Štěkající plyšoví pejsci mohou být nebezpeční

Domácí
18. 4. 2019 10:23
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před hračkami v podobě štěkajících plyšových pejsků. Jeden pes je ozdobený červenými mašlemi, druhý má brýle a klobouk. U obou hraček jsou baterie, které děti mohou snadno vyndat. Výrobky původem z Číny dále obsahují malé části, které mohou být dětem nebezpečné. ČOI o tom informovala v tiskové zprávě.

Nebezpečné hračky jsou vyrobené z tvrdého plastu a pokryté plyšovým materiálem. Jeden model pejska má na hlavě dvě červené mašle a kolem krku zlatou pružinku s rolničkou. Druhý pejsek se liší doplňky. Na hlavě má klobouk, na očích brýle a kolem krku také rolničku.

Na břiše pejsků je plastové pouzdro se dvěma tužkovými bateriemi. "Uzavření tohoto bateriového pouzdra je konstrukčně vyřešeno pomocí západky a šroubku, který ale na výrobcích nabízených k prodeji chyběl," uvedla inspekce. Děti tak mohou západku otevřít a baterie z pouzdra vyjmout, vložit do úst a cucat je. Dále hračky obsahují malé části, jako je například rolnička s pružinkou, které mohou být pro děti rovněž nebezpečné.

Plyšoví pejsci mají z pohledu inspektorů i další nedostatky. Není u nich uvedeno omezení věku dítěte, pro které je hračka určena, ani jiné údaje, které by upozorňovaly na možné nebezpečí. U pejska s červenými mašlemi navíc chybí identifikační údaje o výrobci či dovozci hračky do Česka.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Z1031Jan Woitas

Další čtení

Novinářská prohlídka teplárny Kladno vyrábějící i elektřinu, která jako jedna z mála tuzemských zařízení dokáže v případě blackoutu obnovit provoz, aniž by potřebovala napětí ze sítě (takzvaně ze tmy), 14. července 2025, Kladno. Obdobných elektráren, které jsou autonomní, je v ČR jen několik. Na snímku je dieselgenerátor, který zásobuje elektřinou plynovou turbínu.

Teplárna Kladno vyrábějící i elektřinu umí při blackoutu sama obnovit provoz

Domácí
14. 7. 2025
ilustrační foto

Deštivé počasí brzdí sklizeň obilovin v Jihočeském kraji

Domácí
14. 7. 2025
Dominik Feri u soudu

Feriho dále vyšetřují za další znásilnění. Se stížností proti u soudu neuspěl

Domácí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ