Víkend bude chladný. Teploměr ukáže až minus deset

Domácí
19. 1. 2011 12:03
Do Česka se vrací zima (ilustrační foto).
Do Česka se vrací zima (ilustrační foto).

Po nezvyklém lednovém oteplení čeká od středy Českou republiku studené počasí. Chladný vzduch k nám bude proudit od severozápadu a přinese teploty mezi -2 až 2 stupni Celsia. O víkendu bude až minus deset.

Dnes může místy sněžit, meteorologové varují před ledovkou a náledím. Informoval o tom Český hydrometeorologický úřad.

Ani během čtvrtka se teploty nepřehoupnou přes 2 stupně Celsia, noční teploty klesnou čtyři stupně pod nulu. Víkendové teploty půjdou ještě níž. Přes den můžeme očekávat  -5 až 0 stupňů Celsia, v noci pak až -10 stupňů.

Nečekaná obleva, která spolu s intenzivním deštěm způsobila záplavy v Plzeňském, Ústeckém, Karlovarském i Středočeském kraji, trvala více než týden. Voda však nenapáchala větší škody a hladiny řek již zvolna klesají. V současné době platí povodňové stupně ještě na dolním Labi a dolní Ohři, v povodí Berounky, Sázavy, Lužnice, dolní Vltavy, na Svratce, Dyji a horní Moravě. Nejvyšší povodňový stupeň - ohrožení přitom je na Labi v Ústí nad Labem a v Děčíně.

Další čtení

Druhý cizí jazyk bude v ZŠ povinně volitelný, nikoliv povinný, rozhodl Plaga

Domácí
9. 6. 2026
Bývalý hotel Škoda, za minulého režimu jeden ze tří nejznámějších hotelů v Plzni, projde od července rozsáhlou rekonstrukcí za 200 milionů korun. Zchátralý objekt, který od roku 2000 do letošního května sloužil jako ubytovna, se promění do poloviny roku 2028 na moderní čtyřhvězdičkový hotel s 200 lůžky.

Chátrající bývalý hotel Škoda v Plzni, do letoška ubytovna, se změní na hotel

Domácí
9. 6. 2026
ilustrační foto

Odborníci: Nelegální obchod s tabákem představuje problém i pro bezpečnost

Domácí
9. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ