Soud rozhodl, že Uber bude zase moct jezdit v Brně

Domácí
27. 6. 2017 13:07
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Společnost Uber bude moct v Brně zase poskytovat přepravní služby. Vrchní soud v Olomouci zrušil předběžné opatření, které jí to zakazovalo. V úterý to řekl mluvčí soudu Vladimír Lichnovský. Firma bude moct jezdit dnem doručení rozhodnutí soudu. Na rozhodnutí soudu upozornila ČT. Případem se znovu bude zabývat Krajský soud v Brně, který předběžné opatření vydal.

Uber spustil v Brně svoji službu UberPOP 1. února. Lidé si díky aplikaci mohli zavolat řidiče, který je odvezl na požadovanou adresu. Klient pak zaplatil za čas strávený na cestě a ujeté kilometry. Řidiči jezdili buď pro společnost, nebo fungovali jako živnostníci, kteří si přivydělávali jízdou ve vlastním autě. Služba je tedy alternativou taxi, avšak taxikáři se proti ní ohrazují.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Eric Risberg

Další čtení

ilustrační obrázek

Extrémní horka na obzoru: Víkend přinese teploty blížící se 40 stupňům, večer přijdou bouřky

Domácí
25. 6. 2026
ilustrační obrázek

Legendární pražská čistírna slaví jubileum. Plánuje se vzdělávací centrum i návrat historického komiksu

Domácí
25. 6. 2026
obžalovaní, Krajský soud v Olomouci, 15. září 2025

Soud potvrdil vězení pro čtveřici za pojistný podvod s vilou v Moravičanech

Domácí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ