V Hlavici na Liberecku hořel bývalý kravín

Domácí
14. 7. 2018 20:08
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Do Hlavice na Liberecku vyjížděli v sobotu odpoledne hasiči k požáru v části areálu bývalého kravína. Oheň zachvátil objekt, v němž bylo uskladněné seno a sláma, hasiči se snažili zabránit tomu, aby se oheň rozšířil na další budovy. Oheň se v podvečer podařilo lokalizovat, na místě zůstala jedna jednotka. Řekl to řídicí důstojník libereckých hasičů Milan Zobač.

"Bylo to předáno jednotce SDH Všelibice k dohoření. To znamená, že ta sláma postupně vyhoří a cílem jednotky je ochránit nezasaženou část objektu. Předpoklad toho dohořívání je několik dní," řekl Zobač. Hořela podle něj stará sláma v nevyužívaném objektu, ohněm byla zasažena plocha zhruba deset krát dvacet metrů. "Příčiny jsou v šetření," dodal. Areál byl prázdný, zvířata v něm nebyla. Škody jsou podle hasičů minimální.

Podle krajské policejní mluvčí byl požár na operační středisko ohlášen ve 13.47. "Kvůli požáru byl na místě omezen provoz na silnici třetí třídy, stáli tam hasiči," dodala Sochorová.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Kubeš Slavomír

Další čtení

Hraboš polní

Jak se počítají hraboši? Podle východů z nor. Ubylo jich, ale nebezpečí trvá

Domácí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Řidič kamionu převážel eura za miliony. Dopadli ho celníci. Přišel o ně a mlčí

Domácí
9. 5. 2025
Zásah hasičů v Čeladné na Frýdecko-Místecku, kde se podle prvotních informací propadl strop v Hotelu Zámeček, 9. května 2025.

Pod zříceným stropem v hotelu už psi nikoho nenašli. Byla to rána

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ