Sněmovní výbor
Tisíce handicapovaných přijdou o peníze, shodla se koalice

25.09.2014 06:01 Rozhovor

Tisíce zdravotně postižených přijdou kvůli rozhodnutí vládní koalice o tisícovky korun měsíčně. Ty jim pak budou chybět na zaplacení péče, kterou potřebují. Důvodem je prý skutečnost, že je to pro stát příliš drahé. "Doufám, že ti, co tak 'moudře' rozhodují, nebudou pomoc potřebovat," rozhořčuje se předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Alois Ratzinger (17 hlasů) 25.09.2014 07:51

  Stát si vydržuje stovky neziskovek a pochybných agentur, které nikdo...

 • Martin Macháček (13 hlasů) 25.09.2014 08:31

  Sociální stát se bortí, bohatých přibývá. Budujeme mosty které...

 • petr petr (13 hlasů) 25.09.2014 08:01

  No to je přeci logické když se stát postará o zraněné nacisty z...

 • občan (8 hlasů) 25.09.2014 08:13

  Komando městských strážníků rozehnalo hlouček čumilů před nádražím, v...

 • Petr Konečný (6 hlasů) 25.09.2014 08:58

  Miliardy pro státní parazity, kteří dostanou přidáno, ty máme, ale...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Koalice se usmyslela, ze je treba zavest system "Gattaca" a in-validy nemilosrdne vyhladit, aby je mohli nahradit lide validni.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Gattaca

0 hlasů

Dovolím si napsat, že článek je nepřesný. Tisíce lidí nepřijdou o peníze, nikdo jim nic nesebere, budou mít stejný příspěvek na péče, jako mají teď. Bohužel to, že tělesně postižení upoutaní na lůžko (bez mentálního nebo psychického postižení) nedosáhnou na nejvyšší příspěvek na péči, podle mne není vina zákona. Těmto lidem není uznávaná neschopnost zvládat "orientaci" a "komunikaci". Ale v zákoně (vč.vyhlášky) se píše, že za neschopnost komunikace je také neschopnost používat běžné komunikační prostředky (v současnosti mobil, počítač). Což člověk ochrnutý od krku dolů, skutečně není schopen (vzít si do ruky mobil a zavolat, nebo si jen sám nasadit handsfree apod). Chyba je v sociálních pracovnících, kteří chodí na místní šetření, a v posudkových lékařích, kteří si zjednodušují práci a neznají právní předpisy, podle kterých mají posuzovat. Řešení pana Krásy - změnit zákon a uzpůsobit ho pro tělesně postižené, aby se u nich nemusela schopnost orientace a komunikace posuzovat, na jednu stranu chápu, je to nejjednodušší cesta, jak těmto lidem pomoci (odvolávání se, případně správní soud může být i několik let čekání na zvýšení příspěvku na péči). Ale je to správné řešení? Nemělo by se raději dělat něco s lékařskou posudkovou službou?
A co psychicky nebo mentálně postižení? Představte si dítě, které má těžké psychické postižení a žije si ve svém vlastním světě. Rodič takového dítěte má třeba velký problém na ulici, protože nikdy neví, kdy se mu dítě vrhne pod kola aut nebo se zastaví uprostřed přechodu a "zasekne se" a nejde dál. Dítě, které se nenechá vést za ruku, utíká, neotočí se na zavolání, neposlechne. Takto psychicky postižený člověk zase nemá nárok na "mobilitu", protože přeci má dvě funkční nohy a chodit umí. Často nedosáhne na "oblékání a obouvání", přeci má zdravé ruce a může se obléknout (že k tomu potřebuje rodiče, asistenta apod, který mu přesně říká krok po kroku, jak to udělat, už zase posudkáři neřeší). Nedosáhne na "stravování", protože umí chytit lžíci a dát si ji do pusy (ale že může být problém dostat do něj cokoliv k jídlu, protože nemá pocit hladu a nevydrží sedět u stolu zas posudkáři neřeší). A mohla bych pokračovat. Kdo vymyslí novelu zákona pro tyto lidi, aby měli možnost dosáhnout na vyšší příspěvky na péči, které jim zákon a vyhláška umožňují? Jejich rodičům (opatrovníkům) pak nezbývá nic jiného, než se odvolávat, soudit a čekat...
Zákon o sociálních službách (vč.prováděcí vyhlášky) podle mne není špatný, chyba je v metodických pokynech lékařské posudkové služby (jak je možné, že v různých krajích/okresech lidé se stejným postižením dostávají různou výši příspěvku na péči?), či v posudké službě samotné!

1 hlas

Na těchto postelích ležely celé spousty lidí, kterým nic jiného nescházelo než vojenský duch. Zatímco jejich kamarádi bojovali v poli, oni si myslili, že se budou válet na posteli, dostávat nemocniční stravu a čekat, až se válka přežene.

0 hlasů

Švejku, nechte si ty vaše moudrosti. Už jste zapoměl, jak jsem vás nazval? Poslušně hlásím že nezapoměl, protože nejsem jednoroční dobrovolník Železný...

2 hlasy

A tak je to správné, co by ti postiženi ještě chtěli, peníze jsou potřeba na léčení ukrajinských vojáků a na zbraně pro Kurdy.

5 hlasů

Snad jen kdyby handicapovaní založili stranu podoubnou té fašistické na ukrajině,tak by měli obdiv, úctu a i peníze. Léčení a doprava by byla samozřejmě zdarma,to by pan Zaorálek s panem Stropnickým v koaliční radě prosadili!!!

4 hlasy

Ono je to všechno dvojsečné.Znám osobně pár lidí v okolí kteří pobírají různé příplatky na invaliditu.na péči a jeden se nestačí divit.Na černo si přivydělávají,jezdí na ryby kde jim nevadí sedět hodiny u vody.ale peníze pobírají skoro jako ležák.Mladí zavírají staré lidi doma kvůli pár korunám.V tv se žebrá o desítky tisíc ale někde je vidět že ty lidi zrovna v chudobě nežijí.Jsou případy kdy jsou lidi naprosto odkázaní na jiné ale ti si málokdy stěžují.Zkrátka urvi kde se dá.

3 hlasy

Další důvod, proč nevolit KDU-ČSL, ti mají v programu pomoc hendikepovaným. A samozřejmě jsou nevolitelné strany ODS, TOP, ČSSD, ANO.

1 hlas

Za ušetřené peníze nakoupíme drony. Budeme mít moderní armádu, jak říkal pan prezident.

5 hlasů

Miliardy pro státní parazity, kteří dostanou přidáno, ty máme, ale pro nemocné peníze nemáme. Pan Krása doufá, že svině v koaliční radě pomoc potřebovat nebudou, to má asi pravdu, nakradeno už mají dost, nicméně zchromnout by mohli, byla by to zasloužená odměna.

6 hlasů

Jsem rád, že bude zase víc peněz na léčení ukrajinských hrdinných vojáků.

5 hlasů

Budou volby a proto je třeba volit ty,co o nás tak starostlivě a moudře pečují!!!
VOLTE ČSSD,ANO a KDUČSL = VOLTE JISTOTU!!!

1 hlas

Se všemi stranami máme jistotu, že zkrachujeme. A zapoměl jste přidat ODS a TOP. Pokud nevystoupíme z EU a z NATO, tak se nám krach bude stále více přibližovat.

1 hlas

???

0 hlasů

Jo,chybí tam uvozovky.

0 hlasů

""Doufám, že ti, co tak 'moudře' rozhodují, nebudou pomoc potřebovat,"

Ti,kdyby tu pomoc potrebovali uz zitra se nemusi bat,maji nakradeno tolik,ze by jim ta pomoc vubec nechybela.

3 hlasy

Sociální stát se bortí, bohatých přibývá. Budujeme mosty které padají, dálnice na kterých se nedá jezdit, nakoupíme vojenskou techniku, postavíme arabům byty, budeme léčit fašouny a v tom 1,1 bilionu Kč se nenajde pár tisícovek pro hendikepované. Žijeme ve zrůdném státě. Jdu ven blejt.

13 hlasů

Komando městských strážníků rozehnalo hlouček čumilů před nádražím, v jehož středu seděl jakýsi děda na schodech a pohazoval si v dlani dvoukorunou.
"Co to tu vyvádíte dědku?" zahřímal velitel.
"Jen jsem tu lidem povídal, že si vzpomínám, že za tuhle dvoukorunu jsem si za 1. republiky koupil 20 dkg salámu, za komunistů litr mléka nebo 1/2 chleba, no a teď?????Teď přemýšlím, kde sehnat ještě 3 koruny, abych se mohl jít vysrat!!!"

8 hlasů

Za 5 korun,kde to je?To bude urcite nejake male mestecko a tim chteji prilakat turisty,jinak 15kc je bezne.

0 hlasů

No to je přeci logické když se stát postará o zraněné nacisty z Kyjevských úderných oddílů tak penízky nezbydou ani pro české děti natož pro české postižené spoluobčany.......ti se musejí spolehnout na sběr víček od minerálek a modlení !!!

13 hlasů

Stát si vydržuje stovky neziskovek a pochybných agentur, které nikdo nepotřebuje. Spolufinancujeme válku proti těm, co nám nikdy nic neudělali, staráme se o cizí lidi, ale o naše občany se postarat nechceme. Má v tomto bordelu smysl platit daně?

17 hlasů

Ze státního rozpočtu se také financuje Člověk v tísni, který se zapojuje do všech proamerických akcí.

1 hlas

Jediné řešení je vystoupit z EU a NATO.

3 hlasy

Něco podobnýho už tady bylo. Jmenovalo se to projekt "Euthanázie" a vymysleli to ve III. říši.

Prvním krokem, hned v roce 1933 bylo citelné omezení státní péče pro invalidy a postižené. Pak jejich likvidace

6 hlasů

Tak to se zase něco povedlo našim darmožroutům, tohle projít jenom tady v tomto státě, jinde by je už dávno vykopaly od koryt, anebo je naházely do Vltavy. Když mají být volby, to naslibují hory z horakama, a potom na lidi se--- takže co z tomu dodat, ke korytům jsme jim pomohly sami a tak musíme držet hubu a krok!!! Přeji Krásný den

6 hlasů

Když přidají fízlům a učitelkám MŠ, na mrzáky nezbyde.

5 hlasů

Učitelky MŠ by měly pracovat zadarmo. Dělají to přece z lásky k dětem.

0 hlasů

"Správně", musíš k tomu ale připočítat i léčení fašistických ukrajinských zmrdů!

3 hlasy

Modrej soudruhu, ty seš XXXL zm.d.

1 hlas

Rudý soudruhu, vy nedovzdělaný ubožáku, nadávejte svému fotrovi, že vás nevystříkal za hospodou do křoví, ale přivedl na svět zbytečného pitomce.

2 hlasy

jéje, a tady to vypadá na dorovnání potřebných 80 milionů...
http://tomasgroh.blog.idnes.cz/c/426602/Nekdo-si-za-Vase-penize-uziva-luxusu-a-druhy-bez-nich-umira.html

2 hlasy

Vyřiťe prosím Babišovi, že tady má volné 3 miliony:
http://zpravy.idnes.cz/audi-gajdacek-211-spz-0ay-/domaci.aspx?c=A140915_120642_domaci_hv

1 hlas

To asi sotva. Stát si nemůže vzít prachy zdravotní pojišťovny.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.