Výročí sametové revoluce
Žáček: Komunisty jsme měli po revoluci zakázat

15.11.2014 18:50 Rozhovor

Svobody si příliš nevážíme, přestože za sebou mají Češi zkušenost dvou totalit. Výzvou pro budoucnost bude ubránit se oligarchizaci politiky, říká v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ studentský vůdce z listopadu 1989, historik a bývalý ředitel ÚSTR Pavel Žáček.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Vtipe Vylez (22 hlasů) 15.11.2014 19:05

  Když vidím takový hovado, tak bych naopak přivítal Návrat Komunismu...

 • Alois Ratzinger (19 hlasů) 15.11.2014 20:20

  Zhrzený kandidát a hňup na senátora. Copak dělal za minulého režimu?

 • Ben Melech (11 hlasů) 15.11.2014 19:28

  Student z Ussa naverbovaný během studií na standfordské...

 • ABR 001 (10 hlasů) 15.11.2014 21:57

  Žáček byl za revoluce nula. Nikdo o jeho názory tehdy zřejmě nestál....

 • Nevěřím Prověřím (10 hlasů) 15.11.2014 20:27

  Nevšiml jsem si, že by za ten marast u nás i na Ukrajině mohli...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

mam radostze tohoto magora ala Benda porazil Laska

1 hlas

Kdo ti ty wocasu v tom bránil?

1 hlas

Letošní 25. výročí takzvané „Sametové revoluce“ je ideálním okamžikem, kdy z této události definitivně strhnout bahno mýtů, legend a báchorek, z něhož porevoluční garnitura uplácala golema „jediné a nedotknutelné oficiální pravdy“. Tomuto účelu nemůže lépe posloužit žádný jiný materiál než opětovně vydaná, s originálním strojopisem porovnaná a opravená Analýza 17. listopadu 1989 od Miroslava Dolejšího.

Disident a politický vězeň Jiří Wolf čtenáře seznamuje s odvrácenou tváří „Charty vyvolených“ i samotného Václava Havla: alkoholismus, obžerství, systematické rozkrádání peněz určených pro vězně, zákeřnost, amorálnost, spolupráce s StB – to je druhá tvář slavné Charty 77, o které se povinně mlčí.

http://guidemedia.cz/item/analyza-17-listopadu-1989

0 hlasů

Žáček: Komunisty jsme měli po revoluci zakázat, říká bývalý svazácký funkcionář SSM, student socilalistické žurnalistické fakulty - a tam už mohli studovat jo prověření kádři. A kdyby nebylo hadráku, tak kam by to kádrová rezerva komunistů dotáhla? A dne s je z něj velký komunistobijec, pokrytec hnusný, má nás za idioty?

3 hlasy

Doklad pravdivosti rčení o žánru písně a darované obživě. Vždyť to není ani student, jen žáček.

1 hlas

POsloucham Otazky V. M..A nestacim se divit..Jak Fico tak Sobotka priznavaji ze se lidem lhalo. ze lid byl podveden..Jen to rikaji tak hezky, pokrytecky--lidem se nerikala pravda!! A ja zase rikam-lharum se nesmi verit ani kdyby mluvili pravdu!! A takze nam budou lhat i do budoucna aby nam po dalsich 25 letech bidy oznamili ze se lidem nerikala pravda? Maji tihle lhari pravo vladnout? Maji pravo delat z lidi voly?

2 hlasy

Z tebe nikdo vola dělat nemusí.Ty jím jsi.

2 hlasy

Sukavce--vis proc na rozdil od tebe nemuzu byt vul? Protoze ja vtom vasem Srandistanu uz daaaavno neziji!

2 hlasy

Dnešní komunisté škodí maximálně bývalým komunistům.

0 hlasů


ČeskéNoviny.cz » Hlavní události
Aktualizace: 12.10.2014 14:53
Taky jeden profil:
Pavel Žáček (45; nestraník za ODS) - historik, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Podílel se na organizaci demonstrace 17. listopadu 1989, poté založil a vedl Studentské listy. Vystudoval Fakultu sociálních věd UK, v letech 1993 až 1998 pracoval v Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, poslední rok jako náměstek. V letech 1999 až 2006 pracoval v Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. V letech 2001 až 2003 byl také členem Rady České televize. V letech 2006 až 2007 vedl archiv bezpečnostních složek MV a od července 2007 působil jako vládní zmocněnec pro vznik ÚSTR. Nově založený ústav vedl od ledna 2008 do března 2010, ve funkci skončil, když neuspěl v konkurzu. Poté byl dva roky ředitelem kanceláře ÚSTR, od loňského roku je poradcem náměstka ministra obrany.

0 hlasů

Komouše zakázat nedovolil pravicoví komsomolci z ODS spol, protože by nevyhráli žádné volby do PS

1 hlas

Měl by sis nechat vyoperovat ten obrovský nádor z hlavy,jinak na něj Bulva pojdeš.
Tupé komunistické hovado neustále otravuje svými duševními zvratky.

2 hlasy

Soudruhu Šťukavče, obávám se že nevíte, že Havel byl zvolený díky komunistům. Sládka v den hlasování zavřeli a Havel byl zvolen jediným hlasem navíc. Potom koktal a blekotal, že nezáleží na počtu hlasů... Soudruhu Šťukavče, vždyť nebuďte tak jednoduchý a najděte si fakta.

0 hlasů

Ta zášť tě sežere

0 hlasů

Když vidím jak ten Žáček projel senátorské volby, divím se té drzosti kázat co se mělo činit před 25lety. I v tom ústavu ho měli dost.

1 hlas

... studentský vůdce z listopadu 1989, historik a bývalý ředitel ÚSTR Pavel Žáček...
To mi připomíná ...přední dělník, novátor, člen kolektivu s titulem "Brigáda socialistické práce" ...
A to šlo o Nováka, který byl téměř denně v lihu ale posudek musel dostat dobrý, chtěl do KSČ !

2 hlasy

Ne zakazat, likvidovat.

1 hlas

Zakázat komunisty ale ve které straně? Ti co jsou teď v KSČM už žijí jenom z nostalgie.

1 hlas

Jak muzes komunisty zakazat, osle? Komunisti jsou nepovedene deti pravice, a tech se jentak nezbavis!

1 hlas

Osobně bych zakázal jak komunisty,tak "Žáčky" aby tady byl už konečně klid.

1 hlas

Vás taky..

2 hlasy

A co by dělal? Vždyť nic neumí.

2 hlasy

Je vidět, že jako žáček dával ve škole pozor. Naučil se hlavně zpívat správné písničky To jsou ty, ze kterých se sypou penízky. Asi jako z pohádky "Oslíčku otřes se!". A kam že se to cpe? No tam, kde se sype víc. Volit tohoto člověka může jenom někdo jemu podobný. Tak uvidíme, kolik jich tu máme. Co mu takhle dát do ruky lopatu, aby poznal, jak se na chleba těžko vydělává. A nebo lopatou, aby se vzpamatoval?

6 hlasů

Zásadní kroky se dělají hned po revoluci a zákaz komunistické strany byl zásadním krokem, bohužel nebyl uskutečněn a důsledky cítíme citelně dnes

1 hlas

Neni treba spis zakazat vsechny ty zlodejske strany ktere uz ukazaly ceho jsou schopny a ktere pokud se nezakazi budou krast a skodit i nadale? Ono nestaci ze se zlodej a lump ozdobi nalepkou Demokrat...co slo, to ukrad..

1 hlas

Nesmysl, to by je dostalo do ilegality. Měli jsme je všechny pověsit, to by je dostalo tam, kam patří, pod hromadu hlíny.

0 hlasů

No, podle toho je poznat jaka chyba byla ze komousi nepovesili po valce vsechny ty Gaunery kolaborantsky, Agenty CIA, BND a jinych rozvedek..Za chyby se plati..Ale kazdy dluh se jednou umori..A jako vzdy az ta druha generace opet udela trochu poradku v dejinach Takze Cesko bude muset jeste chvili vydrzet .

1 hlas

No vida. I funkcionář fakultního výboru SSM teď ví, co se tehdy mělo.

9 hlasů

Žáček byl za revoluce nula. Nikdo o jeho názory tehdy zřejmě nestál. A dneska to není jinak.

10 hlasů

Vladimir Bosak:
... když jsem byl exilu, tak svazák Žáček studoval na Žurnalistické fakultě UK. Pobyt v uprchlickém táboře naučí víc než vysoká. Ale očekával jsem, že budu moci pracovat. bez cenzury a manipulace. I přes jeho rétoriku, spolupráce s tímto pánem možná není. A jeho "vedení" je otřesný zážitek. Zkušenost s USTR beru jako pokračování totalitního režimu.

...Pane Žáčku, jste mladší, máte jinou zkušenost, jiný původ.... S politiky se pouštět do tahanic je nejen hloupé ale i nebezpečné. Shodou okolností jsme se sešli v USTR. Možná litujete, že jste mne tam přijal. Dalo dost práce mne vyhodit.... Ale snad uznáte, že s rozkazy ministra vnitra by asi žádné výstavy nebyly. Jako pan ředitel jste mi ve výtahu řekl: "děláte jen, co vás baví...ale já dělám i co nechci" Ano. To je svoboda. Já šel do lágru, abych mohl dělat (číst), co chci. Vy žijete politikou. Pro mne je život poezie. Fotografie je univerzální jazyk. Ale to Vás nezajímá. Pro politiky je umění služka a umělec poslušný sluha. Já to vidím jinak. Proto ten lágr a vyhazov z USTR. Vše je jak má být v tomto nejlepším ze všech možných světů.

2 hlasy

Ano měli, ale nikdy není pozdě.

1 hlas

Revoluce v režii komunistů a že by se sami zakázali? Pravdaaláska to tak měla předepsané ve scenáři.

7 hlasů

Má pravdu, tím že se komunisti nezakázali, jako by se zapomínalo na jejich zločiny.

4 hlasy

Nevšiml jsem si, že by za ten marast u nás i na Ukrajině mohli komunisti. To co tu je jde navrub vás a těch, které vás volili. Kdy už si to uvědomíte?

10 hlasů

kteří vás volili

0 hlasů

Zhrzený kandidát a hňup na senátora. Copak dělal za minulého režimu?

19 hlasů

ten pán s hitlerovským knírem je poněkud neostrý. Neuvědomuje si, že by obratem založili jinou stranu.

5 hlasů

Student z Ussa naverbovaný během studií na standfordské univerzitě......

11 hlasů

Když vidím takový hovado, tak bych naopak přivítal Návrat Komunismu se vším všudy.

22 hlasů

Tohle muze napsan jen clovek ktery byl za komunistu protezovany a nebo ho nezazil a jen mu o nem basni jeho soudruzka matka ci soudruh tatinek :-)

2 hlasy

Bože kam jsme došli.. Nejstupidnější věta, bez špetky logiky, resp. rozboru a má 10 hlasů...Jsem... Za rudých kmérů by líp nebylo a i když dnešní svět a doba není ideální, v mnohém jsme na tom líp, záleží jen jak se na to kdo dívá. Pokud jsou lidé, ale sebestřední, ani si neuvědomí, že by za Rudochů nemohli a neměli ani polovinu...Neměli by ani polovinu možností, ani polovinu strarostí... Ale mám li si já vybrat radši nějakou tu starost, než žít s komunisty za krkem. (bez ohledu na to, že i dnes nám určují leckteré směry). Situace není dobrá a já jsem sám dost roztrpčen z toho, jaký směr nabraly některé věci, ale bolševika NIKDY

3 hlasy

Bože Hejtmánku, jak to přežijete -"nejstupidnější věta" už má 20 hlasů:-)

0 hlasů

Bože pí Hubáčková,já nevím,ale přežil jsem horší věci. Pracuji s lidmi, takže mám své zkušenosti,ale starost mě dojímá. Děkubi Vám. Asi půjdu na fotbal

0 hlasů

A ty nemáš kok.... ani jeden.Čím to asi bude!

2 hlasy

Sám ses..., tak nemám a co, buď semnou ti co tu čtou, mizivé procento nesouhlasí,což je legitimní anebo zkrátka to zastánci raději nečtou vůbec, čemuž se nedivím. A znovu,pokud by tvá věta, byla vyřčena v tebou milovaném komunismu, už by si dostal po hřbeťě...Uvidíme,kam a jak se celá věc pohne. Mám naději,že přes všechno špatné, i díky pomalémuvylézání rudé lůzy, ti rozumní pochopí a bude

0 hlasů

Kdybys rekl, nebo napsal totez s opacnym smyslem v 50.letech, dopadlbys hur, nez Slansky.
Doporuceni: nechej si odbarvit svoji rudou kuru mozkovou(pokud vubec kuru mas) Jsi jen tupy bolsevicky blb (nekvuli nazoru, ale kvuli tvym projevum). Misto zvastu, divej se na CT a zkus porovnat sebe s lidmi kteri neco umi.

2 hlasy

Pokud si přejete návrat komunismu se vším všudy, tak jediné hovado jste tu vy.

3 hlasy

A on to není nyní komunismus - když komunisti vládnou?

3 hlasy

A dopadli bychom jako v USA, kde je možné všechno, dokonce i chodit po uších.

7 hlasů

Ceskej troubo, musis se napred do USA podivat a pak zvanit.

1 hlas

A co že je tam Khón tak zajímavého. Makak??

3 hlasy

Aha, odpovedel mi cesky kripl a debil.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.