<span>Technoparty v Uzenicích</span> pomalu končí

Domácí
4. 5. 2008 11:06
Technoparty
Technoparty

Technoparty v Uzenicích.Technoparty v Uzenicích na Strakonicku, kde od středy tancovali lidé na pronajaté louce, je u konce. V noci ze soboty na neděli už bylo tanečníků výrazně méně než předchozí noc, policie jejich počet odhadla na 1 200. Dnes v půl osmé organizátor vypnul soundsystémy, řekla Hana Moltašová ze strakonické policie.

Hudba nicméně hrála nonstop už čtvrtou noc, čímž pořadatelé znovu porušili obecní vyhlášku o rušení nočního klidu.

Řady účastníků legální technoparty, při níž v noci z pátku na sobotu tančilo asi 5 tisíc lidí, už výrazně prořídly. "Nad ránem začali technaři odjíždět, nyní je tam už jen 150 až 200 lidí," uvedla po deváté hodině. Paradoxně dopravu v sobotu večer zkomplikovali výletníci, kteří se jeli na technoparty jen podívat, aniž chtěli na louce tančit s davem.

ČTĚTE TAKÉ: Technoparty v Uzenicích se topí v blátě

Akce ve středu začala jako soukromá oslava narozenin a je povolená až do dnešní půlnoci. Organizátor policistům přiznal, že mu akce přerostla přes hlavu, očekával maximálně 2 tisíce lidí. Hlavně nepočítal s tím, že déšť rozmočí pronajatou plochu určenou k parkování aut. Po dopravním kolapsu v pátek večer přestala policie pouštět auta technařů až k louce. Hlídky stále řídí dopravu, některá auta zřejmě bude obtížné z bahna dostat. "Nicméně tanečníkům se podařilo hlínu udusat, takže je šance, že auta vyjedou," podotkla Moltašová.

TechnopartyParty na louce organizoval asi pětadvacetiletý muž z Příbrami, který už na tomto místě pořádal v minulosti obdobné akce, ale menšího rozsahu. Za porušení obecní vyhlášky o rušení nočního klidu kvůli nonstop hraní mu hrozí pokuta až 30 tisíc korun.

Pořadatel techna u Albrechtic prý porušil zákon, plašil zvěř

Technoparty, která se konala od středy na soukromých zemědělských pozemcích u Albrechtic nad Novou Vsí na Liberecku, dnes ráno skončila. Její účastníci odjíždějí domů a pořadatel slíbil, že louky uklidí a uvede do původního stavu. Frýdlantský policista, který na akci dohlížel, řekl, že odbor životního prostředí libereckého magistrátu zahájil s pořadatelem party správní řízení pro podezření z porušení zákona o myslivosti, hudba prý plašila zvěř.

"Úřednicí se domnívají, že hlasitá hudba škodila přírodě. V lesích právě hnízdí ptáci a i jiná lesní zvířata mají zrovna mláďata, případ budou řešit jako přestupek," dodal. Na stejném místě se podle něj uskutečnila party již v minulém roce, ale až v červenci, tedy v době, kdy až nové přírůstky opustily hnízda.

Technoparty končí i na Sokolovsku a Karlovarsku

Technoparty v Krajkové na Sokolovsku i v Údrči na Karlovarsku zvolna končí. Obě akce se podle policie obešly bez problémů. V Krajkové se technoparty zúčastnily od pátku desítky lidí, v Údrči asi 400.

Oficiálně ohlášená technoparty v Krajkové začala v pátek na soukromém letišti v Květné. Policisté si na kraji letiště postavili z mobilní buňky stanoviště a celou akci monitorovali. Z pátku na sobotu zjistili jednoho řidiče pod vlivem marihuany a jednou pomáhali uklidnit agresivního účastníka. V noci na dnešek, kdy na letišti zůstaly asi jen dvě desítky nadšenců, byl klid. "Akce proběhla bez problémů. Je nahlášena do dnešního poledne, takže se pomalu uklízí a balí," řekl dopoledne Milan Šimek ze sokolovské policie. "Už jsme stanoviště sbalili a na místě zůstává jen jedna hlídka," dodal.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Cestující mohou ode dneška znovu využívat stanici metra B Českomoravská

Domácí
20. 3. 2026

Požár v pardubické zbrojovce LPP prověřuje policie pro podezření na terorismus

Domácí
20. 3. 2026
ilustrační foto

Vojtěch podpořil požadavek praktických lékařů, aby mohli předepisovat více léků

Domácí
20. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ