Kauza Babiš
Sněmovna se zabývala auditem EK. Jednání provázely hádky

05.12.2019 11:03 Původní zpráva Aktualizováno 05.12. 12:58

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ. Poslanecká sněmovna od dopoledne řešila audit z EK, který se zabýval vztahy skupiny Agrofert a premiéra Andreje Babiše. Babiš již dříve řekl, že Česko žádné peníze vracet nebude, není k tomu podle něho důvod. Během jednání nebyl premiér ve Sněmovně přítomen. Poslanci budou v jednání pokračovat 31. ledna.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Kamil Podlešák (9 hlasů) 05.12.2019 11:41

  Nezapomenu, jak modré straky z ODS prosazovaly nákup amerických...

 • daniel Pink (9 hlasů) 05.12.2019 12:08

  Babiš si ziskal popularitu a oblibu a stal se šikovnym pročeskym...

 • Dušan Hilderich (9 hlasů) 05.12.2019 12:24

  Táhni do brusele, eurobolševická špíno.

 • Dušan Hilderich (8 hlasů) 05.12.2019 12:23

  Raději Babiše než padákového smrtonoše Kalouska a vítače muslimů z...

 • Bob Kadet (6 hlasů) 05.12.2019 13:19

  Zato ty jsi si s těmi atlantickými bezmozky sednul jako_prdel_na...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-je-hrozba-pro-evropsky-rozpocet-mini-cast-europoslancu-84151?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

0 hlasů

Máme tady další důkaz, že za masovou imigrací stojí plán vyměnit původní evropské obyvatelstvo a nahradit ho obyvatelstvem africkým a arabským

Máme tady další důkaz, že za masovou imigrací stojí plán vyměnit původní evropské obyvatelstvo a nahradit ho obyvatelstvem africkým a arabským. V Belgii vznikl sexuální manuál pro děti, který v překladu zní „Kniha o reprodukci“. Na obalu je zobrazena blonďatá dívka, patrně belgického původu, která je připravena oddávat se erotickým hrátkám s černochem. Takovéto věci jsou dnes lidem podprahově vnucovány.

Ale tyto věci vidíme všude kolem sebe. Skoro v každém filmu a seriálu už dnes musí být černoch, musí být skoro v každé reklamě. Všimněte si, že i v obchoďácích jsou samé figuríny, které jsou černé. Přitom černochů u nás (zatím) moc není. Je to snaha nás připravit na plánovanou etnickou přeměnu společnosti.

Když se mi tohle nelíbí, jsem snad rasista? Samozřejmě, že ne. Černochům přeji vše nejlepší a ať se jim u nich doma dobře žije. Já chci ale zachovat charakter naší vlasti, jak ji znali moji předkové i já. Nejlepší princip je "žít a nechat žít" – do nikoho se nemontovat a bránit si to svoje.

Někde jsem četl dobrý postřeh, že nejohroženější „menšinou“ je dnes bílý heterosexuální pracující muž, který nemá žádnou úchylku, ctí tradiční hodnoty a vychovává děti se svou manželkou… Hnutí SPD brání normální svět před šílenostmi a zvrácenostmi. Braňte ho s námi.

https://www.expres.cz/…/ucebnice-sexualni-vychov - y-pro-male-…?

https://www.euportal.cz/Articles/21898-mame-tady-dalsi-dukaz-ze-za-masovou-imigraci-stoji-plan-vymenit-puvodni-evropske-obyvatelstvo-a-nahradit-ho-obyvatelstvem-africkym-a-arabskym.aspx

2 hlasy

Jako normálně jste mimo nočník. 👳‍♂️

2 hlasy

Obě kauzy zorganizované proti Babišově účasti na politické činnosti by byly od opozice přijatelné, pokud by nešlo o degradaci osobnosti, bezdůvodné kriminalizaci osobnosti, jejich rodin, prasečí radosti z poškozování i zájmů republiky a dalších občanů a zaměstnanců zasažených iniciatiovou opozičních aktérů. Vesměs jde o pozůstatky návyků totalitních reežimů s udavačstvím, žádostí o potrestání,atd.

3 hlasy

Resumé z Auditní zprávy zde:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/audit-evropska-komise-stret-zajmu-andrej-babis/r~1bc4ab4e175f11eab259ac1f6b220ee8/

1 hlas

Zatím, co všichni občané po právu odsuzují krádeže a podvody let minulých, největší podvodník a zloděj našich novodobých dějin krade s požehnáním a souhlasem velké části voličů. Je až neuvěřitelné, co dokáže nebetyčná drzost ve spojení s vynikající prací marketingu

3 hlasy

To není jen drzost a marketing. Rozhodující je, že se lidé rozhodují s ohledem na přínos pro sebe samé.

Na veřejné peníze lidé nahlížejí jako na něco, co není jejich a s čím si politici stejně dělají co chtějí. Politikům to tak vyhovuje.
Kdyby lidé mohli ovlivnit kam peníze půjdou, mohli by svůj postoj změnit. Viděli by, že rozkrádání státu přímo snižuje i prospěch pro ně samotné. Bylo by to možné např. elektronickým rozpočtem v rámci pokročilé přímé demokracie. Ale to je sci-fi. U nás je problém i jedno referendum o czexitu. Politici chtějí mít veškerou moc a ještě dlouho ji mít budou.

Zásadní je i otázka alternativ. Babiš alespoň neutahuje opasky a zvyšuje důchody. Ne mnoho, ale jeho odpůrci by neudělali ani to. Spíše by zvyšovali důchodový věk. A také přijímali migranty. To nikdo normální nechce.
Tradiční strany měly příliš mnoho různých afér, takže jejich náhlý záchvat poctivosti ohledně Babiše vyznívá jako pokrytectví.
Zvláště když tolik propíraný "střet zájmů" se ve svých důsledcích neliší od propojení politiků a byznysu, které je v podstatě běžné (např. volební sponzoring). Jen je to sloučené v jednom člověku.

2 hlasy

A kolik asi prostředků byla ČR donucena v dobách jiných vlád vrátit z nelegálně přijatých dotací v řádu desítek miliard, aniž by někdo vyvozoval vládní krize? Jestli EU podotace za určité pozemky, hospodářské plodiny, zvířata,atd., nedělá rozdíly ve velikosti firem,atd. Jediné řešení by bylo dotace na konkrétní jednotlivosti zrušit a rozdílnou úroven v rámci určitého vyrovnání ekonomik států EU řešit v rámci konkrétního státu

1 hlas

Zajímají mě jen ti co kradli od roku 1990 ty zveřejnit a odebrat jim to i když jde o soudruha dementího Havla špinu a tu jeho skupinu Kocáb s Koupou a Žantovští a po nich Kalousek...

3 hlasy

Ti jeho uctívači mu vše promíjejí, protože je přesvědčil, že je Jánošík, Robin Hood a Pavka Korčagin v jedné osobě.
Nutno objektivně přiznat, že v premiérské funkci bruslí dovedně a období konjunktury využívá bezezbytku k rozhazování peněz poddaným. Ale jeho nenažranost, nutkání neustále vršit majetek i pochybnými způsoby mu v konečném důsledku podřezávají větev, na které nyní sedí.

3 hlasy

Český státní rozpočet by měl podle auditorů přijít o zhruba 285 milionů korun. Z toho 50 milionů už Česko z Evropské unie dostalo a mělo by je tedy vrátit. Zbylých 235 milionů proplatilo nebo přislíbilo firmám z holdingu Agrofert samo, ale z Bruselu o jejich následné proplacení do státního rozpočtu ještě nepožádalo. A už to ani nemá dělat, vzkazuje audit. Auditoři Česko rovnou vyzývají, aby potvrdilo, že o proplacení peněz nepožádá.

V době, kdy byl Babiš ministrem financí, a poté, co se stal premiérem, "se zpronevěřil nestrannému vykonávání svých funkcí, protože se podílel na rozhodnutích, která se týkala skupiny Agrofert", konstatují auditoři.

Upozorňují, že Babiš sice Agrofert převedl do svěřenských fondů, nadále ale na něj má vliv. "Pan Babiš skrze tyto svěřenské fondy nepřímo ovládá mateřskou společnost skupiny Agrofert (Agrofert a. s.)." Audit konstatuje, že Babiš může jakožto premiér ovlivnit nakládání s evropskými penězi v Česku ve prospěch firem spadajících pod Agrofert. Ty navíc opakovaně dostávaly dotace i tehdy, když na ně objektivně neměly nárok – například proto, že tvrdily, že peníze použijí na inovace výrobních postupů. Tyto údajné inovace ale ve skutečnosti žádnými inovacemi nebyly a jiné společnosti už je používaly.

3 hlasy

Ta předběžná auditní zpráva EK se mi zdá nějaká spackaná, pofiderní,
divně doručená, nepodepsaná ( 2 čeští pirát. auditoři !), urychlená, ne dobře
zpracovaná, viditelně nepodložená. Asi EK(Oettinger) narychlo opsala jen
„amatérské“ pirátské udání a nevzali na vědomí žádné připomínky českých
úředníků. Zbrkle poslali, neboť Piráti tak tvrdě urgovali, tlačila i jejich frakce.
Ostuda je, že množstvím udání do Bruselu od Pirátů a TI teď vzbuzujeme
v EU dojem, že v ČR instituce nekonají řádně a dovolávají se tedy vyřízení
z venku. O české neschopnosti svědčí i nevyřešené miliardové kauzy OKD,
ROP Severozápad, privatizace MUS, topné oleje atd. za stovky miliard.
Kauzu komplikuje, že čeští právníci mají odlišný názor o střetu zájmů, než
teď má EK. Těžko se v tom laik vyzná.Demonstranti to také nechápou a tak
jsou odkázáni slepě věřit svým „vůdcům“, kteří ale kopou za své zájmy
vhodně účelově překroutí a s davem manipulují.
.Nedomysleli ale,že jejich došlápnutí na dotace Agrofertu, škodit Babišovi,
může mít neblahý dopad i na všechny zemědělce a Česko. To je netrápí.
Voliči ANO zůstávají dále loajální i k Babišovi,trestně obviněnému,že
opozice toto účelově zneužívá k odstranění nepohodlného předsedy
hnutí, že ji nejde prvotně o právo či objektivní spravedlnost, nenabízí
lepší politický program, ani osobnost. Do pravomocného soudního
rozhodnutí hledí na Babiše jako na nevinného.Mlčky vyčkávají soudu.
Trestným považují až reálné zneužití postavení,ne samotný teoreticky
možný střet zájmu.Nelíbí se jim tedy,že jej opozice trestá preventivně
už předem, což by mělo být v právním státě nepřípustné.
Babiš nemá ani plný vliv na Agrofert, snad jen kontrolní, aby mu ji
nevytunelovali,jak se v Česku stává a opozice by mu přála.To by měli
uznat čeští i bruselští karierní politici.


1 hlas

Nevím, co je podle vás "předběžná auditní zpráva", o které tady píšete nesmysly. Existuje již finální auditní zpráva, která má 238 stran. Než si začnete cucat z prstu pitomosti, zkuste se seznámit s fakty.

3 hlasy

Předběžná zpráva měla asi 80 stran a bylo to v podstatě pirátské oznámení, že Babiš porušuje platný český zákon o střetu zájmů, kteréžto oznámení EK v podstatě jen přeposlala.
ČR se měla vyjádřit, což udělala tak, že závěrečná zpráva auditu veškeré žvásty Čechů aneb babišových vlezdozadničenků na značně více stranách naprosto vyvrací a v podstatě opakuje pirátské oznámení. Na základě toho musí ČR vrátit něco málo, co už má pro Agrofert, nic dalšího Agrofert už nedostane - Babiš je ve střetu zájmů. Když zítra odejde z politiky, převezme naplno Agrofert i se všema svýma znalostma, co se připravuje atd - aneb jako kdybyste chtěl sázet za situace, kdy má někdo jiný v rukou ročenku tohoto sportu na tento rok a sází podle ní najisto.
Česká zlodějská chátra (voliči KSČM, ODS a Babiše) je ale velmi početně mocná a tak proti ní není šance. Prostě se tu bude nadále bohapustě krást, dokud tihleti chmatáci samovolně nevychcípají, ovšem pokud svoje manýry a morálku nepředají novým bojovníkům kradelníkům. To je tak celé.

A ne, zloději, není lepší Babiš než Kalousek, jeden je za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Vaše vzory.

0 hlasů

Neznám jediný oficiální dokument, který by zakazoval nějaké profesní struktuře současně podnikat a účastnit se politického zápolení. K jedinému, co se některé státy zákonodárně dopracovaly, je zamezit tzv.střetu zájmu . V ČR z iniciativy opozice vznikl tzv. zákon Lex Babiš a podle tohoto zákona je celá plejáda Babišovýcxh právníků zainteresována, aby nebyla popdezírána z porušování tohoto zákona. V praxi to znamená, že politická parta mele prázdnou slámu, protože rozsoudit jejich stanoviska může jen příslušný soud. Do té doby jde jen bezpředmětné, co která strana "tvrdí".Že veřejnoprávní média a převážně všechna ostatní média již Babiše odsoudila, část veřejnosti jej označila za zloděje nemá bohužel žádný objektivní právní podklad, vcesměs jde jen o nálepky podle síly posedlosti z nenávisti.

0 hlasů

Víceméně s vámi většinou souhlasím. Pouze bych se od vás nyní (konečně) rád dověděl, co vše ten Kalousek ukradl. Pokud to tvrdí neustále trollové, je mi to lhostejné, ale tvrdíte-li to vy, rád bych věděl, o co svoje prohlášení opíráte. Kalousek je totiž terčem všech možných útoků a neumím si představit, že by na něho nikdo, pokud něco existuje, ono "něco"už dávno "nevytáhl"

3 hlasy

kdyby tam nebyl Ruml a Křižan tak by jsi odseděl. A není to vyloučeno nebot se Kaps šetří a dojde na vše. Pokud příjde arbitráž tak doufám,že mu to dají k uhradě nebudou to lidi za kriminálníka hradit...

0 hlasů

Pane Azteku pode mnou, nezajímá mě, kde byl, ale co ukradl, z čeho byl obviněn, jestli stál před soudem, případně si něco odseděl.

0 hlasů

Jelikož byl známí ministr tak to ví byl u všeho. Vojáci plus Kaps největší zloděj od roku 1993 tam byl a to byl náměstek ministra fotra Výborného kde máme Omnipol a to nepočítám OKD a tam to byla miliarda a další privatizace Becherovka...

0 hlasů

Celé znění auditu zveřejnil Deník N. Takže to za chvíli bude dostupné všude.

1 hlas

Zdejší chátra to jednak nikdy celé nepřečte, to by u toho usnuli, ale hlavně, i kdyby jim to někdo přečetl, stejnak to skrz svoji silnou dyslektickou poruchu nepochopí. Ti mají svého Lotranda doma nad postelí jako měli naši předci anděly strážné, panenku Marii nebo Ježíše Krista.

2 hlasy

Čéče, to aby jsi už k tomu netu chodil ve 4 ráno.

2 hlasy

„Hádka o zveřejnění nebo ne, není to nejpodstatnější. Důležitá je úloha kontrolní. Čekají nás stamilionové korekce a naším zájmem by mělo být škody minimalizovat. Ale to byste museli férově uznat, že tam ty problémy jsou, ale vy nemáte odvahu ani za Hamáček,“ řekl Kalousek na plénu a pošťouchl tak předsedu ČSSD Jana Hamáčka, který oznámil, že z vlády strana ani po posledním vývoji kauz kolem Andreje Babiše nechce odejít ani je aktivně řešit.

Má pravdu jako vždy.

1 hlas

Je to jako v tom starém vtipu z dob socialismu:
Jedou Zápotocký, Novotný a Svoboda v Tatře 603 a ta se jim porouchá. Zápotocký: "Tak soudruzi, vyhrneme si rukávy a opravíme to!"
Novotný: " No to teda ne! Musí se zjistit, kdo to zavinil, odsoudit a zavřít!"
Svoboda : "Soudruzi, radši v tichosti seďte a tvařte se, že to jede..."

3 hlasy

Su to hňupi...

1 hlas

Raději Babiše než padákového smrtonoše Kalouska a vítače muslimů z pražské eurobolševické kavárny.

8 hlasů

Já raději ani jednoho, takový ubožák zase nejsem, abych si musel vybrat lumpa nebo lumpa.

0 hlasů

Jsi. Něco si po sobě zkus přečíst, jestli to dokážeš.

1 hlas

Nebyl jste dlouhodobě v Antarktidě? https://www.tyden.cz/rubriky/veda/dlouhodoby-pobyt-na-antarktide-skodi-mozku-tvrdi-vedci_536121.html 😂

0 hlasů

Schválně, koho tedy? Podle Vás a Vám podobným jsou všichni zloději, darebáci, protože zloděj Byl Klaus i Zemaqn, Špidla, Gross, Paroubek, Topol, Nečas s Kalouskem, Sobotka, Babiš, akorát nikomi krádež tj. zlodějský výsledek- nebyl nikomu prokázán. I ten Babiš bude zcela jistě zbaven obvinění z trestné činnosti akcí Čapí hnízdo, či trestného střetu zájmu. Trestná činnost spojená s kriminálem to bude opravdu těžko doložitelná záležitost, pokud je ČR právním státem. Holt se bude muset počkat až se Babiš okouká a opozice zmoudří pod charismatickým vůdcem.

0 hlasů

Sláva,padákový smrtonoš se vrátil!No už mi bylo smutno.

1 hlas

Už zase ten ruský idiot, se svými říkánkami o Kalouskovi...
Jak málo stačí rusákům aby si vydržovali něco tak imbecilního.

2 hlasy

Nějak si na tu vodku musí vydělat a tento "byznys" plně odpovídá jejich charakteru.

1 hlas

Asi soudruhu nevíš o činnosti kalouska a jeho zlodějských praktikách ve vykradených vojácích nebo Kaps kde hrál vždy hlavní úlohu nebo S-karta a je to pak někdo a jsme my lidi za něj zaplatili...

6 hlasů

Každý ví, kdo je Kalousek, kristapána, vy jste snad vyráběl vrypy do gramofonových desek, ne? Umíte taky něco jiného?

2 hlasy

A ty umíš něco jiného? Každý den umíš dělat akkorát bubu, to odpovídá výši tvého intelektu. Je asi tak vysoký, jako průměrný čmoud, kterého tady cpeš do postele svojí staré, protože na to už nemáš. Nebo starému...????

1 hlas

Neměl byste takto kritizovat.Podívejte se,co sem kopírujete za nesmysly z obskurních serverů. 🐵

1 hlas

Tak "bezmozkům" to ani nepříjde, když si tady za nicotný jidášský dolar vydružují takové ÍQváče jako jseš ty a ten váš spolek. Kde nic v_palici není, ani čert nebere!

5 hlasů

Další proruský vypatlanec se ozval. Vy jste vesměs velmi prostoduchá individua, bez jakékoliv sebereflexe.

2 hlasy

Zato ty jsi si s těmi atlantickými bezmozky sednul jako_prdel_na hrnec. Většího_blba by v té pavoučí síti ujo Sam těžko pohledal!

6 hlasů

A tohleto howado velilo stanici policie!!!!

1 hlas

Babiš si ziskal popularitu a oblibu a stal se šikovnym pročeskym premierem i přes hnuj ,ktery na neho kydaji zoufale promigračni pidistanicky KDUTOPSTAN ,udavači č1-PIRATI a symbol tunelařu .ODS....

9 hlasů

Babiš si získal popularitu zlodějů, ubožáků a socek, což je fakt, na Babiše, jakožto na hromadu hov*en se kydat skutečně už nic nedá, no a že jste do toho zapletl zase migranty, to ser dalo čekat. Bububu!

2 hlasy

Nezapomenu, jak modré straky z ODS prosazovaly nákup amerických zbraní, i když jim muselo být jasné, že se kvůli tomu bude muset pumpnout a podojit školství, zdravotnictví a bezpečnost. Tihle vlastizrádci a američtí agenti nebudou určovat, kdo má být naším premiérem.

9 hlasů

Zase meleš výkaly, ruský prostitute. Vaše ruské napodobeniny zbraní jsou totiž už k smíchu, tak patří do šrotu.

2 hlasy

O čem to tady ty_úde_zaražený_v americké_prdeli meleš?? To jak si Tamara složená ze součástek RVHP vytřela zadel s tím americkým neviditelným „stealth“ stíhacím bombardérem F 117A, vývoj kterého stál stovky mega dolarů. Který jim sundali Srbové primitivní ruskou raketou SA-3 z 80.let??! I když to pak trapně Amíci_okecávali.

6 hlasů

Tamara neumí, samozřejmě, stejně jako jiné radary, letouny Stealth odhalovat tak snadno, jako klasické letouny. Ten problém není postaven na tom, jestli Tamara F-117 viděla nebo ne, neviděla ji, ale mohla zachytávat zcela jiné věci, než zachytávají dopplerovské radary.
Srbové F-117 nedostali cíleně, vůbec o ní nevěděli, ta jimi použitá střela byla naváděna, samozřejmě špatně, na zcela jiný cíl. SA-3 je byla v době války v Zálivu a dále už jen zastaralá hromada drahého neúčinného šrotu.
Rus měl vždy výtečné střely země vzduch, ale žádné země - letadlo.

0 hlasů

Dole jsi toho zase z wiki naplácal jako koza_chcaní a hov...hov...! O tom co které radary umí a na jaké vlnové délce pracují mi nemusíš vysvětlovat i když jsi od fochu. Fakt jsem nevěděl že při výrobě tabulového skla se používají i radary. No člověk nemůže vědět všechno. :-)

2 hlasy

Jinak jak funguje "komplet" Tamara již bylo dostatečně popsáno v civilním prostředí a na jeho činnosti není co utajovat. Vlastní je několik států z obou stran barikády. A ty izraelské radray ani náhodou nenahradí ty sovětské.Zejména co se týká rozsahu kontrolovaného prostoru. A já jsem ani účel těch židovských radarů nerozporoval a dostatečně popsal. Jako komplet s těmi švédskými raketami.

2 hlasy

Nemám chuť ti tady vysvětlovat na jakém principu funguje komplet Tamara a následující modifikace.V případě že funguje motor a elektronika, rádiopříjímač či satelitní navigace bere družice, tak zachytí každý podobný objekt ve vzduchu. Samozřejmě že nefunguje na principu dopleru – odrazu paprsku určité vlnové délky. Bez ohledu zda se SA-3 spletla či ne, tak ta stará sovětská raketa tu eFku sundala, a nepomohla jim ani pasivní protiraketová ochrana. Už staré MiG-17 měli signalizaci, když jej zaměřili cizí radar (mód Přítel-Nepřítel), příp. střelecký radar letadla protivníka. Natož takový sofistikovaný stroj jako F –117. Té poslední větě nerozumím, že Rusové neměli žádné střely země letadlo. Žádné takové ani neexistují. Vždy se tyto rakety označují „ZEMĚ – VZDUCH“ (bez ohledu na to, zda se to týká dronu, špionážního balonu, družice či letadla).

1 hlas

Jistěže ne, to je totiž tajné a víte leda tak prd. Já jsem od fochu a nevím to taky. Ty kecy, které se kolem toho mohly vypustit, jsou velmi malá část skutečnosti. Samozřejmě, z toho, co Tamara uměla, se dostalo ven jen zlomeček. Ale letouny s technologií stealth zachytávat, zaměřovat ani uzamykat neumí a už vůbec ne v multipadlock režimu.
F-117 nebyla radarem ani zachycená ani uzamčená, její systém nemohl proto varovat před nahodile přilétající střelou. Na displeji s radarovými hrozbami u sestřeleného letounu byl dle datalink systému zaznamenán aktivní systém SA-3, jako i jiné systémy, které Srbové používali velmi umně, v podstatě z nich dostali maximum na rozdíl od Arabů, ale ne že zachytil F-117.
Primitivními způsoby zjistili, že něco přilétá, vypálili střelu a až pak rozsvítili na chvíli radar. Nebylo to k ničemu, ale v podstatě velmi ztížili stíhačům Wild Weasel s AGM-88 HARM zaměření a následné ničení svých radarů. Radary jim některé zůstaly, ale nebyly stejně k ničemu v masivní elektronické válce. Počet vypálených SAMů byl k pěti stovkám, zásahy snad tři.... Taková PVO je naprosto ale naprosto k prdu. Bombardéry vrátili Srbsko do doby kamenné a to doslova, museli žebronit o pomoc, neměli mosty, elektřinu, nic. Oni lekci potřebovali, ti jejich odporní náckové, ale Kosovo pole je srbská země, proboha! To byla strašná a ostudná chyba! Albánci lekci potřebují doteďka a pořád nic.

No, ta poslední věta je ironie, kterou Rusové používali při tristních výsledcích svých SAMů.

0 hlasů

Kdybys ty kašpárku zašel dnes na kterékoliv stanoviště protivzdušné obrany, tak uvidíš tytéž výtvory sovětské techniky jako tam byly od 70. let. Nemobilní hromada šrotu.
Takže proto následuje tohle:
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ceska-armada-koupi-od-izraele-nove-radary_536135_diskuze.html#discussion-list

1 hlas

Plácáš opět fíčoviny. Izraelské radary ani náhodou nenahradí v rámci PVOS ty staré sovětské elektronkové radary. Ty izraelské jsou použitelné pouze jako podpůrný prostředek pro švédské rakety RBS-70 které zakoupila v minulých letech AČR. Izraelské radary mají pracovní rozsah za ideálních podmínek od cca 100 do 3000 metrů. Švédské rakety AČR mají výškový dostřel cca 4000 metrů. Bombardovací svazy (bez ohledu na stát – letectvo) létají ve výškách nad 11 000 metrů, mimo dosah konvenčních zbraní PVOS. A právě tyto cíle zachytávají ty staré sovětské radary. Bavíme li se o armádě. Nevím jsi již patříš mezi ty Havlovy kriply co jim zrušili ZVS, nebo máš "modrou" knížku, ale já znám stacionární či mobilní radary docela dobře.

2 hlasy

Píčoviny plácáte vy, Kadete. Radary, které bereme od Izraele, jsou radary pro sledování nízkých výšek, kde proniká taktické letectvo jako podpora pozemní jednotkám a také teroristé. Tam sovětské šroty naprosto selhávají. Radary pro střední a větší výšky máme pořád staré sovětské, a v moderní válce jsou naprosto k prdu. Ty ještě musíme vyměnit taky.

2 hlasy

A ještě další zloděje jako byl dementní špina Havlova s mozkem psa a ta kradla každý den špina lidská a zlodějská s Kocábem a Horáčkem. Duo podvodníků a ještě Bakala kun dementní špiny a Kalouska...

4 hlasy

A pořád dokola to samé na naprosto všecko, jak usoplený puberťák.

1 hlas

Na zloděje a ještě k tomu primitiva si musíme ukázat na tu špinu odpornou blbou a ožralou a zlodějskou. Ani Klement Gottwald nebyl takový dobytek jako tento dement postižený z mladí...

2 hlasy

Táhni do brusele, eurobolševická špíno.

9 hlasů

Slabé, rusáčku, slabé. Tady jste prostě pohořeli, okupanti.

1 hlas

Sověti nás nikdy neokupovali. Pokřivené české historiepravectví lže jako když tiskne. Silně si plete doplnění druhého sledu útočné vozby VS a okupaci. Sověti byli zalezlí v kasárnách a o politiku v ČSSR se nestarali, bordel jsme si tady dělali my sami. My sami a nikdo jiný.

0 hlasů

Tady se prostě neshodneme. Pokud jsme byli v roce 1968 svébytným státem a ne součástí SSSR, jak jinak lze nazvat vpád několika armád na naše území a následnou dislokaci sovětských vojsk zde po dobu dvaceti let? Je fuk, že potom s tím kdosi formálně souhlasil, protože se vše dělo pod namířenou hlavní...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.