Kauza záměny dětí se vrací před soud

15.01.2010 10:07

Nemocnice nesouhlasí s odškodným 3,3 milionu korun, které jí loni v lednu nařídil uhradit brněnský krajský soud. Rodiny žádaly 12 milionů korun. Nemocnice se proti výši odškodného odvolala k Vrchnímu soudu v Olomouci, který bude případ řešit ve středu 20. ledna.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Wolf (30 hlasů) 15.01.2010 14:48

  Nezpochybňuju psychickou újmu, kterou obě rodiny musely utrpět....

 • Milan (28 hlasů) 15.01.2010 11:03

  Důležitá je prevence: hned po narození dítěte si mají OBA rodiče...

 • Vlk (28 hlasů) 15.01.2010 16:21

  Typický bolševický přístup, pro kterého nemá lidský život valnou...

 • Dáša (27 hlasů) 15.01.2010 13:10

  hm, to by pravda konečně ukázalo na reálná počet levobočků ;-)

 • XXXL (26 hlasů) 16.01.2010 21:23

  O čem to tu blábolíš, jaký pes vražedná zbraň? Tlustá kráva si vzala...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nezpochybňuju psychickou újmu, kterou obě rodiny musely utrpět. Nemocnice udělala chybu a musí za ní zaplatit. To je jasné. Na druhou stranu jsou ale děti zase u svých biol. rodičů a jsou zdravé a v pořádku a to musí být zohledněno. Výše odškodného, které rodiny požadovaly i které jim bylo soudem přiznáno je proto nemorální a je výsměchem všem lidem, ze kterých chyba lékařů či sester udělala doživotní mrzáky a dostali méně. Souhlasím s názorem nemocnice, že odškodné by se mělo pohybovat max. v řádech statisíců.

30 hlasů

Typický bolševický přístup, pro kterého nemá lidský život valnou cenu. Požadavek odškodného je naprosto oprávněný. A zmíněné opravdu podhodnocované újmy na zdraví by měly být kompenzovány desítkami miliónů a navíc inflačně zhodnocenou měsíční podporou - pokud totiž člověk dostane peníze jednorázově, za pár let mají poloviční hodnotu. Jedině to povede k větší odpovědnosti. Dnes si kdejaký pitomeček pořídí psa-potenciální vražednou zbraň, kterého nezvládá a pes pak někoho zmrzačí. Takový blbeček by měl jít sedět jako by to způsobil sám a ještě by měl být odsouzen k mimořádně vysoké pokutě.

28 hlasů

O čem to tu blábolíš, jaký pes vražedná zbraň? Tlustá kráva si vzala vychrtlé děcko a vychrtlá bachraté, které by ji roztrhalo. Nasrat jim, žádné odškodné a ještě 12 mil.! Nemorální parchanti. O zdrav, sestrách si nedělám iluze, ale jsou taky lidi se svými problémy. Chybička se vloudila. Ale takhle se chtít sprostě napakovat?

26 hlasů

Důležitá je prevence: hned po narození dítěte si mají OBA rodiče nechat udělat rodičovský test DNA. K takovým záměnám dětí v porodnici totiž občas docházet musí a sebelepšími organizačními opatřeními se nedá lidské chybě se stroprocentní jistotou zabránit.

28 hlasů

hm, to by pravda konečně ukázalo na reálná počet levobočků ;-)

27 hlasů

A to vadí? Pravda přeci nevadí. Pravda je užitečná.

21 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi