Únor 1948
Zdravíme slavný Vítězný únor! Také jste vyráběli nástěnky?

25.02.2016 05:45 Původní zpráva

Komu je více než pětatřicet, určitě si na funkci nástěnkáře dobře pamatuje ze školy. A přestože se dnes nikomu na absurdní výrobu nástěnek k "Vítěznému únoru" z roku 1948 moc vzpomínat nechce, je to součást českých dějin. Kdyby v roce 1989 nepřišla sametová revoluce, slavilo by se letos 25. února již 68. výročí "Vítězného února".

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Marcela Novotná (5 hlasů) 25.02.2016 09:03

  Jo, pamatuju nástěnky k únoru, na základce, na střední jsme je už...

 • Karel Nakobyl (3 hlasy) 25.02.2016 12:22

  Kdy už ty a tobě podobní pochopí, že Havel už dávno na Hradě není

 • mellys mellys (2 hlasy) 25.02.2016 06:08

  taky jsem znal jeden Vítězný Únor...JZD Vítězný Ůnor v Josefově u...

 • pn pn (2 hlasy) 25.02.2016 06:10

  To se bude dnes na vyraz oslavy Vitezneho unora Hradni opilec valet...

 • Tomáš Fuk (1 hlas) 25.02.2016 09:15

  Nikdy mě nepřestane fascinovat se jak proruskej zkurvenej dobytek...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nástěnky jsem nikdy netvořil, to bych se musel propadnout

0 hlasů

Vražedný 28 únor je ostudou naší historie.Bohužel nikdo z komunistů nebyl potrestán,Naopak straší v parlamntu

0 hlasů

Dříve nástěnky, dnes šikana.

0 hlasů

Je zbytečné sem psát cokoliv. Kdo nezažil dobu jak před únorem, tak po únoru apak po velkém Listopadu, tak nepochopí a neuvěří.

0 hlasů

Každý podle založení,jedni nástěnky,jiní Nastěnky.

0 hlasů

Nástěnky si ještě doma vyrábím.Ale nakonec ta hesla k Únoru byla kepší než ta dnešní typu - šňupání koksu škodí, nezavírejte nám doly, přispějte na Klokánky, Tříkrálová sbírka dp každého domu .....

0 hlasů

Nástěnky ještě šly, tam bylo všem tak nějak jasné, že je to mimo realitu. Mnohem horší byli např. Gott, Vondráčková apod. Jezdili si celkem v pohodě na západ, viděli a věděli jak to tam funguje a mlčeli k tomu a za peníze pouze vystupovali v komunistických estrádách na oslavu vítězných únorů a tvářili se, jak jsme všichni šťastni. A aby tomu nasadili korunu, tak po revoluci ještě vypráví málem disidentské příběhy, jak oblafli bolševika. V 70 tých letech jsem byl dítě a všechno jim věřil. Pro mě to nejsou jen přisluhovači ale tvůrci toho režimu. Každý měl možnost říct ne.

1 hlas

Jo, pamatuju nástěnky k únoru, na základce, na střední jsme je už nedělali, a Fučíka ne, ten už se za mě asi slavil méně. Moc lidu jsou krásná slova, ovšem jen na papíře( Ústava) jsou i dnes. Únor nebyl dobrý, protože ho vedli ti, co nic neměli a mít chtěli ( na úkor druhých, dělali tedy to, co sami kritizovali), když se podívám dnes na mnoho diskuzí, je mi jasné, že kdyby se našel dostatečně charismatický vůdce, "lid" by nebyl jiný, přemýšlet je pro mnohé i dnes problémem a velmi snadno podlehnou stádnosti, on vůbec dav má sílu jen fyzickou, rozum mizí. Na druhou stranu, dát do soukromých rukou ( a to ještě zahraničních) i strategické komodity jako je třeba voda, to je také zhůvěřilost děsná.

5 hlasů

Tu vodu dali do soukormých rukou volení zástupci. Lidi by chtěli mít sobodu a rozhodvoat o sobě sami, ale zároveň by chtěli někoho kdo by je vodil za ručičku aby nedělali blbiny.

0 hlasů

Copak nástěnky, dali nám obrázky a písmenka a text, který tam musel být... a nějak se to tam "napíchalo". Ale nejvíc mě štvalo, když jsme měli donést zprávy - a hledejte nějaký rozumný výstřižek z novin, když v nich ale lautr nic nebylo, co by vám připadalo aspoň trochu důležité. A tak zbyly jen zprávy "zajímavé", jenže za ty jsem pochvalu NIKDY nesklidil! ... ;o))

1 hlas


Na tuto dobu samozřejmě vzpomínají se slzou v oku zapálení nástěnkáři Jeroným, Kreja, ok, Tomáš Fuk.
A připínáčky jim s vrtěním ocásku nadšeně podával, i když prostoduchý, ale zapálený vořech pn pn.

;o)

0 hlasů

Nikdy mě nepřestane fascinovat se jak proruskej zkurvenej dobytek snaží své oponety nalakovat na rudo. Zkus sem hodit nějaký odkaz, z který můžeš ususovat na své tvrzení. Jestli mi v suvislosti s režiem něco vžene slzy do očí, tak je to vzpomínka na slzák, který rudá lůza na nás nasadila. Ta rudá lůza, která dnes hlásá podobné názory jako ty.

1 hlas


Ty si stejný šmejd - duševní a charakterový mrzák, jako tady ten.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/walesa-pry-donasel-na-desitky-lidi-popira-to_373740.html

0 hlasů

A z toho usuzuješ, že na tu dobu vzpomínám se slzou v oku?

0 hlasů

Už jsem vám jednou napsal, že jsem neměl tu čest, podílet se na tom podílet, protože jsem v ´tlém věku z této země zmizel. Ale když vás to baví, tak si poslužte.

1 hlas

On původně chtě psát o tom, jak nám tu Amerika chtěla udělat převrat, ale lid, za pomoci dělnické pěsti, jim jednotně řekl ne, ale pak se dojetím rozplakal. A tak ho to emociálně vyčerpalo, že si pak popletl ty kteří tu pro komunismus nemají jediné slušné slovo s těmi, kteří to tu blejí podobné krávoviny jako pizda Semelová.

0 hlasů

To se bude dnes na vyraz oslavy Vitezneho unora Hradni opilec valet vlevo dole.

2 hlasy

Kdy už ty a tobě podobní pochopí, že Havel už dávno na Hradě není

3 hlasy

taky jsem znal jeden Vítězný Únor...JZD Vítězný Ůnor v Josefově u Jaroměře, kde za podpory předsedy družstva a zootechniků Rundová , Vlášek měly krávy zařezaný řetězy hluboko v krku...a když jsem dal na nástěnku výstřižek z Rudého Práva o tom, jak se maj krávy v Holandsku tak ho předseda osobně strhnul...

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi