Incident v Praze
Taxikář vytáhl z auta nevidomou ženu. Babiš: Nechápu, co to bylo za člověka

18.02.2020 12:34

Taxikář, který v pondělí dopoledne v Praze vytáhl z auta nevidomou ženu, protože nechtěl odvézt jejího vodicího psa, se zachoval nepřijatelně. Novinářům to v estonském sídle společnosti Bolt, pro kterou taxikář jezdil, řekl spoluzakladatel firmy Martin Villig.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Novak (2 hlasy) 18.02.2020 12:54

    Taxikari , to je nejvetsi verbez , jakou muze clovek v Praze potkat !

  • Tomáš Janovský (1 hlas) 18.02.2020 14:08

    Nechci se vůbec taxikáře zastávat, ale má někdo video, třeba z toho...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A nesla se Babišova kritika toho incidentu v podobném duchu toho co zmínil p. Villig, nebo kritizoval, že přece ani nevidomého sirotka ze Sýrie by se dle p. Babiše v první řadě nesmělo vůbec nikam vpustit?

0 hlasů

No, takže: incident trval přes deset minut, paní nasedla a pan taxikář jí řekl, že psa nesmí přepravovat, bo na to nemá vybavené auto. Nabídl jí, že jí zavolá auto, které může psa přepravovat jakožto taxi. Paní odmítala vysednout a o jiném autě nechtěla slyšet. Tak jí pan taxikář z auta poněkud pomohl. Neudělal nic špatného. Jen ji mohl pomoci na nohy a posadit ji někde na lavičku.

Že paní nevidí, to je handicap, ale handicapovaní si nepřejí, aby se s nimi jednalo jinak, než se zdravými. Tak ji jako zdravou vyhodil. Že je paní blbá, na to nepomůže ani slepecký pes.

Co s ní?

0 hlasů

Jakože když je český zákon docela jasný o tom, že provozovatel například hospody sice smí vykazovat, ale nesmí použít násilí když na to nemá profesionálního vyhazovače, tak tady například Vy říkáte, že to je docela jedno, ať ten hospodský klidně i s baseballovou holí na hosty? A kdyby se host takovému "útoku" bránil, možná i s následkem smrti pro hostinského, tak se mu půjdete omluvit k hrobu po té co soud možná vlastně řekl, že v takovém případu oprávněná sebeobrana toho hosta?

0 hlasů

Že je nevidomá ještě neznamená, že nemůže být py*ča jako vidle. Jak víte kdo, jak to bylo?

0 hlasů

I kdyby byla jako vidle,mohl se zachovat slušně,ale on ji z toho auta vytáhl jak ožralu na mráz.Zkratkovité jednání není pro řidiče dobrá vizitka.Natož pro taxikáře.

0 hlasů

Nikde není psáno, že zdravotně postižený člověk nemůže být zároveň i hovado, který dokáže svého postižení využívat k šikanování okolí. Kdoví jak to bylo.

0 hlasů

Kruci, jsem váš příspěvek přehlídnul, těžce...

0 hlasů

On tady něco v tom smyslu psal už Tomáš Janovský. Jsem rád, že se tolik lidí snaží udělat vlastní kritický názor. :-)

0 hlasů

Nechci se vůbec taxikáře zastávat, ale má někdo video, třeba z toho taxíku, co se dělo před tímto incidentem? Vůbec jsem tam nebyl a tak bych nehodnotil, jen vím, že někdy si nevidomí myslí, že jim patří celý svět a není lehké s nimi vyjít. Třeba tomu taxikáři jen bouchly saze a teď toho lituje. Ale jiank silně přestřelil a bude to mít asi u soudu těžké a neobejde se to bez následků za jeho chování. Neposkytnutí pomoci, nezákonné obohacení. No, nechtěl bych být v jeho kůži. A paní přeji, ať se z toho rychle oklepe a nemá z toho nějaké trauma a zůstane jí po tom jen příběh k vyprávění u kafíčka.

1 hlas

Taxikari , to je nejvetsi verbez , jakou muze clovek v Praze potkat !

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2024 najdete >
Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov