Ženská kupé
Unie otců žaluje České dráhy kvůli vagonům pro ženy

15.02.2012 12:32 Původní zpráva

Železničáři diskriminují zástupce silnějšího pohlaví. K tomuto závěru dospěla Unie otců. Podala trestní oznámení kvůli speciálním oddílům ve vagonech vyhrazeným pro ženy. Podle unie mohou být muži z těchto oddílů vykázáni kvůli pohlaví, čímž se dráhy mají dopouštět zločinu proti lidskosti. Podle Českých drah jde o nedorozumění.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Marseille (34 hlasů) 15.02.2012 12:44

  To je komedie.... místo aby si šel někdo sednout za 70 MLD ztrátu...

 • Alice Černá (31 hlasů) 15.02.2012 13:49

  Teď ještě chybí, aby se ozvaly feministky a věřím, že to ČD vezmou...

 • Patrik Vlček (30 hlasů) 15.02.2012 12:58

  Co je to za pitomost?..vagóny pro ženy? ČD už celá léta provozují...

 • Pavel Pospisil (24 hlasů) 15.02.2012 14:09

  Máte naprostou pravdu. Sám vlakem taktéž nejezdím, ale proč by, jak...

 • eM Felix (22 hlasů) 15.02.2012 13:14

  Je mi to v podstatě jedno a také jsem tak v anketě hlasoval. Ale jen...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Děkujeme všem za podporu naší snahy o to, aby tzv. rovnoprávnost neznamenala jen výhody pro ženy, jak chtějí feministky. Nejmarkantněji se to projevuje při svěřovaní dětí do péče, kde v pojetí feministek jde veškerá rovnoprávnost stranou.

Prosíme, pokud budete mít jakoukoliv zkušenost s vykázáním muže ze segregačního kupé, nebo s diskriminací v řízení o svěření dítěte do péče, napište nám: info@stridavka.cz

2 hlasy

a ještě se musí zrušit ženské záchody, k pisoaru dostanou ženy stoličky a přebalovat děti mohou v kuřárně

10 hlasů

Dobře že se unie otců nebojí říct své ne :-)

8 hlasů

Opravdu? kdo je ohroženější v případě napadení? otcové nebo ženy?

3 hlasy

ještě to nevyjelo a už je kolem toho zbytečnej humbuk,jen ať to zkusí,vlaky jsou plné ať rychlíky či pantografy a vagon nacpanej k prasknutí babama ..no jen do toho...

15 hlasů

Separované ženské kupé bude pro uchyláky všeho druhu působit jako "prostřený stůl"

21 hlasů

Kamery v každém kupé a chodbě by problém vyřešili. V poštovním voze malé dohledové pracoviště s dvěma nepodělanými osožáky by pořádek a bezpečnost ve vlaku dokázali udržet.

9 hlasů

kamery by byly dobré pro jejich odcizení,navíc nějak si nedokážu představit někoho kdo by nad nimy trvale bděl...

10 hlasů

kdo by nad nimy trvale bděl...
2 nepodělaní osožáci v každém vlaku. Kdyby se nekupovali "robertky" za 500.000,-Kč soustruhovi Žaludovi, tak by bylo i na mzdy pro vlakovou ostrahu.

19 hlasů

A co záchod? Také kamera? Já na ty kamery začínám být alergická.

7 hlasů

Bohužel je to tou blbou dobou. Taky jsem proti porušování soukromí, ale na veřejnosti pokud to zvýší bezpečnost a pořádek, tak může být kamera na každém rohu. Stejně policajty do ulic nedostanete. Snad si nemyslíte, že za 40K budou honit násilníky a zloděje? Na velíně s kamerovým systémem budou užitečnější, výjezdovku v brnění k tomu a v ulicích bude klid.
Horší to bude v parlamentu...

14 hlasů

Zacházíte do extrémů a on má v podstatě pravdu. Jedním dechem tu píšete, že se bojíte a na druhé straně jste alergická na bezpečnostní kamery. Holt si budete muset vybrat co je menší zlo.

8 hlasů

Já beru ten samostatný vagon.

15 hlasů

Ještě za komančů jsem jela z Děčína do Prahy. Odjezd kolem 22 hodin. V celém vagonu jsme byli tři. já a dva muži, Když přišla průvodčí tak mi sama doporučila, abych se v kupé zamkla a ještě dala řetízek. Byla jsem ráda, když jsem z toho vlaku vystoupila. Vagony pro ženské, tak s tím souhlasím.

13 hlasů

ano tyhlee vlaky ze severu a zpět jsou občas navštěvovány podivnými typy co berou druhým a sobě dávají..ale na to zamčení bych nespoléhal .žádný složitý mechanismus to není ...

6 hlasů

byl tam ještě řetízek. Ale co já vím, tak na téhle trati se už vražda stala a menšina to nebyla.

18 hlasů

No to je fakt, ale to by se ta kupé musela zamykat a být střežená. Dokonce si myslím, že kupé se samými ženami je snadnější kořistí než když tam sedí nějaký chlap. Teda teoreticky, protože dneska se bojí i chlapi.

8 hlasů

konecne se nekdo rozumny postavil za rovna prava lidi.urcita slozka obyvatelstva by chtela oboji.vyhody rovnych prav a tez " slabych " zen.i kdyz jsou to po vetsine ony,ktere zacinaji domaci roztrzky a rvacky a jsou i povetsine 1.agresori,nez dostanou po papulich.potom zacnou BECET a stezovat si a muz to odskace.ted,kdyz maji co chtely,do rachoty zvesela.a nebo at se vzdaji volebniho prava.potom muzou mit zvlastni vozy,treba i cele vlaky,tridy ve skolach,treba i cele zenske skoly,atd a v ruzovem!!!!.ale konecne by si mely vybrat,100 let po hlasovacim pravu.no tak.' damy '.z techto duvodu uz nelibam rucicky,nedavam prednost atd.me taky zadna ruku neliba.ne ze vzteku.ale mame rovna prava.cha,cha,cha!shalom.

21 hlasů

Jasně-rovná práva silnějších a často agresivních.Nebo znáte případ, kdy by žena znásilnila muže?

11 hlasů

Na tohle snad nemá cenu ani reagovat.

12 hlasů

tak se ridte vasi vlastni radou,blbe,zalezte do kanalu a nevotravujte.tak pytomej/sprostej zid jak vy se jen tak nenajde.vrozeny ashkenazi.cha,cha,cha!shalom.meshuge-ajnstajn.

5 hlasů

Řího, ty si ještě tady? Já jsem myslela, že jsi se už odstěhoval do Birobidžanu. Četla jsem, že se tam opět židé vracejí. Tak pospíchej. Přeji ti příjemný let.

6 hlasů

Použij raději letadlo. Vlakem to je čtrnáct dní a mohl by si skončit v Gulagu.

6 hlasů

jedine vlakama.uplna lahoda jet tak daleko.v mjachkoje a v siroke strane na sirokych kolejich?nic lepsiho.a na kazde zastavce,nova kupa pristupujicich komsomolek?to je raj na zemi.cha,cha,cha!shalom.

7 hlasů

to se uz taky stalo.kazdy tyden prede dvema lety jsem byli nuceni poslouchat a divat se na procesy zenskych znasilnovacek mladych chlapcu.cha,cha,cha!shalom.

12 hlasů

Teď ještě chybí, aby se ozvaly feministky a věřím, že to ČD vezmou zpátky.
Já zas tak moc nepamatuji, ale to jsem zažila - že za komouše byla vyhrazená kupé pro matky s malými dětmi. A nikomu to nevadilo. Jenže žijeme v době, kdy každý závidí druhému nos mezi očima. Diskriminaci v tom může vidět jen člověk s nedostatečným sebevědomím. Ti, co protestují, to jsou opravdu "chlapi" dnešní doby.
Podotýkám, že vlakem nejezdím, takže by se mne to netýkalo. Ale dovedu pochopit, že když jede žena v noci poloprázdným vlakem, tak se bojí.

31 hlasů

to nebylo jen za komouše tyto kupé tak to fungovalo v celé Evropě a funguje dosud ...

12 hlasů

Osobně si myslím, že v tom vyhraženém kupé bude více ohrožená než v kupé smíšeném. Je to blbost.

18 hlasů

Já jsem slyšela rozhovor v TV s někým z dráhy. Mělo by to být kupé vedle kupé průvodčího, vybavené příp. zvonkem. V Rakousku to údajně funguje už léta.

19 hlasů

delate obrovskou chybu.to monotonni rytmicke drncani je velice konduktivni k nekolika bohulibym cinnostem lidstva.daleko lepsi sex ve vlaku nez v letadle,aute.vic mista,a kvuli tomu drncani a rytmu se ani moc nenadrete.mela byste to nekdy zkusit,privede vas to na lepsi myslenky,radostnejsi.cha,cha,cha!shalom.

6 hlasů

Ale dovedu pochopit, že když jede žena v noci poloprázdným vlakem, tak se bojí.
Nejen žena.
Stačí když jedno kupé okupuje cikánska "cimbálovka" takovou "kulturní vložku" vám nepřeji!

16 hlasů

Máte naprostou pravdu. Sám vlakem taktéž nejezdím, ale proč by, jak uvádíte, nemohly mít ženy v nočním vlaku relativní pocit bezpečí, tomu tedy nerozumím. Jsem čtyřnásobným otcem a o žádné Únii otců jsem doposud nevěděl. Patrně další z darmožroutských organizací, která žije ze státních dotací. Ach jo!

24 hlasů

Unie otců jsou muži, kteří (ne)úspěšně bojují za různé, podle nich nespravedlnosti, páchané na otcích tím, že soudy neobjektivně rozhodují o péči o děti (většinou je svěřují do péče matek), po rozvodu manželství. Není to darmožroutská organizace, ale volné uskupení, nikým finančně nepodporované.

14 hlasů

Dík za vysvětlení. Ale v tomto případě se ti maskulinisté chovají jako nějaké pitomé feministky. Podotýkám pitomé, jinak proti ženské emancipaci vůbec nic nemám.

16 hlasů

nemate sajnu,pavliku.chapete toho yronyji?cha,cha,cha!ted kdyz mame co jsme chtely?na jedne strane rovna prava,na druhe chteji odstupne od kocoura.a zvlastni vagony!no tak,meshuge.cha,cha,cha!shalom.

6 hlasů

Jo, na jejich stránkách je zajímavý text:

Milý Bože, pošli, prosím, kalhotky
všem těm ubohým tetám
v tatínkově počítači. Amen

12 hlasů

:-))) Doufám, že to mají na stránkách feministky :-)

8 hlasů

Díky za objektivní podání. Zvláště od ženy se to cení. I když na druhé straně u vás je to skoro samozřejmost.

11 hlasů

nic zvlastniho.FAKTA,meshuge.asi nejste zvykly.neni divu.hulvat sprosty jak vy.cha,cha,cha!shalom.

18 hlasů

:-))) Díky Vám.

9 hlasů

Kdyz se nevi ve vecech dulezitych jak dal, zacnou se vymyslet pitominy.

11 hlasů

Zdá se, že víš moc dobře o čem mluvíš.

17 hlasů

Skutečně by mne (ne)zajímalo, kterej blbec tohle zase vymyslel. Asi mají hovno co na práci, že vymýšlí takový píčoviny.

8 hlasů

Tím mám na mysli ten výmysl drah, ne reakci unie otců.

13 hlasů

No, hloupé to nebylo, ten vagon pro ženský. Ony se dnes ve vlaku opravdu bojí a docela je chápu.

15 hlasů

No to je fakt, ale to by se ta kupé musela zamykat a být střežená. Dokonce si myslím, že kupé se samými ženami je snadnější kořistí než když tam sedí nějaký chlap. Teda teoreticky, protože dneska se bojí i chlapi.

19 hlasů

No myslím, že ta Unie otců tomu dortíku přidala třešničku.

21 hlasů

Ono je snazsi dat zenam vlastni vlakove oddeleni, nez z ceskych hulvatu vychovat muze.

18 hlasů

Á matka moudrosti se probrala z agonie. Tak mi tak napadlo Lustigu proč sis nedal místo nicku Andersena nick Šalamounovo hovno.

18 hlasů

Tva 150-ti procentni ucast na internetovych forech je zbytecna a pro vetinu ucastniku odpuzujici. Bez taky nekdy pracovat.

14 hlasů

Měl by ses nám spíš pochlubit co děláš ty, nýmande. Já osobně bych tě typoval na chovance psychiatrické léčebny žijícího na státní útraty, trpícího utkvělou představou, že je něco víc než hovno.

18 hlasů

gde jsou ty slusnacky,karajici kazdeho za sproste psani?tady mate prilezitost si zchladit zahu!!!!!!!!no tak.bAbo cernejch,co bol to?nebo je to u vas jen selektivni rozhorcovani se,kdyz uz nezvladate diskuzi?OBJEKTIVITA!veskera zadna?to se da cekat.tak me potom taky nevotravujte.osoby-vochechule.cha,cha,cha!shalom.

5 hlasů

Je mi to v podstatě jedno a také jsem tak v anketě hlasoval. Ale jen tak mi napadlo a nedá mi to nenapsat, co by se asi dělo, kdyby chtěly zavést České dráhy zvláštní kupé pro cikány. A přitom zrovna tam by to jistý bezpečnostní smysl mělo.

22 hlasů

To by ty cigánský vagony musely být celý z plastu, jinak by do cíle nikdy nedojely...

11 hlasů

Já bych to viděl na pancéřové se zamřížovanými okénky.

12 hlasů

Myslíte kupé přímo v poštovním voze, aby nemuseli daleko za čorkou?

18 hlasů

To už by záleželo na moudrém uvážení vedení Českých drah.

8 hlasů

Tohle je znak hlubšího problému hromadné dopravy - Zatímco u osobních aut je snadné technickým vývojem zlepšit ekonomiku a bezpečnost jejich provozu, zmenšit jejich exhalace a odstranit náročnost ovládání, problémy hromadné dopravy - to, že člověka nezaveze přesně na místo kam potřebuje v daném čase a nedá mu tolik soukromí, se odstraní velmi těžce. Budoucnost patří osobní dopravě, ekologové si můžou běsnit jak chtějí a nutit lidi k falešné skromnosti, ale těžko s tím něco nadělají.

8 hlasů

A co jak dopadlo "elektrické ovládání autosedačky "za 500K soustruha Žaluda?

14 hlasů

Co je to za pitomost?..vagóny pro ženy? ČD už celá léta provozují vyhrazené oddíly pro cestující s malými dětmi. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsou téměř vždy obsazeny lidmi, kteří tam nemají co dělat a když jsme tam přišli s dětmi, tak se většina z nich tvářila kysele, že mají po klidu (což byla ostatně pravda..) a často nám místo neudělali a chudáci děti stály na chodbě. Jen jednou jsem potkal paní průvodčí, která vždy upozorňovala cestující bez dětí, že tento oddíl není určen pro ně a že budou muset dát přednost rodičům s dětmi. Jinak jsme se podpory ze strany vlakového personálu nikdy nedočkali. A za téhle situace, kdy neumí ani vyhovět malým dětem chtějí ČD zřizovat vyhrazené oddíly pro ženské? To tady zavádíme muslimské mravy? V tomhle státě už se fakt snad všichni zbláznili..

30 hlasů

Jak nemají co dělat?
Vyrhazené msíto může cestující obsadit pouze tehdy. nenárokují-li jejich obsazení cestující, jimž jsou přednostně určena.
Kysele se tvářit může to je jeho právo. To že msíto neuvoní, je už porušením sluvních přepravních podmínek a tady by měl průvodčí zasáhnout. Ale nedělám si iluze.

P.S. Tak mně napadá, pokud je vagón vyhrazen pro cestujíc s dětmi, tak musím uvolnit místo jen cedtujícímu co má sebou děti, ale už ne těm dětem. To by musel být vagón pro cestující s dětmi a pro děti.

19 hlasů

To je komedie.... místo aby si šel někdo sednout za 70 MLD ztrátu českých drah, vzniklou zavedením Pendolína.... tak řešej tyhle píkoviny.

34 hlasů

Servírováním problémů zástupných se snadno zakrývají problémy skutečné. Jak jednoduché milý Watsone.

22 hlasů

Geniální Holmesi.... :-))

10 hlasů

V jednoduchosti je holt krása milý Watsone. Jen mi tak při té příležitosti napadlo co sem do zdejších diskusí přispívá krásných lidí.

10 hlasů

Děkuji....

9 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.