Za smrt hokejového fanouška soud muži zvýšil trest z podmínky na pět let

Domácí
14. 12. 2021 10:15
Vrchní soud v Olomouci projednával 14. prosince 2021 případ smrti hokejového fanouška, kterého po vyvedení z havířovského zimního stadionu napadl člen ochranky David Slonka (na snímku). Muž po facce spadl a uhodil se hlavou o zem, později v nemocnici zemřel. Krajský soud za to Slonkovi uložil pětiletou podmínku.
Vrchní soud v Olomouci projednával 14. prosince 2021 případ smrti hokejového fanouška, kterého po vyvedení z havířovského zimního stadionu napadl člen ochranky David Slonka (na snímku). Muž po facce spadl a uhodil se hlavou o zem, později v nemocnici zemřel. Krajský soud za to Slonkovi uložil pětiletou podmínku.

Olomoucký vrchní soud v úterý výrazně zpřísnil Davidu Slonkovi trest za smrt hokejového fanouška, kterého po vyvedení z havířovského zimního stadionu napadl jako člen ochranky. Muži původně ostravský krajský soud uložil tříletý podmíněný trest, odvolací soud mu trest zvýšil na pět let vězení.

Člen ochranky dal silně opilému muži, který byl pro nevhodné chování vyveden ze stadionu, facku, po které fanoušek upadl a uhodil se hlavou o zem. O dva dny později v nemocnici zemřel. Zvýšení trestu požadoval žalobce, soud mu vyhověl.

Incident se stal 26. října 2019 večer v prostoru parkoviště před zimním stadionem při utkání mezi HC Havířov a HC Frýdek-Místek. David Slonka, který pracuje jako řidič taxislužby, napadl jednačtyřicetiletého muže při zajišťování pořadatelské služby poté, co byl pro svou podnapilost a nevhodné chování vyveden. Podle obžaloby s vědomím své fyzické převahy vůči podnapilému člověku s velkou razancí jedním úderem pravou rukou muže udeřil do tváře. Pro návštěvníka to byl nečekaný útok, nekontrolovatelně upadl vzad na parkoviště a silně se přitom udeřil do temena hlavy. Muži tím způsobil celou řadu zranění, které nakonec skončily po dvou dnech ve Fakultní nemocnici Ostrava smrtí kvůli těžkému otoku mozku.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Peřina Luděk

Další čtení

ilustrační fotografie

Lupiči ukradli z muzea Lalique na francouzském venkově šperky za miliony eur

Domácí
6. 7. 2026
Slavnostní bohoslužba k výročí upálení Jana Husa.

Lidé si v Betlémské kapli připomněli 611. výročí upálení mistra Jana Husa

Domácí
6. 7. 2026
Hasiči na Děčínsku zasaují u požáru hotelu ve Vysoké Lípě, před ohněm evakuovali osm lidí.

Po požáru hotelu ve Vysoké Lípě jsou škody za 15 mil.Kč, evakuovali osm lidí

Domácí
6. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ