První československý prezident
"Tatíček" Masaryk: výrazná osobnost hýřící aktivitou a odvahou

07.03.2020 06:39

První československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk jako silná a široce zaměřená osobnost přitahoval i odpuzoval. Zakladatel československého státu, "tatíček" a "prezident Osvoboditel", je vnímán jako symbol demokracie, humanity a mravnosti.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • emilek Listopad (4 hlasy) 07.03.2020 09:17

  R. Woloszczuk-zrůda koministicko-nacisticvká lidovky ho mají jako...

 • megera megera (4 hlasy) 07.03.2020 09:34

  on to nebyl žádný lidumil a tatíček,děláte z něho kult osobnosti,...

 • o k (3 hlasy) 07.03.2020 13:08

  Kdy už se konečně zbavíme toho masarykovského kultu a všech těch lží...

 • Vlastimil Machura (2 hlasy) 07.03.2020 11:00

  Blbec věří blbostem a opakuje je. 🤡

 • Jiří Klempera (2 hlasy) 07.03.2020 14:05

  byl to pěknej ksindl , asi jako havel , nevím proč se neřiká lidem...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Vlastimil Machura....................jsi obyčejné howado,které slouží havloidům

1 hlas

JESTE SE NAJDE VUL, KTERY NECHCE CZEXIT???

Významný kulturně politický týdeník DieZeit je považován za katedrálu německého liberalismu, někteří mimosystémoví novináři píší, že týdeník se vzdálil od svých původních východisek.

Včera publikovali v týdeníku analýzu imigrační situace na řecko-turecké hranici. Fundament evropskounijní imigrační politiky je vadný. EU musí zabránit, aby se hrály mocenské hry na úkor potřebných a hledajících pomoc. Nazrála doba na změnu v evropské imigrační politice. Férové rozdělování imigrantů je nezbytné. Musí se zavést automatický mechanismus, který každému členskému státu přidělí jeho imigrační podíl, bez tohoto mechanismu se nesníží imigrační zatížení na periferní země Unie. Žádné členské země nesmí už bránit ustavení distribučního imigračního mechanismu, jak to bylo doposud. Při ustavení tohoto mechanismu se zohlední výkon ekonomiky členské země a procento nezaměstnaných. Nově příchozí potřebují zhruba pět let, aby se integrovali do pracovního trhu. Německo příští polovinu roku povede Evropskou radu a tak nic nebude stát v cestě prosazení tohoto mechanismu.

Liberální snůška polopravd a demagogie v tomto týdeníku se obvykle promění do konkrétní fazony v německé politice. Prosazují neomalený diktát ne nepodobný protektorátním manýrám, doporučují totální negaci bazického principu evropské politiky – suverenity. Kolik procent imigrantů se po pěti letech integruje do pracovního trhu – na to jsou statistiky. Kolik procent imigrované populace ve státě stačí na to, aby vyvolalo stav permanentní společenské krize? Navíc směšné – Erdogan nebude vydírat, když se automaticky dá pobyt a welfare v evropských zemích každému, kdo na to má právě chuť?

https://pravyprostor.cz/kurz-varuje-pred-davem-muslimu-ktery-stoji-pred-ploty-na-recke-hranici/
-------------------------------------------------- - -----------------------
ZÁKAZY SE MNOŽÍ JAKO AFRIČANI

https://pravyprostor.cz/zakazy-se-mnozi-jako-africani/
-------------------------------------------------- - ---------------------
Důsledky migrace: Čechoslováci dříve utíkali před komunisty do Švédska. Teď kvůli strachu o zdraví běží zpět do vlasti

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=247505
-------------------------------------------------- - -----------------------
Útok na havloidy! Nepřítel je před branami. Obránci ale řeší, jestli jsou kluk nebo holka

Jedním z prvních témat rozhovoru bývalého ředitele Novy s Petrem Hájkem byla situace okolo České televize. Tu označil za zkamenělou.

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=247508

1 hlas

JESTE SE NAJDE VUL, KTERY NECHCE CZEXIT???
....................................V ČR jich je nadpoloviční většina. 😛

2 hlasy

byl to pěknej ksindl , asi jako havel , nevím proč se neřiká lidem pravda

2 hlasy

Asi bychom měli z dějin vymazat všechny,kteří něco dokázali a něco znamenali,aby se ještě po smrti nepovyšovali nad naši malost a závistivost.

0 hlasů

Připravil půdu pro okupaci a následně i nástup v únoru! Má velky na tom všem a kdyby nebylo Srbska tak byl zůstal dál cizině. Rakousko-Uhersko padlo díky Gavrilu Principovi jenž patřil do skupiny srbských studentů ,jenž zastřelili arcivevodu z konopiště!

2 hlasy

Kdy už se konečně zbavíme toho masarykovského kultu a všech těch lží o první republice a začneme žít normální život?

3 hlasy

Tomáš Garrigue Masaryk byl vskutku významná česká osobnost a zaslouží si mimořádnou úctu ODE VŠECH ČESKÝCH OBČANŮ. Měl také jako člověk řadu chyb, ale to se dá přejít k vzhledem k jeho výrazné osobnosti. Především: Když poznal, že se zmýlil, změnil svůj názor! Dbal na sebe, pečoval také o své zdraví (byl důsledný abstinent), ale především pečoval o celý náš národ! V tom je jeho velikost.
Nechtěl původně rozbít Rakousko-Uhersko, ale 1. světová válka (nazval ji "Světovou revolucí") ho přesvědčila, že války jsou zbytečné a že bude lepší, když se odpoutáme od Rak. Uherska. Právě díky TGM máme dnes svobodu jako český národ. To si musíme uvědomit.
TGM byl člověk s charakterem. Dbal na etiku (na morálku). Vážil si své ženy Charlotty, jejich společný vztah trval až do konce jejich života. Jsou také spolu pochováni v hrobu v Lánech.
Úcta k člověku - humanismus - to byl hlavní Masarykův program. Peníze a osobní kariéru - to on pomíjel, ponechával vždy stranou. Jako politik však sloužil svým občanům a to ho vyneslo do popředí! A on na to měl! Byl velmi vzdělaný a kultivovaný člověk!!!
Měl by vždy být pro nás všechny příkladem občana a politika. Byl to státník se vším všudy.
Komunisté ho však špinili a nenáviděli. On jejich učení marx-leninismu neuznával, vážil si křesťanské víry! To je zapotřebí také zdůraznit!
Byl velkým čtenářem knih. Jeho vlastní knihovna dosáhla počtu až 170 tisíc knih, ale knihou všech knih vždy byla Bible, Písmo svaté. Masaryk kvůli Charlottě opustil katolickou víru a stal se z něj evangelík, který kritizoval občas katolické kněze, ale to jemu odpusťme, on byl takovým "Husitou".
Urputně bojoval za spravedlnost, za pravdu. Až po roce 1937 se však také přesvědčil, že "člověk hlavou zeď neprorazí", že lidská pravda velice často musí počkat a mnohokrát také čekat na své naplnění. On si svou takovou svou chybu uvědomil, když ho předešel úmrtím historik Josef Pekař a on mluvil nad jeho hrobem.

ČEST PAMÁTCE TAKOVÉMU ČLOVĚKU, JAKÝM BEZESPORU BYL: TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK !!!

2 hlasy

on to nebyl žádný lidumil a tatíček,děláte z něho kult osobnosti, jako z kulisáka,je potřeba si o něm něco prostudovat,....v rukou amerických židů rozbil R.U...,dal střílet do dělníků,notorický alkoholik,potom zapřisáhlý abstident,nakažený poh.nemocí a další.jen mu nepostavili bustu v usa jako tomu gramatikovi

4 hlasy

V Česku je kdejaký b.lbec historikem.Běžte plakat ke Gottwaldovu hrobu.

0 hlasů

Blbec věří blbostem a opakuje je. 🤡

2 hlasy

A ona to není blbost,ale pravda ,že špina lidská a zrůda odporrná havlova to byl nečlověk ,zloděj a chudák s duší dementa! A to nepočítam kty jeho podvody za 2 bilony šulinovi jako byly prodeje nemotosti za 100 tisíc s hodnotou 20 milionů nebo Martě Chadimové přidělit něco na což neměla právo. To vš hovoří za sebe a pak ty v chemapol Grup nebo české spořitelně v h-systemu kde šulin čurácky Havel je na první místě král křiváren a podvodů ,které museli lidé za šulina křivého zaplatit!

0 hlasů

R. Woloszczuk-zrůda koministicko-nacisticvká
lidovky ho mají jako zázrak s frantou a aronem a dalšími blby

4 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.