Boj za levné pivo
Vít Bárta přestane pít plzeňské pivo, protože je "drahé"

24.02.2013 16:14 Původní zpráva

Po kritice drahých potravin z výroby společnosti Agrofert Andreje Babiše se poslanec a šéf Věcí veřejných Vít Bárta rozhodl obout do Plzeňského Prazdroje. Nelíbí se mu, že pivo je v České republice dražší než v sousedním Německu. Bárta chce prosadit změnu zákona o významné tržní síle a snížit tak cenu tohoto nápoje. Dokud se mu to nepodaří, nedá si prý plzeňského piva ani kapku.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Eva Adamová (6 hlasů) 24.02.2013 16:37

  Bárta přece pije drahá, těžká, francouzská vína, po kterých ani neví,...

 • Pavel Haraším (5 hlasů) 24.02.2013 17:56

  Plzeňské pivo jsme protunelovali zadarmo, tak si pravice s debilním...

 • Josef Lustig (4 hlasy) 24.02.2013 20:38

  Ty jsi kus kretena.

 • Jan Novák (4 hlasy) 24.02.2013 19:55

  maník si vezme jeptišku za ženu a když si ji vede domů Perlovou ulici...

 • o k (4 hlasy) 24.02.2013 17:54

  Vždy byl, je a zůstane navždy, populistický hlupák.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Srovnání cen zboží je ke vzteku. Raději tabulku uvnitř nevidět
http://vitbarta.cz/potraviny-zastavme-rust-cen/1143-srovnani-cen-zbozi-je-ke-vzteku-radeji-tabulku-uvnitr-nevidet.htm#.USTLUfKYGSo

0 hlasů

P.s. Navíc- největší korupce je PEAKE!!!

0 hlasů

No nevim, kritizovat jedinyho cloveka, kterej se tady postavil kmotrum, to umi snad jen volici CSSD

0 hlasů

velmi lacinný výkřik

1 hlas

Jen by mne zajímalo, jestli tento člověk je opravdu tak šílený populista nebo není opravdu normální...

3 hlasy

Prazdroj jsem pil od svých 16 let a vždy měl specifickou chuť,rozdílnou od ostatních piv,když si ho dám někde dnes(po 34 letech)je to pivo nečitelné a veskrze hnusné.Svoji specifickou chuť už dávno nemá,rodiné stříbro prodali postkomouši do cizých rukou a totálně je pokáleli..Nyní piju nejraději samozřejmě PIVO z malých pivovarů.Europivo je tak pro prasátka a vopice,jako Lustig(koko.)Smutná,Říha a podobné zjevy.....

2 hlasy

Wir verordnen, setzen und wollen mit dem Rat unserer Landschaft, daß forthin überall im Fürstentum Bayern sowohl auf dem lande wie auch in unseren Städten und Märkten, die kein besondere Ordnung dafür haben, von Michaeli bis Georgi ein Maß (bayerische = 1,069 Liter) oder ein Kopf (halbkugelförmiges Geschirr für Flüssigkeiten = nicht ganz eine Maß) Bier für nicht mehr als einen Pfennig Münchener Währung und von Georgi bis Michaeli die Maß für nicht mehr als zwei Pfennig derselben Währung, der Kopf für nicht mehr als drei Heller (Heller = gewöhnlich ein halber Pfennig) bei Androhung unten angeführter Strafe gegeben und ausgeschenkt werden soll. Wo aber einer nicht Märzen-, sondern anderes Bier brauen oder sonstwie haben würde, soll er es keineswegs höher als um einen Pfennig die Maß ausschenken und verkaufen. Ganz besonders wollen wir, daß forthin allenthalben in unseren Städten, Märkten und auf dem Lande zu keinem Bier mehr Stücke als allein Gersten, Hopfen und Wasser verwendet und gebraucht werden sollen. Wer diese unsere Anordnung wissentlich übertritt und nicht einhält, dem soll von seiner Gerichtsobrigkeit zur Strafe dieses Faß Bier, so oft es vorkommt, unnachsichtlich weggenommen werden. Wo jedoch ein Gauwirt von einem Bierbräu in unseren Städten, Märkten oder auf dem Lande einen, zwei oder drei Eimer (= enthält 60 Maß) Bier kauft und wieder ausschenkt an das gemeine Bauernvolk, soll ihm allein und sonst niemandem erlaubt und unverboten sein, die Maß oder den Kopf Bier um einen Heller teurer als oben vorgeschrieben ist, zu geben und auszuschenken.

Gegeben von Wilhelm IV.
Herzog in Bayern
am Georgitag zu Ingolstadt anno 1516

1 hlas

Mili cesky blbecku Duchacku, pivo se vari zasadne podle „Bayerisches Reinheitsgebot“ a nemecke pivo bylo vzdy tim o co se i ostatni pokouseli. A jestli chces neco blekotat, pak nezapomen ze ceske pivovary byl taky v nemeckem vlastnictvi nez je Cesi ukradli. Ty jsi si za bolsevika zvyknul pit to skazene pivo, protoze pro ceske hospodarstvi byla pasterizace moc draha. Duchacku, tys taky moc rozumu nepobral, nebyl tatinek u armady ?

0 hlasů

Pro boha ty jsi opravdu KLAUN,piš víc dummen Kopf bavíš nás...
Jinak tatínek byl opravdu u Wehrmacht,říkal,že takoví idioty ,by pohledal,zmiňoval se o Lustigovi,že to prý byl teplouš....

0 hlasů

Jo a Buzno,když už píšeš na Český server tak nepiš Tatarsky...ty chrochtadlo,schveinkerli...

0 hlasů

Jak se, prosím, pozná europivo? Vždy, když vidím tento pojem, zak mne zajímá, co tím diskutující myslí..

1 hlas

no to je s vama ale tezky ... ale zkusim to ... europivo se vari ve velkem (statisice hl), z extraktu, vetsinou treba jako 20 (a pak se redi na 10 a 12), pivovar vlastni nejaka nadnarodni skupina, ktera tomu poskytne patriny marketing, a perlicka nakonec - po letech "vareni" piva prijdou na to, ze ten chmel by tam prece jen bylo dobre davat, aspon trochu (vice viz strejda gugl a zadat europivo)

1 hlas

A Prazdroj se takto vaří? Na 20 a podobnou stupňovitost s následným ředním vaři v ČR jediný pivovar a věřte, z Plzně není. Máte pravdu, velmi často se třeba 12 vaří na původní stupňovitost cca 13, ale předvším proto, aby bylo možné mít finální stupňovitost vždy stejnou. z cca 13 na 12 bych za europivo nepovažoval.
Pokud budete za definici europiva považovat chuťové vlastnosti, hořkost, plnost, a porovnáte známe světové znaky a piva vařená v ČR, uvidíte, že všechna piva z ČR jsou úplně jinde (dokonce i Staropramen...)

0 hlasů

on by měl přestat chlastat vůbec!

1 hlas

To jsem zvědav co z toho mediálního klauna ještě vypadne za perly než skončí v propadlišti dějin.

2 hlasy

Mám pro něj jediné slovo - ubožák.

2 hlasy

Ať se ten slizkej Napoleon věnuje třeba urinoterapii.....pokud bych já přestal pít plzeň,tak jedině proto,protože ji dělaj také v Polsku a na Slovensku a já nevím,který ten patok zrovna dostanu.....nehledě na to,že je tu v současnosti tolik luxusních piv v malých pivovarech,že by malá lekcička těmhle gigamolochům neuškodila.Není to tak dlouho,co jsem se stavěl Na spilce přímo v plzeňském pivovaru.Jídlo nestravitelné,pivo naprosto nepitelné a obsluha byla důvodem k velmi rychlému odchodu.
Už za bolševika plzeň těžce zkoušela.....např.výrobou piva v Topolčanech,což bylo vydáváno také za plzeň.Že se nestydí......

3 hlasy

Omlouvám se, ale vy už jste někdy pil nějakou Plzeň z Polska nebo Slovenska? Pokud vím, v Polsku se jednu dobu vařila pro polský trhu, na Slovensku nikoliv.. (za bolševika nevím..)

0 hlasů

Takze chce dat retezcum pravo diktovat vyrobci cenu?? To jako nevidi co to u nas udelalo s potravinami? Probehlo i v televizi jak se vyjednava, bylo receno doslova "treba do toho naserte, ale hlavne at je to levnejsi" takze mame tady samej smejd a pro kvalitu abychom jezdily do zahranici. Jestli nekdo rekne ze prodava rohlik za 10,-kc tak ma retezec jit pro zbozi k jinymu vyrobci a ne mu diktovat at do toho melou tvrdy rohliky a tim si tak snizi cenu.

1 hlas

smejdy tu jdou proto, ze prisny komancsky normy zrusil modrobolsevik uz v 1991

0 hlasů

maník si vezme jeptišku za ženu a když si ji vede domů Perlovou ulici vidí jeptiška jak tam zrovna dopíchali a zákazník ženě dává pětistovku , manžel jí to vysvětlil že za to ta žena dostala peníze a jeptiška na to říká " za to nám duka vždy řekl - pán Bůh ti zaplať děvče.

4 hlasy

Tím jen shazujete sám sebe, politujte sám sebe.

1 hlas

Ty jsi kus kretena.

4 hlasy

Copak Plzeňské. To bylo drahé vždycky. Já podporuji svoji (nemalou) spotřebou místní pivovar a na obří Staropramen a Plzeň kteří pivo honí chemií z vysoka kašlu.

1 hlas

Jakou chemií?

0 hlasů

Nejsem fanoušek plzně, ale srovnávat ji se Staropramenem a ještě pronášet nepodložené soudy o honění chemií, to jste přestřelil...

2 hlasy

To nevadi, v Londyne dostanes Staropramen skoro v kazde londynske hospode. :)))Rikaji mu Starbeer.

1 hlas

Idiot od pohledu. Co je ale horší, že řada jiných idiotů mu na tenhle slizký populismus naskáče.. :(

1 hlas

Tenhle uplakánek se s tou svojí sebrankou podílel na všem,zvyšování daní atd.a jen aby se udržel ve vládě tak bude slibovat vše.

3 hlasy

V jaké vládě se má skřehota udržet?

1 hlas

Plzeňské pivo jsme protunelovali zadarmo, tak si pravice s debilním úředníčkem z ČNB narýsovalo prodej národního pokladu.

5 hlasů

Vždy byl, je a zůstane navždy, populistický hlupák.

4 hlasy

Nedoporučoval bych véčkařům, aby se rýpali v cenách potravin. Ale tohle není špatná informace. Svědčí to o tom, že nejvýhodnější bude stát se další spolkovou zemí Německa nebo rovnou Evropské Unie. Je nás málo a na lepší marže proto nikdy nedosahneme. Pilsner Urquell má vlastníky skutečně v JAR (a JAR vlastní zase Procter&Gamble...)
Když nás ODS s Klausem zprivatizovala na tu montážní halu Německa, měli bychom to stvrdit i de jure a bude Ruhe.

1 hlas

To si Nemci nemohou dovolit. Turci jim uz jednou snizili uroven na skolach a ted jeste Cesi ? .. to nejde

3 hlasy

...asi máte pravdu, navíc co třeba Šimurda - musel by psát "Ať žije paní kancléřka Andrea Merkelová!" německy. Ale na druhou stranu by nám zlevnil elektřinu náš Čez :)

0 hlasů

Angela. Andělka.

2 hlasy

díky. Snad si zvyknu...

0 hlasů

Plzeňské pivo je především hnusné....

2 hlasy

..ale teprve od te doby co ho vlastni Jihoafricani a ta na nej nemas :))))

3 hlasy

Bárta přece pije drahá, těžká, francouzská vína, po kterých ani neví, co blábolí. (Mám na mysli tu aférku s Kočí a s odposlechem)
Nevypadá, že by byl pivař, tak nám toho může naslibovat. :-))))

6 hlasů

Co je tohle zase za pitominu ?? Ja si v zahranici za € kupuji plzenskou dvanactku v plechovkach, za 75 centu €.

1 hlas

aaaaaa .... pan je fajnsmekr a znalec

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.