Vykolejení parní lokomotivy, sama se během opravy rozjela

Domácí
29. 3. 2019 21:19
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku se v pátek večer samovolně rozjela opravovaná historická parní lokomotiva a vykolejila. Zranil se strojvedoucí. Řekla to mluvčí policie Alice Musilová. Podle ní se zatím vyšetřuje příčina nehody a výše škody. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského nehoda neomezuje provoz, protože se stala na vedlejší manipulační koleji.

Podle Musilové byla lokomotiva nepojízdná. "V depu prováděli její opravu. Lokomotiva se pak sama rozjela a vykolejila. Zranil se pouze strojvůdce, nikoho dalšího nezranila," uvedla Musilová.

Podle Šťáhlavského lokomotiva vykolejila všemi nápravami a vypadla ven z kolejí. "Na cestující to ale nemá dopad, protože se to stalo na boční koleji, po které nejezdí vlaky," řekl Šťáhlavský. Na místě zasahují drážní hasiči a policisté se případem nadále zabývají.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/Tama66

Další čtení

Výhled na zimní Sněžku - ilustrační foto

Na Sněžce sněžilo „v neměřitelném množství“. Lanovka stojí kvůli větru

Domácí
18. 10. 2025
ilustrační foto

Řidič v Plzni vjel do lidí na zastávce. Srazil matku s dítětem

Domácí
17. 10. 2025
ilustrační foto

Muž, který napadl prodavačku motorovou pilou, byl obviněn z vraždy

Domácí
17. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ