Soutěž na <span>Státní pokladnu</span> bude vypsána znovu

Domácí
1. 2. 2008 07:34
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoPrvní část soutěže na vybudování informačního systému s názvem Státní pokladna, který by měl zprůhlednit hospodaření státu po roce 2010, bude zřejmě zrušena. Píše to deník Mladá fronta Dnes s odvoláním na informace z Úřadu pro hospodářskou soutěž, který tendr údajně zruší kvůli porušení zákona.

Antimonopolní úřad má příští týden uzavřít své vyšetřování dosavadního průběhu výběrového řízení, které loni vypsalo ministerstvo financí. "Je zjevné, že z toho nic nebude," cituje MF Dnes vyjádření nejmenovaného zdroje z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Vyloučeno prý není ani to, že ministerstvo financí soutěž zruší samo ještě před výrokem antimonopolního úřadu.

O KAUZE ČTĚTE TAKÉ:
Zrušme soutěž na státní pokladnu, vyzývají poslanci
Bojovníci s korupcí napadli soutěž na státní kasu

"Tak to rozhodně není," uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. "Zatím nemáme žádné jasné stanovisko, ale samozřejmě se tomu věnujeme. Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže to šetří a šetří to i ministerstvo financí. Jaký bude výsledek zatím nevíme," doplnil Kalousek.

První část tendru na Státní pokladnu je podle deníku klíčová v tom, že z ní má vzejít tvůrce takzvaného integrovaného rozpočtového systému, který získá zakázku za stovky milionů korun. Celá státní pokladna má přijít na 2,5 miliardy korun.

Ministerstvo loni po vyhlášení soutěže obdrželo sedm nabídek, které otevřelo a vyhodnotit je mělo do loňského 22. prosince. Na Úřad pro hospodářskou soutěž se obrátil jeden z uchazečů, firma Gordic.

Ilustrační foto: archiv Týdne

Autor: ČTK

Další čtení

Prezident Petr Pavel

Povinná vojenská služba v Česku ještě není nutná, řekl prezident

Domácí
14. 10. 2025

Babiš brzdí personálie. Prý jedná o programu, o lidech se rozhodne za měsíc

Domácí
14. 10. 2025
ilustrační foto

Vražda prodavaček před soudem. Jednání je neveřejné, zabíjel mladistvý

Domácí
14. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ