V Brně boural autobus, řidič nadýchal přes dvě promile

Domácí
7. 12. 2016 18:20
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Nehoda autobusu, dodávky a osobního vozu odpoledne zkomplikovala dopravu v Brně, zranila se při ní žena a dítě předškolního věku. Řidič autobusu nadýchal přes dvě promile. Na policejním webu to uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Nehoda se stala kolem půl druhé u autobusového nádraží Zvonařka. "Kolizi autobusu, osobního auta a dodávky nejvíce odnesla žena s dítětem předškolního věku, která řídila osobní vůz. Skončila i s dítětem v nemocnici," uvedl Šváb.

Jak uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková, mladou ženu záchranáři odvezli s vážným zraněním na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. "Dítě utrpělo středně těžká zranění, převezli jsme ho do dětské nemocnice," řekla Kropáčková.

Padesátiletý šofér autobusu vyvázl bez zranění. Nadýchal přes dvě promile alkoholu a putoval na odběr krve. Dopravní policisté nehodu stále vyšetřují. Žádají všechny svědky nehody, kteří ještě s policisty nemluvili, aby je kontaktovali prostřednictvím linky 158.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Pátrání po ztraceném chlapci má dobrý i dramatický konec. Byl možná unesen

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 16:29

Maláčovou nahradil v čele sociálních demokratů místopředseda Nedvěd

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:42
Andrej Babiš

Babiš se postavil proti financování Ukrajiny. Česko prý nebude za nic ručit

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:43

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV