V Jeseníku padl šestnáct let starý teplotní rekord

Domácí
30. 3. 2019 18:12
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V Jeseníku byl v sobotu překonán 16 let starý teplotní rekord. Meteorologové tam naměřili 18,5 stupně; v roce 2003 to bylo o půl stupně méně. Byla to zároveň nejvyšší teplota v Olomouckém kraji, řekl Roman Volný z ostravského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Šlo zároveň o jediný překonaný teplotní rekord v České republice.

"Teplota se v kraji většinou pohybovala mezi 16 až 18,5 stupni. Například v Přerově bylo naměřeno 17,7 stupně a v Olomouci rovných 18 stupňů," uvedl meteorolog.

Vysoké teploty očekávají meteorologové v Olomouckém kraji také v neděli, pohybovat se mají v rozmezí od 17 do 20 stupňů. Rekord však zřejmě nepadne. "Rekordy obzvlášť v Olomouckém kraji se pro tento den pohybují až někde mezi 22 až 23 stupni. Dvacítka může být někde překročena, ale spíše nijak výrazně," doplnil Volný.

Podle Blanky Gvoždíkové z ČHMÚ dnes padl na stanicích, které měří déle než 30 let, jediný teplotní rekord, a to v Jeseníku. Vůbec nejvyšší teplotu dnes teploměr ukázal na stanici Otice na Opavsku, 19,3 stupně Celsia.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Peřina Luděk

Další čtení

V pražských Letňanech začíná stavební veletrh For Arch, bude trvat do soboty

Domácí
16. 9. 2025
ilustrační foto

Pěšky do školy! V Česku začala tradiční výzva pro školy, školáky i rodiče

Domácí
15. 9. 2025
ilustrační foto

Provozovatelé elektrokoloběžek to nevzdávají. Chtějí jednat o svém zákazu

Domácí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 14:13

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ