Transparency International
V Česku roste vliv oligarchů, státní správa jim nedokáže čelit

23.01.2020 10:59

Důvodem propadu České republiky v mezinárodním indexu vnímání korupce jsou privatizace státu oligarchy, špatné fungování regulačních orgánů a nedostatečná transparentnost při zadávání veřejných zakázek a poskytování dotací. Novinářům to ve čtvrtek řekl ředitel české pobočky nevládní protikorupční organizace Transparency International David Ondráčka.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Milan SCHMID (2 hlasy) 23.01.2020 12:09

  NE ČESKU ASI NEJVÍCE ŠKODÍ POLITICI A JEJICH KAMARÁDI NA...

 • Milan SCHMID (2 hlasy) 23.01.2020 12:41

  DÍKY PRAVICI A ČSSD ZA SKVĚLÉ ZÁKONY !!!!!!!Když firma přidá...

 • aztek polni (2 hlasy) 23.01.2020 12:25

  JIm nejvíce škodí ti od roce 1989 a to dementní šulin Havel primitiv...

 • Vlastimil Styblo (1 hlas) 23.01.2020 16:13

  Jo, za nadšeného hýkání lůzy a socek. Já to té malé skupině přeju. A...

 • Vlastimil Styblo (1 hlas) 23.01.2020 16:16

  Protože to společnost aneb ti, kterým tak rádi říkáte slušní lidé,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Za povšimnutí stojí kdo Ondráčkovu TI platí. Je to ČSSD z daní občanů. Z 9 milionů platí 3 miliony ministerstvo zahraničí (Petříček) a dále MV (Hamáček) a MPSV (Maláčová) u dvou posledních se ani nepíše kolik dávají aby se nakonec neukázalo, že dají dohromady celých 9 mil., a že TI je vlastně politická úderná "četa" ČSSD proti Babišovi.

0 hlasů

atzek babišovský- lejno v koblize

0 hlasů

to je horší umístění než v tabulce národů podle IQ pro židy.tam skončila ta pakáž až 41.chá,chá,chá.šalóm.

0 hlasů

TI to snad opsala ze začátku dvacátých let v ČSR, hahaha! Tam to bylo to samé, jakmile skončil Habsburk, začali Češi krást jako utržení. Třicet šest let po pádu Habsburků došla velmi bohatému státu šťáva - bylo rozkradeno to, co se třista let budovalo. Na majetku sudetských Němců jakožto válečných reparacích ČSR se napakovali zase jen někteří, stát z toho měl minimum. V roce 1947 bylo během jediného roku zničeno státní správou, aneb zase českými zloději všechno, co padesát let budoval Baťa, viz hlášení Hugo Vavrečkovi Antonínu do Brazílie. Během tří let rozkradl Beneš s komunisty po II, světová válce majetky Němcům, Čechům, jedno komu a národ nadšeně hýkal.
Po Velké válce Beneš s Masárikem okradli šlechtu i Němce, Masárikovu starou přistihla dokonce majitelka kožichu, co měla Masáriková na sobě. Nebát se si nakrást, jak říkával "Tatíček."

Nepotřebuju deset milionů na provoz, abych tohle napsal. Spíš je za ty prachy divné, že si ti blbci a netáhla, co nikde nikdy nedělala, nedokázali zjistit, že veřejné zakázky jsou zmanipulované jedna vedle druhé. Kdyby byli u nějaké takové akce, asi by jim spadly brady až na zem, volům. Jenže to by museli napřed něco dělat a být v praxi.

0 hlasů

Nezisková nevládní organizace má poukazovat na korupci.
Zvrhlo se to jen na démonizaci premiéra Babiše. Po udání od
Pirátu poslali EK i své podklady jeho možného střetu zájmů,
které se ale nenaplnili v reálném zneužití svého postavení.
Podněty TI mohou být vedeny i jinými zájmy. Jde samozřejmě
o peníze. Na darech a příspěvcích získala milióny, od desítek
firem, subjektů i státních institucí, jakož i od OLAF (!).
Je tu i osobní subjektivní zášť samotného Ondráčka k Babišovi
Většina občanů jej oceňuje jak uspěl v soukromé sféře i politice.
On ví, se stížnosti uspějé v bruselském molochu laiků,než v Česku.
To si zástupce české pobočky mezinárodní organizace nemůže
ale dovolit. Snižuje tím vážnost důvěryhodnost celé instituce,
kazí pověst Česka, na základě neprokázaných dojmněnek
Měl by upozorňovat a řešil skutečnou nestoudnou obrovskou
korupci, klientelismus, střety zájmů, utajené vlastníky aj., kde
jde o sta miliardy. Neplní tedy zadané poslání ani své povinnosti
Ondráčkova rétorika vůči Babišovi je za hranou, nepřiměřená
až lživá, není objektivní, prospívá tím opozici. To je nepřípustné.
Nezmiňuje se totiž o jejich podílu na marasmu z minulosti, ani
o šibalech typu podvodníka Bakaly. Nezmínil se o podobných
nedostatcích v ostatních členských zemí EU, např. Itálie. Vůbec
nenastiňuje vhodná opatření k nápravě. Jen útočí na Babiše a
chválí nátlakové akce za jeho odstranění mimo polickou soutěž.

1 hlas

Když to hodnotil slovutný David Ondráčka, tak to jó, to bude objektivní pravda...

0 hlasů

No to je taková obecná pravda, které ale uchází jedna podstatná věc: TI vůbec nezajímá dlouhodobě neřešená nevymahatelnost práva.
Já vám řeknu, jak to možná je: tihleti šašci, říkající si TI, mají za úkol vytvářet dojem, že se v ČR bojuje s kradením, ale nedivili bych se ani za nehet, kdyby to bylo jenom krytí zlodějů. Debilněji jejich práce totiž dělat nejde a je to poslední stádium napomáhání zlodějům, pak už je přímá spolupráce. Ryba smrdí od hlavy: není společenská objednávka a:
- nejsou zákony a není snaha je vytvořit
- nikdo do toho nepůjde za almužnu, kterou mu stát platí
- všichni jsou spokojeni, každý dostane svoje všimné za držení kušny - takže není-li žalobce, není ani soudce.

0 hlasů

Ten chudák asi 30 let spal ve skále a probudil se až nyní. Kde byl,když dementní šulin Havel špina a chudák vykrádal krámy ten řeznický pes a bachod plný konaků primitiv a špína lidská...

0 hlasů

co na to bureš?

0 hlasů

Po něm nezůstají alespon sekery narozdíl od žaby práskačky STB ašpiny s bachorem plný konaků. A jeho vylízaný mozek a ty jeho projevy z 1.A mongoidní naše země nevskvéta pro imbecili typu jeho Figurky za nichž se většina lidí stydí...

0 hlasů

Malá skupina jednotlivců se zmocnila velké části českého národního majetku.Skoro jako v Rusku, s přihlédnutím k velikosti tohoto majetku.

1 hlas

Jo, za nadšeného hýkání lůzy a socek. Já to té malé skupině přeju. A tomu debilnímu zbytku ještě víc. Podívejte se, kolik holých zadelí brání i tady na diskusi Babiše. Debilové se škubou jako slepice, nádherně, nez odporu. Před týdnem jsem ale škubal bažanta, čtyři minuty a byl bez peří, kůže, hlavy a hnát. Další minuta a byl vyvržený. To jsou ti bažanti něco jako Češi. Tupé stvoření, která na honu přiběhne k myslivci, ten ho načutne do vzduchu a prásk, druhý ho odstřelí.

1 hlas

Jojo a žijou z toho a ted tady vykřikují na jiné a sami vykradli krámy jako soudruh dementní Havel šilin a špina lidská a chudák!

0 hlasů

DÍKY PRAVICI A ČSSD ZA SKVĚLÉ ZÁKONY !!!!!!!Když firma přidá zaměstnanci 2500 Kč, její náklady jsou 3345 Kč a zaměstnanec uvidí čistého 1729 Kč. Stát dostane přidáno 1616 Kč. Když zaměstnanec ty peníze utratí za zboží s 21% DPH, pak stát dostane ještě dalších 360 Kč. Stát dostává přidáno víc než zaměstnanec

2 hlasy

V dějepise jsme se učili, že feudálové byli vydřiduši, z lidu prostého ždímali desátek ode všeho... A byli zlí a kdesi cosi. Podívejte se na daně dnes. Zlatí feudálové, kudla!

1 hlas

NE ČESKU ASI NEJVÍCE ŠKODÍ POLITICI A JEJICH KAMARÁDI NA MINISTERSTVECH NAPOJENÝCH NA TUNEL PARTY KÁMOŠŮ TĚCH TO LIDÍ ???JUSTIČNÍ A POLICEJNÍ MAFIE TO NEŘEŠÍ NEBO NECHCE ŘEŠIT PROČ ???

2 hlasy

Protože to společnost aneb ti, kterým tak rádi říkáte slušní lidé, nechce. Nechce silnou policii, nechce systém padni komu padni, hlava nehlava. Tolik mst v kriminálech nemáme a nikdy mít nebudeme, aby to postihlo chování české společnosti třicet let po rrrrevoluci. Musíme počkat, než to vyhnije samo. Ještě dvě generace nejméně.

1 hlas

Hlavně to nevyhnije dokud nepotrestáme zločiny souhruha dementního šulina Havla. Zločiny jenž fekál a špina napáchala mají hodnoty 2 bilionů a těch jeho Kocábů a Horačků. Nše země nevskvétá šulin odporný rezavý fekál...

0 hlasů

JIm nejvíce škodí ti od roce 1989 a to dementní šulin Havel primitiv a ožran! A ty jeho danové uniky s Rumlem a Křižanem. A vykradenés miliardy špíny narezlé s Kocábem a Horáčkem!

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.