Soud v Johannesburgu po mnoha odkladech začal projednávat kauzu, ve které je Radovan Krejčíř spoluobžalován z podílu na více než tři roky staré vraždě libanonského dealera drog Sama Issy. Krejčíř odmítl vypovídat a požádal o tlumočníka. Prohlášení, že cítí být nevinen, učinil soudce za něj, stejně jako za další obžalované, kteří se také odmítli vyjádřit. Jednání má pokračovat 22. února, napsal portál news24.com.
Krejčíř nyní čelí obžalobě spolu s dalšími třemi osobami. Obvinění proti pátému původně obžalovanému muži z Bulharska bylo bez vysvětlení důvodů staženo. Jihoafrická média spekulují, že dotyčný uzavřel dohodu s prokuraturou a bude svědčit proti ostatním.
Issa byl původně považován za Krejčířova pobočníka a podle prokurátora zemřel v říjnu 2013 proto, že mu Krejčíř nechtěl vrátit peníze. Soud kvůli této vraždě se opakovaně odsouval; někteří jihoafričtí novináři sledující kauzu napočítali čtyři desítky odkladů. Obžaloba tvrdí, že za průtahy může Krejčíř, který měl údajně problémy se zajištěním obhájce.
Krejčíř si v Jihoafrické republice již odpykává trest za únos a mučení a je obžalován ještě v několika jiných kauzách, včetně pokusu o útěk z vězení. O některých případech spojených s Krejčířem má soud jednat letos v dubnu. Týká se to i české žádosti o vydání Krejčíře do České republiky.
V ČR byl Krejčíř v nepřítomnosti pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5, za což dostal souhrnný trest 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka. Z Česka Krejčíř uprchl v roce 2005, když se mu podařil zmizet policii během domovní prohlídky.