Spor
Zdanění církevních restitucí. Fiala: Nepřistupujme na tlak KSČM

23.01.2019 13:20 Aktualizováno 23.01. 15:50

Jako pošlapávání právního státu, hřích proti ústavě a úlitbu menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD komunistům komentovaly výsledek hlasování o zdanění církevních restitucí ve Sněmovně zástupci opozičních stran. Stejně jako poslanci KSČM očekávají, že spor o zdanění náhrad za nevydaný majetek skončí u Ústavního soudu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Týdenní cenzor (14 hlasů) 23.01.2019 13:23

  Tzv. církevní restituce byl obrovský podvod, podvod na nás všech...

 • Henex (8 hlasů) 23.01.2019 17:48

  Plácáš takový kraviny, že tě ani v Kremlu nepochválí. Hleď si radši...

 • Pavel Pospíšil (8 hlasů) 23.01.2019 13:58

  Takže, podle logiky KSČ a jejich poskoka Bureše, kterého drží Falmer...

 • Henex (8 hlasů) 23.01.2019 17:21

  Danit restituce, čili odškodnění, je nesmysl. Diskutovat by se dalo o...

 • Emanuel Bacigala (7 hlasů) 23.01.2019 17:29

  Jsou tam dokonce církve vzniklé v 90. letech. Zákon totiž není o...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jen naše Církev nás ochrání před Islámem a Hordou.
Pokud budeme jako národ bezbožníci, Islámu a Hordě se neubráníme.
Nevidím žádný rozumný důvod činit kroky, oslabující Církev v ČR.

2 hlasy

neochranila nas od semitskych nenazranych kobylek,ktere zde radi tisicileti.jen se podivejte na priklad v usa.katolicka vysoka skola,notre dame v ohiu,se rozhodla zakryt sochy kolomba.oznamil to mistni dekan,soudruh reverend john jenkins.president thomas kruczek.to neni ta notre dame university v indyjane.ale katolici,kteri by nas meli branit,ne?

0 hlasů

Je videt, ze ANO, KSCM, SPD - oslabuji cirkev,
vystupuji proti zapadni civilizaci,
proti nasim hodnotam,
stejne jako Islamiste a RuSSko.

Rezident Zeman - vitac ruSSaku - podporuje je v jejich podvratne cinnosti, a je vlastizradce.

4 hlasy

upresnete si pojmy,mesuge.zapadni civilizace se opira o recko a rim.krestanstvi,judajika a islam k nam do evropy byly zatazeny z afro-azie.belosi krestanstvi poopravili,tak jako semiti zidi poopravili evropske nabozenstvi - komunizmus.

0 hlasů

Opakem islámu není křesťanství, ale ateismus. Muslimové křesťany sice považují za podřadné, ale uznávají je jako "lid knihy". Ateismus je však pro ně nepochopitelný a ateisty zpravidla zabíjejí.

Vysoce postavení křesťané jsou také velmi často naladěni proimigračně a islám podporují. Připomínám Tomáše Halíka, vídeňského arcibiskupa Schönborna nebo papeže Františka.

Před islámem nás zachrání jen zákaz islámu, obrana před migrací a vystoupení z Evropského Svazu. K těmto záměrům má nejblíže program SPD. Tuto stranu je třeba volit.

0 hlasů

Měla by se ustavit PARLAMENTNÍ KOMISE,aby prověřila,jestli při schvalování původního zákona o navrácení majetku církvím nebyli poslanci
KDU ČSL,TOP 09 a spol.
ve STŘETU ZÁJMU ?!

1 hlas

ANOniste, Kremelska Strana Cech a Moravy (KSCM) a SPD fakturanta Pitomia oslabuji krestanstvi v republice.

Estebaci, komousi a fasouni - vitaci a sluzebnici RuSSaku -
tim,
ze oslabuji zapadni KRESTANSTVI,
podporuji ISLAM.

Jsou to proste VITACI barbaru...

4 hlasy

Chybo přírody, to západní pojetí křesťanství je založeno na útisku jinověrců, upalování, křižáckých výpravách, prodávání odpustků,hrabání majetku jinověrců a oponentů, násilná rekatolizace na dobitých území flanďáky.
A současné době se zejména hrabivá katolická církev moc nezměnila. Ti islamisté se jen na rozdíl od těch "západních křesťanů" o nějaký ten pátek opozdili.

1 hlas

Vidlak - opozdeny islamista.. )
Jdi hazet svoje bobky Bobku jinam, vitaci ...
opozdenec jeden..)

4 hlasy

Ty si raději vyhrň sutanu ať si souvěrenc neublíží.

0 hlasů

Opozdeny Bobek ma asi zkusenosti ..)
z ruϞϟke ambasady ..)

0 hlasů

Vite, je zde nějaký rozpor v tvrzení "demokratické opozice". že se stala opozicí proto, že komunisté jim spolupráci s vítězem voleb jaksi ukradli.
Zapomínají velice rychle, jak po volbách svorně mimo KSČM a ČSSD se zaříkaly, že s ANO nikdy!
A tak dnes pan Fiala pláče na rozlitým mlékem a svádí onen koaliční debakl, který si sami sobě všichni opozičníci způsobili, na "ty nedemograty!", jak by je nazval Jakeš.

Druhý rozpor je v tvrzení nějakého sekretáře sekteteiriátů církve nějaké, že schválení zákona o zdanění náhrad je hloupým populizmem v rozporu se ZDRAVÝM ROZUMEM.!?

ZDRAVÝM ROZUMEM???? Řekl by snad někdo z Vás, že ti. co věří ve zlatou žížalu nebo vousatého starce, sedícího na obláčku, jsou oním rozumem nadáni? A proč ? Měly by snad takové spolky mít právo mámit z lidí peníze, o které je historii mnohokrát obraly třeba i pod hrozbou upalování, mučení, válek a jiných příkladů "slušného! chování?" Obecně tyto a jim podobné spolky nejsou ničím jiným, než třeba spolky včelařů, rybářů, sportovců. skautů, příznivců UFO a dalších, někdy i takových, nad kterými zdravý rozum zůstává stát.
To, čím se odlišují od církví (většiny), je to, že nikdy třeba příznivci UFO nemlátili klacky a jiným vercajkem lidi jen proto, když řekli, že blbostem nevěří.
A tak máme na světě asi 10000 spolků a tím pádem asi 10000, určitě více různých bohů, které nikdo nikdy neviděl a těžko asi uvidí.
To ovšem není některým zábranou v tvrzení, že jim oni neviditelní řekli, co mají lidem říci a jak se k nim chovat, když jim věřit nebudou.Je to v povaze lidí, věřit na základě výmluvné řeči někoho, že tomu tak je? A to dokonce, se za tyto "pravdy zvěstované" do krve bít a násilím a strachem prosazovat své pravdy a žádní jiné! Nepřipomíná vám to tak trochu doby nedávné?

Otázkou tedy je, když ony spolky máme, proč jedněm - a to zrovna těm, co se v minulosti k nám zrovna líbezně nechovali, platit za to, že si přivlastnili to, co většinou nám ukradli? Dnes říkají, že to je spravedlivé, že co bylo ukradeno, má být vráceno.... Platí to jen dnes nebo to platílo i létech a staletích ninulých?
Proč věřit těm, co nedávno zkoumali, kolik andělů se vejde na špičku jehly, že to co dnes říkají, je pravdou, když nám lžou již více než 2000let?!
Z čeho vznikly opravdu krásné stavby chrámů a jiných sakrálních staveb - z daní církvím - tehdy desátků - placených a vybíraných násilím. Z práce mnichů a kněží určitě ne.
A za to jim ještě platit, když jiné spolky mohou utratit jen co, co dostanou od svých členů či příznivců.
A jen tak mimochodem to platí i o dani, placené "nestranné" ČT, která o nestrannosti může jen povídat a lhát?
A tohle zde neplatí jen o církvích, ale i o politicích, kteří by měli pro nás, co je platíme, pracovat, abychom se měli lépe.. Už jste nějaké takové potkali? Já tedy ne!

1 hlas

Ne že bych jásal nad podílem komoušů na této záslužné věci, ale když se Kalousek, Farský a Fiala spolu nad něčím vztekají, tak to je většinou důvod k radosti. A tady bych ji měl velkou i bez jejich prskání. Komouši a církve si nemají moc co vyčítat. Obojí jsou v područí ideologií, které každá svým způsobem oblbne lidi do té míry, že potlačí jejich selský rozum a udělají z nich své loutky.

2 hlasy

A co takhle zdanit poslancům náhrady? To by taky něco hodilo, ne...? Začal bych u těch komunistických...
Komunistům bych zdanil i důchody, mají je přemrštěně vysoké...

4 hlasy

Dle nejen renovovaných odborníků církev nikdy majetek, kterým se ohání, nikdy nevlastnila.

Rozhodnutí ÚS ČR vždy mluvilo jen o narovnání vztahu státu a církví, nikoliv o navracení nějakého majetku. Zde také narovnání s konečnou tečkou mohlo být, že církve nedostanou vůbec nic.

V tomto našem konkrétním případu se evidentně jednalo o protiústavní plnění ve formě daru, který musí být, tak jako v jiných případech zdaněn!

3 hlasy

Nejdříve by se mělo jednat o narovnání vypočtu duchodu.To je největší křivda ! Proč mají byvalí komunisté několikrát větší duchod jako ostatní??????

4 hlasy

Přiznat církvím tak nehorázné finanční náhrady by měla prověřit policie. Ti co dnes nejvíc křičí toho za svého působení v politice nakradli tolik, že komunisti to nestihli za 40 let. Ti znárodňovali, tito kradou do svých kapes.Jasně. Pravičáci daně neplatí ....nikde nikdy nikomu..
Nechápu proč by "faráři" neměli platit daně??? A to nemluvím o tom jakým zázrakem k těm majetkům přišli...

2 hlasy

guru jara je ten nejvetsi blb,asi bude volič čssd.Proto si ti komunisté vytvořili pro sebe TUZEX,svoje NEMOCNICE a několkráte větší DUCHODY jako ostatní těžce pracující lidé!!!! tím myslím obyčejné Dělníky !!!

4 hlasy

Ty magore@ když jsi byl věčne zavřenej za příživnictví, tak máš prdlačku důchod! On pro komunisty exsituje jiný zákon o důchodověm zabezpečení než pro ostatní??Nehledě na to že byl strop bez ohledu na výdělek!

0 hlasů

guru jara je ten nejvetsi blb,asi bude volič čssd.Proto si ti komunisté vytvořili pro sebe TUZEX,svoje NEMOCNICE a několkráte větší DUCHODY jako ostatní těžce pracující lidé!!!! tím myslím obyčejné Dělníky !!!

3 hlasy

An.al.ni guru jara volil komouse, ted - je volic SPD

4 hlasy

Přál bych ti, aby ti sebrali barák a za 40 let ti ho vrátili rozstřílenej od vojáků jako kostely na Libavé, osle.

6 hlasů

Na tebe nemá cenu reagovat debílku,jsi postižený a s těmi mám soucit.Mimo jiné na Libavé jsem sloužil v Přáslavicích,strýc tam bydlel ,ale co to meleš o frustrátech církvi?

2 hlasy

Tys musel mít smutné dětství, zkus hypnózu občas to pomůže

5 hlasů

Pán Bůh zaplať...

3 hlasy

Danit restituce, čili odškodnění, je nesmysl. Diskutovat by se dalo o výši tohoto odškodnění. Ale už to jednou bylo dohodnuté a schválené, takže znovu to otevírat je nevhodné. Daleko víc mi vadí, jak se Duka vměšuje do politiky a veřejného života...

8 hlasů

Na rozdíl od jiných se vměšuje ,ale nevyměšuje jako jiní,včetně tebe troubo

0 hlasů

Co to ten pedofilní zlodějskej ksindl mele,,,co zamordovali a upálili lidí aby jim mohli ukrást majetek ,který dnes považují za svůj.
Církev se nezměnila 2000let. Nechali si vrátit půlku republiky, přitom některé majetky vůbec nevlastnili. Všechno nakradli v čarodějnickejch procesech,odpuskach atd. Čím hůř se budete mít na zemi tím líp se budete mít v nebi. Tohle cpali lidem .kurwi.

7 hlasů

Plácáš takový kraviny, že tě ani v Kremlu nepochválí. Hleď si radši svého análního kolíku...

8 hlasů

Dej si peška do análu,a lehni nádore.Zase tě nachytala mamka s dcerou v posteli,že máš nerva?

2 hlasy

Je to čirý populismus. Myslím, že i ti komunisté vědí, že předloha nemá šanci uspět a kecy o nadhodnocení restitucí jsou vpravdě patetické. Je snad každému soudnému člověku jasné, že by se podobně jednalo i v případech, kdyby suma vyzněla jinak a to, ať už nižší, nebo vyšší.

7 hlasů

Smutný dárek od tehdejší vládní garnitury, že dopustila takové nepřesnosti v církev.
restitucích, nekvalitním ohodnocení a stanovením výše majetku, tj.nadržování církvi.
Lidé takový zákon považují za nespravedlivý. O nápravu se snaží ČSSD,KSČM aj.
Než se ohánět 30.výroč.pádu komunismu, právním státem atd., by bylo lepší věci
uvést dodatečně do pořádku, zpracovat přesný seznam oprávněného majetku, stanovit
přiměřené finanč.náhrady Občané se uklidní a budou víc ctít spravedlivý a právní stát.

6 hlasů

komousi by po tech hruzach po prevratu '48 pres vitani sssr'68 az po '89 by vubec nemeli byt strana.jak to vypada s navrhem na zdaneni grantu?myslim tech trech co dostala opec federaci zidovskych.

2 hlasy

Karle nechlastej tolik, propiješ si ledvinky hňupe...

3 hlasy

netykejte,mesugene a radsi vratte nakradene.

0 hlasů

"Je to takový divný".Na Wikipedii jsem si našel,co je to
církev.:Církev je křesťanské SPOLEČENSTVÍ,není to označení pro nějakou vybranou KNĚŽSKOU KASTU.
Tak si kladu otázku,jak se rozdělí "vracený" majetek
mezi ty kněží a věřící? Těch je určitě víc./Zdanění asi
nestačí/.

1 hlas

Jinak v pořádku? Stolice pravidelná, délka spánku adekvátní?

4 hlasy

Stále stejný ukňouraný,neschopný hlupáček a kuní ksicht Fiala

6 hlasů

Kdo dnes poslouchal tiskovku Filipa,tak mu musel dát za pravdu.Přesně řekl to,jak to s pastvilem círk.restitucemi bylo,žádný zákon,jen silou protlačený paskvil smlouvy.Vyjmenoval všechno to,co stát doposud církvím platí.Např.plat farářů a círk.zaměstnanců je stejný jako plat učitelů/včetně valorizací/,opravy círk.majetku platí stát a další a další.Možná fláterníci odvádí desátky někomu,kdo tenhle askvil protlači.Platíme z daní faráře z Posla,Slovenska atd-

2 hlasy

Zjevně netušíš o čem zákon je. Zákon má totiž dvě roviny, finanční náhradu a finanční odluku od státu. Stále se hovoří jen o tom prvním - o finanční náhradě. Ta je ovšem primárně určena pro hospodářské zabezpečení do budoucna.

Souběžně s tím ovšem každým rokem klesá příspěvek státu na platy, letos je o 25% nižší a v roce 2027 ustane úplně. Pro stát je to krajně výhodné, zbaví se financování církví a spousty „zaměstnanců“, kterým by musel neustále zvyšovat mzdy. Takže to placení farářů z našich daní za pár let skončí. Je to ovšem krátkozraké, v dlouhodobém horizontu budou muset církve omezovat či rušit své aktivity, což se negativně projeví na úrovni celé společností. Jak říká Graham Greene „Za každý zbořený kostel budete muset postavit nový blázinec“

6 hlasů

Debílku Emane i ten hňup Kalousek dnes přiznal,že zákon neexistuje,je pouze smlouva!Ale to tvůj chorý mozeček nepojme

1 hlas

Zákon č. 428/2012 Sb. č.u.r.á.k.u.

4 hlasy

Vstrč si ty kydy do své uhrovité prdele

1 hlas

Ty pičisko,mluvíš o něčem jiném,já o náhradách a o ty jde ty pítšo nemytá

1 hlas

Vždyť ty idiote_ vůbec nevíš o čem je řeč .-))))))))))))

4 hlasy

Takže pro d.e.b.i.l.y. podruhé a naposledy

Zákon č. 428/2012 Sb. O majetkovém vyrovnání s církvemi

6 hlasů

takovejdle navrh mel podat podfukar bures,kdyz je to podle vas " nejlepsi " podfukar a udavac v historii Cech a Moravy.potom rezignovat a odjechat na kibuc masaryk,nez ho zavrou.ne?

1 hlas

Lehni na předkožku nádore

0 hlasů

mate blbej zvyk tykani,ajnstajn.

0 hlasů

Tragikomické na tom je, že ochránci „našich křesťanských hodnot“ poslanci SPD schválili zdanění restitucí, tj. finančně ublížili našim křesťanským církvím a přímo tak napomáhají nástupu ideologií, které jsem historicky nepatří, např. islámu, který s penězi problém nemá.

Jinak pro stát je odluka extrémně výhodné, zbaví se několika tisíc duchovních, které už za 10 let nebude vůbec muset platit. Divím se, že církve byly tak hloupé a na odluku přistoupily.

Církve na Slovensku zažily rozum a žádná odluka se tam nechystá, příběh z ČR je pro dostatečně odstrašující příklad, tj. na Slovensku faráři nadále zůstávají zaměstnanci státu tak jako policisté nebo hasiči.

6 hlasů

moc bych nejake "nase" a k tomu "krestanske" hodnoty neprehanel.a cirkve dostaly tolik,ze by se o farare mohly postarat samy uz ted.opec na to dostala 2 granty,pecovat o potrhle rabini.

0 hlasů

FIALA SIMOŽNÁ MYSLÍ ŽE V PRVNÍ ŘADĚ BY MĚLI VŠICHNI CO BYLI V POLITICE OD MĚST AŽ PO MINISTERSTVA A VE STATNÍCH PODNICÍCH VČETNĚ BANK OD ROKU1991 PROKAZAT PŮVOD NABYTI SVÉHO MAJETKU A MAJETKU SVÝCH RODIN VČETNĚ VNOUČAT NA CO NEMAJÍ DOKLAD O PŘÍJMU ZABAVIT A ZAVŘIT JE VŠECHN NA 20 LET !!!!!! A PAK BY SE MĚL ZDANIT CÍRKEVNI MAJETEK

0 hlasů

Z opozicnich lavic muzou vykrikovat cokoliv .

0 hlasů

Je to jako v Kocourkově. Oboustranně čestným řešením by bylo přezkoumání příměřenosti finančních náhrad daných zákonem o majetkovém vyrovnání mezi státem a církvemi a jejich event. úprava. Náhrada věcného majetku finančním v ekvivalentní výši nemůze být zdanitelným příjmem . A nemůže se ani z části jednat o "dar" , když by šlo o chybný odhad státní správy.

5 hlasů

Rozumný názor,

0 hlasů

Takže, podle logiky KSČ a jejich poskoka Bureše, kterého drží Falmer u moci, když mě někdo okrade (stejně jako KSČ okradla církve a spoustu spoluobčanů), můj majetek mi bude zlodějem vydán (a je jedno, jestli se vrátí věc nebo je vyplacena finanční náhrada), tak je to zdanitelný příjem. Ach jo, co na to ruskej šváb Zeman? Předpokládám, že to rád podepíše, aby vyhověl svým komunistickým kamarádíčkům.

8 hlasů

Woe, jednak už KSČ neexistuje(Štěpán jí neprosadil), a pak je otázkou kdo koho okradl. Když už, tak komunisté si vzali mustr z katolických flanďáků. Z jejich náboženské netolerance, likvidace a vyhánění jinověrců, upalování a křižáckých výprav. Často právě kvůli tomu majetku. Po revizi cíkrví z první republiky měli katolící podstatně méně hektarů polí a lesů než jim bylo Kalouskem a spol.darováno. A to ze nákona směli jen majetek užívat a spravovat.

4 hlasy

Pošlapávání právního státu jediný kdo to dělá je odepsaná demožumpa v čele s Fialou,Stanovýmjurou,Udřená,Německá a ostatní co se stále drápou ke korytu a nedaří se.

3 hlasy

V čem profesor Fiala (ostatní vámi uváděná jména neznám) pošlapává právní stát? Jen v tom, že vyžaduje dodržování platných zákonů? Zkuste mi, prosím, odpovědět. Děkuji.

6 hlasů

Pospíšil, platíš daně??? Já jo! A ostatní lidi taky! A né málo! Tak proč by ten kdo od nepaměti hamounil majetek na chudých platit daně neměl??? To je podle profesora právní stát a dodržování zákonů???
Předcházející příspěvek vymazal cenzor.

2 hlasy

Cenzor si trochu plete svobodu názoru se sprostotou, Ty nechutné výlevy mozkové špíny by měly být odstraňovány, místo toho odstraňuje názory třeba na politiky, církve a jiné jim nepohodlné příspěvky. Diskuse je debatou o argumentech druhých a o zveřejnění mého názoru - tem může být i zcela odlišný, ale to ještě neznamená, že čím je sprostší, tím více do debaty přináší. Obvykle je to jen házení bláta a jen občas nějaký osobní názor, kritika nebo jiný argument - to ovšem neznamená, že diskutující musí být jen sprostými hovady kteří zde píší jen proto, že jim zdi domů a ploty nestačí. Ostatně ono sedět v teple u počítače je pohodlnější a i jistější, že nedojde k setkání s blbem o něco fyzicky silnějším.. Až si tohle, vážení bláteníci, uvědomíte, budou bez vás diskuse zde určitě zajímavější i prospěšnější.
Politici a jim podobní, co si myslí, že jsou lepší než druzí a proto je nutné dosáhnout, aby se "ti hloupější" chovali tak, jak by "ti lepší" chtěli, se radují, že misto kritik jsou zde závody v blbosti - tak jim ukažte, že se mýlí.

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Pan profesor jak mu říkáš je u většiny lidí jen kecal a ještě s ničím co by státu něco přineslo nepřišel a jen žvaní a žvaní a rád by se dostal ke korytu,ale to se nestane,modrých darmožroutů už jsme si užilí dost a ta demožumpa zanikne.

4 hlasy

Prostuduj si historii, abys věděl, jak církev přišla k majetku a kdy ho ztratila. Pak už s ním mohla jen určitým způsobem nakládat. Až to zjištíš, tak diskutuj. Takže žádná restituce. Normální podfuk a makjetkový zločin.

3 hlasy

Josefe souhlas a toho Pospíšila asi učil pan profesor.

2 hlasy

A jak ta smečka v čele s Kradouskem dodržovala právní řád, když hasičům, vojákům, policajtům a pod. zdanili příspěk za službu, i když podle zákona měli nárok na výpočet u hrubé mzdy a podmínky podle zákona splnili (odsloužený příslušný počet let). A Ústavní soud to po několika letech tahanic Kalouskovi posvětil. Tak proč flanďákům nezdanit finanční náhrady.

1 hlas

Tak dlouho budete kopat do křesťanských církví, až se jednoho dne probudíte v islámské republice.

7 hlasů

Opakem islámu není křesťanství, ale ateismus. Muslimové křesťany sice považují za podřadné, ale uznávají je jako "lidi knihy". Ateismus je však pro ně nepochopitelný a ateisty zpravidla zabíjejí.

Vysoce postavení křesťané jsou také velmi často naladěni proimigračně a islám podporují. Připomínám Tomáše Halíka, vídeňského arcibiskupa Schönborna nebo papeže Františka.

Před islámem nás zachrání jen zákaz islámu, obrana před migrací a vystoupení z Evropského Svazu.

0 hlasů

Asi jste si dosud nestihl povšimnout, že nejvíc muslimů do Evropy natahala KŘESŤANKA Merkelová. Máte ještě mnohem pomalejší vedení, než já, a to už je co říct.

3 hlasy

O tom, zda budeme islámskou republikou rozhodnou obyvatelé tohoto státu, ne představitelé křesťanských církví.
A když jsme u věci, jak mohly "restituovat" církve, které v r.1948 v této republice neexistovaly?

2 hlasy

Jsou tam dokonce církve vzniklé v 90. letech. Zákon totiž není o restituci, ale o odluce od státu a pro stát je extrémně výhodný.

7 hlasů

Jen si hrajte, Husiti se už šikují a zélohy jsou plně vyzbrojeny čeká vás odsun horší jak po vélce

0 hlasů

Tzv. církevní restituce byl obrovský podvod, podvod na nás všech prosazený padákovým smrtonošem Kalouskem a jeho kamarády, církevními pedofily. Díky tomuto podvodu je jeden každý z nás lehčí v průměru o 50 000 korun. Je jedině v pořádku, když se s touto kalouskovskou loupeží něco dělá.

14 hlasů

tydeni cenzore,vis co je podvod?že bývalí komunisté berou několikráte větší DUCHOD jako ostatní duchodci.!!!!

4 hlasy

Bohužel, týdenní cenzor Vám neodpoví.
Týdenní cenzor je typický kremlebot - ten jen píše příspěvky a kliká si lajky.

2 hlasy

Woe, když jsi nehákoval a byl věčne zavřený za příživnictví, tak máš hov... důchod. Oni komunistům vyměřovali důchod podle jiného zákona než tobě?? I Husák bral důchod jako ostatní. Jenže to se zdálo pro Vencu falašku málo, tak mu zvláštím zákonem přiznali presidentský důchod. Největší důchod v ČR měl senátor za ODS Salzmann.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.