Rok od boje o Hrad
Sobotka: Vědět, jak se Nečas zachová, volby bych vzdal

17.01.2014 06:01 Rozhovor

Od historicky prvních voleb prezidenta, kterého si zvolili sami lidé, uplynul v těchto dnech jeden rok. Jak s odstupem času hodnotí volbu ti, kteří nakonec neuspěli, a zda by do volby šli znovu, se dozvíte v seriálu rozhovorů on-line deníku TÝDEN.CZ. "Volby byla životní zkušenost, jak může strana nepodpořit svého kandidáta," říká v prvním z rozhovorů Přemysl Sobotka (ODS).

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bernagozzi Amedeo (22 hlasů) 17.01.2014 11:50

  Kyselé hrozny odloženého a zapšklého typického odéesáka hojícího si...

 • Jan Bulva (18 hlasů) 17.01.2014 09:46

  Proč urážíte selský rozum moudrých občanů krásné ČR, pana Zemana...

 • Jan Bulva (17 hlasů) 17.01.2014 10:14

  A on se snad KS neprezentoval jako pankáč, co je na tom...

 • LV 426 (16 hlasů) 17.01.2014 06:22

  To je to hovado, co zvedlo ruku pro energoštítky. "Pravicový"...

 • Al Capone (15 hlasů) 17.01.2014 07:31

  Prosím vás, co to tady píšete, srovnejte si v hlavě, kdo je lhář!?...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

ty hov..do zalez někam, a nevzzjadřuj se raději k ničemu ty ničemo ! nebo víš co ? na protest se upal .

0 hlasů

Sobotka jen sklidil ovoce za své jednání. Na sjezdu ODS potvrdil a hlasoval pro Topolánka a pak s několika pučisty z ODS šel Topolánka sesadit. "Právem " si říkají "demokratická". Důvodem byly Topolánkovy kecy o teplouších, jako by teplouši neexistovali.

1 hlas

...já zase kdybych to věděl tak bych tam vůbec nechodil...zní přísloví....

8 hlasů

Především měla mít koalice měla mít jednoho jednotného kandidáta....a Sobotka měl odstoupit v poslední minutě televizní debaty a podpořit jednoho kandidáta a to Karla Schwarzenberga...svalovat toto na nečase je naprostá lež a matení...zakrývání své vlastní neschopnosti a vlastní politické chyby , která ODS poškodila...sjezd podpořil koalici...a jeho kandidatura byla jejím oslabením...

3 hlasy

naivko, pankáče KS by moudří občané krásné ČR prezidentem nikdy nezvolili, funguje jim totiž selský rozum a k masáži od mediálního jsou imunní

10 hlasů

..ale o tom já přece nepíšu....já píšu o postojích Sobotky a Nečase a podpoře kandidáta koalice...to, jak jsou naši občané moudří je jiná věc...

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Ještě větší hovado je jekýsi Marek Benda který nechal odhlasovat ve sněmovně že pančovaný alkohol je jen přestupek toho by měli zavřít až by zčernal a všechny ty hovada co pro to zvedli ruku a těch pane bylo napříč politickým spektrem.

13 hlasů

"nechal odhlasovat ve sněmovně..."
Vaše představa o práci sněmovny je opravdu vágní. Benda mohl tak maximálně něco ke schválení navrhnout. Nechat něco odhlasovat ve sněmovně mohli kdysi komunisti, tenkrát zvedali poslanci ruku na povel jako loutky. Dnes naštěstí existuje opozice.

4 hlasy

Ano navrhnul to jako přílepek a opozice na to taky skočila už jako návrh se mi to zdá podezdřelé a přes 50 mrtvých je asi nic co.

9 hlasů

Kyselé hrozny odloženého a zapšklého typického odéesáka hojícího si své bolístky.

22 hlasů

Nejzkusenejsi cesky politik znamena, ze uz vi, jak rozkradat stat, tak aby si toho ovcani nevsimli? Politici nas obelhavaji a zamerne okradaji nas vsechny obcany ...

13 hlasů

Můžete mi zde někdo napsat, co tento člověk někdy udělal užitečného pro společnost? Podle mne je to jen arogantní a zcela zbytečný aparátčík ODS.
Levicové nadávky prosím vynechejte...

12 hlasů

Pana doktora Sobotku jsme doma volit chtěli, ale protože se vyjídřil, že pokládá zvrhlé vrahy Mašíny za hrdiny, tak jsme fakt nemohli, ačkoliv krom pana Dlouhého, je P.S. mezi kandidáty jedním z těch pouuhých dvou, kteří by funkci presidenta zastávali důstojně. :-(

5 hlasů

:D kurnik, to musel být štof, takto blít, to chce silnou otravu... :D

1 hlas

"Vědět, jak se Nečas zachová, volby bych vzdal"
Tak a teď tu vo Křemílkovi a Vochomůrkovi

13 hlasů

Nevím, proč by mělo vadit, že ještě Sobotka nebyl jemnován premiérem. Zaprvé to není tři měsíce po volbách, ale dva. Zadruhé je lepší, když se nová vláda složí v časovém klidu a není honěna nějakými třiceti dny. Koaliční smlouva byla podepsána na Tři krále. Proč by měl být premiér jmenován dříve?
Tolik ke kritice Zemana, že ještě nejmenoval nového premiéra.
A propos. Porovnejte, jak dlouho nyní trvalo složení nové vlády od voleb v Německu. Stále máme ještě dva měsíce čas. :-)

11 hlasů

volby se konaly 25. a 26. října 2013, dnes je 18. ledna, tedy bez jednoho týdne spíše 3 měsíce než dva, nemyslíte Lve Tolstoji? A proč bychom se měli opičit podle sestavování nové vlády v Německu?

1 hlas

V Německu ale po tu dobu nevládla nelegitimní vláda, najmenovaná nějakým "mocnářem"...

6 hlasů

To bylo jediné štěstí, smažko....

0 hlasů

To jako do teď tu měl škodit autista Nagy a jeho parta? Jako např nikdy volbami neprojívší Pík? Ta vláda neměla legitimitu už dávno. Korytáři a politické prostitutky.

1 hlas

Hemenexi, nech rozumy z doujčlandu! Vlada Rusnoka byla jediné řešení, protože Nečas a jeho banda v níž byl i kníže rozkradla co se dalo a poškozovala ČR kde mohla!!

8 hlasů

V přímé volbě bylo jasné, že vyhraje pan prezident Zeman, ostatní dělali jen křoví a zbytečně promrhali milióny

6 hlasů

Souhlasím, v přímé volbě asi vždy vyhraje hospodský, rádoby lidový populismus a nekonečné opakování vlastních zásluh a úspěchů, by´t nepravdivé nebo chytře vytržené z kontextu. A tady byl opravdu jediný kandidát.

7 hlasů

Praha holt není ČR. Ale to v Praze nikdo nepochopí.

1 hlas

Nemáte pravdu. Pražští kavárenští povaleči, kteří pijí distinguovaně nemají pravdu nikdy.
Např. Havel věděl prd o tom, co potřebují obyčejní lidé. Žil v jiném světe.
Klaus narozdíl od něj o životě lidí něco věděl.
S oběma prezidenty jsem spíše nesouhlasil.

10 hlasů

Klause zivoty lidi vubec nezajimaji, jinak by nevyhlasil amnestii a trestanci by ted neterorizovali obvatelstvo ... kriminalita, ktera roste diky amnestii Vaclava Klause je dostatecny dukazem, ze Klausovi jsou zivoty lidi u prdele ...

12 hlasů

Proč urážíte selský rozum moudrých občanů krásné ČR, pana Zemana zvolili navzdory neskutečně zhovadilé mediální kampani proti Zemanovi a ve prospěch pankáče KS a rovněž navzdory doporučováním kdejaké rádoby elitní figurky a je smutné, že tato mediální intifáda proti panu prezidentovi neustále pokračuje a příznivci KS realitu volby rovněž nestrávili

18 hlasů

Bulvo, píšete nesmysly: "Vítěz prezidentské volby Miloš Zeman, který v lednu porazil protikandidáta Karla Schwarzenberga, sice porušil zákon, přesto se stane regulérní hlavou českého státu. Rozhodl tak Nejvyšší správní soud (NSS), který prověřoval 109 stížností na prezidentské volby. Žádné z nich nevyhověl.
Volební senát uznal, že některá Zemanova tvrzení se lidem mohla jevit jako nekorektní, demagogická či dokonce lživá. Nešlo však prý o tak závažné zásahy, aby si vynutily zrušení voleb.
Nezákonné chování na straně Karla Schwarzenberga soud nezjistil."

1 hlas

Bulvo, o tvé naprosté neobjektivnosti svědčí už užití pojmenování: pan Zeman versus pankáč KS. A kdo vedl nejšpinavější kampaň, nejvíce lhal - to si přečti např. na demagogovi - Okamura a Zeman. Jeho lhaní o rodině protikandidáta, lživé inzeráty - to bylo opravdu ozdobou Zemanovy kampaně. Zajímavé je, že i mnozí jeho voliči dnes litují..

7 hlasů

No jestli je tu někdo neobjektivní, tak jste vy! Restituce knížete podle rakouských zákonů, to , že tu vůbec nežil, to , že se jedná o senilního starce s podlomeným zdravím, člověka, který poškozoval zájmy ČR v zahraničí, uznání Kosova a další a další, to vám zřejmě nevadí.O nedokončeném vzdělání výše jmenovaného ani nemluvím!! O ovlivňování médii v době před volbou, nesmyslnými masážemi rádoby umělců, lhaní a urážkách vůči Zemanovi také nechci psát! Za to prosperita země v době Zemanova premiérování, vlastní názory, jeho rozhodnost a dosažené vzdělání a další klady - to "jaksi" nevidíte nebo uznat nechcete!

8 hlasů

madam, vy jste ale neuvěřitelně hloupá osoba: "Vítěz prezidentské volby Miloš Zeman, který v lednu porazil protikandidáta Karla Schwarzenberga, sice porušil zákon, přesto se stane regulérní hlavou českého státu. Rozhodl tak Nejvyšší správní soud (NSS), který prověřoval 109 stížností na prezidentské volby. Žádné z nich nevyhověl. Volební senát uznal, že některá Zemanova tvrzení se lidem mohla jevit jako nekorektní, demagogická či dokonce lživá. Nešlo však prý o tak závažné zásahy, aby si vynutily zrušení voleb.
Nezákonné chování na straně Karla Schwarzenberga soud nezjistil."

1 hlas

Á ZASE KASKOUNOVÁ..SEMELOVÁ-REICIN-SLÁNSKÝ

2 hlasy

Zato váš příspěvek je objektivní až moc. Senilního starce s podlomeným zdravím máte na Hradě. Ty ostatní zlé výmysly a lži se mi ani nechce komentovat. Vy nejste Miluška, vy jste Milka...
A toho Hemenexe si příště nechte, důro...

4 hlasy

Miluško, a jaký nick jste tu používala dříve? To není vaše první jméno ani příjmení, že? Asi se často vdáváte, nu může se to stát:)) (Nechci se ani ptát, kterého soudruha jste si vzala)

4 hlasy

Pro Kristovy rány... Ta je snad ještě blbější, než Čeňková s Harmatovou dohromady...

3 hlasy

A on se snad KS neprezentoval jako pankáč, co je na tom neobjektivního. Prezidentská kampaň trvala pár dní, ale média po panu Zemanovi plivou víc jak 20 let a jelikož v ČR žijí převážně moudří občané s děsivou zkušeností s vládnutím zlodějské pravice, tak si v přímé svobodné demokratické volbě zvolili pana Zemana a za 4 roky jej zvolí znovu

17 hlasů

:-) Bulvo, tohle už není na diskuzi. Vy totiž mluvíte jak propagační leták, kterému nevěří ani sami jeho autoři. Možná byste chudákům stařečkům někde v DD prodal i mrtvého slona, ale tady je to k smíchu..

5 hlasů

Nevím, čemu se smát dřív, jestli "moudrým občanům ČR", "děsivé zkušenosti", nebo asi největšímu vtipu, že Zeman za čtyři roky vyhraje znovu :-D

5 hlasů

Ha ha ha ...

5 hlasů

Velké strany se často ke svým kandidátůch chovají podivně, to nebyl problém jen ODS. A osobně si myslím, že Přemysl Sobotka prostě neměl šanci, ani kdyby ho podporovala ODS. Měl na začátku odhadnout síly, podívat se na průzkumy a uznat, že Němcová měla šance mnohem větší, o té říkali i nevoliči ODS, že by ji volili. Prostě tu volbu ani jedna velká strana nezvládla a třetí - nejhorší kandidát - se smál..

8 hlasů

Velká strana se zachovala k tomuto kašparovi grandiózně, když mu dala na kampaň 20 miliónů korun...zkuste si tu otázku obrátit..jak se zachoval v rozhodujícím momentu, poslední den před volbou tento kandidát kašpar..když bylo jasné, že má šanci jen jeden kandidát na pravici..jako šašek...a těžce stranu ODS poškodil...nyní má tu drzost ,svalovat to na Nečase...

0 hlasů

To je pravda, Sobotka do své kandidatury nevložil žádné vlastní peníze, nechal se vydržovat od ODS jak nějaká kurtizána. Dovedu si představit, jak by byl potom jako prezident nadstranický...

2 hlasy

..zase mimo...on šel do voleb jako stranický kandidát...čili byl vydržovaný stranou, která ho podporovala...

0 hlasů

Já vůbec nechápu, jak mohlo vůbec tohoto člověka napadnout, že bude kandidovat na prezidenta. Tato smutná postava, postrádající jakékoliv charisma, arogantní a neúsměvná, neměla žádnou šanci. Mně osobně vždy připomínal zlého rytíře Rajské jablko ze známé Rodariho knihy "O statečném Cibulkovi".

3 hlasy

Zeman opravdu neměl předávat amnestie na ministerstvo spravedlnosti - je to lhář ! Říkal, že amnestie nebude a ono si ji může teď udělat ministerstvo? Jak to právně je?

5 hlasů

Meleš. Amnestie a milost není to samé. Si to vygůgluj, Stračeno. Jako nevadí, že je někdo tupý, ale ještě to křičet po netu...

2 hlasy

Prosím vás, co to tady píšete, srovnejte si v hlavě, kdo je lhář!? Když se nedokážete zorientovat, radši se moc neprojevujte. Podklady vypracovává ministerstvo a president popř. podepíše, to je vše.

15 hlasů

Vaše hlava taky není moc srovnaná, lhář je především Zeman."Podklady vypracovává ministerstvo a prezident popř. podepíše.... Zeman lhal, že žádné milosti dávat nebude a celou agendu předá MS. Ovšem změnilo se pouze to, že úředníci posuzující žádosti nesedí na Hradě, ale v kancelářích na MS. Konečné slovo má nadále prolhaný Zeman.

0 hlasů

To je to hovado, co zvedlo ruku pro energoštítky. "Pravicový" politik. Sobotka = Sobotka. :-(

16 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.