Soud zamítl žádost Brožové-Polednové o přerušení trestu

09.03.2010 10:45 Původní zpráva Aktualizováno 09.03. 10:56

Krajský soud v Hradci Králové zamítl žádost Ludmily Brožové-Polednové o přerušení šestiletého trestu vězení.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Luck (34 hlasů) 09.03.2010 11:05

  Žel není ve společnosti vůle k odpuštění, ale současně ani vůle k...

 • pirna (33 hlasů) 09.03.2010 15:19

  V případě Brožové-Polednové jde jednoznačně o politické rozhodování,...

 • Nactiutrhač (30 hlasů) 09.03.2010 11:54

  Považuji za trapné, že je tato baba odsouzena a držena ve vězení. Je...

 • monte christo (26 hlasů) 09.03.2010 12:47

  Milý globále, tenhle proces takořka 20let po revolucci je ostudou...

 • Jiří (26 hlasů) 09.03.2010 11:04

  Zdroj?

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Šest let za tři justiční vraždy, to mi vychází dva roky za vraždu. No dneska je to mnohem přísnější...tak aspoň osm za vraždu, no né. To jsme si zvolili zákonodárce.

13 hlasů

H i s t o r i i píší ti, kdo h r d i n ů m navlékají o p r á t k u !

13 hlasů

V případě Brožové-Polednové jde jednoznačně o politické rozhodování, to snad je jasné každému, kdo umí číst a psát. Jak si komunisté dokazovali svou moc při politických procesech v 50.-tých letech, tak si ji nyní dokazuje ODS a její političtí přisluhovači. Kdyby nešlo o komunistku, byla by z vězení dávno venku.

33 hlasů

Opravdu vy Češi sáhněte si na srdce,že nejste žádný hrdinové.Malý příklad.Když chytili herečku Štěpníčkovou jak přelejzá kopečky a tak její kolegyně z vlastní vule podepisovaly petice za trest smrti jak ubohé co?

18 hlasů

Jen malý dotaz - vy Čech nejste?

23 hlasů

no na pul Němec a napul Čech.

12 hlasů

Může to být občan USA, Kanady, Austrálie atd., který ještě nezapomněl česky. (Na rozdíl od mnoha "Cechů").

12 hlasů

A některé ty kolegyně se staly podporovatelkami ODS. Taková je už doba.

21 hlasů

Mám doma z té doby schované Rudé Právo:Ostravsko -Karvinští horníci,pracující lid,všichni herci a umělci a naše nová inteligenci si žádá smrt Milady Horákové.

14 hlasů

Ahoj lidi ,tady Polednová -Brožová je mi tu fain,mám lékaře,teplo,teplou stravu,perou mi,být doma tak se tak nemám ,z důchodu bych si těžko toto vše sama poplatila,ani za lékaře neplatím,a stejně bych z domu v mém věku nikam nedošlo,tak o nic nejde,moji soukmenovci,zaopatřili své potomky ,koupili jim tituly,a pokud tam nesedí,myslím na postech, mí kamarádi tak jejich děti,tak vo co de.Tak se v té skvělé demokracii mějte ,dobře jako já tu ve Zruči nad Sázavou ,hodně zdravíčka všem i nezaměstnaným,bezdomovcům,invalidům,důchodcům,maminkána mateřské,tak se mějte hezky,a díky mám pěkné stáří.

14 hlasů

Považuji za trapné, že je tato baba odsouzena a držena ve vězení. Je jí téměř devadesát let a naí si česká veřejnost zkouší svoji odvahu. Je ostudou justice, že nedokáže zavírat různé mladé hochštaplery, kterým stačí zakašlat a vyhnou se trestu. Pak třeba utečou. Polednová byla jen součástí komparsu padesátých let. Kdo ji odsuzuje je stejný padouch, jako Urválek.

30 hlasů

Kdopak nechal odsoudit a popravit dr. Miladu Horákovou a ostatní vlastence, kteří byli v protinacistickém nekomunistickém odboji ,,Obrana národa,, ,,Věrni zůstali,, ! Jenom ,,dohodám od kulatého stolu,, v r. 1989, které vedl V. Havel s Adamcem(Oskar Krejčí jako šedá eminence, obdobnou úlohu sehrál ,,Malý Muk Kocáb a Horáček!!) vděčíte za svojí existenci. Díky komu byla rozbita Masarykova ČSSR ,díky vašemu bolševickému puči, kdy jste si vytunelovali a zprivatizovali ČR co se dalo soudruzi i majetky, které řádným vlastníkům nikdy v restituci vráceny nebyly! Jen at alespon jeden z vás je ve ,,fešáckém,, kriminále! Soudružka Brožová, nemá pobyt ve sklepení na samovazbě! Na hlém betonu, s přídělem jtrochy chleba a vody každý třetí den! A místo WC - plechovým ,,kýblem,,!!! Jí není zima a nestrádá, jako ti které díky jí byli odsouzeni a měsíce nevěděli, co je s jejich nejbližšími! - Nevím, proč by se měli brát na s. Brožovou ohledy? Měli v tom vězení skončit všichni a ne kolektivně sedět v Parlamentu a Senátu ČR včetně rozlezlosti do všech politických stran!!! Nebyla však politická vůle po r. 1989 dát věci do pořádku a co vidíme dnes, vytunelovanou a zničenou republiku a nevědomí lidé je opět volí, protože oni vždy uměli a umí manipulovat masy!!! Mene tekel ufarsin... Volte neparlamentní strany a nedejte jim šanci vám opět vládnout!!!

17 hlasů

Soudruhu Nactiutrhači. Komunisté neměli vůbec žádné slitovaní, žádné ohledy. Dokázali k šibenici donést člověka na nosítkách a držetho aby mu kat mohl navléknout oprátku. Také vůbec neměli žádné ohledy ke starým lidem. Zavírali a týrali i starce nad hrobem. Aby jsi se nepokakal bolesti nad hotelovým vězením té zrůdné bosorky. Vždyť tá zrůdná bába tvrdila, že se krimu nebojí, že je jedno jestli skápne doma nebo v kriminále. Tak co skučí když do kriminálu musela. Má tam obsluhu a lékaře k dispozici a dobrou stravu aníž ji to něco stojí a ani vařit si nemusí.

14 hlasů

Už jenom tím oslovením se projevuješ jako debil. Jinak mi to oslovení nevadí. Slovo soudruh je synonymem pro přitel, parťák, kamarád. :-)

16 hlasů

Polednová zdaleka nebyla obyčejná komparsistka. Ten kompars dobrovolně či nedobrovolně tvořili všichni, kdo se snažili nějak přežít. Ona však dobrovolně byla údernou silou vedoucí úlohy strany.Nejde jen o proces s M. Horákovou a spol. Z geneze jejího profesního vývoje lze bezpečně zjistit, že v tzv. protistátních procesech neváhala navrhnout trest smrti i těhotné ženě. Právo tehdejší doby nejspíš ovládala dobře, co je to svědomí a morálka, neví dodnes. Že to odnesla jako jediná a se zpožděním, je ostuda naší novodobé demokracie, ale nic to nemění na tom, že je to přežívající zrůda.

20 hlasů

Sebe bys označil jak. Za zrůdu či za slušného člověka, či jinak?

9 hlasů

Sebe bys označil jak. Za zrůdu či za slušného člověka, či jinak?

11 hlasů

Co ocekavas, tohle je pro Cechy typicke, uz nekolik stoleti. Cesi jsou lidsky odpad. I ty budes asi pekny previt, kdyz se soudruzky tak vehementne zastavas.

12 hlasů

Drzý muslime nadávej si na diskusních fórech v Nigérii a sem vůbec nechoď! http://www.youtube.com/watch?v=8cNZm1gEi_Y&feature=related ČERNOŠI + INTELIGENCE http://www.youtube.com/watch?v=NwqT4_pD5_A&NR=1

12 hlasů

Milý globále, tenhle proces takořka 20let po revolucci je ostudou české justice, která nedokázala potrestat Čunka, Koženého, Krejčíře a všechny ostatní šejdíře. Justiční velryba porodila zase myš. Kdyby se ten proces konal v roce 1991, nebylo co řešit.

26 hlasů

V té době mi bylo 9.let s babičkou jsme to poslouchali tenkrát v rádiu po drátě a babička mi říkala,že jednou se budou jmenovat náměstí a ulice po pani Horákové a také mužu říct že k popravě přispěly petice Ostravsko-Karvinských horníku a také hlavně přiblblých básníku typu Kohouta pozdějšího disidenta a bylo jich víc kteří se dnes k tomu samozřejmně nehlásí.

16 hlasů

Nevím, zda všechny ty petice k popravě M.Horákové přispěly. Dle mě byl ortel dán kupředu a petice byly uměle vyvolány,aby se lidem mohlo tvrdit, že jde o názor tzv. většiny. Čert ví, zda mnohé "podpisy " nebyly podvodem. Ale kdo tu dobu zažil, tomu je jasné, že " k přežití " stačilo potupně sklonit hlavu. Ale krákorat oslavné ody nikdo nemusel!!! Nebyl jsem žádný hrdina, slabošsky jsem přežíval ve vlastním vajíčku a hrdý na to opravdu nejsem. Ale z toho dnešního množství disidentů je mi na zvracení, neboť jejich genezi nezřídka pamatuji. Propaganda na tema " pravda a láska zvítězí " bylo to poslední, co mi v té době jako téměř 50ti letému dědkovi vzalo chuť něčemu věřit.

15 hlasů

Proč se omlouváte za to,že jste žil ve vlastním vajíčku.To snad je normální snaha každého obyčejného člověka.Za pár let se budou omlouvat dnešní mladí za tuto dobu další generaci.

11 hlasů

Člověk má žít a ne přežívat. Přežívají otroci.

10 hlasů

Nic, ale opravdu nic dobrého té babě nepřeji.Proto ji přeji, aby ji nakonec rychle pustili ven.Aby se musela starat sama o sebe.Platit za teplo, za svícení, za jídlo, za lékařskou péči, za doprovod ven atd. Z našich daní má zatím to vše zcela zadarmo. Její omezení na svobodě je jen fiktivní. Vždyť bez dosavadní péče se sotva vyhrabe sama před dům. Že konečně pošla, se zjistí až ze zápachu z jejího bytu, kde možná bude v bolestech bez pomoci umírat.

19 hlasů

Ona však žila svůj život. Pak přišli pseudohrdinové a pseudomoralisté a zavřeli ji.

17 hlasů

PRASE.ODPORNÝ,ŠPINAVÝ PRASE,TY "SVŮJ ŽIVOTE"TOLIK CYNISMU V JEDNÉ VĚTĚ SE VIDÍ MÁLOKDY.

15 hlasů

Proč se rozčilujete, vždyť má pravdu.

19 hlasů

Soudruhu Nactiutrhačí, skučíš jsi také tak bolestně když soudí ještě dnes stařičké Německé nacisty a odsuzují je do kriminálu a to na základě pochybných svědectvý? Skučíš také nad Demjanukem? Soudruhu Nactiutrhačí, pokud jen skučíš nad tou starou zrůdnou čarodějnici a už né třebas nad tím Demjanukem, tak jsi jen kus dobytka a né humanista. Tá zrůda má na svědomí nejen Horákovou. Tu prokurátorku dělala dlouhá léta. U zůčastňovala se poprav a mohla se tam usmát když je věšeli.

15 hlasů

A vy jste u toho byl, že víte, že se mohla usmát?

14 hlasů

Přesně tak.Být v takovém věku a při chatrném zdraví ve vězení je lepší než mít pečovatelskou službu nebo být v LDN.Co jiného si mohla baba přát.Potkalo ji štěstí.To pro ní není trest a odměna.

14 hlasů

Žel není ve společnosti vůle k odpuštění, ale současně ani vůle k důslednosti, kdy např. žalobce Urválek nebyl obviněn ani formálně.

34 hlasů

Šest let za justiční vraždu a mučení....to je přeci jasné odpuštění,nemyslíte?

10 hlasů

Proč by se jí mělo něco odpouštět? 6 let "vězení" ( to není vězení, to je hotel, viděl jsem fotky) je odpovídající trest jejímu věku. Taky mi vadí, že spousta komunistických sviní vyvázla bez trestu, ale to přece není důvod pro její osvobození.

12 hlasů

Zaslouží si to. Mně je absolutně jedno, že se to stalo před 50 lety, těch 6 let je nic oproti tomu co tehdy komunisté dělali.

15 hlasů

Zavřít žida Arnošta Lustiga, krvavého psa z 50-tých let, který organizoval petice za tresty smrti pro demokratické osobnosti a organizoval i petici za popravu Horákové. Rodinu V.Havla na základě jeho štvaní pozavírali do vězení a z jejich vily udělali izraelské vyslanectví. Ten gauner Lustig si běhá ještě volně po ulici a vysmívá se nám !!

14 hlasů

Proto dostal A.lustig na Hradě byt,když tam byl prezidentem Havel....?Tohle není fér,chlapče!

7 hlasů

Nerad bych polemizoval.Tohle nevím,ale něco mi na tom nesedí.To si zjistím.

17 hlasů

Zdroj?

26 hlasů

byl o tom jednou pořad na ČT o umělcích z 50tých let.

18 hlasů

Nevíš jak se to jmenovalo? Mrknul bych se...

15 hlasů

Jirka neví, protože kecá

9 hlasů

Vážení, rozbíhá se kampaň za záchranu staré ubohé ženy. Lidumilství je jistě ušlechtilé, leč nutno znát souvislosti. A pokud snad o tom, že paní Polednová... zůstane ve vězení soudce mladší - není to s naší justicí tak špatné... Ale třeba byl vychován v rodině, která se za 50 léta dokáže stydět, a věnoval čas k přečtení Zprávy o organizovaném násilí od K. Kaplana resp. V. Hejla. A možná si nebyl jist, zda radující hlas při popravě - (umírání paní Dr. Horákové trvalo 8 minut) nebyl právě potrestané právní rychlokvašky!

20 hlasů

Polednová na této vraždě odstartovala svou životní kariéru.Dostala jen šest let.To je přesně ten rozdíl,mezi bolševickou zrůdností a právním demokratickým systémem.6 let luxusního apartmá.Mě to stačí.Škoda,že se toho nedožil táta.Dostal,jako mladý kluk 2 roky v Jáchymově(Eliáš).Nechápu,jak může někdo chtít její propuštění.Máte bod.

14 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2023 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi