Základní zákon republiky
Ústava z roku 1920 slaví sté výročí

29.02.2020 18:29

Před sto lety, 29. února 1920, přijalo Revoluční národní shromáždění Ústavní listinu Československé republiky (ČSR) - základní zákon první republiky. Tím bylo dovršeno uspořádání ústavních poměrů po vzniku nového státu. Ústava nahradila Prozatímní ústavu ze 13. listopadu 1918, která položila základy demokratického republikánského státního zřízení.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jeroným Pražský b. (4 hlasy) 29.02.2020 19:46

    Hm, ústava závislé kolonie, nad kterou bruselský eurobolševik práská...

  • Vlastimil Machura (1 hlas) 01.03.2020 07:14

    Patrně Vám uniklo,že se píše o Ústavě z r.1920. To ještě EU...

  • Franta Kocourek (1 hlas) 01.03.2020 06:34

    Vše je to jen komedie, brzy evropské země vpustí miliony dalších...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ústava Pruska byla v platnosti od 30.11.1920, a fakticky do roku 1933 kdy NSDAP (vynuceně) zrušila zemské sněmy (a jíž roku 1932 se mělo něco co takto argumentativně nebylo v pořádku, ohledně Preußenschlag, kdy si federace vynutila sesazení zemského předsedy vlády - poněkud nápodobné jak když se roku 1968 "sesadilo" československou vládu).

Jíž před rokem 1920 někteří politici mluvili o tom, že je taková ústava zbytečná, v rámci jejích představ o unitárním Německu. To se ale tenkrát neprosadilo. Pruská ústava však vypustila pozici prezidenta, aby se pruský prezident nedostal do sporu s říšským prezidentem.

https://de.wikipedia.org/wiki/Preu%C3%9Fische_Verf - assung_(1920)

0 hlasů

Vše je to jen komedie, brzy evropské země vpustí miliony dalších muslimských uprchlíků ve jménu "lidskosti"

Takže máme zde následující scénář. Pár dní bude komedie, kolem tzv. ochrany hranic v Řecku a Bulharsku, pak prohlásí evropské vlády, že nemohou přece se chovat nelidsky a pustí novou vlnu uprchlíků - muslimů do Evropy. Maximálně se opět bude bránit Maďarsko.

Muslimští uprchlíci aktuálně na hranicích Řecka a Turecka přestříhávají plot a řvou Alláhu akbar ...

Kdyby jste lidé četli mou knihu Eurabia - Mýtus nebo realita? Tak by jste věděli, že tohle vše je dlouhodobý záměr politiky vedení EU - přesídlit do Evropy co nejvíce muslimů ...

Erdogan tohle všechno ví a tak rád využívá možnost, jak se zbavit milionu problémových muslimských uprchlíků, kteří se do Sýrie, Iranu či Afganistanu nechtějí vrátit ...

Dovolím si jeden citát:
„Evropskou komisi následky nezajímají a politické dopady jsou jí jedno. Komise je tady na pět let a prosazuje svou vizi. Nejde nám o opětovné zvolení. Chtěl bych to vzkázat celé Evropě – přestaňte konečně uvažovat o dopadech migrace na politické scény jednotlivých zemí.“
Řecký exministr zahraničí Dimitris Avramopulos, eurokomisař pověřený migrační krizí v EU.
Zdroj překladu citátu Novinky.cz

https://www.eurabia.cz/Articles/43838-vse-je-to-jen-komedie-brzy-evropske-zeme-vpusti-miliony-dalsich-muslimskych-uprchliku-ve-jmenu-lidskosti-.aspx
-------------------------------------------------- - -----------------------
Zlý Putin nechce dovolit vznik Islámského státu v Sýrií a tak prý může za novou vlnu imigrace muslimů do Evropy

Tak prosim vas, za to že Erdogan posílá migranty do Evropy a podporuje v Syrii dzihadisty může Putin. Vzkazuji nam to z CDU. Neměli bychom na to přehnaně reagovat, protože prý to je vlastně takové volání o pomoc. Zato bychom měli zatlačit na Putina s Asadem, aby přece jen umoznili v Syrii vznik malého Islámského statecku pod tureckým protektorátem.

https://www.eurabia.cz/Articles/43837-zly-putin-nechce-dovolit-vznik-islamskeho-statu-v-syrii-a-tak-pry-muze-za-novou-vlnu-imigrace-muslimu-do-evropy.aspx
-------------------------------------------------- - -----------------------
Případ vraždy Borise Němcova představuje ukázku toho, že objektivní zjištění oproti spikleneckým teoriím nemají u určité části politiků a médií šanci

27.února uplynulo pět let od zavraždění ruského politika Borise Němcova. Přestože pachatelé atentátu byli rychle vypátráni (během týdne) a následně odsouzeni, mezi ruskou opozicí a jejími zahraničními sympatizanty přetrvává přesvědčení, že za vraždou stál někdo jiný.


A více či méně otevřeně ukazují na prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina. Důkazy sice nemají, o to je však pevnější jejich přesvědčení. Proto na Západě již několik let přejmenovávají ulice a náměstí, na nichž stojí ruská velvyslanectví jménem Borise Němcova, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

S dvouletým zpožděním se k tomuto politickému trollení přidává i pražský pirátský Magistrát. Docela dobře to zapadá do jeho „koncepce“ poněkud pubertální zahraniční politiky české metropole. Jako vždy, když si namyšlení amatéři začnou hrát na hybatele dějin, dosáhnout opaku svého snažení. Nenaštvou Rusy, ale kavkazské (a další) radikální islamisty. Závěry vyšetřování, přiznání obžalovaných a rozsudek moskevského soudu by neměli brát na lehkou váhu.

https://www.euserver.cz/Articles/13020-pripad-vrazdy-borise-nemcova-predstavuje-ukazku-toho-ze-objektivni-zjisteni-oproti-spikleneckym-teoriim-nemaji-u-urcite-casti-politiku-a-medii-sanci.aspx

CZEXIT

1 hlas

Totální vymývání mozků. Po přečtení tohoto textu možná lépe pochopíte, jak se to dnes dělá

Totální vymývání mozků.
Po přečtení tohoto textu možná lépe pochopíte, jak se to dnes dělá

HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY V moderní historii nemáme k podobnému pohybu národů, který už více než rok zažívá Evropa, paralelu, proto je třeba použít nomenklaturu starších dějin. Nejde o migrační krizi, ale o nájezd muslimů. Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška ve svém dnešním zamyšlení upozorňuje na to, jak hanebně se zachází s fakty a logikou, jak demagogicky se používají pojmy jako nepřizpůsobiví či migrační krize a jak se díky tomu dá obecné mínění zmanipulovat.

Nejde o migrační krizi, ale nájezd hord, které u nás nemají co dělat

A čím začít jiným než slovy „migrační krize“. Slovo krize se používá pro různé problémy, ať už jde o stav po živelní katastrofě nebo o hospodářskou cyklickou krizi. Krizí je zlomový stav pacienta nebo neshoda v manželství. Je to však vždy něco, co vzniká více či méně nezávisle na naší vůli. Slovy „migrační krize“ se tak politici snaží navodit dojem, že jde o proces, který se děje mimo nás a my se mu musíme podvolit (stejně jako se podvolíme zemětřesení nebo krachu na burze).

Jenže to je lež! Tahle událost není krize, protože my ji řešit můžeme! Je to pustý nájezd hord, které nemají na našem území legitimně co dělat. Jistě, existují i ohledy humanitární, ale ty se musejí řešit vždycky v rámci zákonů dané země a při respektování suverenity jejích hranic. Cokoli jiného je zvůle (a neohánějme se vnucenými mezinárodními pakty a úmluvami, jsou-li navíc v rozporu s naší ústavou).


Příliv migrantů není krize, je to výsledek neschopnosti bruselských vládnoucích elit plnit povinnosti, které jako správci Evropy mají. Nikdo dnes nechrání evropské hranice, vedou se jen nekonečné žvásty, že je to třeba udělat. Ať už německá kancléřka stoupence islámu pozvala, či nikoli, nemají tu legitimně co dělat a překročení našich hranic je trestný čin.

Skutečná migrace je ve skutečnosti něco, co má jistý zákonný nebo alespoň hospodářský rámec. Přistěhovalec musí žádat o legalizaci pobytu, musí se v nové zemi přizpůsobit, musí v ní pracovat a uživit sebe a svou rodinu. Nic z toho přicházející hordy neplní, nerespektují a nejsou toho ani potenciálně schopny. V moderní historii nemáme k podobnému pohybu národů paralelu, proto je třeba použít nomenklaturu starších dějin. Nejde o migrační krizi, ale o nájezd muslimů.


Zničí byt, obsadí cizí objekt, krade, ale je jen nepřizpůsobivý

Stejně fatálně se dnes pracuje s pojmem „nepřizpůsobivý“. Zákon stanoví jasně, že člověk je buď bezúhonný, protože zákony plní, nebo je zločinec, případně podle vážnosti přestupku pachatel, neboť zákony a předpisy porušuje.

Co je to nepřizpůsobivý? Člověk, který se rozhodne, že některé zákony a normy dodržovat nebude. Dostane byt, ale zničí ho. Vláme se do cizího objektu a ve jménu svých ušlechtilých myšlenek ho obsadí. Na ulicích dělá nepořádek, v noci hluk, páchá drobné krádeže, nechce pracovat. To vše se dnes označuje jako nepřizpůsobivost. Proč, vždyť každý, kdo tohle dělá, je přece v dikci zákona pachatel nebo zločinec. Politici a mediální komentátoři to snad nevědí? Pak by si měli zopakovat základy práva.

https://tadesco.org/totalni-vymyvani-mozku-po-precteni-tohoto-textu-mozna-lepe-pochopite-jak-se-to-dnes-dela/

CZEXIT

0 hlasů

Máme být na co hrdí. Nesmíme ale přestat dávat pozor na takové zrůdy, co prodají vlastní důstojnost a leptají a sliní, jako plži v zahradě. Pozor také na ekonomy, nejsou schopni vládnout, jen obchodovat.

0 hlasů

Hm, ústava závislé kolonie, nad kterou bruselský eurobolševik práská bičem a dokonce nařizuje, jak teplá má být voda ve veřejných bazénech a jaké mají být lavičky v parcích. Nehrajme si na suverénní stát, prosím.

4 hlasy

Patrně Vám uniklo,že se píše o Ústavě z r.1920. To ještě EU neexistovala. To by mohl člověk s Vaší inteligencí vědět. 🐵

1 hlas

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.