Ostravská nemocnice
Zbraň z místa sebevraždy střelce projde balistickou zkouškou

13.12.2019 15:07

Experti zkoumají zbraň, kterou policisté našli v úterý v Děhylově na Opavsku na místě sebevraždy střelce z ostravské fakultní nemocnice. Balistická zkouška musí potvrdit, zda je to zbraň, kterou dvaačtyřicetiletý muž z Opavska zabil sedm lidí a dva zranil.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • cestmir beranek (1 hlas) 14.12.2019 17:12

  On je spíše kandidátem na klecové lůžku. Ostatně slovosled a...

 • cestmir beranek (1 hlas) 14.12.2019 17:09

  On Lejdar je duševně někde na úrovni novináře z ČT, nebo černocha ze...

 • Bob Kadet (1 hlas) 14.12.2019 15:23

  Sice nevím co je to Prusko za stát, ale my co čteme tu brakovou...

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 14.12.2019 08:11

  Pán je patrně pilný sledovatel detektivek. 😎

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Obecně se moderní kriminalistika mnohdy neobchází bez expertís. To někomu možná zní jako výrok typu "A voda je mokrá.", ale například v Německu je forensika docela přecpaná případy, což poněkud ukazatel toho, že se mezi politiky nemá jasno, že něco takového docela podstatné v rámci jako kriminalistického zázemí. A politici, respektive občanstvo jako takové, které je těmi politiky zastoupené, se nebylo schopno postarat ani o to, aby například na policejní střelnici v Berlínu byly odsáté plyny (vzniklé střílením), v důsledku čehož počet policistů i velmi závážně onemcnělo.

Čímž se tady nemíním pustit do celé té věci toho proč jsem pro to, aby v Prusku stranou současné občanské policie byla i státní policie (která sice s vymezenou působností, ale právěže ne u každého detailu závislá na náladě Parlamentu, natož když tomu Parlament/Občanská vláda houby rozumí a s prioritami poněkud jinde). Ale expertísy mám i mezinárodně za něco, ohledně čehož se zdá, že prostor pro vylepšování - viz například, že se politika honosí tím, jak se například v Afghánistánu cvičí policisty, mezitím co se ale nemělo ani to, že by se na místních univerzitách rezervovalo několik studejních míst pro budoucí afghánské forensíky. Tudíž pro mě něco, kde bych v Prusku určitě chtěl aby to bylo nejen pokryté, ale i s kapacitou aby se v případech jako Afghánistán mohlo nabízet něco jiného než poněkud cynicky řečené "Bílý dům a jeho megabomby se postarají o vše.".

***

Mimochodem, nezávisle na tom případu a jíž nějakou dobu považuji CZ 75 za jednu z možností na které se blíže podívat ohledně eventuálního používání jako standartní pistole policie v Prusku. Specificky u současné policie v Berlínu (kterou by se mohlo převzít do pruské služby) se sice nakoupilo HK SFP 9 (aby nahradila SIG Sauer P6), ale osobně nejsem přesvědčen, že se rozhodnutí o nákupu řídilo dle kritérií zaměřených na služební efektivitu (místo "Hlavně aby nějaká kamarád nebo sponzor té či oné strany dostal zakázku.") - což je proč pro mě stále otevřené téma.

0 hlasů

Doprkna, o čem to ten chlap píše?

0 hlasů

Sice nevím co je to Prusko za stát, ale my co čteme tu brakovou detektivní literaturu, tak víme že se balistika (znalecký posudek) dělá u všech nalezených(odevzdaných) střelných zbraní (pěchodní ráže, a pod.). V případě že je schopná střelby a jsou k ní náboje, nebo s ní byl spáchán trest.čin. To se dělá i u zbraně když jí chcete nechat zneschopnit (a udělat z ní kat. D) a pověsit si jí na zeď. Střela a nábojnice se porovnávají s datábází neobjasněných rest. činů za použití střel.zbraně.

1 hlas

On Lejdar je duševně někde na úrovni novináře z ČT, nebo černocha ze Středoafrické republiky (ani jedno není pochvala). Asi ani netuší, že Prusko neexistuje od roku 1947 a že bylo už před tímto datem spojeno s Braniborskem. Takže blábolí své nesmysly o tom co by mělo být služební zbraní neexistující policie. Nezbývá než ho politovat.

1 hlas

Ne! Nekecejte, tak ona se zbraň, kterou byl spáchán trestný čin, pošle na balistiku!!!! To je neuvěřitelné, jak je to dokonalé, koho by to napadlo, mimo novináře, co?
A víte trubky, že se DNA vraha projede databází, jestli někde "nedosedne" na nějakém neobjasněném případu?
A víte, že to samé se stane s jeho otisky prstů?
A víte, že se půjde po historii toho kvéru, když je z Brodu? A víte, že se půjde po těch, kdo ten kvér měli nelegálně před tímto primitivním hypochondrickým blbem? Jééééé, to je, coóóo?!

0 hlasů

Když je tak samozřejmé, že se zbraň pošle na balistiku (pokud se domnívá, že s ní byl spáchán trestní čin), tak proč zřejmě žádný z politiků, agitujících pro více zbraní mezi lidmi, neagituje rovnou i pro více prostředků, aby například takové balistické zkoumání nebylo zdrženo nedostatkem pracovníků a pracovních prostředků?

Tedy alespoň mně se to zdá jako docela relevantní tématika, místo toho se jentak domnívat, že vše na jedníčku, mezitím co to možná jíž současně docela dře, natož když by například ohledně té balistiky došlo rozhodnutím politiky ke skokovému nárůstu trestních činů se zbraní/zbraněmi. A "trh" se nutně nepostárá o vše, natož když jak například v USA, kde outsourcované např. pitvy i v garážích osob, u kterých se neřeší ani kvalifikace.

0 hlasů

Na to se zeptejte těch, co dělají tabulky u policie.

0 hlasů

Pán je patrně pilný sledovatel detektivek. 😎

1 hlas

On je spíše kandidátem na klecové lůžku. Ostatně slovosled a nedostatek myšlenky spíš vypadá, že jde o jakéhosi šaška, který své bláboly smolí přes nějaký translátor.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.