Vláda schválila ošetřovné 80 procent zpětně od 1. dubna

Domácí
17. 4. 2020 15:59
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Vláda na pátečním zasedání schválila navýšení ošetřovného na 80 procent denního základu příjmu zaměstnanců místo dosavadních 60, a to zpětně od 1. dubna. Na twitteru to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Podle návrhu zákona, který vláda zveřejnila na svém webu, by měl stát ošetřovné kvůli uzavřeným školám vyplácet nejdéle do prázdnin. Příští týden by zákon měla posoudit Sněmovna.

Podle podkladů by ošetřovné mohlo pobírat nejvýš 181 tisíc lidí. Výdaje na 30 dní by po zvýšení činily asi 3,5 miliardy korun. Při nynějším nastavení by částka na měsíc byla o 0,9 miliardy nižší.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/DPA/Susann Prautsch

Další čtení

V Luhačovicích dnes začíná Spirit Festival Luhačovice, propojí pohyb i umění

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační foto

Končí školní rok, žáci základních a středních škol si dnes převezmou vysvědčení

Domácí
26. 6. 2026

Vedra zvedla prodeje zmrzlin a chlazených nápojů o desítky procent, nejvíce nanuků

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ