Bývalý premiér
Sobotka pokládá oznámení kvůli OKD za politicky motivované

08.10.2019 12:41

Za politicky motivované a nepodložené označil bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trestní oznámení, které na něj podá kvůli privatizaci menšinového státního podílu v OKD sněmovní vyšetřovací komise.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • František Mach (3 hlasy) 08.10.2019 14:16

  Chlapče ty jsi to vše podepsal, jeden z největších tunelů (...

 • - - (3 hlasy) 08.10.2019 13:52

  Ty plešatý prevíte.Ty co jsi byl u koryta tak jistě moc čistý nejsi.

 • Stan Král (2 hlasy) 08.10.2019 17:40

  A to to Bakalovo Pako chtělo se pářit s Piráty

 • Karel Musil (2 hlasy) 08.10.2019 15:46

  14 trestních oznámení - po tolika letech?! Teď by se měli pustit do...

 • Milan Šmid (2 hlasy) 08.10.2019 14:24

  TAKOVÝM BY MĚLI ZABAVIT VEŠKERÝ MAJETEK NA KTERÝ NEMAJI DOKLAD O...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jak všichni politici v okamžiku, kdy jsou trestně stíhaní vědí, že to bylo na politickou objednávku. Když to předtím sami dělali, bodejť by to nevěděli.

0 hlasů

Já jsem snad i ochoten věřit, že Sobotka k tomu přišel jako slepý k houslím,protože ten co viděl,to podepsal.Tak podepsal i prodej OKD,aniž by věděl,co podepisuje.Ne,že by ho to rehabilitovalo,i za b l.bost se musí platit.

0 hlasů

Omyl, jsme v Česku, tady blbost skutečně trestná není.

0 hlasů

A EUROHNUS ŽE SE NÁM SEM TY SARANČATA NESNAŽÍ NACPAT?
PROBUDTE SE!!!!

Česká republika zavede podle serveru ceska-justice.cz institut strpění cizinců ze třetích zemí na svém území. „Reaguje tak na letošní rozhodnutí Soudního dvora EU, podle kterého se i cizinci, který není hoden azylu, musí přiznat práva uprchlíka a není možné ho vyhostit, ač představuje nebezpečí pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo,“ poznamenala Irena Válová, jež o dané změně informovala.

Azylantem má pak být dle jejích slov nově nikoliv ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. „Nová definice azylanta v §2 azylového zákona má vypadat takto: Azylantem se rozumí cizinec, kterému bylo doručeno rozhodnutí o udělení azylu, a to po dobu platnosti rozhodnutí o udělení azylu. Azylantem se rozumí dále cizinec, u kterého bylo zahájeno řízení o odnětí azylu, a to do doby nabytí právní moci rozhodnutí ministerstva o odnětí azylu, po dobu běhu lhůty pro podání žaloby podle § 32 nebo kasační stížnosti a po dobu soudního řízení o žalobě a kasační stížnosti proti rozhodnutí ministerstva podle soudního řádu správního,“ píše Válová.

„V České republice jde o případ Čečence, který spáchal před udělením loupež a byl odsouzen na tři roky do vězení. Po udělení azylu spáchal další loupež a dopustil se vydírání. Jako recidivista byl odsouzen k devíti letům. Rozhodnutí, že Česká republika této osobě odnímá azyl, napadl zločinec soudně," popisuje Válová.

„Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut, a může na území pobývat zákonně. Společný azylový systém EU vycházející z Ženevské konvence včetně zásady nevracení uprchlíka do země, kde mu hrozí mučení nebo nelidské zacházení, je nutné bezpodmínečně dodržovat, uvádí v rozhodnutí SDEU,“ uzavřela.

„No, a je hotovo... Vzpomínáte na toho Afričana, co znásilnil holku na poli u Litoměřic? Ano, ten byl v německém režimu strpění. Prostě tady budou, budou mít svá práva a nic s nimi nenaděláme. Že to ovšem bude zákonem definovaná možnost, to je odporný podvod na nás všech!“ poznamenal k tomu právník Tomáš Tyl.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlika-nevyhodime-Kradl-Odsouzen-A-zase-kradl-A-takove-si-tu-musime-nechat-Rozhodla-EU-598769

1 hlas

Soborka neni jediný kdo se brání tvrzením že je trest. stíhání politicky motivované. Co si na něm kdo "politicky" vezme.Více než Hamtáček,Petříček,Onderka, Nechanický a spol. socdemáky těžko poškodí.

0 hlasů

Sobotka začal jako první s dehonestací Babiše, teď ochutná vlastní medicínu. Ostatně... Kdo by chtěl dnes politicky ničit tuto politickou nulu? Sobotka se odrovnal již dávno sám...

1 hlas

Potrefení se hájí schválením prodeje evropskou komisí. Pravdy je to zas jen polovina - neprozradili jí tenkrát, co všechno za majetek je pod značkou OKD ukryto.

1 hlas

Aj uši by mali Sobotkovi vyjebat,až by kakááál slepacinku

0 hlasů

A to to Bakalovo Pako chtělo se pářit s Piráty

2 hlasy

To víš, že to je komplot, ale tepláky a tvoje homo prrdel snad ještě hnědkám v base poslouží.

1 hlas

14 trestních oznámení - po tolika letech?!
Teď by se měli pustit do vyšetření privatizace českých bank do zahraničí za hubičku.

2 hlasy

No jo ale je problém s čs.spořkou , kvůli ní Havel nechal svrhnout Klause , protože se Klaus coby Vašek II ,chtěl taky líznout.
Bude těžké určit kterou havlovu urnu ze tří zažalovat...

1 hlas

TAKOVÝM BY MĚLI ZABAVIT VEŠKERÝ MAJETEK NA KTERÝ NEMAJI DOKLAD O PŘÍJMU MYSLÍM TÍM VČETNĚ JEHO RODINY A VNOUČAT !!!!! A CO PALAS A DALŠÍ SOCANI ??

2 hlasy

Chlapče ty jsi to vše podepsal, jeden z největších tunelů ( rozkrádačky ) u nás.

3 hlasy

Ty plešatý prevíte.Ty co jsi byl u koryta tak jistě moc čistý nejsi.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi