Poválečné dění
Výrok Merkelové k odsunu Němců popudil Zemana i Babiše

20.06.2018 17:06 Aktualizováno 20.06. 19:42

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ostře kritizovali slova německé kancléřky Angely Merkelové, že pro poválečný odsun Němců ze zemí střední a východní Evropy nebylo morální ani politické ospravedlnění.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský b. (10 hlasů) 20.06.2018 17:16

  Všímáte si, jak je Německo v poslední době stále drzejší a...

 • Bob Kadet (8 hlasů) 20.06.2018 19:14

  Bude to jen otázka času než začnou Germáni opět mašírovat. Ti se...

 • jadoles nepojedu (7 hlasů) 20.06.2018 18:30

  Tak a teď jsem se namích.Němci nebyli nikdy okupovaní,vždy byli...

 • Bob Kadet (6 hlasů) 20.06.2018 19:17

  Bóže ty to vidíš, jak mohl takovému tupému cocotovi ještě někdo...

 • S Vrba (6 hlasů) 20.06.2018 19:40

  Paní Merkelová roní slzy nad odsunem obyvatel německé národnosti ze...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Je správné, že nesouhlas vyslovili političtí představitelé ČR, udivuje ale prohlášení a postoj ministerstva zahraničí. Stropnický, nebo alespoň jeho náměstek, měl předvolat německého velvyslance a vyslovit nesouhlas. Namísto toho připomínají jen česko-německou deklaraci a námitky proti výrokům německé předsedkyně vlády nevznesli, mohli aspoň připomenout, že o odsunu rozhodly vítězné velmoci v Postupimi, ať si to Merkelová vyřídí s nimi, ti by ji hnali!. Stropnický opět selhal.

1 hlas

https://www.novinky.cz/domaci/472514-maltezsti-rytiri-vyhrali-prvni-soud-o-miliardove-pozemky-v-praze.html
T.zv. soudkyně Hana Dousková. zrušila platnost Benešových dekretů a zákonem danou časovou hranici pro restituce t.j. 25. úmnor 1948
Z rozhodnutí Dany Douskové plyne možnost aby požadavek na RESTITUCE uplatnili i rakouští a němečti Sudeťáfci
Sudetským Němcům tedy budou vráceny nemovitosti-pozemky , budovy, zdroje vody a pod., Tam, kde to nebude možné (kde jsou např silnice, přehrady a pod.) dostanou finanční náhrady, podobně jako církve
Sudetští Němci, podle rozhodnutí Douskové, budou oprávněni požadovat náhradu za ušlý zisk způsobený tím, že nemohli nemovitosti užívat a za citovou újmu.
Stačí, aby nějací senátoři, nebo ústavní právník, nebo t.zv. soudci t.zv.Ústavního soudu nařídili prezidentu ČR, že MUSÍ jmenovat , do funkce soudců , Sudetské Němce.
Hlavně nadávejte na komunisty-1,2 milionu občanů ČSSR

1 hlas

President Dr.Edvard Beneš r.1947
Vážení spoluobčané!V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty
pro naší Československou republiku,tj.dekrety presidenta ČSR.Tyto dokumenty nám dávají naději,že se nebudou opakovat tragické události let 1938-39.vědom si neblahých zkušeností našeho národa,zejména z druhé světové války,zanechávám Vám odkaz,ve kterém Vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci,kteří byli po právu,na základě rozhodnutí výtězných mocností a na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.Může se stát,že mé dekrety,vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války,budou postupem času prohlašovány za neplatné.Může se stát,tak jako v minulosti, že se najdou"takzvaní čeští vlastenci",kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.Nenechte se oklamat a
návratu nedopusťte.Hitlerové odcházejí,avšak snaha o ovládnutí Evropy ze strany Německa zústává

3 hlasy

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Jo a jejich vojáci budou mít jednu nohu dřevěnou a tanky dřevěná kola. Jinak už je to na léčení

0 hlasů

Ty ochlasto!!!! Co jsi udelal tady na diskuzi????

2 hlasy

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Rusove opet vyhrozuji, ze prijedou jejich tanky!


0 hlasů

Pekne tady Rusaci reprezentovani Rozlilem vyhrozuji, ze zase prijedou na tankach. Jen by mne zajimalo, jestli do prazdnin nebo k vyroci okupace Ceskoslovenska Putinovskym Ruskem?

0 hlasů

Ne, moulo; bude to k vyroci okupace Ceskoslovenska Polskem!!! Pamatujes? Byli prvni kdo zakerne prepadli Ceskoslovensko! Potom nas okupoval pan Hitler a potom v 1968 na nas poslal vojska kormidelnik - gensek SSSR Ukrajinec Breznev! Doufam,ze vse pamatujes a cetl o tom vse, moulo!

1 hlas

Jen si thady fňukejte čecháčkove , stejně budete nakonec patřit pod nás a nakonec nám budete zase slóžit , protože my jsme hrdý národ a vy nám sami lezete do zadku , jste prodejný khurv- a budete pořád , protože chrdost u vás nený .

2 hlasy

Koho tim myslis "budete patrit pod nas"??, Mongoly, Madary, Polaky (Jagelovic),, nebo Germany?????

0 hlasů

Jen si thady fňukejte čecháčkove , stejně budete nakonec patřit pod nás a nakonec nám budete zase slóžit , protože my jsme hrdý národ a vy nám sami lezete do zadku , jste prodejný khurv- a budete pořád , protože chrdost u vás nený .

0 hlasů

Uz je to tady!!! Zpatky nase sudety nebo si pro ne prijedeme v tankach. Doktory a vedce, ktery sme pozvali z Afriky nekam dame, nebojte se, hlupaci!

3 hlasy

Němci si prostě umí dělat přátele.
Proto je všude mají tak rádi.

4 hlasy

Guru Jara zatopil pod vlastnimi, tyden nepranymi trenclema:-)

2 hlasy

Tak jak si to Andělka představuje? Měli jsme je popravit jakožto vlastizrádce?

Každý sudetský Němec, co se přihlásil k říšskému občanství se vlastizrady ČSR dopustil.

5 hlasů

Paní Merkelová roní slzy nad odsunem obyvatel německé národnosti ze Sudet po ukončení druhé světové války, Těch obyvatel, kteří šest let zpátky,vraždili a vyhnali české obyvatele z pohraničí.
Znásilňování žen a vraždy dívek jejímy "hosty", které si pozvala so Německa, jí nevadí.

6 hlasů

Pro vypálení a zavraždění civilistů V Lidicích a Ležácích není žádné ospravedlnění.

Řekl občan ČR.Ale vždyť heslo sudetských Němců v roce 1938 bylo " Zpět do říše "

Tak jaképak vyhánění, jen jim naši předkové splnili jejich přání.

6 hlasů

Diplomatická roztržka by na sebe neměla dlouho čekat.
Tohle by se mělo dotknout i vítězných velmocí.

4 hlasy

Uz jsi na protest spalil trencle?

2 hlasy

50 milionů mrtvých rukama jejích předků jí nestačí


pryč z EU a NATO a to ihned .Výroky této německé zrůdy jsou jen dalším důvodem pro CZEXIT.

4 hlasy

Jo ÁDA MERKEL ta nezklame.Co výrok to perla.Co nestihl ADOLF to dodělá ona.

4 hlasy

Konečně bába odhalila svoje náckovské myšlení.
Posledních nejméně tisíc let jsme čelili německým nájezdům a okupaci, nebo jim Václav tzv. svatý platil výpalné aby nás nechali na pokoji a proto ho bratři zavraždili.

5 hlasů

Bude to jen otázka času než začnou Germáni opět mašírovat. Ti se nepoučili z první ani druhé světové války, i když dostali vždycky po čuni. Ta eNDeRrácká Gertruda zřejmě brnkala na city svých sudetských spoluobčanů v Bavorsku. Jistě tím také zahřála osrdí našich flanďáků. Zejména Herr Mana a Bílou bradu.

8 hlasů

... to je velmi zvláštní. ta bába si nevidí minimálně do úst. doma odsuzuje údajné teoretické pohrobky nacistů (afd), za jejich prohlášení a program, a jedním šmahem vyvolává pocit křivdy na těch, kteří minimálně přihlíželi (nebo se prakticky bezprostředně podíleli na nacistickém programu) tomu, jak dochází k postupné likvidaci národa, který jim to sám umožnil ...

3 hlasy

Ten výrok se týče všech "vyhnaných" dohromady, včetně odhadem 800 tisíc znásilněných vojáky Rudé armády u které se Stalin tvářil jak velký hrdina byť umocnil Hitlera nejen v porušení Versaillské smlouvy ale i ohledně války v které byli než začala Operace Barbarossa docela spojenci. A pokud se z pohledu občana Pruska představí jak by to vypadalo v dnešním kontextu pro Čechy, tak zhruba takto:

"Vedení EU zruší občanství ČR v jménu "evropského (pan)národa a jedné říše" (jak tenkrát roku 1934 bylo zrušeno občanství Pruska a dále i například Bavorska, beze souhlasu osob kterých se to týkalo, ale Hitler se potom rozčiloval, že se Sudetů-Rakušanů nikdo neptal jestli stojí o československé občanství). A to za času kdy jíž není povolené jiné strany a i docela kontrola vedení nad všemi médií (nápodobně jak to dělali komunisté ale i například Bonaparte), a za času trochu více svobody to nýni vedení nemělo parlamentní většinu ani v parlamentu EU tak ČR .

Dále vypukne válka například s Ruskem, u čehož EU docela agresor. Prohra pro EU. A šup, Češi jakožto přece vedením prohlášené Evropany aby se koukali stěhovat tam co zbyde EU. A ČR nápodobně jak Prusko zakázané tónem který dělá dojem jako by ČR vlastně mohla za válku byť neměla ani slovo."

A jestli tedy říkáte, že Češi jasněže plně odpovědní za to když Francie nebo EU někde rozjede válku, i s mocí ohledně například Junckerovi podřízeným oddílům, a tudíž v pořádku aby Češi koukali jakoby zaplatit lví podíl účtu za EU, tak to říkáte. Nějak ale mám za to, že by jste to sami v takovém kontextu takto za úplně fér neměli, nebo jo?

0 hlasů

Radím pište méně ale srozumitelně. Asi se nemáte komu svěřit. Ale tady to není moc vhodné. Kdo má takové litanie číst?

5 hlasů

Nečtěte to, já to také přeskakuji. Je to Prušák žijící v Berlíně, bůh ví kde se naučil česky, pokud to vůbec někdy uměl. Ale oceňuji snahu o názor a diskuzi. Vysoce převyšuje místní trolly...

2 hlasy

vás určitě,ale líbí se mi vaše sebekritika.

0 hlasů

Tak a teď jsem se namích.Němci nebyli nikdy okupovaní,vždy byli okupanti.Chápu,že se jim odsun zdál nelidský,ne všichni Němci zrovna škodili,ale doba krátce po válce byla krutá ke všem,ne jen k Němcům.Pokud má Babiš nebo Zeman alespoň kousek odvahy,měl by žádat omluvu.Za celou republiku.Nebo se té malosti nikdy nezbavíme.

7 hlasů

Je obecne znamy fakt, ze Milos Zeman je plod utajene lasky nestastne ucitelky rustiny a neznameho bojovnika osvoboditele zpoza Uralu. Nestastna ucitelka tak dlouho zadonila, ze si chce opakovat slovni zasobu, az se "vyskytlo" nestastne stvoreni Milos. Milos je tedy trictvrtecni Rusak. Dokazuje to kazdy den mnozstvim vypiteho alkoholu. Pije totiz jako rusky oficir.

2 hlasy

Jako vždy, výplod hodný absolventa zvláštní školy. Škoda slov ...

5 hlasů

Bóže ty to vidíš, jak mohl takovému tupému cocotovi ještě někdo kliknou souhlas!

6 hlasů

Vysídlit pilné Němce a namísto nich "importovat" hordy cikánu ze Slovenska tuto zemi zásadně poškodilo!

1 hlas

Zeman na protest spali Guru Jarovi trenky:-)

2 hlasy

Všímáte si, jak je Německo v poslední době stále drzejší a arogantnější ? Naše armáda by neměla dělat servilní stafáž v amerických válkách a za americké zájmy, případně provokovat na hranicích Ruska - i když Rusům jsou tihle špenáti spíše k smíchu -, ale připravovat se na event. budoucí střet s Německem. Kdyby k němu došlo, doufám a chci věřit, že by špenát, jako už tolikrát předtím, hned nevyhlásil kapitulaci a neztopořil bílý prapor.

10 hlasů

A nová generace co nebyla na vojně promluvila. V dějepise ho taky moc nenaučili, neví, že armáda po mobilizaci se vzdát nechtěla. Prostě blbé mladé Pražák.

3 hlasy

Ale copak, blbé staré venkovan...?
Je to ruský troll, má tu asi dvacet nicků a co příspěvek, to kravina...

1 hlas

A nová generace co nebyla na vojně promluvila. V dějepise ho taky moc nenaučili, neví, že armáda po mobilizaci se vzdát nechtěla. Prostě blbé mladé Pražák.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 48/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.