17. listopad
Svět si všímá divné atmosféry v Česku. Píšou o kuriózní situaci

17.11.2018 19:25 Aktualizováno 17.11. 20:40

Německý, britský i ruský tisk si všímá aktuálních politických okolností českých připomínek 17. listopadu 1989.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Mladek (13 hlasů) 17.11.2018 21:24

  Kdybyste byl dneska na Narodnia a snazil se kritizovat vyhozeni...

 • Jan Mladek (12 hlasů) 17.11.2018 21:21

  Dneska určujeme, kdo smí kde položit květiny. Zejtra vás pověsíme....

 • daniel Pink (11 hlasů) 17.11.2018 21:32

  svet ani netusi ze nemame EURO a necha se okradat ve smenarnach...

 • Josef Kudrna (10 hlasů) 17.11.2018 21:15

  Ano, bohužel v Praze lze svobodně a bezpečně projevit demokratický...

 • ptakbenda ptakbenda (10 hlasů) 17.11.2018 20:23

  Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Tak si občané 17. listopadu v Praze připomněli boj za demokracii, svobodu ,
proti totalitě, bezpráví ….. Někde formou happeningu „Sametové posvícení“
s maskami, nebo kulturně zaměřeným „Festivalem svobody“ a dalšími akcemi.
Povětšinou ale dominovala část občanů jediného názoru Antibabiš, s touhou po
změně výsledku voleb, notně povzbuzeni reportáži Slonkové a Kubíka, která
vyvolala další nenávistnou mediální i politickou kampaň. Jejich průvod
„Proti nenávisti a lži“, veden silně nenávistně i lživě proti dnešnímu premiérovi,
ve snaze rozdělit společnost. Jinak v poklidu, neboť organizátoři vyzvali, aby se
nenechali vyprovokovat, tj. ne agresivně. Přivedli sebou i své děti. I tak to
odnesly nevinné kytice, neboť byly položeny nesprávnými lidmi. Jak pokleslé.
Vyfasovanými lístky v závěru vyzvali k demisi. Toho satana,lháře nejlépe zavřít.
Od mládi mám soucit s lidmi, kterým se děje bezpráví, či jsou šikanování,
zvláště když mlčící většina jen pasivně přihlíží. Jako Havel apeluji na slušnost,
rozum, morálku, dialog, ne slepě odsuzovat .. Všimly si toho i zahraniční média ?

0 hlasů

Nejvetsi paradox je rektor UK Zima , kdyz recni ke studentum ! Byvaly fakultni predseda SSM , ktery chodil tleskat Husakovi , povoloval cesty do Jugoslavie, atd.
Ted obrance demokracie a prav . Akademicka obec snese vsechno .

2 hlasy

O vládě mají rozhodovat volby, ne hysterická pražská kavárna, která volby pravidelně prohrává, a vožralej hulvát a primitiv Kalousek.

5 hlasů

Volby rozhodly a nikdo je nezpochybňuje. Není ale možné, aby v čele státu zůstával člověk podezřelý z podvodu a nyní dokonce ovlivňování vyšetřování a odstranění svědka a spoluobžalovaného syna mimo dosah vyšetřovatelů. A už nechte toho Kalouska Kalouskem - ten žádné ambice nemá a vy se jen ztrapňujete.

2 hlasy

Woe emigrante, Babiš jun. nemusí nic!Nejen jako švýcarský občan! Ve věci hnízda je v postavení obviněného, tak nemusí podle trest.řádu vypovídat, a ve druhé"mediální" kauze by měl být poškozený, tak že to je to samé!

3 hlasy

Kde je náš předseda vlády? Včera brzy ráno odletěl do Ženevy a od té doby o něm není zpráv, ačkoliv jinak dbá na to, aby jeho pohyb, zejména v cizině, byl zaznamenáván. Sešel se se synem nebo ne? Změnil syn poté názor nebo ne? Kdo je ten právník, který hlídá před jeho bytem v Ženevě, pokud to je právník za stovky šv.fr.za hodinu a kdo je jeho klient? Je vůbec ještě v tom bytě? Jakou úlohu v tom hraje jeho matka, která na něho údajně vyvíjí tlak, ačkoliv ji manžel se dvěma dětmi opustil? Mají naši investigativní novináři nedělní klid, když zahraniční média to tak ironicky komentují?

0 hlasů

Dnes ve 21.15 na Nově se všechno dozvíte. Musí to být hrůza nevědět co Babiš snídal a kde a s kým obědval. Možná si se synem odskočili znovu na Krym, postavit tam tu atomovou elektrárnum, jak usuzoval ten slaboduchý lidovec u Moravce.

2 hlasy

Petr Pithart,ač havlovec pškně asi 3x v čt vysvětlil,jako to bylo.Zdůraznil,že v žádném(!!!) případě nešlo o revoluci,ani to nikdy nevyslovil.Šle jen o vyjednané předání moci.Potíž dělal jen tehdejší premiér Adamec,chtěl zůstat ve funkci,jel dokonce za Gorbačovam,ale jej ani nepřijal.A ještě k tzv.revoluci dodal lidé po práci si přišli zacinkat.Když je revoluce teče krev.Rovněž se zmínil o Hlavlovi a jeho touze po moci.Zfanatizovaný dav to prostě vzal,jak bylo naservírováno.To je v kostce,co řekl Pithart.Smekám před ním,první člověk,co oficiálně řekl,jak to bylo.Myslí si to většina národa,ale jediný měl koule!
Tehdejší důstojníci Stb Kocáb,Horáček atd.nám budou žvejkat nesmysly,jak vyhnali Rusáky a podobné bludy.Dávno bylo předem předjenané velmocemi.HAvloidní dobytek mladým smradům totálně změnil pohled na dějiny.

1 hlas

Celé to stojí a padá na faktu, že bývalý spolupracovník STB a proruský rezident nemají na oslavě výročí 17. listopadu co pohledávat. Oni to také tak vnímají, proto se tam připlížili už v noci a pak zalezli. Příští rok bude lepší, když zůstanou doma úplně, pokud tedy ještě budou ve funkcích.

2 hlasy

Agentni....,ty agente.A co důstojníci Stb Kocáb,Horáček atd?Oni se mikričipy jednou stejně objeví,i když je tehdejší šína Lidovec Sacher skartoval ,jen doufám že to bude za života dotyčných osob,aby měli na zemi peklo a kult VencyFlašky byl právem pošlapán a zničen

1 hlas

Mikročipy mají psi pod kůží, debílku.

0 hlasů

Opět jsi dokázal ,jaký jsi nevzdělaný hňup.Proto raději lehni a čichej matčino zapáchající kundisko,na to ještě stačíš a hlavně jsi vždy v rauši mrdko

0 hlasů

Zřejmě jsi měl namysli mikrofiše. V tvém případě primitiva s IQ šumící trávy je používat cizí termity velké rizoto...

0 hlasů

Vyjímečně musím souhlasit a omluvit se.

0 hlasů

Divná atmosféra není jen u nás , ale v celé Evropě a politici místo toho, aby naslouchali a dělali to co lid chce, si hrají na bohy a diktují a u nás politici kteří prohráli ve volbách se neštítí ničeho, aby se zase dostali na vrchol, odkud mohou beztrestně krást, podvádět a lhát, tak jak to dělali 25 let. Proto ta atmosféra, lidé již toho mají dost a starým zkorumpovaným politikům co zde zavedli zrůdný systém, de se slušný podnikatel neuživí a když se to objevil podnikatel co vyrůstal v tomto zkorumpovaném prostředí a uspěl a jak se říká, pokud se pohybuješ ve špíně, není v tvých silách, aby ses neumazal. Babiš nám dal naději a již dokázal, že je možné politice důvěřovat a tak lidé jdou za ním, ale to se starým zkorumpovaným strukturám a jejich mafiím nelíbí a tak se neštítí žádného hyenismu a hledají a jakmile najdou náznak něčeho, okamžitě jej zneužijí a začnou si hrát na policii, soudy a odsoudí člověka a do té hry zatáhnou další občany , tak jak byli zvyklí s nimi manipulovat , když nás okrádali a smáli se nám a vydávali to za dobro. Je mi smutno, že zrůdy v podobě Kalouska, Fialy, Němcové, Pospíšila a další toho svátku zneužili. Jsem přesvědčen, že nešlo o žádnou revoluci, ale o to jak beztrestně pro komunistické vůdce a tajné služby STB a sametově projde změna režimu a tak se taky stalo. Nikdo nebyl souzen z vůdců a STB a její členové co to řídili najednou přestali existovat PROČ? Dal si už někdy někdo tuto otázku ? Nyní tito lidé lezou z děr a likvidují Babiše a jeho rodinu , tak jak to dělali za komunistů a zneužijí všeho , jen aby dosáhli svého a opět s lidmi provádějí manipulaci a opět je začínají ovládat, zrůdy jsou to a jejich nastavené tváře známe Fiala, Kalousek Pospíšil, Němcová atd.

8 hlasů

Vliv Slovaku na Cechy je zajimavej. Vicemene nam vladnou. Dubcek, Husak, Calfa, ted Babis. Dalsi Janosik nam naridil nazyvat Ruzynske letiste po (vite po kom).To tuhle konspiraci jeste nikdo neobjevil?

1 hlas

Byl to teplej Jánošík s carevnou Dášou.

1 hlas

Někteří lidé si potřebují odreagovat svou frustraci a averzi proti politice, to lze chápat.
Existuje ale nebezpečí, že svátek 17. listopadu i jiné mohou být zneuživány k protestům proti výsledkům řádných voleb a negativně laděná média to své "čím hůře, tím lépe" i jiní manipulátoři mohou své aktivity takto časovat.
Podléhání médiím, emocím, frustraci či panikaření by vedlo k tomu že náše země a systém vládnutí nebude mít potřebnou odolnost vůči šokům, které lze očekávat v budoucnosti. To může vést zase jen k nějakému vazalství a to nám potřebnou budoucnost nepřinese. Východisko je jen v jasné strategii a stylu vládnutí, která nebude podléhat momentální situaci, a bude platformou shody překonávající i rozpornost názorů, zájmů a bude dobře komunikována s věřejností. Základní cíl je pro všechny jasný - budoucnost ve fungujícím státu a kvalita života. K tomu je potřebná i kultivace veřejných zdrojů informací a stále se učit.

1 hlas

Hezká teorie, ale pokud mezi námi budou Kalouskové a jemu podobní, tak nerealizovatelná.

1 hlas

No zdá se že radikální část pražských odpůrců Zemana a Babiše čekala, že je vypískají až přijdou položit kytky na Národní. Jenže tihle dva hrdinové se tam připlížili už v noci, potají nakladli věnce a zmizeli v temnotě. Tak si pak úderníci jenom zchladili žáhu na kytkách, což je samozřejmě trapárna. Zeman s Babišem se už v Praze bojí ukázat na ulici, taková je jejich “popularita” v hlavním městě.

2 hlasy

Nic jiného neřeknu než to: Andreji, držte se!!

7 hlasů

Andreji, máš to dobré, debílek ti drží palce.

3 hlasy

Ty to máš debílku jednoduché čichneš f fotrovu rektu,matčině kundisku a jsi zhulenej už od rána

0 hlasů

No Andreji, tenhle tvůj volič ti fakt povedl.. Tento lidský exkrement představuje naprosté dno mezi místními frustráty, nic primitivnějšího už neexistuje.

2 hlasy

Němci i Rusi nás mají totok u pr.dele, ti mají svých starostí dost.. Jisté ale je, že Pražaci su hňupi a zase dělají ve světě ostudu.. Charakternost tak zvaného "demo" bloku a některých novinářů ani netřeba komentovat.. Smečka hyen, cítící krev...

9 hlasů

Slonková:
Od roku 1991 pracovala dvanáct let v deníku MF Dnes. V roce 2000 byla obviněna v kauze Olovo kvůli tomu, že odmítla policii sdělit, od koho se spolu s kolegou Jiřím Kubíkem dozvěděla o pamfletu proti političce ČSSD Petře Buzkové. Hanopis vznikl v týmu poradců premiéra Miloše Zemana. Prezident Václav Havel udělil Slonkové milost, stíhání pak definitivně zastavil žalobce jako neodůvodněné.
Jen uvádím fakta z Wikipedie, Slonková není zas tak čistá, jak vypadá..

6 hlasů

Pro me je rozhodne to nejdivnejsi, ze po ulicich beha kalousek a hulaka o "vyssim principu mravnim".
Ted uz muze jenom prijit americky boj za prava Indianu, kdyz uz je tak pekne vyhladili nebo Hitleruv boj za lepsi zivot Zidu :-)))))

7 hlasů

Fakt jsou ti Pražáci nějaká divná pakáž. Nebo to "primitivní" placené jádro z neziskovek na demožce se až tak moc neorientuje v naší politické scéně. Na Hamáčka pískají, a bývalému normalizačnímu bolševikovi Štěhovi tleskají. Možná proto že ten "pojídač kaviáru" pomalu ale jistě potapí ČSSD, a je mu to buřt, protože ví že už příště zvolen nebude, a bude si užívat slušnou rentu ze senátorského platu.

7 hlasů

Britský web Independent přinesl obšírnější text o výročí sametové revoluce a "triumfu Václava Havla" a podrobně připomíná historické události listopadu a prosince roku 1989 a okolnosti zhroucení komunistického režimu v Československu. "I když mladší generace potřebuje občas připomenout její význam, sametová revoluce dokázala světu, že nekrvavý převod moci je možný, což byl mimořádný úspěch a svědectví o povaze lidu," dodal Independent.
..
Čas taky ukázal co nás to stálo, nekrvavý převrat dal těm lumpům svobodu, jejich dokumenty o jejich činnosti zmizeli a dnes nikdo neví kolik lidí a kdo tu ovládal těch 40 let vlády komunistů a zrady pro Rusko a co se týče odchodu Ruské armády má taky svůj důsledek máme zde nejsilnější zastoupení Rusů na cizím území, polovina Karlových Varů je jejich a jsou jich tam tisíce a v Praze je centrum Ruské špionáže a záškodnické agentury pro Evropu a věřím, že dění dnes v Praze je jejich dílem minimálně částečně. Historie ukázala že v ODS bylo a stále je nejvíce agentů STB a bývalých vysokých činitelů komunistů a postupně odchází, ale s nakradeným a jistě pochváleným majetkem. Stačí se dívat a sledovat a přemýšlet proč se co děje a komu to vyhovuje či koho to kryje atd.

5 hlasů

Nejoblíbenější diskuzní příspěvek k článku na Welt obsahuje toto:

"Aha, Babiš odmítá pakt o migraci, už tomu článku rozumím :-)"

4 hlasy

svet ani netusi ze nemame EURO a necha se okradat ve smenarnach patrici Anglicanum a Americanum --volny trh stanovili smejdi z ODS a Kalouskova banda ,ktereho prazska hovada nosi na ramenou Babis se snazi o napravu ale stvanice proti nemu je brutalni

11 hlasů

svet ani netusi ze nemame EURO a necha se okradat ve smenarnach patrici Anglicanum a Americanum --volny trh stanovili smejdi z ODS a Kalouskova banda ,ktereho prazska hovada nosi na ramenou Babis se snazi o napravu ale stvanice proti nemu je brutalni

7 hlasů

Dneska určujeme, kdo smí kde položit květiny.

Zejtra vás pověsíme.

Vas Mirek Kalousek Mirka Nemcova Jirí Pospísil

12 hlasů

CO BEJT RYCHLEJŠÍ A POVĚSIT TĚCH PÁR ŠMEJDŮ.NEŽ SE TY ÁDOVÉ ROZJEDOU.

2 hlasy

A kdo určí kdo je Áda?

0 hlasů

To určil ten dav v ulicích Prahy, bez důkazů a soudů a stačil mu k tomu hyenismus novinářů.
Pravdou je , že těch Adů je tam dost na výběr od Kalouska až po Fialu. ( jen pro nechápavé )
Jak by se vám líbilo, kdyby vás dav odsoudil za něco bez důkazů a soudů a práva se obhájit Pražáci ?

7 hlasů

Co to tu vy hlupáčci vyděšení blekotáte? Neliíbí se vám že Praha byla a vždy bude centrum dění a vy vesničané zůstáváte mimo? No tak zkuste zademonstrovat na rynku před kostelem a dejte to na Google, tohle je svobodná země....

2 hlasy

Jenorýme žižkovský Džejáre, potřeboval bys, aby ti někdo rozkopal tu tvou sprostou, povýšenou, kafárnickou drž.ku.

1 hlas

Jenorýme žižkovský Džejáre, potřeboval bys, aby ti někdo rozkopal tu tvou sprostou, povýšenou, kafárnickou drž.ku.

0 hlasů

Jenorýme žižkovský Džejáre, potřeboval bys, aby ti někdo rozkopal tu tvou sprostou, povýšenou, kafárnickou drž.ku.

0 hlasů

Svoboda byla cirka 3-5 let po sametu, potom to vzali do rukou soudruzi z různých neziskovek a cenzura byla zpět. Místo utopistického Marxismu-leninismu tu máme daleko horší mutikulturalismus.

8 hlasů

Proč? Někdo Vás za účast na demonstraci mlátí, nebo vyhazuje z práce?

3 hlasy

Pokud demonstrujete za ten správný názor, tak je to v pohodě i když porušíte zákon. Špatný názor se trestá, úplně stejné jak za socíku. Pokud to nevidíte, tak jste dle mého názoru totální idi*t.

7 hlasů

Kdybyste byl dneska na Narodnia a snazil se kritizovat vyhozeni kvetin do kose, tak by vas zmlatili a kdo vi, jestli byste se dostal zivej dom.

13 hlasů

Jako Policie asi sotva? Oni by Vás ale zmlátili možná i ve sparťanském kotli(při fandění Slavii), nebo na schůzi komunistů(pokud by jste je častoval zločineckou bandou).

2 hlasy

Zapomněl jste dodat, oni by vás zmlátili i za nacistů či zabili i v islámských zemích atd. Jenže jste to vůbec nepochopil, tady nešlo o to že lynč za názor či jednání je dle vás v pořádku, ale že je to právě diktátorský nástroj k zastrašování a to je špatné.

1 hlas

Vydavatelem Neovlivni.cz je firma Dead Line Media, s.r.o. IČO: 03664317 Jateční 1224/27, Holešovice, Praha 7, kterou založil Jakub Unger, spoluzakladatel Bakalova Aktualne.cz a přítel Sabiny Slonkové. Právě Sabina Slonková se stává od 13. června 2016 spolujednatelkou Dead Line Media Jakuba Ungera, který vydává Neovlivni.cz. 1. Jakub Unger dříve působil jako obsahový ředitel mediálního koncernu Centrum Holdings resp. portálu Centrum.cz, který provozuje kdo? No přece Zdeněk Bakala!V roce 2013 vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly, Centrum Holdings koupilo, a stalo se tak součástí Bakalova mediálního portfolia. Předtím Jakub Unger působil v Bakalových Hospodářských novinách, a předtím v časopise Týden.Chobotnice novinářů Zdeňka Bakaly ovládá Lukačovičovy Seznam Zprávy!!!

xxxxxxx
Tak tím se vše vysvětluje!

5 hlasů

tak o Bakalovi a jeho napojeni na Slomkovou se vi dlouho.
Skoda ale, ze nai "novinari" nevi vubec nic o jejim napojeni na Sorose :-)))

http://deadlinemedia.cz/projekty/

3 hlasy

Babiš jako krysa přilezl na Národní v noci. Je to zbabělec a ostuda 100leté Republiky

6 hlasů

Hňupe kafárnícká, ty ostudo Prahe.

0 hlasů

Vy podporujete šibenice

1 hlas

Ano, bohužel v Praze lze svobodně a bezpečně projevit demokratický názor a projev solidarity už pouze po zavírací a před otevírací dobou kaváren...

10 hlasů

Divná atmosféra je jen v Praze, jinak mají obyčejní lidé svých starostí dost a události 17.listopadu mají u pr.dele. Jenom pražský kafárníci musej dělat pořád vlny a ostudu.

10 hlasů

Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni účastníci nesouhlasí. Na základě článku 179 švýcarského trestního zákoníku pachateli hrozí až jeden rok odnětí svobody nebo pokuta. Trestem za neoprávněné vniknutí jsou podle článku 186 až tři roky ve vězení nebo pokuta. Jestli se za neoprávněné vniknutí dá označit vstup pod falešnou záminkou s úmyslem dopustit se protiprávního jednání (nahrávání soukromé konverzace bez souhlasu všech zúčastněných) je věcí státních zástupců a soudů. Zveřejnění protizákonně získaných informací je trestným činem podle článku 322 s až tříletým trestem odnětí svobody nebo pokutou. Je otázkou pro veřejnou debatu a rozhodnutí v rámci vládní koalice, je-li takové potenciálně protizákonné jednání novinářů „odporné a hnusné“, nebo zda může veřejný zájem novinářů a společnosti v jedné zemi vyvážit porušení zákona v jiné zemi.

10 hlasů

ተተተ ODSTUP SATANE ተተተ

https://youtu.be/qTeV63-NUE0

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.