Túra v Alpách skončila smrtí

Domácí
17. 8. 2007 11:42
bez popisku 18979
bez popisku 18979

V rakouských Alpách zemřel ve čtvrtek na infarkt během horské túry na Velký Pyhrnpass dvaašedesátiletý český turista. Oznámila to rakouská policie s tím, že oživovací pokusy skončily neúspěšně.

Dva muži z Brna ve věku 62 a 66 let vyrazili ve čtvrtek ráno z obce Spital am Pyhrn na túru do hor. Kolem poledne se však z nadmořské výšky 1700 metrů vrátili, protože mladšímu z nich se udělalo nevolno.

Když dvojice došla zpět do horské chaty Rohrauerhaus ležící ve výšce 1308 metrů, dostal dvaašedesátiletý český turista navíc silné bolesti do obou rukou a krátce poté upadl do bezvědomí.

Přítomní horolezci začali okamžitě s reanimačními pokusy a přivolali záchranný vrtulník, přispěchavší lékař však mohl už jen konstatovat smrt. Její příčinou byl pravděpodobně srdeční infarkt.

Ilustrační foto: Robert Zlatohlávek

Autor: ČTK

Další čtení

Výhled z Panské skály

Supermarket? Ne u Panské skály z Pyšné princezny, řeklo ministerstvo

Domácí
18. 12. 2025

Armáda kvůli mlze odložila poslední let L-159 z 212. a 213. letky na leden

Domácí
18. 12. 2025
Prezident Petr Pavel

Turek na Hradě. Prezident oznámil, že ho přijme k vysvětlení jeho problémů

Domácí
18. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV