Bývalý premiér
Sobotka pokládá oznámení kvůli OKD za politicky motivované

08.10.2019 12:41

Za politicky motivované a nepodložené označil bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trestní oznámení, které na něj podá kvůli privatizaci menšinového státního podílu v OKD sněmovní vyšetřovací komise.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • František Mach (3 hlasy) 08.10.2019 14:16

  Chlapče ty jsi to vše podepsal, jeden z největších tunelů (...

 • - - (3 hlasy) 08.10.2019 13:52

  Ty plešatý prevíte.Ty co jsi byl u koryta tak jistě moc čistý nejsi.

 • Stan Král (2 hlasy) 08.10.2019 17:40

  A to to Bakalovo Pako chtělo se pářit s Piráty

 • Karel Musil (2 hlasy) 08.10.2019 15:46

  14 trestních oznámení - po tolika letech?! Teď by se měli pustit do...

 • Milan Šmid (2 hlasy) 08.10.2019 14:24

  TAKOVÝM BY MĚLI ZABAVIT VEŠKERÝ MAJETEK NA KTERÝ NEMAJI DOKLAD O...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jak všichni politici v okamžiku, kdy jsou trestně stíhaní vědí, že to bylo na politickou objednávku. Když to předtím sami dělali, bodejť by to nevěděli.

0 hlasů

Já jsem snad i ochoten věřit, že Sobotka k tomu přišel jako slepý k houslím,protože ten co viděl,to podepsal.Tak podepsal i prodej OKD,aniž by věděl,co podepisuje.Ne,že by ho to rehabilitovalo,i za b l.bost se musí platit.

0 hlasů

Omyl, jsme v Česku, tady blbost skutečně trestná není.

0 hlasů

A EUROHNUS ŽE SE NÁM SEM TY SARANČATA NESNAŽÍ NACPAT?
PROBUDTE SE!!!!

Česká republika zavede podle serveru ceska-justice.cz institut strpění cizinců ze třetích zemí na svém území. „Reaguje tak na letošní rozhodnutí Soudního dvora EU, podle kterého se i cizinci, který není hoden azylu, musí přiznat práva uprchlíka a není možné ho vyhostit, ač představuje nebezpečí pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo,“ poznamenala Irena Válová, jež o dané změně informovala.

Azylantem má pak být dle jejích slov nově nikoliv ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. „Nová definice azylanta v §2 azylového zákona má vypadat takto: Azylantem se rozumí cizinec, kterému bylo doručeno rozhodnutí o udělení azylu, a to po dobu platnosti rozhodnutí o udělení azylu. Azylantem se rozumí dále cizinec, u kterého bylo zahájeno řízení o odnětí azylu, a to do doby nabytí právní moci rozhodnutí ministerstva o odnětí azylu, po dobu běhu lhůty pro podání žaloby podle § 32 nebo kasační stížnosti a po dobu soudního řízení o žalobě a kasační stížnosti proti rozhodnutí ministerstva podle soudního řádu správního,“ píše Válová.

„V České republice jde o případ Čečence, který spáchal před udělením loupež a byl odsouzen na tři roky do vězení. Po udělení azylu spáchal další loupež a dopustil se vydírání. Jako recidivista byl odsouzen k devíti letům. Rozhodnutí, že Česká republika této osobě odnímá azyl, napadl zločinec soudně," popisuje Válová.

„Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut, a může na území pobývat zákonně. Společný azylový systém EU vycházející z Ženevské konvence včetně zásady nevracení uprchlíka do země, kde mu hrozí mučení nebo nelidské zacházení, je nutné bezpodmínečně dodržovat, uvádí v rozhodnutí SDEU,“ uzavřela.

„No, a je hotovo... Vzpomínáte na toho Afričana, co znásilnil holku na poli u Litoměřic? Ano, ten byl v německém režimu strpění. Prostě tady budou, budou mít svá práva a nic s nimi nenaděláme. Že to ovšem bude zákonem definovaná možnost, to je odporný podvod na nás všech!“ poznamenal k tomu právník Tomáš Tyl.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlika-nevyhodime-Kradl-Odsouzen-A-zase-kradl-A-takove-si-tu-musime-nechat-Rozhodla-EU-598769

1 hlas

Soborka neni jediný kdo se brání tvrzením že je trest. stíhání politicky motivované. Co si na něm kdo "politicky" vezme.Více než Hamtáček,Petříček,Onderka, Nechanický a spol. socdemáky těžko poškodí.

0 hlasů

Sobotka začal jako první s dehonestací Babiše, teď ochutná vlastní medicínu. Ostatně... Kdo by chtěl dnes politicky ničit tuto politickou nulu? Sobotka se odrovnal již dávno sám...

1 hlas

Potrefení se hájí schválením prodeje evropskou komisí. Pravdy je to zas jen polovina - neprozradili jí tenkrát, co všechno za majetek je pod značkou OKD ukryto.

1 hlas

Aj uši by mali Sobotkovi vyjebat,až by kakááál slepacinku

0 hlasů

A to to Bakalovo Pako chtělo se pářit s Piráty

2 hlasy

To víš, že to je komplot, ale tepláky a tvoje homo prrdel snad ještě hnědkám v base poslouží.

1 hlas

14 trestních oznámení - po tolika letech?!
Teď by se měli pustit do vyšetření privatizace českých bank do zahraničí za hubičku.

2 hlasy

No jo ale je problém s čs.spořkou , kvůli ní Havel nechal svrhnout Klause , protože se Klaus coby Vašek II ,chtěl taky líznout.
Bude těžké určit kterou havlovu urnu ze tří zažalovat...

1 hlas

TAKOVÝM BY MĚLI ZABAVIT VEŠKERÝ MAJETEK NA KTERÝ NEMAJI DOKLAD O PŘÍJMU MYSLÍM TÍM VČETNĚ JEHO RODINY A VNOUČAT !!!!! A CO PALAS A DALŠÍ SOCANI ??

2 hlasy

Chlapče ty jsi to vše podepsal, jeden z největších tunelů ( rozkrádačky ) u nás.

3 hlasy

Ty plešatý prevíte.Ty co jsi byl u koryta tak jistě moc čistý nejsi.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.