Celoplošná síť
Startuje chytrá karanténa. Co to je a kde ve světě už funguje?

01.05.2020 05:58

Stát celoplošně spouští 1. května systém chytré karantény. Ten má u každého nakaženého vytvořit stopu, kde se pohyboval posledních pět dní a kdy se případně potkal s někým na delší dobu než 15 minut. Pokud bude nakažený souhlasit, mobilní operátor sdělí hygienické stanici potřebná data o pohybu (přibližná místa a časy), uvolněna budou i bankovní data o platbě kartou (přesná místa a časy).

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 01.05.2020 14:12

  VĚRA JOUROVÁ VARUJE PŘED FAŠISMEM V POLSKU A MAĎARSKU. JEDINÝ...

 • Honza Hloupý (2 hlasy) 01.05.2020 09:25

  "Chytrá karanténa" je další pilotní projekt Velkého Bratra. Tzv....

 • Franta Kocourek (1 hlas) 02.05.2020 06:01

  MUSLIMSKÝ INVAZISTA ŘÍKÁ: “JSTE ZVÍŘATA, BUDETE VYHLAZENI” (VIDEO) ...

 • Pavel Rous (1 hlas) 01.05.2020 07:43

  Raději by se mělo skoncovat se slabomyslnou směrnici Evropského Svazu...

 • Rozlilovic Pjotr (1 hlas) 01.05.2020 09:31

  Pokud nosite svoje plastove rukavice, ktere tesne prilehaji k ruce,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

MUSLIMSKÝ INVAZISTA ŘÍKÁ: “JSTE ZVÍŘATA, BUDETE VYHLAZENI” (VIDEO)

Dánsko patří podobně, jako mnohé jiné severské země, k zemím poměrně značně postiženým muslimskou invazí. Dánská populace čítá pouze 5 mil. etnických Dánů, což znamená, že přečíslení muslimy je tam otázkou velmi krátkého času. Toho jsou si samozřejmě mohamedáni vědomi, proto jsou podobné projevy ze strany muslimské (zatím) menšiny stále obvyklejší. Je třeba si uvědomit, že také džihád prochází jistými fázemi. S narůstajícím počtem muslimské populace pak dochází ke stále častějším projevům nadřazenosti ze strany muslimů.

Rasmus Paludan, dánský protiislámský politik, který musí mít 24 hodin denně ochranku, neboť na něj byla uvalena ze strany muslimů fatva, nedávno uspořádal spolu se členy své strany Stram Kurs (Tvrdá linie) demonstraci u školy v Århusu, druhém největším městě Dánska. Během demonstrace si členové strany nahráli video. Na jednom videu, které bylo umístěno na YouTube kanálu Rasma Paludana, je vidět vousatý, agresivní migrant, který na mladého dánského muže křičí.

Invazista na videu níže říká:

„Máme víc dětí, vy máte jedno nebo dvě. Za deset až patnáct let bude v této zemi více muslimů než Dánů. … Dánů je pět milionů, už jste téměř vyhynuli. Vy, Dánové, budete brzy vyhlazeni. Jste jako zvířata… Já nikdy nebudu Dán, chci svou mentalitu a svou tradici, ale strčím si dánský pas a dánskou lidovou stranu do zadku, spálím svůj dánský pas … nebudeme se integrovat, budeme dál šukat s vaší společností … Jsi kokot!“

V Dánsku, které má tak malý počet obyvatel, je již mohamedánům zcela jasné, že je země jejich. Ostatně, o Velikonocích napsal jiný muslim na zdi dánského kostela: “Dobýváme Dánsko. Není boha, než Alláha.“ Gangy muslimských vetřelců pak stále častěji útočí na dánské děti, k podobným útokům již dochází takřka denně. O případu Dánky, která byla dlouhé roky týrána svým muslimským manželem až do doby, než ji utýral k smrti, jsem psala nedávno. Nic jí nepomohlo ani to, že žije v Dánsku a ona sama byla pravděpodobně silně ovlivněna multikulturní propagandou.

Na to, aby se cokoli změnilo, by se musel islám zakázat a muslimové by museli být vyhoštěni z Dánska do jejich původní vlasti. Jenže muslimové již považují nejen Dánsko, ale celou Evropu za dobyté území.

Dokud si většina Evropanů neuvědomí, že největším problémem současnosti není koronavirus, ale nenávistná islámská ideologie, která se v Evropě šíří a bují jako rakovina, nic se nezmění a do roku 2050 se islamizuje celý kontinent.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-muslimsky-invazista-rika-jste-zvirata-budete-vyhlazeni-video/

CZEXIT

1 hlas

VĚRA JOUROVÁ VARUJE PŘED FAŠISMEM V POLSKU A MAĎARSKU. JEDINÝ SKUTEČNĚ NEBEZPEČNÝ FAŠISMUS, KTERÝ NÁM HROZÍ, JE TEN Z BRUSELU

Je velice dojemné, jak se eurokomisařka Věra Jourová z hnutí ANO obává osud občanských svobod v souvislosti s opatřeními proti koronaviru (zvláště v Maďarsku a Polsku), když sama Evropská unie a sama Jourová potlačují jednu vůbec z nejzásadnějších občanských svobod – svobodu slova. EU totiž požaduje boj proti takzvaným fake news a nenávisti, což, přeložena z bruselštiny do češtiny, podle mě není nic jiného než cenzura a pošlapávání svobody projevu. Jourová varuje i před fašismem, který podle ní může přijít po malých krůčcích omezováním svobod. To má sice pravdu, ale je to jako, když zloděj volá „chyťte zloděje“. Sama Evropská unie totiž postupnými kroky omezuje svobody a směřuje k totalitarismu. Jediný skutečně nebezpečný fašismus, který nám hrozí, je ten z Bruselu. A ještě ten islámský.
Jourová se zúčastnila internetové debaty Café Evropa. Jourová, která se léta zabývá situací v Polsku a v Maďarsku, reagovala slovy: „Mám problém smířit se s tím, že vývoj v těchto zemích probíhá takovým směrem. Takový vývoj evropská pravidla ani nepředvídala,“ řekla Jourová s tím, že by tyto dva státy mohly být připraveny o svá hlasovací práva v EU.

Doporučila si přečíst knihu Madeleine Albrightové Fašismus, která pojednává o tom, že fašismus není stará historie: „Říká, jak se postupně ukrajovaly občanské svobody, jak se postupně zabetonovávaly silné vlády na svých pozicích tam, kde vypukl fašismus v minulém století. Je to pomalý, neznatelný proces. Začíná to vysvětlováním dobrých úmyslů a končí to tím, že… nebudu raději říkat. V lednu jsem byla v Osvětimi, kde jeden z přeživších Marian Turski rozhodně nemluvil o minulosti, ale o současnosti,“ řekla Jourová. Jediný skutečně nebezpečný fašismus, který nám hrozí, je ten z Bruselu. A ještě ten islámský.

Že má EU nacistické kořeny, píše dobře britský historik John Laughland v knize Znečištěný pramen. Existuje i řada citátů Hitlera, Goebbelse a dalších nacistických pohlavárů, které opěvují jednotnou Evropu.

9. května slaví Evropská unie Den Evropy a je oslavován Robert Schuman, tedy člověk, který podpořil ponížení českého národa ve formě Mnichovské dohody v roce 1938, a který kolaboroval s pro-nacistickým režimem.

„Den Evropy“ totiž odkazuje na 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraniční Robert Schuman, „otec Evropy“, představil deklaraci, v níž navrhl vytvoření Evropského společenství uhlí a oceli, což byl předchůdce dnešní EU. Měli bychom ale vědět, že „Otcem Evropy“ je člověk, který ve své době jako poslanec francouzského parlamentu hlasoval pro Mnichovskou dohodu. A nejen to. Byl i významným exponentem appeasementu vůči Německu a členem francouzské proněmecké kolaborantské vlády maršála Pétaina.

Německý nacismus byl poražen díky nacionalismu evropských národů, které bojovaly za svou suverenitu. Jak dokazuje Hannah Arendtová ve své knize Původ totalitarismu či jak o tom mluvil sám vůdce Třetí říše Adolf Hitler, nacismus byl nadnárodním rasismem, který měl sjednotit germánské árijské národy v jeden celek – ukázkou v praxi byly nadnárodní jednotky Waffen SS. Současná EU v lecčems navazuje na Hitlerův projekt Nové Evropy.

Nacisté plánovali evropskou integraci, která se v mnohém podobala současné Evropské unii. Čili je to naopak, než tvrdí sluníčkáři – nacismus byl ve skutečnosti poražen vlasteneckým a národoveckým (tedy nacionalistickým) vzepětím občanů národních států, kteří bojovali za suverenitu svých zemí proti snaze vytvořit nadnárodní evropskou árijskou říši.

„Je potřeba přepnout na nejvyšší obrátky ostražitosti. A zapnout všechny mechanismy, které můžeme,“ zdůraznila Jourová. „Jsem toho plná, moc přemýšlím, co teď udělat, ale vyloučit z Unie nikoho nemůžeme, použijeme však všechny nástroje, které máme, abychom vedli státy zpět k principům, ke kterým se zavázaly, když vstupovaly do Unie,“ vyhrožovala Jourová.

Projekt Německem ovládané Evropské unie je po nacismu a komunismu dalším totalitním projektem, který má zničit suverenitu a demokracii národních států ve prospěch centrální nedemokratické diktátorské moci. Národovci celé Evropy se proti tomuto projektu musí postavit na odpor.

https://pravyprostor.cz/vera-jourova-varuje-pred-fasismem-v-polsku-a-madarsku-jediny-skutecne-nebezpecny-fasismus-ktery-nam-hrozi-je-ten-z-bruselu/

CZEXIT

2 hlasy

"Chytrá karanténa" je další pilotní projekt Velkého Bratra. Tzv. "nakažený" je člověk, u něhož test údajne objevil koronavirus. Jenže např. v USA už zjistili, že test vyjde pozitivní každému, kdo se v minulosti nechal očkovat proti chřipce a desítky různých kmenů virů máme v sobě každý.
Dalšími kroky budou "dočasná" karanténa pro všechny, zrušení hotovosti, zavedení "sociálního kreditu" jako v Číně, očipování celé populace. Vždyť je to vidět už teď, jak (nejen) naší věrchušce to vyhlášené stanné právo zachutnalo.

2 hlasy

Ještě se to může obrátit proti nim. Systém je jedna věc a čemu slouží věc druhá. Babiš dělá s lidmi obchod. Ale někdo může nabídnout lepší. Takový kredit trestající sluníčkářství a sudeťáctví by nebyl špatný.

0 hlasů

Ty budes "chytry" jako Trump. Tak si nezapomen do zily vstrknout Savo.

0 hlasů

Také bych chtěl být tak hloupý abych vyhrál volby v USA.

0 hlasů

"Mobilní aplikaci CovidSafe zpustila nedávno také Austrálie"-zpustlíci australští.Vy pit.mci "chytří" karanténní běžte radši okopávat šnytlík.

0 hlasů

Raději by se mělo skoncovat se slabomyslnou směrnici Evropského Svazu o platebních kartách. Ta totiž způsobuje mnohem častější zamítání bezkontaktních plateb, než tomu bývalo dříve. Důvodem je prý bezpečnost - dvoufaktorové ověření. Jenomže tím nutí lidi sahat na klávesnici. Možnost přenosu infekce je tak daleko vyšší než u peněz v hotovosti. Peníze mají větší plochu a nesahá u nich mnoho lidí v krátkém čase na stejná místa.

Na místě by byl spíše opak. Zamítání bezkontaktních transakcí úplně zrušit a povolit lidem, aby si pro bezkontaktní platby nastavili limit podle svého. Pro bezpečnost by stačilo znemožnit přečerpání účtu. To je beztak nekalá obchodní praktika bank, které jen čekají aby mohly účtovat vysoké úroky. Ale to už bych asi chtěl moc, v tomto kocourkově.

1 hlas

A vy kdyz jdete do supermarketu, kde jsou povinne k dispozici plastove rukavice, tak je nepouzivate?

0 hlasů

Tam jsou jen ty igelitové, dobré tak na nabrání rohlíků. Dělat v nich něco složitějšího jako třeba vytahovat kartu z peněženky a z jejího obalu, a strkat ji do terminálu by trvalo neúměrně dlouho. To nedělá nikdo. Zvlášť když si ještě musí uložit nákup, dávat pozor aby mu nikdo nic neukradl a za zády člověku stojí netrpělivá fronta.

0 hlasů

Karty prece do terminal strkat nemusite, jen je prilozite. Pred nakupem si kartu dam do kapsy a pouze ji vyndam.
A pokud chodite po supermarketu a holou rukou osahavate vyrobky, tak jak se pritom sam chranite, kdyz rikate, ze rukavici nepouzivate?
Na jedne strane Vam vadi "problem s kartou", ale pritom jste celou dobu behal po supermarketu a osahaval zbozi holyma rukama.

0 hlasů

Při zamítnutí platby ani prodavačka neví proč k němu došlo. Je třeba provést platbu znovu vložením karty (záleží to také na aktualizaci terminálu, což neovlivním). Mít kartu mimo peněženku je nejlepší způsob jak ji ztratit.

Rukavice si nosím svoje, ale na takové činnosti jako je manipulace s kartou si jednu stejně musím sundat. I kdybych osahával všechno zboží, bylo by to bylo pořád méně nebezpečné než když jsou všichni nuceni osahávat jeden malý terminál. Skutečně osahávat, protože je umístěn otočně, a je třeba ho ještě přidržovat před malým okénkem v plexiskle.

0 hlasů

Pokud nosite svoje plastove rukavice, ktere tesne prilehaji k ruce, tak je manipulace s kartou naopak daleko jednodussi nez s rukavicemi igelitovymi, volnymi. Nevidim jediny duvod, abyste pri placeni musel sundavat takove rukavice, kdyz mate krtu v kapse. A argumentace, ze se Vam ztrati? To mate derave kapsy?

1 hlas

Je to zkrátka další zbytečný nesmysl z Eurosvazu. Je třeba se toho zbavit. Kdyby eurohujeři mysleli hlavou, tak by to chtěli sami, protože takové věci jen dále ubírají už tak chabou popularitu jejich Svazu.

1 hlas

Chytra karantena je urcena k dnesnimu promoreni komousu na Dzbanu. Kazdy komous, ktery dnes vyjde ven, bude odchycen diky jeho Aligatoru v kapse. Nasledne bude promoren:-)

0 hlasů

Přidáme k tomu i Kalouska a zloděje jako Horáček či Kocáb a spící prase s motýlkem a Žantovského od demetního šulina slizkého vylhaného estebáka Havla zrůdy zlodějské orangutaní!

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.