Vláda změní model distribuce ochranných pomůcek proti koronaviru

Domácí
21. 3. 2020 12:46
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Vláda v pondělí změní model distribuce ochranných pomůcek, které začnou do Česka proudit z Číny. Ministerstvo zdravotnictví bude zásobovat pouze svoje nemocnice, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Ostatní distribuci má zastřešovat ministerstvo vnitra.

"Ministerstvo vnitra je na distribuci vhodnější má hasiče, kteří to realizují," uvedl Babiš. Změnu v modelu rozdělování respirátorů a roušek chystá proto, že kraje musí přerozdělovat pomůcky svým nemocnicím a záchranné službě. Z poslední dodávky pomůcek z Číny ale regiony dostaly méně než měly, protože část respirátorů proti plánu odebralo ministerstvo zdravotnictví.

Dosavadní systém, kdy ministerstvo zdravotnictví řízené Adamem Vojtěchem (za ANO) mělo mít vlastní zásobování, označil za chybu hejtman Vysočiny (za ČSSD), který je pověřen vedením Asociace krajů. Ministr vnitra a šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) napsal, že podle něj dává smysl dělat distribuci jedním kanálem, a to přes ministerstvo vnitra a kraje.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/panos13121

Další čtení

V Habrech na Vysočině dnes utráceli velkochov slepic kvůli ptačí chřipce

Domácí
30. 12. 2025
ilustrační foto

V sýru bryndza od výrobce Agrofarma zjistila Státní veterinární správa listerie

Domácí
30. 12. 2025

Z kostela v Kryštofově Údolí ukradl někdo osm olejomaleb Tance smrti

Domácí
30. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV