Ústavní soud
Budoucí ministr zdravotnictví: Nadstandardy zachovejme

02.07.2013 20:08 Rozhovor

Zdravotnické nadstandardy, které v úterý zrušil Ústavní soud, mají své zastánce i v budoucí vládě. "Já jsem pro nadstandardy. Možná se kritizují, že diferencují pacienty, ale řekněme si, že tyto platby umožňují třeba posílit platby za chronické pacienty, za onkologické pacienty a podobně," říká náměstek motolské nemocnice Martin Holcát, kterého si designovaný premiér Jiří Rusnok vybral jako budoucího ministra zdravotnictví.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Přímotop (5 hlasů) 02.07.2013 20:57

  Bezva postřeh. Jen trochu moc katastrofický. Je-li Holcát stejně...

 • Martin Kocias (4 hlasy) 02.07.2013 22:35

  Obávám se, že takový názor levice nesnese, pane. Abyste nebyl vyměněn...

 • o k (3 hlasy) 03.07.2013 06:06

  Další rozumný člověk. Pouze jde o to, zda se dokáže prosadit proti...

 • Pavel Johanides (3 hlasy) 02.07.2013 23:59

  Zrušení nadstandardů nahrává prokorupčnímu prostředí, říká Heger. ...

 • Přemysl Kadlec (3 hlasy) 03.07.2013 11:01

  Vyhláška od nadstandardech je protiústavní. A když je protiústavní,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Vyhláška od nadstandardech je protiústavní. A když je protiústavní, tak s ní ÚS nemůže udělat nic jiného, než i s okamžitou platností zrušit. I zdravotnické nadstandardy se přece dotýkají lidských práv. Jak prohlásil předseda ÚS : „Jde o oblast základních lidských práv, tato práva lze sice v jistých případech omezit, ale pouze patřičným zákonem, nikoliv vyhláškou.“ Toť vše.

3 hlasy

Holcát býval velmi slušný člověk. Ještě jako náměstek z dob Kocourkové, kdy na MZ a FN na Karláku vládlo mafiánské duo Srb & Srba. Pak povýšil na ředitele, ale odnesl roztržku s Bendlem (tenkrát hejtmanem stř.kraje) a Součková ho zařízla. To byla chyba, protože na Holcátovo místo postoupil bez výběrového řízení tenkrát málo známý Horák a tak začal celý průser VZP.
Holcát se pak pohyboval v méně exponovaných pozicích, až skončil u "kulicha" Ludvíka v Motole. To je asi největší Holcátova kaňka, protože kdo zná Ludvíka (včetně jeho aktivit v Dopravním podniku, ale i kolem miliard tekoucích do Motola a ven), tak těžko uvěří, že o tom Holcát nic neví.
Nebýt vazby na Ludvíka, asi by to byla dobrá volba.

1 hlas

"Páni přednostové a primáři samostatných oddělení velmi dobře vědí, že my sice občas soutěžíme, ale ta soutěž vypadá tak: je pět firem, které mohou dodat materiál. Tak se řekne firma A se zúčastní, firma B se zúčastní, firma C se zúčastní, firma D vyhraje, firma E se zúčastní. Příště se to prohodí. Fakt si myslíte, že to nevím?"

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/sef-motola-ukazal-cele-video-o-korupci-a-kulisich-pry-bouril-preventivne-14m-/domaci.aspx?c=A110203_101836_domaci_jw

1 hlas

Další rozumný člověk. Pouze jde o to, zda se dokáže prosadit proti většině rovnostářských idiotů v této zemi.

3 hlasy

pokud nelže jako jeho patron, asi má rozum

jinak korupčníci zase na koni, člověk za zdraví dá cokoliv, a miliardy jen hučí...není pravda, že p.Paroubek čeká půl roku na ošetření zubů nebo že mu řekne pojišťovna, ať si někoho tedy najde..nebo cestuje stovky kilometrů za nějakým známým...kdo nemá jeho jméno, má jiné kvality...jde jen o to zda zdaněné, legální, nebo jen obvyklý organizovaný zločin

0 hlasů

Líbí se mi německý model, jen škoda, že naše platy také nejsou jako ty německé :o(((
http://blisty.cz/art/44945.html

1 hlas

no proč jsme propadli i veddle země zničené válkou reklamujte u kom unistů a soplcialistů, že nerovnáme se ani rakousku...ale soudruzi spokojeni, rusko se raduje

2 hlasy

Zrušení nadstandardů nahrává prokorupčnímu prostředí, říká Heger.
Bohužel ministr zdravotnictví v demisi jen potvrzuje, že pro korupční vládu je krást, podvádět a korumpovat zcela běžná praxe a jeho názor, že korupci zlegalizuje nadstandardy je naprosto v duchu této vlády, ale pro slušné občany je toto nepřijatelné.

3 hlasy

Holcát jak jej dlouho znám. Nezájem o zdraví, zájem o peníze. Dobrá volba na ministra pohřebnictví. Kdyby alespoň počkal! Nestydí se už teď.
Rád bych komunikoval s tím, kdo v diskuzi Holcáta označil za odborníka. Asi se autorovi splašila písmenka.

2 hlasy

Okamžitě umravnit s klackem v rohu ordinace !

2 hlasy

Obávám se, že takový názor levice nesnese, pane. Abyste nebyl vyměněn ještě dříve, než jste začal :-) Co se Ústavního soudu týče, řekl bych, že jste příliš optimistický v názoru na jejich odbornost a nestrannost. Ústavní soud je dnes klubem přátel štěcha a dinzbíra, oni to budou rušit bez ohledu na to, jak to bude legislativně zakotveno. Prostě dokud bude možné připlatit si za lepší léčbu, tak budou vidět rudě. Oni totiž potřebují své ovce přesvědčovat, že ze zdravotního pojištění pár tisíc měsíčně dostanou tu nejlepší péči, jaká existuje a že tudíž nadstandartů není třeba a navíc, a to je pravděpodobně ještě silnější "argument", snaží se svým voličům nalhat (úspěšně), že nadstandarty pro někoho znamenají horší péči pro ně. Oni za boha nepochopí, že stávající péče zůstane, jak je. Takže na koho nezabere závist (předsedó, soused má lepší sádru, zavřete ho, buržoazníka), na toho zabere lež (předsedó, tu sádru, co mi dávali do teď, už dávají jen za příplatek a mě balí nohu do papíru, pomóc). Lež a závist plus nenávist (čssd) vítězí nad pravdou a láskou.

4 hlasy

Tento text poslal modrému týmu sám Íčko? jinak pohled študenta na kapesném hochu.

2 hlasy

Myslíte si, že je rozdíl mezi vládou minulou, a budoucí? V žádném případě. Vždycky tam budou sedět privilegovaní a ti si budou vytvářet nadstandarty a různé vyjímky a brebendy. Vždyť i odborářští bosové si hrají jen na svém písečku a za 100 tisíc měsíčně bojují za stravenky pro některé pracovníky. Lidé s vyjímečným postavením a platem budou vždycky na jiné straně barikády.

1 hlas

opravdu si myslite, ze nejakych 100k/mes je pro lidi jako rusnok nebo holcat vyhra? chapu ze plno lidem to prijde jako desnej ranec, ale pro lidi co neco umi a zastavaji vysoky manazersky pozice to je hodne velky pad s platem dolu. ti si do vlady rozhodne neprisli polepsit financne.

ps: vlada pratel milose zemana je mi stejne protivna jako pripadna bohouskova nebo odstop

1 hlas

Bezva postřeh. Jen trochu moc katastrofický. Je-li Holcát stejně postižený pokřivenec jako Heger, ať zaleze raději ihned tam, odkud vylez. Morálka těchto bílých andílků totiž stojí na tom, že krást je dovoleno, pokud desátek z nakradeného dá zloděj na charitu.

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 22/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.