikáři přeslabikoval nějakou knížku. Jste schopen udržet myšlenku a moč aspoň ti sekundy??

0 hlasů

melete kraviny o pravnicich.slansky a horakova take meli pravnika a co jim to bylo platne,ajnstajn?tak jak za ady tak i v sssr-soudci z lidu.pozdeji profici,ale s vymytymi mozgy,tak jako hemenex,vlastik.na Krymu za bely kohen kuna zadni pravnici neexistovali.akorat rana zezadu do hlavy.vynalez stareho bely.carska rodina pravnika nemela,akorat je odsoudil semita zid-nazi jakov sverdlov,1.president sssr.bela kun take nemel pravnika,kdyz ho odrovnal dalsi nsemita zid-lavrentij berija.ranou zezadu do hlavy.kdo s cim zachazi,tim take schazi.v katynskem lesiku pri radeni stareho lavrentije take zadny pravnik nebyl.mozna mezi polskymi obetmi.tech bylo 20 000.ale i berija to dostalk,ranu do hlavy v ljubljance.behem rudeho teroru se vetsina soudruhu priznala svym pravnikum a byla odstrelena za bekotu o batuskovi stalinovi,jak ho miluji.o zbytek se postarala sefova 80ti vyhlazovacich a pracovnich lagru na kamcatce a cukotce,soudruzka semitka zid-nazi rita zimmerman.

0 hlasů

Copak Jenorýmové ze Žižkova a jiní Džej Árové by odsuzovali a věšeli zlé, rudé dědečky?

0 hlasů

Stíhání kohokoliv za cokoliv po 70 letech je nemožné, neboť i hromadná vražda je po 20 letech promlčena. Je to asi pokus o odpoutání pozornosti od naléhavých problémů současnosti

6 hlasů

porad jste stihame nacky,skoro sto lete.i kdyz byli jenom hlidaci a nikoho nevrazdili.

0 hlasů

Místní socialistická spodina Nakobyl, Novák , Nový předvádí jaký lidský odpad ta doba vyprodukovala. Dokud tahle svoloč nevychcípá, budeme mít pořád kolaborantskou pátou kolonu.

5 hlasů

Buzno_bereš si na Prague Pride kožeňáky s padacím mostem vzadu, nebo jdeš v latexu. Apropos, bude taky někdo stíhat ten xindl který pomocí médií podporoval teroristocké napadení Srbska bez vyhlášení války a souhlasu RB OSN??!

6 hlasů

Marná snaha, ruský buzerante. Ty a tobě podobní špinavci jste nyní na řadě být postaveni ke zdi a oházeni výkaly za kolaboraci s rusáky.

3 hlasy

Ještě jedno volební období toho blonďatého bezmozka, a Evropa i s Turkem požene Amíky domů sviňským krokem. Tak jako jejich domácí vlezdoprdelisty a přisluhovače!

0 hlasů

Hňupe hloupá, kdy chcípneš ty i s tvojí pražskou kafárnou? Lidský odpad jsi ty sám, ty impotentní sv.ině!

3 hlasy

Nám v kavárně se daří dobře, zato ty špinavče jsi už 30 let v prdeli. A tam i dožiješ.

3 hlasy

Ty havloidní kre-téne, už tady zase smrdíš ? Zales si zase do té pražské žumpy.

6 hlasů

Jo na burana Kytnara jsem ve svém výčtu lidských odpadků zapomněl, sorry.

3 hlasy

Jakeš se Štrougalem stříleli na hranicích? Hm, a co ředitelé zeměkoule z USA? USA za zhruba 74 let od konce druhé světové války stihly napadnout Vietnam, Kubu, Laos, Dominikánskou republiku, Kambodžu, Nikaraguu, Libyi, Panamu, Grenadu, Somálsko, Jugoslávii, Súdán, Afghánistán, Irák a Sýrii. Počet obětí se šplhá k 6 milionům.

9 hlasů

Zvrácená doba - obrana hranic je trestný čin, humanitární bombardování vysoce humánní... Za jednoho mrtvého vězení, za tisíce mrtvých vyznamenání...

7 hlasů

Dnes dělají z lidí co utíkali málem hrdiny , ale kdo v té době žil jako normální člověk neměl důvod utíkat. Jen kriminálníci nebo idealisté co si mysleli , že jim do pusy na západě budou lítat pečení holuby bez práce -TI SE POTOM DIVILI pokud něco neudali na svou vlast ….

6 hlasů

A po 1989 se vrátili jako kingové a i když pro tu vlast nic dobrého neudělali a nic tady nebudovali, jen nastavili ruce a vše ,co udělali jiní rozkradli.

9 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.