Rok rozhodnutí
"Zbytečná" reforma startuje. Státní pilíř zažije bombardování

30.12.2012 06:05 Původní zpráva

UVNITŘ ANKETA. Už jen pár dnů zbývá do chvíle, kdy se spustí hlavní část penzijní reformy. Naplno se tak rozjedou reklamní kampaně penzijních společností, které budou lidi přesvědčovat o nestabilitě státního pilíře, nutnosti spořit si na stáří jinak a hlavně o výhodách nového, takzvaného druhého pilíře.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Johan Rey (17 hlasů) 30.12.2012 07:00

  Kdo tomuto výmyslu této vládní galérky věří, tak zcela určitě v...

 • Jiří Fejgl (10 hlasů) 30.12.2012 10:55

  Řeknu vám to naostro - mám kámošku, která u jedné banky bude lidi pro...

 • Karel Vachut (9 hlasů) 30.12.2012 09:33

  Já doufám, že naprostá většina obyvatel ČR má už konečně JASNO v tom,...

 • Jaroslav Švorc (9 hlasů) 30.12.2012 08:44

  Nejhorší na celé Drábkově důchodové reformě je to,že obludně lidem...

 • Pavel Johanides (9 hlasů) 30.12.2012 08:20

  Podvod na občanech ČR: Od roku 2006 nevymíráme, rodí se více dětí,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

zbytecne je4 se blbe dohadovat a znovu vymyslet kolo.jako s s-kartami.budoucnost je v placeni telefonem.karty zastarale.ale u nas se zbytecne hadame o uplne jasne a bezne veci,pouzivane ve vsech skoro,vyspelych zemich zapadu.s duchodem se dostaneme na uroven,az zavedeme 4ty pilir.ten jsme meli zavest rovnou a usetrilo by nam to dost casu.asi zase zavedeme,az bude zastaraly.hezky den.

0 hlasů

Žádná zbytečná reforma,víte kolik miliard se stihne rozkrást než to ČSSD s KSČM zruší???

3 hlasy

Tento pilíř nemůže být nestabilní, protože bude stát na pevných základech tržního hospodářství projektovaného Prof.všeho Ing.Klausem a statikem hospodářské politiky ČR Ing.pyrotechnikem Kalouskem, realizovaný ministry vlády v akci "Z" a placený občansy s.r.o.

3 hlasy

Kalousek tuneluje státní pilíř a pak straší lidi. Je to celé hlavně kšeft, protože je potřeba pumpnout ty stovky miliard protékající důchodovým systémem.

4 hlasy

Řeknu vám to naostro - mám kámošku, která u jedné banky bude lidi pro toto soukromé penzijní pojištění lanařit. A když se jí zeptáte, zdali ona sama do toho taky půjde, jednoznačně řekne NE s tím, že je to "tunel od samého počátku." Bez komentáře.

10 hlasů

zbytecne se rajcujete,ajnstajn.radsi se priprafte na ctvrty pilir,meshugene!!!to vam asi zpusobi infarkt,ajnstajn.cha,cha,cha!shalom.

1 hlas

ach boze. klasickej nahonci co mu banka/pojistovna zaplatila 4 hodinovy kurs aby dokazal vyplnit tiskopis zvejka cosi o tunelech jako by produktu rozumnela :)))

2 hlasy

www.parlamentnilisty.cz-rozhovor s prof Dvorakovou

2 hlasy

Jo, jak tady píší modráci : Nikdo vás do ničeho nenutí. Do II. pilíře vstupovat nemusíte, tam půjdou jen vaše peníze.

8 hlasů

Tož jistě hňupe, naše peníze, díky kterým "levicová" holota dostane dávky, nakoupí si lahváče a muže totok řvát jak se má špatně...!!!

3 hlasy

ted jste pichnul do vosiho hizda.

1 hlas

Vždyť se soudruzi nečilte, nikdo vás do ničeho nemůže nutit. Vám spíš chybí Strana sjednotitelka, stranické schůze a aktivy, ROH, Svaz kamarádů s Ruskem a pro děcka Pionýr, aby neměla odpoledne čas na pitominy. Ale hlavně všem stejně, abychom si nemuseli závidět, jako dnešní neschopná žebrácká chátra těžce závidí a nepřeje pilným a schopným. Čest!

1 hlas

HLAVNÍ JE, ŽE VÁS NIKDO DO DRUHÉHO PILÍŘE NENUTÍ . Tak o co jde? O zbytečké kecy zde.
Socani u vás společně s komouši nechť založí svůj penzijní fond a tam přispívejte stovkou měsíčně. Oni vám pak vyplatí nejméně tisícovku měsíčně. Nikdo jiný to s vámi dobře nemyslí.
A mimochodem. Mám důchod doma i zde. My emigranti se prostě máme, že?

2 hlasy

na reformy pro bohate v rezii pravicovych hovad obcane se...

4 hlasy

Lékaři schvalují důchodovou reformu

Já nechápu proč je tolik povyku proti důchodové reformě. Vždyť ji schvalují i lékaři, konkrétně tito :
za TOP09 : MUDr.Gabriela Pecková , MUDr.Jitka Chalánková , MUDr.Patricie Kotalíková , MUDr.Jiří Besser , MUDr.Martin Gregora , MUDr.Leoš Heger , MUDr.Michal Janek , MUDr.Rom Kostřica , MUDr.Aleš Roztočil

za ODS : MUDr.Pavel Bém , MUDr.Vít Němeček , MUDr.Boris Šťastný

3 hlasy

Stejně se jim na druhý pilíř,každý vybodne.Možná Východoněmecký pokusný králík Šimerda inženýr nee...

5 hlasů

Tento pilíř potřebovali hlavně zbohatlíci. U nás existuje poměrně dost tzv. podnikatelů, kteří ačkoliv každý rok mění nový typ audiny a třikrát ročně tráví dovolenou na druhé straně světa, tak papírově nemají nic a odvádějí tak minimální odvody a daně. Až dojdou do důchodového věku tak současný státní pilíř jim vyplatí podle toho, jak celý život platili. Pro tyto lidi je Drábkokalouskovský pilíř přínosem. Zvláště, když jim ještě ostatní musí do něj přisypat ze svého.
Pro nikoho jiného to není. Prostě si jen bohatí vymohli, aby jim ostatní přispívali i v penzi.

8 hlasů

Nejhorší na celé Drábkově důchodové reformě je to,že obludně lidem lže,když tvrdí,že řeší důchodovou situaci českých občanů za 30let.Tato reforma neřeší nic, pouze přihrává miliardy kamarádům,vlastníkům fondů a protěžuje Nečase a pár vyvolených,kterým dnes peníze přebývají a mají bezpočet příležitostí,jak se zabezpečit na důchod.Tito vyvolení budou platit na výplatu stávajících důchodů o 3% méně,než lidé kteří s bídou přežívají,nemají proto, z čeho by si na důchod mohli šetřit.Argument,že tito vyvolení budou,za 30 let,brát nižší státní důchod,ječ cynickým plivnutím do tváře naprosté většině občanům jednak proto,že tito vyvolení ušetří, už dnes, 3%,o které řadoví občané musí platit více na stávající důchody a jednak proto,že to tvrdí chaotická vláda,která sama mění své zákony častěji než ponožky.

9 hlasů

Já doufám, že naprostá většina obyvatel ČR má už konečně JASNO v tom, jak to v tomto TUNEL-STÁTĚ chodí... Polistopadová propaganda zcela promyšleně a plánovitě ničí veškerou lidskou solidaritu - a proč? - aby lidi nevěřili státnímu sektoru a nechali se nalákat do soukromého ... Jenže ten už 23 let funguje furt stejně: Stejní lidé stále dokola zakládají a pak likvidují své společnosti, přičemž je vždy beztrestně vytunelují... Jak dlouho může fungovat tohle zlodějské perpetuum mobile? - Tak dlouho, dokud lid český nepovstane a nezačne lumpy vyhazovat okny ven, na dlažbu a do Vltavy... Slabá domokracie NENÍ žádná demokracie - je to spíše krutý bezcitný fašismus - je to ještě horší TOTALITA (rozuměj vláda elity) než ta, kterou jsme tu měli.

9 hlasů

tak se uz prestante spolehat na druhe a natohovat ruku. zapojte vlastni mozek a zaridte se na stari sam podle sveho. tohle neustale stezovani jak za vsechno mohou ti druzi je uz vazne k smichu.

3 hlasy

Pravičák se nezapře.
"Ten,kdo krade,ten umí, ten je VIP.Ten, kdo nekrade,ten je neschopná socka a okrádá rodinu."

7 hlasů

vase vestecke schopnosti stoji zaprd, nedivim se ze se neuzivite.
nevim proc citujete ten nesmysl v uvozovkach. ja o nicem jinem nepsal, ale takrka stejny citat znam z doby pred rokem 89 kdy byl pomerne dost rozsiren.

tak co jste tedy udelal pro sebe a proto abyste se mel v duchodu lepe a nemusel se spolehat na almuznu od statu?

1 hlas

Vokurko,chvástáš se sice snaživě,ale tvoje příspěvky dokazují,že neumíš vůbec nic a firma tě platí zato,že neděláš vůbec nic a proto nic nepokazíš.

0 hlasů

Jaroslav Švorc 30.12.2012 11:08

zvejkejte si co chcete, ja uz dnes nejsem zavisly na tom kdo tu bude vladnout, chodim si do firmy vicemene z dlouhy chvile na 1 max 2 hodky denne pote co syna dovezu do skoly. takze me nazvyvejte klidne pravicakem, modrou strakou, neinteligentem atd. je mi to naprosto fuk stejne jako jestli pujde dph nahoru o 1% nebo 30%. to vite vyhoda toho kdyz clovek maka od nevidim do nevidim vcetne svatku a vikendu a pak se po 15 letech muze kolem ctyricitky stat "rentierem" z vlastniho. ale to vy nechapete, jste obycejny clovek, co v 6 rano pichne a v 15h vali domu sednout na gauc pred tv pripadne do hospody lemcat desitku a nasavat moudra od chlapu.

0 hlasů

Vokurko,méně inteligentní pravičák se nezapře.Citát,i méně inteligentního pravičáka,který o ničem jiném nepsal,patří do uvozovek.

5 hlasů

Systém funguje tak,jak byl po roce 1990 nastaven.To co nezničili revoluční tribunály,to darazili Klaus s Kalvodou.Klaus vyházel ze státní správy ekonomy a nahradil je liberálními ekonomy.Kalvoda vyházel ze státní správy vyházel zbývající právníky a nahradil je advokáty.

4 hlasy

cha,cha,cha!ten frantisek vokurka s vama ale zametl,skoro lepe nez ja,meshuge.hezky den.

0 hlasů

Podvod na občanech ČR:

Od roku 2006 nevymíráme, rodí se více dětí, než umírá na stáří. Úmrtnost starších lidí však stoupá (viz tabulka dole).

Demografický vývoj se tedy od roku 2006 otočil a média o tom mlčí a nahrávají tak penzijním fondům, které se snaží vysát peněžní prostředky ze strany našich občanů na soukromé fondy bez garance státu za jejich zhodnocení a nerozkradení.

Je potřeba zvýšit produktivitu práce, která je v ČR dlouhodobě mizerná. Tady je potřeba začít s reformou, tudy vede jediná cesta z dluhové pasti.


Datum:
11.10. 2012 11:01
Živě narození a zemřelí v České republice (2006 - 2011)Rok:...........................2006.........2007.. - .......2008.........2009.........2010.........2011

Živě narození:...........105831.....114632.....119570. - ....118348.....117153.....108673

Zemřelí:.....................104441.....104636.. - ...104948.....107421.....106844.....106848


Zdroj: ČSÚ

9 hlasů

NE TO NEBYLO PŘED 60 lety v Československu,ale nedávno ve SVOBODNÉ AMERICKÉ zemi...

USA: Na potlačení hnutí Occupy se podílela policie i banky
Z nově zveřejněných dokumentů vyplývá, píše Naomi Wolfová v deníku Guardian, že násilné potlačení protestů Occupy, k nimž došlo v Americe loni na podzim, koordinovaly samy velké mezinárodní banky. Hnutí Occupy bylo potlačeno prostřednictvím násilného zatýkání, likvidace organizační struktury demonstrantů, házením kanistrů na hlavy demonstrujících, používáním tak těsných pout, že to zatčené zraňovalo, věznění spoutaných demonstrantů tak, že byli nuceni se pomočit či pokálet.

Americký Fond Partnerství pro občanské svobody (proč ne americká média?) zažádal o zveřejnění dokumentů zaznamenávajících systematický útlak. Z dokumentů vyplývá, že v USA vznikla děsivá síť koordinovaného útlaku, v rámci níž spolupracovaly ministerstvo pro vnitřní bezpečnost, FBI, policie, regionální integrační centra a soukromý podnikatelský sektor. V některých případech vznikla jednotná organizace, Domestic Security Alliance Council, Rada aliance pro vnitřní bezpečnost. Z dokumentace vyplývá, že američtí policisté, ministerstvo pro vnitřní bezpečnost a banky spolupracovaly v útlaku, zatýkání a neutralizaci pokojných amerických občanů.Dokumenty byly po dlouhých odkladech zveřejněny v týdnu mezi Vánocemi a Novým rokem. Dokazují, že vzniklo celostátní americké potlačitelské spiknutí. Orwellovským způsobem se útlak šířil z města do města: Na šesti amerických univerzitách univerzitní policie dodávala informace FBI o studentech, kteří se podíleli na hnutí Occupy, tyto informace získaly soukromé bezpečnostní agentury. Plány potlačit akce hnutí Occupy byly připravovány až měsíc předem. Vypracovala je FBI a předložila je k schválení bankám, proti nimž hnutí Occupy zamýšlelo demonstrovat. Návrhy použít ostřelovače, kteří by usmrtili vedoucí představitele hnutí Occupy jsou v dokumentaci začerněny. Je to v rozporu s běžnou praxí FBI, podle níž má FBI povinnost informovat politické aktivisty, když jsou ohroženi na životě.

Z dokumentů vyplývá, že i když FBI v nich uznává, že Occupy je pokojné protestní hnutí, označuje ho opakovaně za "teroristickou hrozbu". Těsné partnerství, které vzniklo mezi bankami, newyorskou burzou, FBI a ministerstvem pro vnitřní bezpečnost, charakterizovala Mara Verheyden-Hilliardová, ředitelka Fondu Partnerství pro občanské svobody jako "policejní etatismus".

Je možné, dodává Naomi Kleinová, že dokumenty o spolupráci bank, FBI a ministerstva pro vnitřní bezpečnost při potlačování pokojných občanských protestů v USA mají mít zastrašovací účinek: aby si lidé rozmysleli, zda chtějí protestovat. Spolupráce bezpečnostních institucí a bank znamená novou závažnou hrozbu: Všichni občanští aktivisté se mohou stát WikiLeaks, jak na to poukazuje ve své nedávné knize Julian Assange. Vzhledem k tomu, že se pro potlačování protestů dala policie a banky dohromady, znamená to, že jsou občanské protesty vážně ohroženy: finance, které mají k dispozici občanští aktivisté, jsou totiž uloženy v bankách, které k nim aktivistům mohou odepřít přístup obdobně, jak americké úvěrové společnosti VISA a ACCESS a PayPal odmítly přijímat finanční dary pro server WikiLeaks.


8 hlasů

Kdo tomuto výmyslu této vládní galérky věří, tak zcela určitě v budoucnosti spláče nad výdělkem.Zrovna tak dopadnou všichni kupci státních dluhopisů.Kdyby Klaus a Topolánek nebyli rozpustili důchodový účet do státního rozpočtu, tak dneska důchodci nemuseli být olupováni o valorizace a mohli žít trochu důstojněji.Je to stejně zvláštní země, kde poslaneci nestačí osmdesát tisíc měsíčně a důchodci, matky s dětmi, postižení, musejí vyžít s pár tisíci.Úsměvné bylo, jak si všichni státotvorně odklepli nezdanění svých náhrad včetně senátorů.Jsou to kujóni tihle naši"zástupci lidu".

17 hlasů

udelali to same,co stary LBJ v usa.s tim nesouhlasili lide v galvston,texas a sami si rozjeli 4ty pilir.ucte se.ajnstajn.hezky den.

0 hlasů

No co? Leckterý důchodce má osmdesát tisíc ročně. To by jim mělo stačit, ne? Přece je nebudeme rozmazlovat.

3 hlasy

moj rodice maji 9800kc otec 73 let a 8100kc mati. 65 let tzn cca 18k mesicne. energie a vse kolem baraku poridi do 3-4k, se 4k vystaci na jidlo a veci denni potreby. maji 2 auta (feldu a megana) kteryma jezdi a kazdy rok si bez jakehokoliv uskromnovani mohou jet na 2 dovolene. v lete byvaji v cechah ci na slovensku a v zime se jezdi ohrat k mori. a to prosim nema ani jeden z nich prumerny duchod! ovsem pokud si nekdo vydrzuju 3+1 na exkluzivni adrese s najmem 10k+ tak lehko muze pak zrat maximalne korinky. je to vec volby. moji rodice si duchodu evidentne uzivaji a to zda bude po novem roce o 1% vyssi dph a zaplati tak o 50kc za mesic vic na spotrebe resit nemusi. kazdy mel x desitek let na to, aby se na duchod zaridil.

2 hlasy

Teda pane Vokurko, klobouk dolu.Za osmnáct tisíc měsíčně s takovým komfortem?Vaši rodiče asi vůbec nemarodí, což jim přeji, a jen si užívají svoji penzičku.Prosím Vás alespoň napište před Váš příspěvek tento začátek"Bylo nebylo, za sedmerýma horama, a sedmerýma řekama..."!!Potom to bude mít ten správný švih.

4 hlasy

mate predstavu co stoji bydleni v domku se zahradkou a vlastni studni? evidentne ne, plno nakladu vam totiz proti 3+1 v centru odpada dokonce ani za odvoz komunaalniho odpadu si obec nic neuctuje.

0 hlasů

Zazvonil zvonec a byl pohádky konec.

4 hlasy

ano za 10k najmu dokaze zit i cvicena opice a pak nadavat na to jak strasne se mam

0 hlasů

Hezká pohádka. Znáte i jinou?

4 hlasy

ano znam, o tech co se nezajimali o nic a ted breci ze se maji spatne

0 hlasů

Hezké, to mohou děkovat Bohu, že jsou zdrávi a 3/4 penze jim nesežerou doplatky na léky. Počítám, že do těch aut tankují do roka tak dvakrát, před dovolenýma. Plná nádrž a je po důchodu.

4 hlasy

nemate evidentne anung o cenach.
plna nadrz vyjde na nejakych 1500kc tj cca 1000km takze pokud jezdi 3-4 tydne do vetsiho mesta najedou kolem 80km za tyden a nadrz jim vydrzi na 3 mesice. a leky NIKOMU 3/4 duchodu nesezerou jelikoz je limit 5k rocne na doplatcich.
evidentne lzete a snazite se umyslne delat situaci horsi ikdyz takova neni. takze jeste jednou, rodicum zbude cca 10k mesicne na vydaje dle jejich rozhodnuti a ikdyby natankovali obe auta a zaplatili maximalni doplatek v jednom mesici tak jim jeste 2k zbudou, ovsem uz po cely rok nedoplati na lecich ani korunu a natankovano maji kazdy na 3 mesice dopredu. toz asi tak.

0 hlasů

vitam vsechny mestaky do reality, vzpamatujte se. jaka zaloha za vodu? vlastni studna s kvalitnejsi vodou vyjde asi na 200kc rok za povinne rozbory. topeni drevem vyjde max na 3 tisice rocne kdyz si svezete furu sam (od ceho jsou deti, snad aby rodicum pomohli) elektrika za 1000kc mesic na sviceni bohate staci a to same plyn na ohrev vody a vareni. a ze 4k na mesic staci jen na jezeni odpadu? ale kdeze. udelate si zabijacku kde vas vyjde 100kg cunik na nejake 2500kc a mate veproveho na rok. navic se sejde cela rodina, popije se, pokeca, zazpiva. zakladni zeleninu si na zahradce vypestuje i nemohlo z prahy a netreba k tomu dokupy vic jak 2-3 dny za sezonu. tzn. rajcata, papriky, zeli, cibuli, cesnek, mrkev nic z toho netreba kupovat, vse je kvalitni a mozna se tomu budete ve meste divit, ale zelenina i voni.

ano duchodci co se vykaslali na to aby se na duchod prizpusobili a zijou v centru za vysoky najmy se holt maji mizerne, ti co se pripravili si naopak mohou cestovat a uzivat si. kazdy sveho stesti strujcem.

0 hlasů

Plná nádrž (40 litrů) na 1000 km? Tedy spotřeba 4 litry na 100 km? Jestli jsou všechny vaše výpočty takové, pak buď lžete, nebo jste hlupák, co nezvládl kupecké počty. Zákonné ručení nic? (Nemluvím o havarijní pojistce, zaviněná nehoda je o auto může i připravit, za mne platila pojišťovna z h.p. 85 tisíc), Údržba? Jsou to samé nesmysly..
A ty poplatky? Za měsíc v nemocnici 3000 a nezapočítávají se do limitu.
Hodně věcí jste nezapočítal. Nemejou se? Neperou? (voda už dnes stojí cca 500 měsíčně v levnější oblasti)Neplatí za popelnici? Daň z nemovitosti atd..
Ty 4000 za jídlo také znamená, že se živí svinstvy a náhražkami. Možná v blažené nevědomosti. Normální potraviny za tyhle peníze nepořídíte.
Něco o tom vím, žiji také v rodinném domku, který jsem si postavil za komunistů.

4 hlasy

Pravděpodobně rodiče nemají internet, ale kde jsou poplatky za televizi, rozhlas, odvoz odpadu...
Buďme k sobě upřimní a řekněme si, že ne každý má svůj domek a dostatek sil, aby se v takovém úctyhodném věku staral o vše kolem. 7500 nájem, 6000 jídlo pro dva na měsíc a dva tisíc věci denní potřeby i s léky na měsíc. 15500,- na dva lidi na měsíc, aby mohli přežít, nikoliv si užívat podzimu a zimy života.

4 hlasy

Nájem za byt s energiemi ve městě do 50tisíc obyvatel je 7500,-.
4000,- kč na jídlo a věci denní potřeby? Řekněme tedy 3000,- na jídlo a zbytek je oblečení, věci do domácnosti atd.
Dva lidi za 3000,- kč na měsíc je 50,- kč pro člověka na den. Nejmenujete se Kalousek?

6 hlasů

Pane, buď záměrně lžete vy, nebo si idealizujete život svých rodičů a nezajímáte se o to, jak skutečně žijí.
Kde máte pojistku za auta, dálniční známky, brzdy, olej a další opravy.
Co se týká limitů, tak není pravda, že nemocný člověk zaplatí 5tisíc a nic. Do limitů se nezapočítávají poplatky v nemocnici a také se ty limity počítají dle nejlevnějšího léku na trhu a nikoliv dle toho, který vaši rodiče dostanou. V praxi to vypadá tak, že starší člověk má více nemocí a musí tudíž mít jiný lék, než je ten nejlevnější. Doplatky se počítají, ale z nejlevnějšího dle účinné látky na danou nemoc, takže doplatek může být 200kč, ale započte se 20kč.
Co se týká bydlení, tak jste úplně mimo mísu. Již jen zálohy na elektřinu pro dva lidi jsou 500 (spořivé žárovky, minimum spotřebičů bez pračky, bez televize) a plyn také 500. Kde máte pak náklady na vodné, stočné, topení a možný úklid, pokud starší člověk žije v bytě. Pak samozřejmě samotný nájem, či daně z nemovitosti, nebo poplatek do fondu oprav.
4tisíce na jídlo pro dva za měsíc? Je smutné, že necháte rodiče jíst odpadky, jelikož za tuto částku lze sehnat pouze odpadky.
A prý to stačí i na věci denní potřeby. Vaši rodiče chodí na Adama a Evu? Boty, bundy, trika, košile, pyžamo, ponožky... kde jsou věci do koupelny, kuchyně, či se něco rozbije jako lednice, pračka. A kde je ještě společenský život a např. dárky, pohoštění pro návštěvníky, příbuzné?

7 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 39/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.