SPECIÁL: Lídři partají o koalicích, trávě i o homosexuálech

Domácí
20. 10. 2013 07:15
Kdo se po volbách usadí ve Strakově akademii, sídle české vlády, do křesla premiéra? TÝDEN přináší rozhovory se zástupci stran, které o to usilují.
Kdo se po volbách usadí ve Strakově akademii, sídle české vlády, do křesla premiéra? TÝDEN přináší rozhovory se zástupci stran, které o to usilují.

Že politici týden před volbami už nemohou ničím překvapit? Opak je pravdou. Dokazuje to osm rozhovorů s předsedy podle průzkumů nejsilnějších stran, které přináší pondělní vydání časopisu TÝDEN.

Anketa:

Chystáte se jít k říjnovým volbám?

Zatímco šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg rozpoutal bouři na politické scéně výrokem, že jeho strana není pravicová a do koalice by šla s ČSSD (více čtěte - ZDE), takový Tomio Okamura a jeho Úsvit přímé demokracie nechce spolupracovat vlastně s nikým.

Zajímavé jsou však i odpovědi na méně politická témata. Tak například právě Okamura a Schwarzenberg připouštějí legalizaci prodeje marihuany pro vlastní potřebu. Zavedení práva homosexuálních párů adoptovat děti nevylučují nejen předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, ale ani Karel Schwarzenberg a dokonce i úřadující šéf ODS Martin Kuba.

"V tomto mám liberálnější přístup než někteří kolegové z ODS. V tom, jaký jste rodič, podle mého nehraje roli sexuální orientace. Děti by měly vyrůstat v prostředí, kde se jim věnují, kde je mají rádi, kde se cítí v bezpečí. Takže pokud tyhle podmínky splní homosexuální pár, proč ne," uvedl Kuba. Další šéfové stran, jako předseda hnutí ANO Andrej Babiš, by otázku adopcí homosexuály nechali na odbornících.

* Přes které programové body "nejede vlak" podle Bohuslava Sobotky (ČSSD), Martina Kuby (ODS), Andreje Babiše (ANO), Vojtěcha Filipa (KSČM), Karla Schwarzenberga (TOP 09), Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL), Tomia Okamury (Úsvit) a Zdeňka Štengla (SPOZ)?

* Jak by mohla vypadat budoucí vládní koalice?

* Co budou chtít komunisti za případnou podporu menšinové vlády ČSSD?

* Jak chtějí politici zajistit , aby se v Česku přestalo ve velkém krást?

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete v nejnovějším vydání časopisu TÝDEN, které vychází v pondělí 21. října 2013.

Autor: - red -Foto: ČTK , Luboš Pavlíček

Další čtení

Léků na průjmová onemocnění je podle ministerstva zdravotnictví dostatek

Domácí
30. 6. 2025
ilustrační foto

Pozor! Za nebezpečné odbočování bude vyšší pokuta a až čtyři body

Domácí
30. 6. 2025
ilustrační foto

Policie loni stíhala skoro 80 tisíc lidí a firem. Méně než rok předtím

Domácí
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ