Významné výročí
Uběhlo 30 let od podepsání smlouvy o odsunu sovětských vojsk

26.02.2020 18:02 Původní zpráva

Po pádu komunistického režimu bylo jen otázkou času, kdy sovětské armádní jednotky opustí území Československa. Přesně před 30 lety, 26. února 1990, byla podepsána dohoda mezi Československem a Sovětským svazem o odsunu sovětských vojsk. Vyjednávání mezi oběma stranami začalo již o měsíc dříve. A poslední sovětské jednotky území opustily v polovině roku 1991.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • megera megera (5 hlasů) 26.02.2020 19:51

  havel a cocáb byli nejhorší prasata

 • karel ledvinka (4 hlasy) 26.02.2020 20:32

  poděkujte Rusovi gorbačevu, který odchod umožnil.potom odtáhněte do...

 • Jeroným Pražský jr (3 hlasy) 26.02.2020 19:52

  Tak vylezte rusofilcky, máte 30. výročí osiření.

 • Jeroným Pražský jr (3 hlasy) 26.02.2020 22:16

  Ten komunismus sem nejdřív rusáci zatáhli, takže si Gorbačeva můžete...

 • Jeroným Pražský jr (3 hlasy) 26.02.2020 22:20

  Tady ti na sověty ve všech překladech sere_pes, pošuku. A už vždycky...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Evropská unie přichází s dalším mechanismem na přerozdělování imigrantů

Evropská unie přichází s dalším mechanismem na přerozdělování imigrantů. V ČT to potvrdila i eurokomisařka Ylva Johanssonová, která má na starosti vnitřní záležitosti EU, včetně migrace. Ta v souvislosti s imigrací hovořila ne o povinných kvótách, ale o mechanismu „povinné solidarity“. Takže tu prakticky máme stejnou věc, jenom jinak pojmenovanou. Podobně jako Evropská unie přejmenovala evropskou ústavu na Lisabonskou smlouvu. Hnutí SPD odmítá jakékoli přerozdělování imigrantů, ať už se bude nazývat jakkoli!

„Myslím si, že potřebujeme určitý mechanismus povinné solidarity. V EU by solidarita neměla být jenom možností, protože jsou zde různé zeměpisné reality, a proto musíme pomáhat členským státům, které se čas od času ocitnou pod tlakem nezákonné migrace, to je důležité. Ale myslím si, že je možné tento mechanismus solidarity nastavit tak, aby byl přijatelný pro všechny členské státy,“ řekla v ČT eurokomisařka Ylva Johanssonová.

Německo se v Evropské unii znovu snaží protlačit kvóty na imigranty. Nyní je nenazývá „kvótami“, ale „spravedlivým podílem“. Jak informoval Gatestone Institute, z uniklého návrhu plánu je zřejmé, že EU bude od všech členských států vyžadovat přijímání ilegálních migrantů.

Nový evropský komisař pro ochranu evropského způsobu života Margaritis Schinas tento návrh podpořil: „Komisařka pro migraci Ylva Johansson a já jsme se setkali s Horstem Seehoferem. S Německem naprosto souhlasíme“.

Německo, EU a globalisté chtějí Evropu zaplavit imigranty a zničit původní evropské národy. Odmítáme, aby unijní azylová agentura rozhodovala o tom, kdo má v naší zemi žít! Podpořte nás a spolu se proti diktátu Bruselu a Berlína ubráníme. ;-)

Hnutí SPD přerozdělování imigrantů naprosto odmítá. Podle našeho názoru mají být nelegální imigranti deportováni zpět, odkud přišli, a ti, kteří je pašují, mají být trestně stíháni. Lodě pašující nelegálními imigranty by měly být zabavovány.

https://www.euportal.cz/Articles/42399-evropska-unie-prichazi-s-dalsim-mechanismem-na-prerozdelovani-imigrantu.aspx

CZEXIT

0 hlasů

Stejně jich máme v zemi jako krys na jatkách. Dejte si inzerát na prodej bytu - prvních 5 zájemců budou rusáci.

0 hlasů

Lavrov: Přestaňte blbnout, dokud je čas. V Mnichově se mudrovalo nad krachem Západu. Pompeo popřál Rusku to, co spojencům ne: Hodně štěstí! Zelenskyj okouzloval Balkánskou řeznici

Účastníci 56. mnichovské bezpečnostní konference byli vyzváni, aby vyřešili rébus. Jeho zadání je následující: USA a Evropu ohrožuje „bezzápadnost“ a musí být urychleně zabráněno jejímu šíření. Co tento termín znamená a jak s ním zacházet, řešili vedoucí delegací, ministři i diváci.

Zprávu o nejvýznamnějších událostech ve světové politice za poslední rok, která je tradičně publikována před začátkem konference, organizátoři nazvali „Westlessness“. To lze přeložit jako „svět bez Západu“. Tento pojem však není snadné přeložit jediným slovem do žádného světového jazyka: „odzápadnění“, „konec západocentrismu“, „vnězápadnost“ – představivost překladatelů neznala mezí. Většina se však sjednotila na slově „bezzápadnost“.

„Svět se stává méně západním. A co je ještě důležitější, samotný Západ se stává méně západním. To je to, čemu říkáme bezzápadnost,“ připustili autoři zprávy.

K tomu autoři zdůraznili, že před několika lety byla jednota západního světa založena na liberální demokracii, lidských právech, tržní ekonomice a mezinárodní spolupráci. Dnes se však stále více zemí světa, přestože uznávají důležitost těchto hodnot, neřídí zkušenostmi Evropy ani Spojených států, což předkladatele zprávy znepokojuje.

„Dnes se význam Západu stále více zpochybňuje. Jsme svědky rozpadu Západu jako relativně soudržné geopolitické konfigurace,“ uvedli.

Hlavními provokatéry fragmentace a „úpadku západního světa“ autoři označují Rusko a Čínu. Uznávají však, že je stále obtížnější nebrat v úvahu názory Moskvy.

„Rusko se etablovalo jako hráč, kterého nelze ignorovat. Moskva ve velmi krátké době odhalila všechny své zájmy: vrátila se do Sýrie, do Libye, do Afriky a vlivem naší slabosti nebo našich chyb je přítomna u každé krize,“ uvádí se ve zprávě.

Pozoruhodné ovšem je, že autoři nazvali kapitolu o Rusku provokativně „Potěmkinův stát“, analogicky podle výrazu „Potěmkinova vesnice“. Ve zprávě však žádné vysvětlení tohoto názvu není. A právě v tom shledal generální ředitel Ruské rady pro zahraniční otázky a účastník ruské delegace na konferenci Andrej Kortunov zásadní rozpor:

„Potěmkinův stát je něco jako falešná informace, fejk, neexistující země, a za jeho fasádou není vůbec nic. Autoři všude píšou, jak je Rusko nebezpečné, agresivní a strašné. A tady se projevuje dvojsmyslnost, nebo dokonce kognitivní disonance. Původci studie se musí rozhodnout. Buď je Rusko cosi jako Potěmkinova vesnice, pak ale uváděné hrozby nemohou být reálné. Nebo se Západ opravdu Moskvy bojí, potom ale proč označují Rusko za Potěmkinovo?“ ptá se logicky Andrej Kortunov.

V „bezzápadnosti“ světa i samotného Západu má prsty také Čína. Organizátoři mnichovské konference vyzvali Peking, aby přistupoval ke své úloze nového nezápadního mocenského centra odpovědně. „Čína v průběhu času také přijme liberální hodnoty a stane se součástí liberálního světa vedeného Západem,“ vyjádřili autoři zprávy svoji naději.

Autoři zprávy nepochybují o tom, že se navrátí svět vedený USA a Evropou a překoná „bezzápadnost“. Podle jejich přesvědčení je pouze třeba zapracovat na chybách.

https://www.protiproud.cz/politika/4944-lavrov-prestante-blbnout-dokud-je-cas-v-mnichove-se-mudrovalo-nad-krachem-zapadu-pompeo-popral-rusku-to-co-spojencum-ne-hodne-stesti-zelenskyj-okouzloval-balkanskou-reznici.htm

CZEXIT

1 hlas

dobre, ze jsou pryc.
ted jeste zpatky nase okupanty z Afghu a IRaku.
chovame se tam mnohem hur, nez Rusak kdysi u nas.
hnus.

0 hlasů

A kdo nás okupuje ? 😲

1 hlas

Tak vylezte rusofilcky, máte 30. výročí osiření.

3 hlasy

Radsi se Juniore podivej na posledni zpravy z Wisconsinu, kde je opet sedm mrtvych po strelbe ve skole. Kolik tech mrtvol uz je za poslednich par let, zacinaje Obamou? Kolik Cechu zemerelo za te jak tomu rikas Sovetske okupace? Dva nebo tri?

1 hlas

poděkujte Rusovi gorbačevu, který odchod umožnil.potom odtáhněte do země zaslíbené, co volá semitské afro-aziaty domu,ajnštajn.

4 hlasy

Ano, Gorbacev je jediny kdo nas osvobodil od komunismu a zaslouzi si v Praze velky pomnik. Dal bych ho blizko kde bydli Jeronym, at se kazdy den u neho pomodli.

1 hlas

Ten komunismus sem nejdřív rusáci zatáhli, takže si Gorbačeva můžete strčit do zadku, rusofilcky.

3 hlasy

marx,trocký-bronštajn,lenin,stalin,béla kohen kún,rita zimmermanbyli Rusové?lenin byl v praze a zatáhl sem komunismus jako koroniviirus,mešuge ajnštajn.chá,chá,chá.šalóm.

0 hlasů

Spatne Juniore! Komunism k nam nezatahli Soveti a urcite ne Rusaci ale anglosaxonsky londynsky devky, podle Wikipedie. Osobne se o to oostaral Churchil, Jinak, ta sama zradna a lstiva londynska spina, ktera k nam zatahla jejich kamarada Hitlera.

1 hlas

Komunismus jsme si sem zatáhli sami.Bylo to rozhodnutí naší republiky,kterou cestou se po válce vydat.

0 hlasů

Renomovaní znalci historie opět na výpravě za poznáním.

0 hlasů

tak tak.a ulici u židofské ambasády přejmenujeme na heydrich Straße.chá,chá,chá.

1 hlas

Máte to, hoši, oba, popletené. Ruští okupanti odtáhli díky nekompromisnímu postoji Reaganovy administrativy, takže pomník, když už, tak americkému prezidentovi

1 hlas

ale děte,ajnštajn!před gorbym tam dřepěli semiti židi andropiv a černěnko a ti nestáhli NIC.naopak, naslouchali ožralovi ted-mr.ed-kennedymu,který tam přijechal pomlouvat pana presidenta R.W.Reagana a sliboval jeden termín jeho vlády, dobytek.FAKTEM je, že oni NIC nestihli i když měli možnost,pakáž židofská.co je to slovo sovět, mudrci? co to znamená v překladu? no táááááák,čo bol to,ajnštajn?

2 hlasy

netykejte.na andropova s černěnkem odpověď nemáte, BŘÍDILE?chá,chá,chášalóm,mešuge ajnštajn.

0 hlasů

Tady ti na sověty ve všech překladech sere_pes, pošuku. A už vždycky bude i když se zase pětkrát přejmenujete.

3 hlasy

havel a cocáb byli nejhorší prasata

5 hlasů

Hlavně, že jsou okupanti pryč,a třou bídu s nouzí doma.

3 hlasy

mel bys obcas vytahnout paty z banderistanu :-))))
jdi se podivat jakou ma Rusak doma bidu a jak nakupuje preba v Praze a v Londyne :-)))))
ale asi ti ta ukrajinska samohonka svedci :-)))))))

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.