Iniciativa
V Česku vznikla Síť pro ochranu demokracie, sdružuje padesátku expertů

22.06.2020 17:30

V Česku vznikla iniciativa Síť pro ochranu demokracie, kterou koordinuje organizace Rekonstrukce státu. Aktuálně ji tvoří více než 60 organizací a přibližně 50 expertů. Jejich úkolem je sledovat a vyhodnocovat hrozby pro demokracii v osmi klíčových oblastech a případně navrhovat řešení.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Zdeněk Šmerda (9 hlasů) 22.06.2020 18:15

  Zajímavé osobnosti nám ohlídají demokracii, což je dobře. Snad to...

 • Honza Hloupý (7 hlasů) 22.06.2020 18:23

  Udávat se nemá, ale hlásit se to musí.

 • František Kytnar (7 hlasů) 22.06.2020 18:41

  Zase samozvasní cenzoři, co cítí nový cecek ze státních peněz. Jděte...

 • Ovocenka - (6 hlasů) 22.06.2020 17:38

  Tývago, takže vzniká nějaká liga Strážců, který se budou vzájemně...

 • tyden tyden (5 hlasů) 23.06.2020 04:55

  zivotni zkusenost mi rika, cim vic maji plnou hu*bu demokracie, tim...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Milion pivek za demokracii - sraz dnes v 16:00 u Smichovskeho pivovaru .

0 hlasů

CO DODAL LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽI A NENÁVISTÍ A TO JE PŘESNĚ BABIŠOVO HNUTÍ A SPD !!! VY JSTE NICKY NIC VÍC NEBO JSTE BYLI POSKOCI ALKOHOLIKA A ČLOVĚKA CO PŘIVEDL TENTO STÁT NA BUBEN !!ON TOTIŽ TEN ŠAŠEK CO JEZDIL OŽRALY NA HRADĚ NA KOLOBĚŽCE PODEPSAL VŠECHNY ZÁKONY A TY UMOŽNILI BEZTRESTNĚ ROZKRÁST ROZPRODAT A VYTUNELOVAT TENTO STÁT ??? MOŽNÁ ŽE NĚKTEŘÍ SNÍH MU ŘÍDILI DOPRAVU NA HRADĚ ABY OŽRALÝ NĚKDE NENABOURAL ??KDO VI ?

2 hlasy

Není aztek polni vaše druhá verze?

2 hlasy

CO DODAL LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽI A NENÁVISTÍ A TO JE PŘESNĚ BABIŠOVO HNUTÍ A SPD !!! VY JSTE NICKY NIC VÍC NEBO JSTE BYLI POSKOCI ALKOHOLIKA A ČLOVĚKA CO PŘIVEDL TENTO STÁT NA BUBEN !!ON TOTIŽ TEN ŠAŠEK CO JEZDIL OŽRALY NA HRADĚ NA KOLOBĚŽCE PODEPSAL VŠECHNY ZÁKONY A TY UMOŽNILI BEZTRESTNĚ ROZKRÁST ROZPRODAT A VYTUNELOVAT TENTO STÁT ??? MOŽNÁ ŽE NĚKTEŘÍ SNÍH MU ŘÍDILI DOPRAVU NA HRADĚ ABY OŽRALÝ NĚKDE NENABOURAL ??KDO VI ?

1 hlas

CO DODAL LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽI A NENÁVISTÍ A TO JE PŘESNĚ BABIŠOVO HNUTÍ A SPD !!! VY JSTE NICKY NIC VÍC NEBO JSTE BYLI POSKOCI ALKOHOLIKA A ČLOVĚKA CO PŘIVEDL TENTO STÁT NA BUBEN !!ON TOTIŽ TEN ŠAŠEK CO JEZDIL OŽRALY NA HRADĚ NA KOLOBĚŽCE PODEPSAL VŠECHNY ZÁKONY A TY UMOŽNILI BEZTRESTNĚ ROZKRÁST ROZPRODAT A VYTUNELOVAT TENTO STÁT ??? MOŽNÁ ŽE NĚKTEŘÍ SNÍH MU ŘÍDILI DOPRAVU NA HRADĚ ABY OŽRALÝ NĚKDE NENABOURAL ??KDO VI ?

2 hlasy

TAK KTEŘÍ TAM JSOU URČITĚ TI CO ROZEŠTVÁVAJÍ NÁROD A LEZOU MERKLOVÉ DO ZA.KU !!?? FIALA,KALOUSEK,NOVOTNY,DIENSBÍR,,UŽENYA,PITHART, - ŠOJDROVÁ, KNÍŽE A DALŠÍ NICKY NE ??

1 hlas

Demokracii je třeba neustále bránit a bojovat za ní, ale taková jaká tu byla od roku 1989 a pak od 1993 , tak takovou tu doopravdy nechceme, slovo demokracie bylo zneužito a nahrazeno slovy ukradni co můžeš, nic se ti nestane. Parlamentní demokracie je dobrá, pokud jsou tam i dobří a slušní a poctiví politici, ale ti u nás v podstatě nejsou a těch pár co tam je to má velice těžké a tato demokracie byla zneužita a zrazena a důvěra v ní už tu není. Takže boj za tuto demokracii je boj z větrnými mlýny, nejsou tu politici co by jí mohli vzkřísit. Takže je třeba začít s jinou demokracií a to s demokracií blíže k lidem a tou je Přímá demokracie, tu občané řídí a ne pár zvolených z nabídky, která nabízí velmi málo slušných lidí a tak je třeba politiky hlídat a i vyhazovat a nechat jim zaplatit škody co způsobili. Výmluva že pak nemají svobodu v rozhodování je jen trik k imunitě a zlodějnám, je to jako doma, tam taky nevykrádáte svou rodinu, svou polovičku a děti, takže stát je rodina a my tu zlodějské politiky nechceme a proto volíme Přímou demokracii s plnou odpovědností a odvolatelností politiků.

3 hlasy

BÍLÍ LIDÉ, TADY JE 10 POŽADAVKŮ OD VŮDCŮ BLACK LIVES MATTER

Spoluzakladatelka organizace Black Lives Matter, Charlotte Helmová si dovolila napsat seznam příkazů pro bělochy o tom, co všechny chtějí a co se má podle ní změnit. Už za to zaslouží pořádně přes hubu.

Má za to, že jim máme odevzdat majetky. Ekonomické přesuny by mohly prý napravit křivdy. Tak to je fajn. Odevzdáme jim majetky, vypadneme z vědeckých a jiných důležitých míst a necháme je velet. Třeba to bude dobře, protože s jejich IQ skončíme bez majetku všichni a až zničí námi odevzdané majetky, budeme se hádat o větve na stromě. Je jich víc, tak běloch dostane na budku, protože hrubé síle nelze vzdorovat jinak než silou a tu jsme jim nechali. Skláníme svoje pitomé hlavy, olizujeme odporné boty a lezeme černým do zadku.

Předkládají nám například tyto požadavky:

Krásný požadavek – bílí lidé pokud nemáte žádné potomky, převeďte vaše nemovitost pro černé nebo hnědé rodiny.

Další požadavek – bílí lidé musí vynahradit finanční ztrátu za svůj altruismus v důsledku privilegií bílých.

Požadavek, co mne vytočil – bílí lidé, pokud zdědíte majetek, který hodláte prodat, dejte ho černé nebo hnědé rodině. Ty peníze jste povinni vydělat nějakým jiným způsobem pro privilegované bílé.

Požadavek, co mne pobavil – jste developer nebo skutečný majitel vícegeneračních bytů, postavte udržitelný komplex v černém nebo hnědém sousedství a nechte v něm černé a hnědé lidi žít zdarma.


Požadavek, co mě naštval – bílí lidé, pokud si můžete dovolit zmenšit velikost, vzdejte se domu, který vlastníte, pro černé nebo hnědé rodiny.

Další z požadavků Helmové – bílí lidé, pokud někdo z vás, který hodlá přenechat svůj majetek rasistickým kreténům, změňte svou poslední vůli a odevzdejte svůj majetek černé nebo hnědé rodině.

Na závěr nám vůdkyně sdělila, že jsou trénovaní marxisté a vybudují hnutí pro černé lidi. Už jsem psala, že chtějí zavádět komunismus, ale podle sebe. Tohle bude další otrokářská společnost. Až zaplaví černoši Evropu, tak budeme vědět, že to, co se děje v Americe, bude se dít i tady.

https://pravyprostor.cz/bili-lide-tady-je-10-pozadavku-od-vudcu-black-lives-matter/
------
Z BLOGU VOX POPULI: “JE TO VÁLKA” ŘÍKÁ O SITUACI V NĚMECKU POLICISTA, KTERÝ ZASAHOVAL VE STUTTGARTU (VIDEO)

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-je-to-valka-rika-o-situaci-v-nemecku-policista-ktery-zasahoval-ve-stuttgartu-video/#comments
------
Gender ideologie LGBT představuje možná větší nebezpečí než komunistická ideologie

https://www.euportal.cz/Articles/42790-gender-ideologie-lgbt-predstavuje-mozna-vetsi-nebezpeci-nez-komunisticka-ideologie.aspx
------
Belgie: Konzervativní novinář ohrožený muslimy kvůli zpravodajskému článku…”chceš, abych tě šu.kal?” vyhrožují mu

https://ceskoaktualne.cz/2020/06/kontroverzni-zpravy/belgie-konzervativni-novinar-ohrozeny-muslimy-kvuli-zpravodajskemu-clanku-chces-abych-te-sukal-vyhrozuji-mu/
------
Lékařka z řeckého tábora: Děti mají svrab. Ženy spí v plenách, bojí se znásilnění

https://ceskoaktualne.cz/2020/06/video/lekarka-z-reckeho-tabora-deti-maji-svrab-zeny-spi-v-plenach-boji-se-znasilneni/

CZEXIT

2 hlasy

Potřebujeme využít intelektuální potenciál a rozvíjet společnost a státnost. O tom nemůže být sporu. Vývoj ovšem nemůže stát jen na subjektivních názorech nebo formálních požadavcích, ale je nezbytné hledat účinná řešení problémů. Ani většina nemusí mít pravdu. K tomu potřebujeme objektivní poznání, vzdělanost a vědu, a i pro to by demokracie měla vytvářet podmínky.

1 hlas

zivotni zkusenost mi rika, cim vic maji plnou hu*bu demokracie, tim vic to bude o sektarstvi a bonzactvi.
50 expertu se samo ustavilo a budou se vzajeme poplacavat po zadech....
vic vedet nechci, pachne to na sto honu :-))))))

5 hlasů

Mé životní zkušenosti jsou rovněž na pochybách.Jistě budou plni nadšení,jako po revoluci,pak to nějak vyprchá bude se zase jenom žvanit o ničem.

1 hlas

ja bych tu sit spiš hodil na ně a odvezl do Bohnic a nechal je pozorovat Tato povyšena pražska elita je totiž drza mysli si ,že je neomylna a pohrda diskusi a argumenty

3 hlasy

Diskutovat např. s komunisty a pod. je dávno přežité. To už zde bylo a výsledek se v r.1948 i po r. 1989 dostavil. Ti se musí všemi prostředky jen likvidovat.
Demokracie sice bezchybně nefunguje skoro nikde na světě, lze jen usilovat o její vylepšování a zachování do doby, než jí postupně nahradí systém, který snad po ní jednou přijde. Je to jediná šance lidstva jak se vyhnout válkám. A k tomu je ta síť, která vznikla určitě užitečná. Návraty k polodiktátorům jako je Orbán, Putin, Trump a pod. je krok nazpět, to všechno už tady bylo a zkrachovalo to. Nelze najít ideál (Okamůra, Trikolóra, ANO - to jsou pouze strany, které manipulativně ovlivňují voliče aby si demokracii ukradly pro sebe), jediné možné je jít cestou postupného zlepšení současné demokracie i když po malých krůčcích.

1 hlas

Jako intelektuál se domníváte, že silou slova zlepšíte svět
a dokonce zabráníte válce. Té už zabrání nová zmoudřelá
Evropa co se sjednotila. Demokracie si žádá politické spektrum :
od levice se sociálním cítěním co zaručí slušné mzdy, střed co
reaguje na potřeby obyčejných lidí a pravice co
háji zájmy podnikatelů.
Vy jste příznivcem pravice, asi volič ODS a ostatní zatracujete.
Takoví lidé ale podkopávají tu pravou demokracii. Ta se
zlepší až lidé ve vysoké politice přestanou hájit jen své sobecké
zájmy, utočit na své konkurenty a budou myslet hlavně na celek.
Ne tedy arogantní autoritářský způsob, který zvolili Piráti, či
Senátoři, či dokonce nedokonalí europoslanci, kteří nejsou žádný
výkvět Evropy. Vychovat je, to by mohl být úkol podobných sdružení.
Raději se zabývají imaginárními "vyššími hodnotami", než
člověkem a jeho obavami

0 hlasů

Odkud to víte ? 😲

1 hlas

Celej jejich spolek na ochranu demokracie je tak podezrely, ze radsi uz nebudu davat nikam zadny prispevky. Jeste aby me sankcovali a sebrali mi tu malou chatu co mam.

2 hlasy

Aztek zatal pesticku a ozvalo se marsalske prdnuti:-)

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/sochy-konevu-zizkov-festival-landscape.A200622_093317_praha-zpravy_rsr

3 hlasy

Zase samozvasní cenzoři, co cítí nový cecek ze státních peněz. Jděte do hajzlu, nikdo vás nepotřebuje . Demokrecie buďto je, nebo neni a nepotřebuje ochranu od nějakých vyčůraných havlošmejdů.

7 hlasů

daleko lepsi by bylo zalozit poradnou konzervativni partaj mirneho pokroku v mezich ZAKONA.tedy zadne niceni a odvoz umeni,nepovolene demonstrace a svoboda SLOVA.bez obav se vyjadrit a neztratit praci.proti rusitelum tvrde zakrocit.

4 hlasy

Prostě to chce „Vůdce“,co ? 😛

1 hlas

V Česku vznikla Síť pro ochranu demokracie, sdružuje padesátku expertů.........................kuwa,vy howada a kdo je platí?zase daňoví poplatníci,ach ,jo

3 hlasy

Zajímavé osobnosti nám ohlídají demokracii, což je dobře.
Snad to nebude formou nátlaku jako u chvilkařů či lobbování
Pirátů proti českému premiérovi. Jeden z bodu
jsou nezávislost
media a svoboda projevu. Dle tupého Bruselu u náš lživě špatné.
V Česku máme konečně svobodu projevu, jen média se dělí:
- provládní, co by nejraději likvidovali, např. Dnes
- nezávislé, co hanobí jako dezinformační, jako PL
- protivládní, které svojí neobjektivní zaujatosti hodně
lidí štou, např. Forum24, Šídlovo Šťastné pondělí.
Záleží na kvalitě novináře a vlastníka, např. podvodníka Bakalu.


a

9 hlasů

Takže taková kapitalisticko-demokratická StB. Záhy bude jistě proveden nábor agentů a udavačů. To, že je máme v parlamentu i EU parlamentu zřejmě nestačí.

2 hlasy

Udávat se nemá, ale hlásit se to musí.

7 hlasů

Quis custodiet ipsos custodes? Věčně aktuální otázka.

4 hlasy

Oni sami.Jako vždy.

0 hlasů

Tývago, takže vzniká nějaká liga Strážců, který se budou vzájemně varovat a chválit, jak tu demokracii hlídaj. No, jen jestli ty jejich výstupy budou žrát taky média:-)

6 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 18/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.