Česko hlásí už <span>přes sto případů</span> prasečí chřipky

Domácí
31. 7. 2009 18:06
Prasečí chřipka v Česku se šíří dál. Už je přes sto případů.
Prasečí chřipka v Česku se šíří dál. Už je přes sto případů.

Prasečí chřipka v Česku se šíří dál. Už je přes sto případů.Česko má dalších devět lidí nakažených prasečí chřipkou, celkem se nakazilo už 104 lidí. Nákazy potvrdila Národní referenční laboratoř pro chřipku ve Státním zdravotním ústavu. V současné době jsou nemocní v dobrém klinickém stavu. Na prasečí chřipku v Česku zatím nikdo nezemřel.

Hygienikové předpokládají větší nárůst počtu nemocných. Nyní pacienti přibývají po desítkách denně. Hlavní hygienik ČR Michael Vít řekl, že očekává stovkové nárůsty do dvou týdnů.

Epidemiologové předpokládají, že nakažených je už teď víc potvrzená stovka případů. Někteří lidé kvůli lehčímu průběhu nemoci zřejmě ani nešli k lékaři.

Nově nakažení přicestovali zejména ze zemí s výskytem viru prasečí chřipky, a to z Británie, Španělska, Malty a Nizozemí. Většina z nich se léčí v domácí izolaci a neberou antivirotika.

Čtyři lidé jsou z Prahy, dva z Pardubického kraje. Po jednom pacientovi pak z Jihomoravského, Jihočeského a Středočeského kraje.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

Při nočním požáru bytu v Praze zemřel muž, dvě zraněné ženy skončily v nemocnici

Domácí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ