Kybernetická bezpečnost
Útok na nemocnice mohl vzniknout za pomoci ruských hackerů

21.04.2020 16:05

Škodlivý program coviper, který zejména v minulém týdnu útočil na některé české nemocnice, mohl být vytvořen za pomoci nástroje od ruských hackerů. Vyplývá to ze zjištění antivirové firmy Eset. Jeho stopa vede podle ní i na čínské IP adresy.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • doctorX doctorY (6 hlasů) 21.04.2020 17:33

  prepocitej si prosim IQ

 • - - (5 hlasů) 21.04.2020 18:05

  To je za Nikulina, Koněva, za novou adresu.... Asi nikdo nepochybuje,...

 • karel ledvinka (5 hlasů) 21.04.2020 20:09

  dalsi z mnoha utoku rasistickych FAKE NEWS na Rusko.odvadeji...

 • o k (5 hlasů) 21.04.2020 19:21

  Kromě Rusů není nikdo na této planetě tak odporný, aby útočil na...

 • Josef Novák (4 hlasy) 21.04.2020 20:20

  Však rusové nejspíš neútočili, jen onen malware byl vytvořen pomocí...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

FRANTA KOCOUREK JE RUSKÝ PROSTITUT.

TAPAKAH BOH!

0 hlasů

USA podpořili islamistické Turecko proti křesťanskému Řecku ...

USA zradily Řecko - uznaly turecké nároky na neobydlené řecké ostrovy, pod nimiž je ropa – Turecko nyní žádá předání dalších 23 obydlených ostrovů - mezi nimi turistická centra. Opět se ukazuje, že NATO není žádnou zárukou míru a bezpečnosti ani pro své členy. Řekové se nyní přesvědčují, že členství v NATO je stejně mizernou zárukou jako spojenecké smlouvy, které mělo před 2. světovou válkou se západními spojenci Československo. US ministerstvo obrany a US Pobřežní stráž podle řeckého serveru pronews.gr vydaly sadu aktualizovaných námořních map. V nich jsou neobydlené řecké ostrovy, v jejichž pobřežním šelfu se nachází ložiska ropy a plynu, vyznačeny jakou součást Turecka.

https://www.eurabia.cz/Articles/44019-usa-podporili-islamisticke-turecko-proti-krestanskemu-recku-.aspx

CZEXIT

0 hlasů

UNIE JE HLUCHÁ, NĚMÁ, SLEPÁ A DRAHÁ

„Víte například, že pro případ boje s infekčními chorobami má Evropská unie přímo celou instituci? Jmenuje se ECDC a vsadím se, že jste o ní nikdy neslyšeli, ačkoli v době pandemie covid-19 byste nejspíš měli. Má se jí totiž nyní věnovat jejích 267 zaměstnanců s rozpočtem 1,25 miliardy korun. Opět se však bohužel ukázalo, že je Evropská unie v zásadních otázkách, jako je například pandemie, hluchá, němá, slepá a k tomu všemu navíc drahá,“ všímá si 1. místopředsedkyně Trikolóry ve Středočeském kraji Natálie Vachatová. „Najednou vidíme, že se můžeme spolehnout jen sami na sebe. Nepotřebujeme tisíce úředníků z Bruselu k tomu, aby nám určovali, co v České republice máme dělat, víme to totiž mnohem lépe sami,“ dodává.

https://pravyprostor.cz/unie-je-hlucha-nema-slepa-a-draha-2/

CZEXIT

0 hlasů

V době, kdy stačí "možnost případně pravděpodobnost" k agresi a okupaci jednoho státu druhým, k likvidaci vlád a jejich představitelů, je velice jednoduché postavit kohokoliv na pranýř. Tato forma "práce" je typická, mimo jiné, pro ČT a naše "čuč-kaře".

4 hlasy

dalsi z mnoha utoku rasistickych FAKE NEWS na Rusko.odvadeji pozornost od okrajiny a tamnich rasistickych semitu zidu.i kdyby to byla pravda,coz nevime,jak muzeme vedet,kdo ty hackers na nas poslal?okrajinci v rusku mohou byt klidne hackeri v zajmu tamnich zidu.a svadeji vinu na Rusko.

5 hlasů

A Rusové jsou takoví chudáčci,nikdy nikomu nic zlého,nelžou,nepodvádí,neokupují ani nekradou nebo neobsazují celá území,jsou mírumilovní a my na ně takhle.Snad abychom se zastyděli.Tak to tedy ani náhodou.

2 hlasy

nemate schopnost se stydet,semiti zidi.kdyby jste se zastydeli,tak se uz davno OMLUVITE za MASAKRY v sssr.rakovina lidstva.

0 hlasů

Vzhledem k tomu, ze veskere internetove pripojeni v Rusku je po cmuchalskym dohledem FSB a GRU, tak tamni organy o tom nic nevedi, ty smrduty lhari?

3 hlasy

netykejte a nedolezejte,junyjor.sliby chyby?

1 hlas

Jde o okupanty z NATO a vrahy ,kteři destabilizovali celý svět jako Korea nebo Libye či Sýrie! A jako pedofilní Bill nula a stejně jako dementní děvka Hilari nebo vrah Busch!

3 hlasy

Kromě Rusů není nikdo na této planetě tak odporný, aby útočil na nemocnice. Ale Rusové s tím mají zkušenosti. Dělají to všude na světě, naposledy v Syrii.

5 hlasů

todle je od vas velice agresivni prispevek i na vas,ajnstajn.a zvlast vuci nasim Slovanskym bratrum,Rusum.cha,cha,cha.salom,mesugene.

2 hlasy

Strč si svoje bratry někam,soudruhu.

1 hlas

netykejte,mesugene.semiti nejsou ani evropani nebo indoevropani.zaslibena zeme vola,ajnstajn.cha,cha,cha!salom.

0 hlasů

Nechtěl byste raději napsat - "vašim slovanským bratrům"?

1 hlas

nasim,jako Cechum a Moravakum to bratri jsou.cestina je Slovansky jazyk,praotec Cech byl Slovan at se vam to libi nebo ne.kdyz se nelibi,odtahnete za vasimi " bratry " pokud nejake mate.zaslibena zeme vola.

0 hlasů

..."slovanský bratr" se nepíše s velkým písmenem. To si asi pletete s ruštinou a příspěvek mi připadá přiléhavý

0 hlasů

doufam,ze mi dovolite v zajmu svobody slova psat Slovansky jak ja chci.ja zde taky nekritizuji soudruhy,kteri pisi zid s velkym z.

0 hlasů

Ještě jsou okupanti US a vrazi z NATO odporní a špiny co vraždí nevinné! Jako vrah Busch a dále pedofilní magor Bill a ta jeho děvka a nula Hilari! Co okupovali Syrii a dále Irák a zabili nevinné lidi jako v Bělehradě ,kde i v televizi bylo zabito 16 lidí! A s pomocí vlez do prdele šulina Havla vylhaného odporného slizkého a čuráckého ničemi s mozkem psa a ožrana a jeho vymaštěným mozkem a chartou chcaní do díry a sraní a práskání jako estebák s knírem práskač Karel Sabina žaba čurácká!

1 hlas

Však rusové nejspíš neútočili, jen onen malware byl vytvořen pomocí volně dostupného nástroje, který má i ruskou lokalizaci. A ten byl kompilován v Borland/Delphi 3.0 (informace Frauenhoferova institutu) a Borland sídlí v Austinu, USA. Přesto nikoho nenapadne obviňovat američany, že nástroj k vytvoření viru vznikl za pomoci jejich programovacího jazyka. Nějaké pako rosleslalo do nemocnic mail, jehož přílohou byl soubor, který počítače infikoval. To že klikači kliknou na všechno, kde se dá čekat nahatá ženská je jen výsledkem a tím tento malware nejspíš vpustili do systému. Frauenhoferův institut také popsal infekci z pirátské kopie Adobe Illustratoru...Je nasnadě, že instalátor tohoto malware je součástí spousty dalších keygenerátorů, cracků a pirátského software všeobecně. Tento malware údajně detekuje většina antivirů, ale věrohodnost toho tvrzení jsem nijak neověřoval. Takže suma sumarum - nejspíš neútočil cíleně vir, ale nějaký pisálek mailů, který malware (mimochodem dost špatně napsaný) využil.
Nemám nejmenší důvod adorovat Rusy, ale hlavně by si všichni klikači na cokoli měli uvědomit, že právě kliknutí na přílohu mailu o které nemají nejmenší ponětí co obsahuje je jedním z nejčastějších způsobů "zavirování" počítačů.

4 hlasy

Trochu si to upravte, ale Borland opravdu nesidli v Austinu.

1 hlas

Vedení firmy sídlí v 8303 N. Mopac Expressway
Austin, TX 78759-8374, Texas

4 hlasy

Děkuji za věcnou a neagresivní odpověď. Zdá se, že víte o čem mluvíte a jsem ochoten to akceptovat. Pouze mi není jasné, proč několik nemocnic! najednou a v této době a letiště - tedy strategické a měkké cíle. To přece nevypadá na nějakého náhodného puberťáka, jak se to snažíte vysvětlit.

2 hlasy

No jo, ajťák od roku 1990... Asi si nerozumíme, ty maily (pokud to byly maily, způsobů šíření může být víc) zřejmě někdo cíleně rozesílá. Puberťák to může být, ale spíš asi ne. Jen jsem chtě poukázat na to, že viník se dá hledat kdekoli. Ruští hackeři (a jen mimochodem, ten nástroj v němž malware vznikl nevytvořili hackeři) asi vůbec netuší že existuje nějaká Olomouc nebo Pardubice s nemocnicí: Hackeři ať už ruští, čínští nebo američtí (ano i tam existují a dokonce taky se státní podporou) by rozhodně podnikli útok daleko sofistikovaněji.

4 hlasy

Ještě jednou díky za vysvětlení a myslím si, že takto by měla konverzace probíhat. Přesto mi není jasné,jak je možné napadat nemocnice a nevědět o tom. Ale zřejmě to je problém mé neznalosti materie.

0 hlasů

Nevysvětlil jsem to tak jasně, aby princip toho "útoku" byl srozumitelný i laikovi. Dám příklad - někdo vyrobí nůž. Já si ten nůž koupím nebo nějak jinak získám. Pomocí toho nože si vyřežu šíp a tím šípem někoho zastřelím. A výrobce toho nože nejenže na moji oběť neútočil, ale nejspíš by o mém činu neměl vůbec tušení. A analogicky je tím nožem SW (který je připisován ruským hackerům nejspíš proto, že někdo objevil jeho ruskojazyčnou mutaci a velice se mu to hodilo do krámu), šípem je ten vlastní "vir", který vystřelil ten, kdo ho přidal jako přílohu mailu a rozeslal do nemocnic, na letiště a bůhví kam ještě. A hlavně nikdo nemá tušení, kolik lidí a institucí tomuto "cílenému" útoku odolalo jen z toho prostého důvodu, že nebyli dost hloupí na to, aby přílohu mailu otevřeli. A jak už jsem psal dříve, hackeři by takto naivnímu "útoku" rozhodně nevěnovali čas. Počítqč tímto "virem" není nijak zásadně poškozen, při spuštění sám oznámí že MBR je poškozen a stačí jeden či dva jednoduché příkazy v příkazovém řádku na opravu MBR ze záložní kopie, kterou navíc "vir" sám vytvoří...

0 hlasů

pak jeste v Iraku, Afghanistanu, Libyi, Jugoslavii mnoho dalsich :-)))))
mistni rude vemeno je tu opet za imbecila :-)))))

2 hlasy

Pokud vím, Rusové vyhrožovali nám, ale to je vám asi jedno.

2 hlasy

s okrajinou vedou valku.proc ne napadnout je?dost ukrajincu zije v Rusku a za par babek budou hackovat koho si prejete.

2 hlasy

A já myslel, že to je občanská válka a Rusové s tím nemají nic společného

0 hlasů

jeden myslel a pokakal se,posral se.v donbasu ziji Rusove,ne nejaci zeleni muzici z marsu nebo semiti zidi.

0 hlasů

cumte vic do zrdcadla,ajnstajn.cha,cha,cha.salom.americani v afganistane zbombardovali tamni spital,pred lety.a vy nic,mesuge.

1 hlas

kunduz,afganistan.rijen 2015-soudruh tolerantni obama.

1 hlas

Ty ruske gurvy si nedaji pokoj.
A pak tady zase brnensky geroj Rozlil bude plakat, ze byly ruske smazky vylouceny z olympijskych her.

2 hlasy

To je za Nikulina, Koněva, za novou adresu.... Asi nikdo nepochybuje, že za tím jsou rusáci, ale přesto - to si vážně myslí, že je svět bude ctít, protože nemají zábrany v cestě za mocí?

5 hlasů

Ať je to kdokoliv tak bude-li vypátrán že chtěl paralyzovat nemocnice ,by měl být stíhán za pokus vraždy.

3 hlasy

Jestli on to spíš nebude klon viru Parity_Boot.B, známého už v roce 2006...

0 hlasů

to jim to ale trvalo :-))))

1 hlas

Je to jediné logické vysvětlení, rusáci mají po sejmutí Koněva motiv se pomstít. A je to přesně taková prasečine, které jsou schopni jenom oni.

4 hlasy

Logicke vysvetleni je jednoduche, moulo! Jak to vedet Pompeo, ze utoky jdou z Ruska, jeste pred tim nez o utocich na nejakou Olomouckou nemocnici sami jeste nevedeli. A honem chtel rozdavat sankce.

3 hlasy

Što ty dumaješ, tovarišč Rozlil?

2 hlasy

Tenhle rusky papousek nema co dumat. Ten jen opakuje slinty Lavorova:-)

3 hlasy

Jak to vedet Pompeo? Ty mluvit cesky, ty Ruska smazko?-)

1 hlas

On to je takový chudáček,česky zapomněl a rusky se ještě nenaučil.

0 hlasů

Soudruh ničema a vrah Pomper a Bolton! Koho budou chtít ted okupovat a napadnout! Naposled to byla Venezuela ale Maduro se dokázal vrahům ubránit a okupantům!

1 hlas

prepocitej si prosim IQ

6 hlasů

Ten má IQ záporné, jak dnešní velkoobchodní ceny ropy.

1 hlas

Tam není co počítat

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.