Prohlášení premiéra
Turecké ofenzivě se dalo předcházet, myslí si Babiš

10.10.2019 19:08

Česká republika se ztotožňuje se společným postojem Evropské unie, která tureckou vojenskou operaci na severovýchodě Sýrie odsoudila.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • o k (5 hlasů) 10.10.2019 19:39

  Ještě někdy před týdnem vyjadřoval náš bezpáteřní oligarcha...

 • Bob Kadet (3 hlasy) 10.10.2019 20:23

  Jj., ten Jánošík je jako korouhvička (nejen v případě Turecka). Ještě...

 • Vlastimil Styblo (3 hlasy) 10.10.2019 21:19

  S EU si každý vytře zadnici, EU je slaboučká jako čaj, vojensky...

 • František Mach (2 hlasy) 10.10.2019 19:33

  Nedalo, Erdogan doma ztrácí a tak musel něco udělat a pokud se...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 11.10.2019 04:56

  Vládla odmítla, abychom své domovy a rodiny mohli bránit se zbraní v...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Naší nejvyšší státní představitelé projevuli správně nevoli,
že by Kurdové, co se nejvíce zasloužili o porážku IS, měli
být nyní potrestání ambiciózním diktátorským Tureckem.
Odsud se dá čekat nebezpečí do budoucna, ne z Ruska, jak
se podsouvá. Krym je proti tomu právně nevinná záležitost.

2 hlasy

Vládla odmítla, abychom své domovy a rodiny mohli bránit se zbraní v ruce a odkazuje na tzv. institut nutné obrany… Ten ale spíše chrání pachatele a ne jeho oběť.

To není ale všechno, podívejte se, co dalšího na nás Vláda chystá: Takzvaný institut “strpění cizince”. Migrant, který se dopustí zločinu, bude sice zločinec, ale hlavně uprchlík před válkou a nebude možno jej vyhostit. Tak rozhodla EU a toto má schválit naše Vláda. I člověk, který nedostane azyl a nemá na něj právo, bude mít statut uprchlíka před válkou a nepůjde vyhostit.

Jde o to, že i cizinci, který není hoden azylu, budeme muset přiznat práva uprchlíka a nebude možné jej vyhostit, přestože představuje nebezpeční pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo. Pachatelé těch nejhorších násilných činů, tedy znásilnění a vražd, mají mít ochranu jen proto, že údajně prchají před válkou? S mobily, ve značkovém oblečení a bez svých rodin?

Kromě zavedení institutu strpění navrhuje ministerstvo vnitra rovněž i novou definici azylanta: „Azylantem má být nově nikoli ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. Postavení azylanta pak bude mít žadatel po celou dobu procesu vyřizování žádosti včetně soudního řízení u Nejvyššího správního soudu v případě odmítnutí azylu.“ Ano, čtete dobře – ten, koho k nám neziskovky propašují bude mít větší práva, než rodilý občan EU.

Nová definice azylanta v §2 azylového zákona má vypadat takto:

„Azylantem se rozumí cizinec, kterému bylo doručeno rozhodnutí o udělení azylu, a to po dobu platnosti rozhodnutí o udělení azylu. Azylantem se rozumí dále cizinec, u kterého bylo zahájeno řízení o odnětí azylu, a to do doby nabytí právní moci rozhodnutí ministerstva o odnětí azylu, po dobu běhu lhůty pro podání žaloby podle § 32 nebo kasační stížnosti a po dobu soudního řízení o žalobě a kasační stížnosti proti rozhodnutí ministerstva podle soudního řádu správního.“

Návrh také kodifikuje nové důvody neudělení azylu. V §15, odst. 3 navrhovatel zákona rozšiřuje důvody, pro které nelze azyl udělit o tyto dva důvody: c) existují oprávněné důvody považovat cizince za nebezpečí pro bezpečnost státu, ve kterém se nachází, nebo d) cizinec byl pravomocně odsouzen za zvlášť závažný zločin a představuje tak nebezpečí pro společnost.

Oba důvody, pro které nelze udělit zločinci a nebezpečné osobě azyl, se podle návrhu nově stanou důvodem, pro který bude muset stát na svém území takové osoby strpět, pokud o to požádají. Taková soudní rozhodnutí ostatně již v EU padla a toto nás čeká. Toto chystá naše Vláda, poslušná Bruselu. Ti, kteří označují odpůrce ilegální migrace za nácky, ti, kteří takovou migraci podporují, ponesou vinu za to, pokud se v ČR začne dít to samé, co se děje v Německu, Skandinávii, Francii či Itálii.

Pokud by si někdo myslel, že o nic nejde, uvedu tři případy z těch, které se již staly:

V České republice je to případ Čečence, který se dopustil před udělením azylu loupeže a byl odsouzen na tři roky do vězení. Po udělení azylu spáchal další loupež a dopustil se vydírání. Jako recidivista byl odsouzen k devíti letům. Rozhodnutí, že Česká republika této osobě odnímá azyl, napadl zločinec soudně.

V Belgii jde o případ osoby z Pobřeží slonoviny, která byla odsouzena k čtyřem letům za znásilnění dítěte ve věku mezi čtrnácti a šestnácti lety. Proto této osobě Belgie odmítla přiznat statut uprchlíka. Dotyčný se ho domáhá soudně. Ve druhém případu Belgie odňala azyl občanovi Konga odsouzenému na 25 let za loupež a zabití s odůvodněním, že „s ohledem na zvlášť závažnou povahu trestných činů, které spáchal, představuje dotyčný nebezpečí pro společnost ve smyslu tohoto ustanovení.“ Azylant se odvolal.

Tam, kde se pravomocně odsouzení zločinci z řad migrantů odvolali proti vyhoštění, bylo rozhodnuto takto: „Soudní dvůr EU (SDEU) v rozhodnutí konstatuje, že ani zločinec nepřestává být uprchlíkem, i když mu stát nepřizná tento statut a může na území pobývat zákonně. Společný azylový systém EU vycházející z Ženevské konvence včetně zásady nevracení uprchlíka do země, kde mu hrozí mučení nebo nelidské zacházení je nutné bezpodmínečně dodržovat, uvádí v rozhodnutí SDEU.“

Pokud tuto normu přijmeme a pokud podlehneme tlaku EU o minimální výši sociální podpory pro migranty, pak se pro ně stane i Česká republika zemí zaslíbenou. Pak se ale u nás může začít dít to, co se děje jinde v Evropě. Poděkujme za současnou situaci mimo jiné Mirkovi Topolánkovi, který prosadil schválení Lisabonské smlouvy, v rozporu s tehdejším závazným usnesením ODS. Té bývalé ODS…. Dovolím si připomenout, že prezident Václav Klaus do poslední možné chvíle odmítal podpis této smlouvy. Věděl proč.

https://pravyprostor.cz/nastal-cas-zacit-branit-tuto-zemi-pred-temi-kteri-o-ni-rozhoduji/

2 hlasy

tak on si to mysli :-))))
moh by zacit treba tim, ze jeho dvorni sasek stropnicky nemusel posilat do Syrie nase "prebytecne" zbrane :-))))
nebo jsme nemuseli podporovat humanitarni bombometciky v destrukci Syrie.
Nebo treba jsme nemuseli uvalovat na Syrii sankce, ktere do dneska hrdinne dodrzujeme :-))))
naslo by se toho vic, ale mistni ruda tlupa uz vi kdo "zautocil" na Syrii.
To, ze tam ilegalne vojensky operuji (vrazdi) americane, britove, francouzi uz RADU LET, tak tistni ruda vemena nezajiam :-)))))

1 hlas

S EU si každý vytře zadnici, EU je slaboučká jako čaj, vojensky neschopná. Turek dávno z NATO měl letět. Ty uprchlíky sem stejně pustí a Evropa je přijme. Jaké jsme si to ale udělali, takové to máme. 95% národa vřískalo, na co máme armádu a udělalo se z ní kašpárkové divadlo.Teď najednou titíž lidé vřískají, že máme armádu slaboučkou...

3 hlasy

Turci zaútočili na SYRII stát, který je členem OSN, Kurdi jsou jen záminka jako byla vysílačka Glivice pro útok Němců na Polsko
Útok vyhovuje a plní cíle globálních bankéřů, obchodníků, velkostatkářů , těžařů přírodních zdrojů a dalších, zejména z Anglie USA , Kanady, Austrálie, Francie, , Izraele a členů Židovské obce - globální ekonomické a politické organizace
-.-
Cílem je okupovat Syrii, trvale v ní loupit a to nejen ropu ale i VODU (j v ČR působí VEOLIA)
vyvraždit členy ZVOLENÉHO parlamentu, vlády , prezidenta Syrie i s rodinou a další jak se stalo v Iráku a Libyii a nahrait je ZAMĚSTNANCI vlád Izraele a USA kteři by měli vytvořit policii , armádu, státní a veřejnou správu, soudy, státní zastupitelství, řízení centrální banky. Tito ZAMĚSTNANCI nemusí být a pravděpodobně by nebyli občany Syrie
--Na Ukrajině jmenovala Nulando vá občanku USA ministryní financí

1 hlas

A za to všechno mohou ilumináti a zednáři!😝

1 hlas


Tisková agentura Syrie, SANA:https://sana.sy/en
Je to v angličtině. Prohlížeč SlimJet umožní překlad. Pravým tlačítkem na anglickém textu kliknem, jevýn tlačítkem vyberem
přeložit do jazyka čeština
Na
https://sana.sy/en/?cat=115 je článek
Damašek, SANA - náměstek ministra zahraničních a krajanů Fayssal Mikdad ve čtvrtek potvrdil, že Sýrie bude konfrontovat jakoukoli tureckou agresi nebo vojenskou akci proti jejímu území s odpovídající reakcí.
Celý článek je na
https://sana.sy/en/?p=124748

1 hlas

Bohužel nemám jevýn tlačítko.🤣

1 hlas

Jj., ten Jánošík je jako korouhvička (nejen v případě Turecka). Ještě nedávno se s tím psem pohanským plácal před presstituty po hřebě, a když zjistil že se EU a světové veřejné mínění pomalu probouzí z letargie tak obrátil.

3 hlasy

slechtova nam nakoupila nova obrnena vozidla a tanky,na ceste jsou helikoptery z usa.posle nas bures valcit do syrie?

1 hlas

Vás určitě ne. Co byste tam dělal?😁

1 hlas

Ještě někdy před týdnem vyjadřoval náš bezpáteřní oligarcha Erdoganovi podporu -
Podruhé ve dvou dnech jsem se viděl s tureckým prezidentem
@RTErdogan
a potvrdil mu, že země V4 podporují výstavbu bezpečnostní zóny v severní Sýrii. Turecko do ní chce přemístit až 2 miliony běženců. Postavit domy, školy. Erdogan se kvůli tomu v NY potká i s prezidentem Trumpem.

5 hlasů

nerad,ale dam bodara.bures bude brucet.

0 hlasů

Proč nerad? Já vám dávám taky hlas, pokud s vámi souhlasím. Bohužel to není často, ale aspoň nejste sprosťák jako mnozí jiní diskutéři.

1 hlas

Nedalo, Erdogan doma ztrácí a tak musel něco udělat a pokud se podíváte zpět, pak vám to dojde, jde o to kde všude Erdogan byl a s kým mluvil a scénář je jasný, navíc islám je horší než nacismus a tak se nyní předvádí a svobodný svět se opět stará jen o sebe a neřeší společně tento problém a až budou milióny mrtvých pak možná, pokud ovšem nebude pozdě.
Učme se padat na kolena a tlouct hlavou o zem.

2 hlasy

ale neni tak hnusny jako otrokarska judaica.v prikazanich se pravi,ze muzete zotrocit vlastni rodinu na tri roky,ostatni semity zidy na sedm let a gojimy i s detmi do nekonecna.pokud se budou mnozit.proto nebyl ZADNY semita zid u zakladani usa a u listiny prav cloveka.bylo jich tam mraky,kseftovaly s otroky.semita zid aaron lopez vlastnil kolem 30ti otrokarskych lodi.spolu s dalsimi semity zidy.a potom to zotrocilo Rusy v sssr,pakaz.rakovina lidstva.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.